Kód233
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
8.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Dvě úžasné metropole, dva kontrasty, které je třeba zažít a vidět na vlastní oči!

  Oblíbený zájezd,  během kterého poznáte jak historickou tak moderní tvář dvou velkoměst Paříže a Londýna.

  Program

  • 1. den:

   Odjezd, cesta přes ČR, SRN do Francie.

  • 2. den:

   Ráno příjezd do PAŘÍŽE. Od průvodce znalého města se budete po celou dobu zájezdu dozvídat spoustu informací. S městem se začnete seznamovat již při jízdě východní částí metropole, během které uvidíte: Národní knihovnu, palác Omnisport, Ministerstvo financí, nádraží Austerlitz, Botanickou zahradu, Institut arabského světa, ostrov svatého Ludvíka, ostrov Cité s katedrálou Notre Dame, prefekturou a starým královským palácem, Sorbonu a další zajímavá místa. Při pěší prohlídce poznáte klenoty Latinské čtvrťi: Pantheon, Lucemburské zahrady a palác, kostel St. Étienne du Mont, světoznámou univerzitu Sorbonnu, Musée de Cluny, bývalé Římské lázně, bulvár Saint-Michel. Dostanete se do srdce Paříže – Ile de la Cité a uvidíte zbytky Kapetovského královského paláce, La Conciergerie, St. Chapelle i katedrálu Notre Dame. Kolem Hotel de Ville se dostaneme ke kulturnímu centru G. Pompidou a Les Halles – bývalému břichu Paříže. Prohlídku ukončíme u Louvre, po které bude následovat osobní volno. Můžete navštívit muzea a jako Orsay s díly proslulých impresionistů, Louvre se slavným obrazem Mony Lisy od Leonarda da Vinciho a dalšími uměleckými skvosty a sbírkami. V podvečer odjezd na nocleh. Zájemci mohou využít možnost večeře v typické francouzské restauraci.

  • 3. den:

   Paříž. Dopoledne Eiffelova věž – volno na návštěvu. Odpoledne okružní jízda Paříží: Invalidovna, most Alexandra III, Place de la Concorde, kostel Madeleine, Champs Elysées, Vítězný oblouk, kolem supermoderní čtvrti La Défense. Výjezd pod  Montmartre – bazilika Sacré Coeur a  Place de la Tertre, volno k procházkám po malebných uličkách a návštěvě basiliky. Pokračování projížďky kolem Moulin Rouge, Opery, Place Vendome na nábřeží Seiny. Zážitková plavba lodí po Seině a poté odjezd směr Calais. Nocleh.

  • 4. den:

   Ráno transfer Eurotunelem do Anglie. Londýn příjezd na parkoviště autokarů. Přesun metrem do centra Londýna. Procházka: bankovní centrum City, Bank of England, Lloydova pojišťovna, burza, Mansion House, St. Mary-le-Bow. Katedrála sv. Pavla a volno k návštěvě, most Milénia, Shakespearovo divadlo New Globe, Southwark cathedral. Známý most Tower Bridge, hrad Tower s královskými korunovačními klenoty, , možnost návštěvy malebných doků sv. Kateřiny, HMS Belfast. Odjezd metrem na parkovištěa následně autokarem na nocleh.

  • 5. den:

   Ráno zastávka v Greenwichi, u parku s královskou observatoří (exteriér) a nultým poledníkem. Londýn – přesun metrem do centra města a pokračování v prohlídce města: Parlament, Westminsterské opatství, vládní budovy ve Whitehallu včetně sídla premiéra v Downing st. Přes nejkrásnější londýnský park St. James k sídlu královny v Buckinghamském paláci. Pak Piccadilly Circus a Trafalgarské náměstí. Osobní volno k návštěvě muzeí (Národní Galerie, British Museum, Imperial War Museum), nebo možnost nákupů na obchodní třídě Oxford street, Covent Garden, či možnost jedinečného zážitku při jízdě na London Eye,obřím londýnském kole s panoramatickým výhledem na Londýn. V podvečer přesun metrem na parkoviště autokarů, nástup do autokaru a odjezd. Transfer do Calais, noční cesta Belgií a Německem.

  • 6. den:

   Návrat do ČR

  Informace

  Každý cestující je osobně zodpovědný za dodržování pasových, celních, vízových a zdravotních a dalších předpisů země, do které cestuje. Veškeré náklady, které vzniknou nedodržením těchto předpisů nese cestující.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2331 (Pá) 30.5.2025 - (Čt) 5.6.2025 10.990 Kč 11.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2331  (Pá) 30.5.2025(Čt) 5.6.2025 (Pá) 30.5.2025 - (Čt) 5.6.2025 8.990 Kč 9.990 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 1 x ubytování v hotelu Premiere ** 2 x ubytování v hotelu Campanile ***
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • transfer Eurotunelem přes La Manche
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Vstupy, místní taxy, vjezd do historické Paříže a Londýna
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 1


  1. Děkujeme za úžasnou poznávačku, byli jsme nadmíru spokojeni, oslněni památkami i výkladem panem Petrem Wisnarem, který nás provázel a vše bylo excelentní. Ještě jednou díky Monika a Oldřich Strnadovi

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *