Kód221
Lokalita,
Délka 7 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
14.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Skotsko – velký okruh

  Vypravte se do Skotska a seznamte se s tuto drsnou, ale půvabnou a mimořádně rozmanitou zemí. Uchvátí vás hluboká zelená údolí zařezávající se do rozeklaných hor, mohutné hrady, tajuplná a třpytící se jezera i rašeliniště a magicky přitažlivá krajina Skotské vysočiny. Počíháte si na lochnesskou příšeru, shlédnete starobylé hrdé hrady, dějinami poznamenaná města i romantické ruiny a dávná opatství. Dozvíte se o jeho bouřlivé historii,  prohlédnete si hlavní město Edinburgh, ochutnáte skotskou whisky a můžete si zde pořídit pravý skotský kilt.

  Buďte si jisti, že Skotsko si vás podmaní!

  Cestou vám ukážeme Londýn i známé univerzitní město Cambridge. 

  Program

  • 1. den:

   Odjezd, přes ČR, SRN, Belgii, Francii.

  • 2. den:

   Časně ráno transfer přes kanál La Manche do Anglie.

   LONDÝN – prohlédneme si oblast Westminsteru.  Uvidíte Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, slavnou hodinovou věž Big Ben a Westminsterské opatství, které patří k nejkrásnějším budovám v Londýně.

   Shlédnete vládní budovy ve Whitehallu a přes královský park St.James se dostaneme k Buckinghamském paláci, který již po tři staletí slouží jako sídlo britské královské rodiny.

   Nakonec nás čeká Piccadily Circus nejznámější náměstí a dopravní uzel v srdci Londýna a Trafalgarské náměstí. Po prohlídce osobní volno. Odjezd na nocleh.

  • 3. den:

   Zastavíme se  ve starobylém anglickém městě YORK s největší gotickou katedrálou v Anglii a křivolakými uličkami s hrázděnými domy.

   Pojedeme kolem Sutton Banku, přejezd do Skotska přes sedlo Carter Bar (hranice Anglie a Skotska), přes středověká opatství JEDBURGH a MELROSE ABBEY, kdysi jedno z nejkrásnějších a nejbohatších skotských opatství, kde je uloženo srdce krále Roberta I. Bruce. Nocleh.

  • 4. den:

   Pojedeme ke skotským jezerům přes nejkrásnější skotské hory Grampian Mountains.

   Pojedeme kolem Blair Castle – hradu vévody z Athollu, přes Inverness, které je centrem Highlands. Zastavíme u Nessie v Drumnadrochit na foto. U nejznámějšího skotského jezera LOOCH NESS si počíháte si na Lochnesskou příšeru a spatříte výhled na Urquhart Castle, zříceninu kdysi mocné pevnosti, která se tyčí nad vodami třpytivého jezera.

   Fort William – dříve pevnost, dnes turistické středisko u jezera Loch Linnhe pod nejvyšší horou Velké Británie Ben Nevis (1 344 m). Zastávka u zajímavých zdymadel na Kaledonském průplavu Neptunovy schody. Přejezd do údolí soutěsky Glen Coa – nádherné výhledy na hory a jezerní krajinu, rozlehlý močál Rannoch Moor. Nocleh.

  • 5. den:

   STIRLING – prohlédneme si nejlákavější město středního Skotska, které bylo v roce 2002 prohlášeno za jubilejní královnino město. Z vysokého skalního výběžku mu dominuje královský hrad Stewartovců, který si prohlédneme. Kombinace polohy, architektury a historického významu z něho činí jeden z nejvelkolepějších hradů v celém Skotsku. Zajímavostí je, že je usazený na vrcholu vyhaslé sopky. Výhled na Wallacův památník – impozantní viktoriánský památník. Staré město pod hradem tvoří dlážděné uličky, které lemují architektonické skvosty z 15. -17. století.

   Zastavíme se u FALKIRK WHEEL, unikátního systému rotačních zdymadel. je to první rotační lodní výtah na světě.

   Poté se můžete těšit na skotskou metropoli EDINBURGH – je považován za jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Pyšní se   rozlehlým královským hradem střežícím korunovační klenoty – národní pýchu Skotů.  Uvidíte katedrálu St. Gilles a projdeme se po vyhlášené ulici Royal Mile. Noční přesun do jižní Anglie.

  • 6. den:

   Navštívíme CAMBRIDGE –  jedno z nejslavnějších univerzitních měst a prohlédneme si jeho starobylé centrum s krásnou architekturou. Shlédnete budovu prestižní  University of Cambridge i nejslavnější královskou kolej King’sCollege z roku 1441.

   Zastavíme v CANTERBURY a projdeme se jeho půvabným historickým centrem, které si dochovalo ráz  středověkého města s hrázděnými domy,  jehož největším pokladem je krásná gotická katedrála.

   Poté transfer přes La Manche do Callais na nocleh.

  • 7. den:

   Cesta zpět pře Belgii, SRN do ČR. Návrat do ČR.

  Informace

  Přistýlka pro 3. osobu na pokoji je možná pouze do 12 let

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2211 (Po) 29.7.2024 - (Ne) 4.8.2024 19.990 Kč 20.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2211  (Po) 29.7.2024(Ne) 4.8.2024 (Po) 29.7.2024 - (Ne) 4.8.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 4x ubytování v pohodlných hotelech typu IBIS a Travelodge *** - Velká Británie, Premiere Classe - Francie
  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • transfer přes La Manche
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy, MHD v Londýně a místní taxy
  • 2x kontinentální snídaně ve Skotsku 990Kč typu grab and go
  • rezervace míst v autokaru za poplatek 300 Kč

  Napsat recenzi

  Recenze 6


  1. Dobrý den, je to ještě pár hodin co jsme se s manželkou vrátili domů z Vámi pořádaného zájezdu do Skotska – 3.8. – 9.8. 2020. Moc bych chtěl za nás oba poděkovat za to, jak skvěle byl zájezd organizovaný a pohodový. Velký obdiv patří pánům řidičům, kteří nás bezpečně vozili, byli velmi milí a celou cestu předváděli neskutečné kousky s autobusem v úzkých uličkách. Největší dík a pochvalu si zaslouží paní průvodkyně Vojtková. Již od začátku byla velice sympatická, vtipná a její výklad byl nesmírně zajímavý. Nejvíce jsme si cenili jejího pohotového řešení problémů a překážek. S ní by se člověk beze strachu vydal i do pekla. Ještě v Edinburghu jsme se s manželkou shodli, že příští zájezd budeme realizovat znovu u Vaší cestovní kanceláře. Ještě znovu moc děkuji S pozdravem Jiří Kosař
  2. Dobry den, byl jsem v mesici zari 2019 ucastníkem zajezdu Londyn,Skotsko, ktery vedla pani Magistra Ladislava Vojtková. Muzu Vam s klidem napsat, ze to, co odvedla pani Ladka za cely tyden i v zhledem k nepriznivemu pocasi, nema hranic… pani Ladka nas provadela, uz hned za hranicema Ceska… je to uzasna osoba, znala nejen cestovniho ruchu , ale take historii, ktera je popojena se vsem, co souviselo s nasim zajezdem… obdivoval jsem ji, ze se venuje teto cinnosti na zaklade svych skusenosti z mladi, kdy pusobila v Anglicku jiz jako studentka… pak historia… Anglie, propojena se Skotskem… vedomosti a znalosti a hlavne vyklad, jakym to podavala… nema konkurenci…. za kazdeho pocasi… jestli prselo malo , nebo vice, jela s nama vsude… promokli jsme vsichni, vcetne ji… takze smekam klobouk dolu pred pani Ladkou…vazme si takovych lidi, je ich malo… a normalne rozmyslim, jestli tento zajezd nezopakuji nekdy opet… preji Vam jeste hooodne takovych pruvodcu… hodne spokojenych zakazniku… S uctou Vas ucastnik zajezdu Londyn-skotsko 2019
  3. Líbil se mi celý zájezd. Byl náročný, ale krásný. Nemalou míru na tom měla i naše pani průvodkyně, která nám podávala vyčerpávající informace, včetně historických „drbů“. Za to ji patří velký dík.
  4. Dobrý den. Dovolte, abych se s Vámi podělil o své dojmy ze zájezdu letos do Skotska s Vaší CK. Zájezd jsem dostal jako dárek. Byl jsem z dárku překvapený, protože jsem jej vůbec nečekal. Sice jsem si něco podobného přál, ale vzhledem ke svému věku jsem si na něco podobného již netroufal. Je mi 76 let, mám tedy již své handicapy. Měl jsem strach z dlouhého sezení v autobuse, z toho, že jsem již dosti nedoslýchavý a že neovládám angličtinu. To jak jsem zájezd zvládl a jaké jsou mé dojmy? Zkrátka vše bylo super. Cestování v buse bylo bez problémů a pohodlné. Viděl a dověděl jsem se mnoho nového od zcestovalé a profi průvodkyně paní Lady, že nezbývá před ní jen hluboce smeknout. V autobuse používala po celou dobu a i mimo něj mikrofon, takže jsem vše perfektně slyšel. Její péče o celý zájezd byla taková, že má neznalost angličtiny nebyla vůbec limitující a dověděl jsem se o Anglii a Skotsku asi to nejdůležitější a viděl to nejlepší. Děkuji tímto CK Wisnar za její služby a paní průvodkyni (a i jejího manžela, který se zájezdu také zúčastnil a zajišťoval ji po celou dobu odborný servis) ode mne prosím pozdravujte. Těším se na další podobný zájezd s Vaší CK a přeji Vám mnoho spokojených klientů.
  5. Dobrý den, chtěli bychom s menším zpožděním vyjádřit své dojmy k zájezdu do Skotska a Londýna. S programem a průvodkyní p. Ladou jsme byli velmi spokojeni. Poznali jsme mnoho pozoruhodných míst a průvodkyně nás zahrnula množstvím podrobných, zajímavých a poutavě podaných informací. Mnohé byly i nad rámec programu, např. o spolkových republikách a městech v Německu, když jsme jimi projížděli; v Coventry několika zájemcům ve večerních hodinách po příjezdu na ubytování šla ochotně ukázat katedrálu (včetně výkladu její historie a novodobé výstavby) a hlavní pamětihodnosti města, přiblížila jeho historii (legendu o lady Godivě, zničení v 2. sv. válce), i když jsme zde měli jen přespat. Vyložila i technické parametry staveb, např. Falkirkského kola, mostů u Edinburghu a mnoho dalšího. Perfektně tlumočila v palírně whisky, poradila ke vstupům a turistickým kartám. I když jsme už v Londýně dříve byli,umíme anglicky a nejsme tak odkázáni jen na průvodce, byl pro nás její výklad přínosný. Tento zájezd můžeme všem potenciálních zájemcům doporučit. V příštím roce bychom se stejnou průvodkyní chtěli zúčastnit zájezdu do Irska.
  6. Pane Wisnare, chci touto cestou poděkovat Vám, za uskutečnění tohoto zájezdu, paní Ladislavě, která nám byla báječnou průvodkyní po Evropě za její trpělivost a vědomosti o které se s námi podělila, a také chci jmenovitě poděkovat řidičům – panu Robertovi a Andrzeji za to, že byli ve všem tak ochotní, trpěliví a hlavně, že nás dovezli v pořádku domů. Všem ještě jednou děkuji.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *