Kód608
Lokalita, , , , ,
Délka 15 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
88.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Jedinečný zájezd, který vám umožní poznat nevýznamnější a nejzajímavější města severovýchodu USA.

  Zažijete energii NEW YORKU – hlavního města světového finančního kapitalismu.

  Navštívíte WASCHINGTON D.C. – hlavní město USA, PHILADELPHII – největší město Pensylvánie, kde byla vyhlášena nezávislost USA i BOSTON – hlavní  město Massachusetts a jedno z nejstarších měst ve Spojených státech. Je známé nejen svými historickými památkami, ale sídlí zde také domovský stadion basebalového týmu Boston Red Sox .

  Budete obdivovat CHICAGO – největší město ve státě Illinois, nalézající se na břehu Michiganského jezera, je známé svými impozantními mrakodrapy a architekturou. kde se lesy mrakodrapů sklání ke kouzelným nábřežím pulsujícím životem a a jeho nádherným parkům.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do NYC (– 6hod. čas. posun), transfer na hotel, ubytování.

   Vydáme se na Times Square v samém centru Manthattanu s mrakodrapy s nespočtem světelných reklam, které ve vás ohromí. Uvidíte také  Bryant Park s New York Public Library, jež je významnou institucí svého druhu na světě. Spatříte známé mrakodrapy HBO, Bank of America či Salomon Tower. Nemineme impozantní Grand Central Terminal a ikonický mrakodrap Chrysler i novou dominantu města One Vanderbild Center. Návrat na hotel, nocleh.

  • 2. den:

   Poznávání NYC začneme na nejjižnějším cípu Manhattanu, kde se setkávají East River a Hudson River jež vytvářejí newyorskou zátoku. Odsud jsou krásné výhledy na New York Harbor i Sochu Svobody. V Battery parku spatříte Castle Clinton i Bowling Green. Poplujeme na Liberty Island, kde stojí Socha Svobody a také na Ellis Island „Ostrov nadějí“, který byl kdysi bránou do Ameriky, kde se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po novém světě.

   Poté se projdeme po slavné Wall Street s největší koncentrací bank a burz na světě ve  Financial District. Socha známého Charning Bull zde připomíná energii a sílu kapitálového trhu. Uvidíte majestátní budovu Federal Hall se sochou George Washingtona, impozantní budovu New York Stock Exchange, jeden z mrakodrapů prezidenta Trumpa The Trump Building, Trinity Church i budovu Federal Reserve Bank of New York.

   Pak oblast Ground Zero připomínající tragické události 11. září. Nalézá se zde Světové obchodní centrum, kde stála proslulá „Dvojčata“, na jejichž místě dnes stojí Památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial. Uvidíte mrakodrap ONE WORLD TRADE CENTER 1WTC (541 m). Zajímavý je také supermoderní HUB, obchodní galerie Winter Garden i okolní výškové stavby. Oceníte zde volno i čas na oběd. Zájemci se mohou projít kolem Hudson River s výhledy na panorama New Jersey, nebo pořídit výhodné nákupy v Century 21, či Marshalls.

   Poté se vydáme na Broadway, kolem St. Paul Chapel a City Hall. Uvidíte Municipal Building podobající se na svatební dort a také starý mrakodrap Woolworth Building se zlatou korunou na střeše. Se svými 60 patry byl po 17let nejvyšším mrakodrapem v NY. Můžete se těšit na procházku po Brooklyn Bridge, který je nejstarším a nejkrásnějším mostem v NY. Další zastávkou bude Chinatown, čtvrť, která připomíná Asii se vším všudy a Little Italy připomínající Itálii. Návrat na hotel, nocleh.

  • 3. den:

   Ikonická Flatiron Building – nejfotografovanější budova NY  připomínající „žehličku“. Spatříte také známé budovy jako Metropolitan Life Tower, New York Life Insurance Building, jejíž střechu završuje zlatá pyramida.

   Poté se můžete těšit na mrakodrap Empire State Building, jež  byl po více než 40 let nejvyšší budovou světa. Z vyhlídky v 86. nebo 102. poschodí vás čeká jedinečný výhled na město.

   Odpoledne Harald Square a prestižní obchodní dům Macy´S. U Shake Shack budete moci vychutnat nejvyhlášenější hamburgery. Projdeme se po slavné Brodway na Times Square, vychutnáte si Divadelní čtvrť se všemi atrakcemi. Pak Columbus Circle s úžasnou směsicí nové architektury, nákupů a restaurací, kde oceníte volno na oběd.

   Příjemným osvěžením bude procházka rozlehlou oázou zeleně po Central Parku. Shlédnete noblesní hotel Plaza i vyhlášenou Fifth Avenue s nejluxusnějšími obchody světoznámých značek zvučných jmen. Podíváme se do útrob mrakodrapu Trump Tower, kde si ve zdejší kavárně můžete dopřát malé občerstvení.  Podíváte se na slavné Rockfeller Center s pozlacenou sochou Prométhea i do katedrály Sv. Patrika. Návrat na hotel, nocleh.

  • 4. den:

   Harlem – nejvýznamnější centrum afroamerického života a místo nasáklé historií. Projdeme se nádvořím prestižní Columbia University. Nevynecháme Apollo Theater, živý odkaz hudebního dědictví Harlemu a největší americký svatostánek Cathedral Church of St. John the Divine.

   Poté se můžete těšit na nové obchodně administrativní centrum Hudson Yards. Zaujme vás futuristická stavba vyhlídky Vessel. Odpoledne volno, oběd, možnost nákupů. Zájemci mohou zkusit adrenalin na skleněné terase nového mrakodrapu Edge. Zajímavá je také procházka po slavné High Ligne, stezce vybudované na místě staré železniční trasy vedoucí čtvrtí Chelsea. Návrat na hotel, nocleh.

  • 5. den:

   Volno na muzea, nákupy a atrakce dle zájmu. Zájemci mohou navštívit observatoř 427 m vysokého mrakodrapu One Vanderbild Center. Vydat se můžete do některého z vyhlášených muzeí jako  jsou Americké muzeum historie a přírody, MoMa s největší sbírkou moderního umění na světě, Guggenheimova muzea, či National Museum of the American Indian. Zájemci o nákupy si přijdou také na své. Návrat na hotel, nocleh.

  • 6. den:

   WASHINGTON D.C. – celodenní výlet do hlavního města USA  se sídlem presidenta, Kongresu, vlády, Nejvyššího soudu USA a dalších mezinárodních organizací jako je např. Mezinárodní měnový fond, či Světová banka (fakultativně – nutno nahlásit při přihlášení na zájezd).

   Uvidíte známé památky jako jsou sídlo prezidenta – Bílý Dům a budovy nejvyšších zákonodárců jako impozantní sídlo amerického Kongresu – Capitol, či budovu nejvyššího soudu USA Supreme Court of the United States. Schlédnete památníky Peace Monument a sochu Ulysses S. Granta.

   Vyhlídkovým autobusem se projedeme kolem National Mall  jež se táhne od Kapitolu, přes slavný Washingtonův Munument až k slavnému Lincolnovu Memorialu.  Zastavíme se také u White House – sídla prezidenta USA.

   Poté oceníte volno na oběd a volno v ulicích centra. V podvečer návrat zpět do NYC, nocleh.

   Alternativou je individuální volno v NYC.

  • 7. den:

   PHILADELPHIE – celodenní výlet do největšího města Pensylvánie, které je plné života a svobody ((fakultativně – nutno nahlásit při přihlášení na zájezd). Hraje velkou roli v historii USA spojenou právě se vznikem Spojených států, je symbolem americké nezávislosti a také kolébkou demokracie. Uvidíte nejvýznamnější památky a místa, kde byly sepsány nejdůležitější americké dokumenty – Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států.  

   Navštívíme oblast Národního historického parku Independence, jehož přezdívka je „Nejhistoričtější čtvereční míle Ameriky“. Spatříte Independence Hall – nejslavnější místo Philadelphie, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti USA a Ústava USA, jež tvoří základní zákon země. V Liberty Bell Center uvidíte slavný prasklý zvon svobody, který je symbolem svobody a boje za svobodu. Zastavíme se u Carpenter’s Hall i Musea of the American Revolution připomínající události spojené s bojem za nezávislost USA. Shlédnete First Bank of the USA, Marchant Exchange Building, National Liberty Museum i Second Bank of the United States, Old St. Josef i známou City Tawern kde se scházeli „otcové zakladatelé USA“. Projdeme se starým městem, uvidíte národní dědictví Christ Church s hrobem Bejamnina Franklina,  Ross House, dům starý přes 250 let, kde byla údajně ušita první americká vlajka pro George Washingtona. Spatříte zajímavý Free Quaker Meeting House.

   Poté Chinatown, na Reading Terminal Market se můžete těšit na oběd. Zastavíme se u chrámu Svobodných zednářů se vhledem normanské katedrály. Uvidíte dominantu města City Hall. Pak oceníte volno. Podvečer návrat zpět do NYC, nocleh.

   Alternativou je individuální volno v NYC.

  • 8. den:

   Osobní volno v New Yorku k návštěvě muzeí, nakupování, procházkám v Central Parku, návětěvě Conny Islandu nebo Broxu. Nocleh.

  • 9. den:

   BOSTON –  hl. město amerického státu Massachusetts a významný přístav, ležící na východním pobřeží USA je spojeno s historií vzniku USA.(fakultativně – nutno nahlásit při přihlášení na zájezd).

   Procházku začneme symbolicky na Stezce svobody – Freedom Trail, jež je lemovaná cihlovými domy červené barvy, kde spatříte významné monumenty spojené s historií města jako Copps Hill Buring Ground Granary Burying Ground. Zastavíme se u Skinny House, nejužšího domu města i Old North Church, jež byl inspirován díly Christophera Wrena.

   Uvidíte nejstarší dochovaný dům Clough House i The George Robert Fountain. Zastavíme se u domu slavného rodáka Paula Revere a kostela Old North Church.

   V sousedství se nalézá „Malá Itálie“, projdeme se po slavné Hannover Street, kde to voní kávou a čerstvým pečivem a byl by hřích si v některé z kaváren nedopřát espresso či cappuccino. Navštívíme známou Faneuil Hall Marketplace, kde oceníte volno na oběd.

   Pak se podíváme k Old State House, původně se zde nacházela „obchodní burza“ a kde v červenci r. 1776 byla z balkonu veřejně přečtena Deklarace nezávislosti Spojených států. Dále uvidíte King’s Chapel i Old South Meeting House, zde začala z r. 1729. slavná Bostonská „Tea Party“. Projdeme se po parku Boston Common.

   Poté dle časových dispozic volno, můžete nakupovat na Newbury Street nebo navštívit Chinatown, či New England Aquarium, nebo Institut současného umění. Podvečer odjezd zpět do NYC na nocleh.

  • 10. den:

   Dle časových možností volno v New Yorku. Přesun na letiště a odlet z NYC do Chicaga, ubytování a seznámení se s okolím hotelu. Nocleh.

   CHICAGO – je pulzující a živé město a vy uvidíte všechno nejlepší co vám toto město může nabídnout. Ukážeme vám místa, která minimalizují dobu cestování a maximalizuje dobrodružství.

  • 11. den:

   Vydáme se na procházku po Riverwalk plnou úžasných kaváren a restaurací, na jehož konci se nalézá jezero Michigan. Procházka bude pokračovat po Millenium Park, místy plnými romantiky, kde byste mohli strávit celý den aniž by jste se nudili. Spatříte odsud jedinečné výhledy na panoramata Chicaga s dominantami jako jsou Willis Tower, Aon Center. Nemineme The Bean, neboli Cloud Gate – nejfotografovanější památku města. Bean je v podstatě gigantické magické zrcadlo z leštěného chromu a představuje úžasný pohled na centrum Chicaga.

   Poté se můžete těšit na návštěvu druhého nejvyššího mrakodrapu v USA – Willis Tower  (442 m).  Byl dokonce po 25 let nejvyšší budovou na celém světě! Jeho Skydeck nabízí možnost procházky po skleněné podlaze, nebo návštěvu skleněných kapsulí, kde budete mít celé Chicago doslova pod nohama.

   Den zakončíme návštěvou West Loop ve vyhlášené Randolph Street, která je kulinářským centrem této čtvrti s jednou z nejzábavnějších atmosfér ve městě. Nocleh.

  • 12. den:

   Den bude plný objevování slavné chicagské North Side. Začneme procházkou po části slavného Lincoln Parku – obrovský zelený prostor podél jezera Michigan, jež je největší v celém Chicagu. Zastavíme se na Belmont Rocks, North Pond a Signal of Peace Monument a samozřejmě budeme obdivovat panorama mrakodrapů Chicaga. Poté zamíříme na North Avenue Beach, je jednou z nejoblíbenějších pláží přímo u jezera Michigan. U jednoho z vyhlášených plážových domu tvaru lodi se nachází Castaways, bar a gril na střeše, kde se podávají lahodné nápoje s neuvěřitelným výhledem.

   Nemůžete navštívit North Side of Chicago a nevidět Wrigley Field – jeden z nejslavnějších baseballových stadionů, jež je domovem Chicago Cubs. Zastavíme se také ve Wrigleyville se skvělou atmosféru, kde si můžete dopřát drink i vynikající jídlo, ochutnat širokou škálu točených piv, nebo speciální likér „Malort „.

   Poté se vydáme k John Hancock tower, 348 m vysokému mrakodrapu, jež patří mezi architektonické skvosty města. Návrat na nocleh.

  • 13. den:

   Projdeme se po Magnificent Mile – části Michigan Avenue, lemovanou obrovským množstvím značkových obchodů, stylových butiků a nákupních center, nad kterými se zvedá les výškových budov. Uvidíte zajímavé stavby jako Wrigley Building, Tribune Tower a Chicago Water Tower, jež jsou symbolem města.

   Nedaleko se nalézá molo Navy Pier, které vbíhá přímo do jezera Michigan, dříve používané námořnictvem, dnes nabízí celou řadu atrakcí. Zážitkem je jízda na obrovském ruském kole, při které zažijete úžasný výhled na celé panorama Chicaga a jezero Michigan!

   Poté navštívíme Grant Park, v jehož srdci uvidíte Buckingham Fountain, nejkrásnější fontánu Chicaga. Nalézá se zde významné Field Museum, které je jedním z největších přírodovědných muzeí na světě s jedinečnou expozicí dinosaurů. Za návštěvu stojí Shedd Aquarium, nebo Adlerovo planetárium. Poté oceníte volno. Zájemci si mohou dopřát vyhlídkovou plavbu lodí po Chicago River.

   Zájemci mohou večer prozkoumat River North plný úžasných barů a restaurací. Pro obyvatele Chicaga je typické, že se mezi nimi rádi toulají a jak sami říkají „přeskakuji“ z jednoho podniku do druhého. To je chicagský způsob, jak zažít noční život. Nocleh.

  • 14. den:

   Dle časových dispozic osobní volno v Chicagu, přesun na letiště a odlet zpět do ČR

  • 15. den:

   Přílet do ČR

  Vstupy do památek

  Vstupy do památek: nejsou povinné, každý si vybere dle zájmu

  New York: Empire State Building Observation Deck 42 $, Statue of Liberty 24 $, Metropolitní muzeum 20 $, Muzeum moderního umění MoMa 25 $, Americké muzeum historie přírody 22 $, Guggenheimovo muzeum 18 $.

  Washington D.C.: má většinu muzeí zdarma jako jsou Smithsonians, the National Museum of African American History and Culture, the National Museum of Natural History, the National Air and Space Museum, the National Portrait Gallery, the National Gallery of Art. Washington Monument  Za poplatek případné časenky 1,5$

  Philadelphia: The Liberty Bell and Independence Hall zdarma Za poplatek případné časenky 1,5$,  One Liberty Observation Deck 18,5$.

  Chicago: Willis Tower Skydeck 40 $ , Chicago River projížďka lodí od 30 $, Navy pier centential wheel 20 $,

  Informace

  Aktuálně platí pro občany ČR a SR bezvízový styk. Cestující je povinen mít platný biometrický pas a splnit podmínky registrace pro vstup do USA “ESTA” vyplněním příslušného formuláře na internetu a zaplacením registračního poplatku cca 14 USD, který se hradí platební kartou. Více informací naleznete kliknutím na odkazy:

  Potvrzení ESTA a KÓD ESTA je nutno vytisknout a vzít s sebou do USA.

  VŠICHNI KLIENTI CK OBDRŽÍ INFORMACE JAK DOTAZNÍK VYPLNIT, INFORMACE K LETU A UBYTOVÁNÍ S DOSTATEČNÝM ČASOVÝM PŘEDSTIHEM.

  V případě odmítnutí vstupu na území USA ze strany místních autorit, neudělení registrace ESTA apod. CK považuje službu jako klientem nerealizovanou a vůči klientovi uplatní storno podmínky dle všeobecných podmínek a informací CK, či propadnutí služby bez dalších finančních či právních nároků na CK či vládu USA.

  Letenka může být s přestupem (Frankfurt, Paříž, Londýn, Amsterdam). Letenka je v ekonomické třídě, za příplatek možnost provést rezervaci sedadel. K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána MHD

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6081 (Čt) 17.10.2024 - (Čt) 31.10.2024 112.990 Kč 116.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6081  (Čt) 17.10.2024(Čt) 31.10.2024 (Čt) 17.10.2024 - (Čt) 31.10.2024 88.990 Kč 91.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - New York, New York - Chicago, Chicago - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 12x ubytování na hotelu *** (typu Marrion, Best Western, Hilton, County Inn, Wyndham, IHG hotels nebo podobném v dosahu metra směr Manhattan a centrum Chicaga)
  • Česky mluvícího průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem do USA, tipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD cca 85$
  • Státní, místní a pobytové taxy 240$
  • Případný pokojový servis, nápoje, a občerstvení v pokojovém baru
  • Celodenní fakultativní výlet do Washington D.C. 200$ včetně místní MHD
  • Celodenní fakultativní výlet do Philadelphie 140$ včetně místní MHD
  • Celodenní výlet do Bostonu 140$ včetně místního MHD
  • Vstupy do památek a atrakcí
  • Odbavené zavazadlo do 23 Kg cca 4.000 Kč dle ceníku letecké společnosti
  • Na vyžádání příplatek za samostatné ubytovanou osobu na pokoji 24.000 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy dle tarifu letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *