Kód191
Lokalita, , ,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
10.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Zažijte oslavy spojené s 80 výročím jedné z největších vojenských operací druhé světové války známé jako Overlord nebo DEN-D. Nabízí se Vám možnost nezapomenutelného zážitku. Zájezd je díky svému tématu jedinečný. Počet míst je omezen. Neváhejte !

  Program

  • 1. den:

   Odjezd z ČR ve večerních nebo  nočních hodinách dle nástupních míst.

  • 2. den:

   Dopolední program v Ardenách. Návštěva míst spojených s boji v prosinci 1944 (Bitva o výběžek, Wacht am Rhein):  Bastogne s památníkem Bitvy v Ardenách i zdejší expozicí nového muzea, přes Houffalize s revovovaným tankem Panther do La Gleize, kde na návsi před skvělým muzeem “Décembre 44” stojí tank PzKpfw VI.Tiger II z úderné skupiny Joachima Pipera, Odpoledne přejezd z Belgie do Francie, směrem do Normadie k Amiens, Rouenu na nocleh.

  • 3. den:

   Brzy ráno odjezd do  Dolní Normandie. Pegasus Bridge, památník vylodění Arromanches, kde spojenci vybudovali umělý přístav Mulberry, zde je jedno z hlavních míst oslav 80.výročí invaze. Německá baterie des Longues s kanóny Škoda. V Colleville návštěva amerického památníku nad plážemi Omaha. Na deset tisíc bílých křížů kontrastuje se zelení trávníku nad pláží Omaha, místem nejurputnějších bojů během dne „D“.

   Pak směr St.Laurent, a též zastávka u německého hřbitova v La Cambe, kde s téměr dvěma desítkami tisíc Kamäraden je pochován i Michael Wittmann, tankové eso LSAH. Odjezd na ubytování, nocleh.

  • 4. den:

   Mont St.Michel, zázrak středověkého stavitelství.  Přejezd  do St.Mére Église (parašutista na kostelní věži), lidové slavnosti dne D, na které se pravidelně ve velkém sjíždějí milovníci vojenské historie i s původní technikou. Muzeum. Zastávka u památníku a bunkrů atlantického valu na pláži Utah u Hameau Mottet.  Přejezd na ubytování, nocleh.

  • 5. den:

   Dopoledne příjezd do Paříže, kde bude příležitost vidět nejznámější monument a nebo se podívat na místa podle vlastních zájmů: Eiffelovka, Martova pole, Invalidovna s vojenským museem a hrobkou císaře Napoleona, Place de la Concorde, Champs Elysées nebo zahrady Tuilleries, KLouvre, Conciergerie a katedrála Notre Dame…..pro zájemce plavba lodí po Seině, případně výjezd metrem na Montmartre. Večer odjezd směr ČR.

  • 6. den:

   Návrat do ČR

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  1911 (Po) 3.6.2024 - (So) 8.6.2024 11.990 Kč 12.590 Kč Doprava Autobus

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  1911  (Po) 3.6.2024(So) 8.6.2024 (Po) 3.6.2024 - (So) 8.6.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování na hotelu IBIS, IBIS budget, Campanile, Premiere
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní taxy, vjezd do historické Paříže, 3x snídaně: 1490 Kč
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *