Kód820
Lokalita, , ,
Délka 13 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
65.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Poznejte  SINGAPUR  – „Lví město“, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí!

  SINGAPUR– unikátní městský stát v jihovýchodní Asii, kterému se díky zdejším milionářům a miliardářům říká „Monaco Asie“, pro jeho kulinářské zázemí „Paříž Asie“ a pro jeho kosmopolitní atmosféru „New York Asie“. Přirovnání je hodně, protože Singapur je unikátní, dynamický, plný kontrastů a svou specifickou krásou omámí každého. Indicko – čínsko – malajská kultura se zde mísí v pestrých stavbách a kombinace klasické i moderní architektury vytváří výjimečné spojení. Celým městem se prolínají okouzlující tropické parky.

  Objevte KUALA LUMPUR – hlavní a největší město Malajsie! 

   KUALA LUMPUR –  je směsí rozličných kultur a náboženství, kterému se pokud jde o pestrost a odvážnost architektury, vyrovná jen málo měst. Představte si zářivou metropoli v kombinaci s Pohádkami tisíce a jedné noci, město, v němž se mísí čínské, indické i malajské stavby s moderní architekturou,  jež vytvářejí fascinující celek. V Malajsii budete mít možnost poznat také vyhlášené chrámové jeskyně Batu, město Malacca, kde se psala nejstarší historie Malajsie, Národní park Taman Negara jež je zbytkem tropického deštného pralesa, vesnici původních obyvatel Orang Asli, nebo čajové plantáže v pohoří Cameron Higlands.

  Zájezd je pořádán v malé skupině s českým průvodcem.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy s přestupem.

  • 2. den:

   SINGAPUR – přílet obvykle dopoledne, transfer na hotel, ubytování, seznámení se s okolím hotelu, volno na oběd.

   Odpoledne se seznámíte s moderní částí Downtown a Colonial District. Uvidíte symbol Singapuru – sochu Merlion, mýtické zvíře s hlavou lva a tělem ryby, z jehož úst tryská voda. Projdeme se kolem slavného koloniálního hotelu Raffles, City Hall i katedrály St. Andrews. Zhlédnete futuristickou stavbu Theatre on the Bay připomínající durian. Po promenádě Esplenade, jež nabízí krásné výhledy na panorama města se dostaneme na unikátní Helix Bridge a přejdeme zátoku k velkolepému stavitelskému dílu Marina Bay Sands. Naskytne se vám pohled na Singapore Flyer i Artscience Muzeum, které svým tvarem připomíná květ lotosu. Prohlédneme si vnitřní části stavby Marina Bay Sands, kde oceníte volno k občerstvení. Nocleh.

  • 3. den:

   Gardens by the Bay – tento den vás okouzlí zahrada budoucnosti, svět fantazie a 101 ha jedinečné tropické zeleně. Unikátní Supertrees and Scuptures představující gigantické stromy, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářejících neuvěřitelný vizuální zážitek. Vycházková cesta OCBC Skyway vede 22 m nad zemí a nabízí dech beroucí pohledy na tropické zahrady. Ve skleněném dómu Cloud Forest je uměle vybudovaný skalnatý útes představující deštný prales s vegetací horských tropických oblastí a ve Flower dome pestrobarevné květy středomoří a tropů. Poté volno v zahradách na návštěvu atrakcí dle zájmu.

   Podvečer se vydáme do Suntec City k Fountain Of Wealth – „fontáně bohatství“ a architektura tohoto místa připomíná ruku, do které se neustále vlévá bohatství a prosperita – symboly úspěchu.

   Večer se můžete těšit na světelnou a hudební show Garden Rhapsody v zahradách Gardens by the Bay. Nocleh.

  • 4. den:

   Projdeme se částí Little India jež je plná barev, koření i orientálních vůní. Procházka povede kolem obchůdků plných indického zboží, ovoce, a květinových ozdob girland. Zážitkem je návštěva hinduistického chrámu Sri Veeramakaliamman zasvěcenému bohyni Kálí.

   Poté se přesuneme do Chinatown kde poznáte pestrou architekturu kloubící tradici s moderností. Ponoříte se do živého světa čínského trhu, obchodů a chrámů i produktů alchymie. Zastavíme se u Chinatown Heritage Centre, navštívíte pestrý chrám Sri Mariamman Temple. Budete obdivovat majestátní Buddha Tooth Relic Temple – Chrám Budhova zubu, který vám přiblíží krásu čínské budhistické architektury. Okouzlí vás Tian Hock Keng – Chrám nebeského štěstí zasvěcen bohyni moře Ma CHo Po, jehož střechu zdobí dvojice draků. Užijete si Chinatown street food a také Chinatown Wet Market a Tiong Shian Porridge center s čínskými specialitami, kde budete moci nakoupit suvenýry za příznivé ceny a ochutnávat tradiční čínské jídlo. Poté osobní volno, odpočinek.

   Večer se vydáme na Kam-pong Glam a pestrobarevnou Arab Street lemovanou palmami s tradičními arabskými obchody a restauracemi. Za obdiv stojí impozantní Sultan Mosque se zlatou kupolí, jež je největší a nejkrásnější mešitou ve městě. Večer tyto místa připomínají scény z pohádek Tisíc a jedné noci. Užijete si také barevný street-art v Haji Lane plný barů a restaurací. Nocleh.

  • 5. den:

   Navštívíme National Botanic Garden, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí zahrad je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí. Poté se přesuneme na pulzující Orchard Road, kde poznáte ultramoderní svět obchodní architektury, naleznete excelentní výběr vysoce kvalitního zboží světově proslulých značek, ale také kavárny, restaurace a food courty. V kontrastu s moderními budovami uvidíte také koloniální domky na Emerald Hil Road a areál Prezidentského paláce. Osobní volno vám umožní vrhnout se do světa nakupování, jelikož Orchad Road je rájem pro shopholiky.

   Večer se můžete těšit na hudebně světelnou show Spectra v oblasti Marina Bay Sands. Byl by hřích nedát si drink v 57. patře Marina Bay Sands a z vyhlídkové terasy Sands Skypark si vychutnat impozantní výhled na tmou zahalený Singapur z výšky 200 m nad zemí. Nocleh.

  • 6. den:

   SENTOSA Island – čeká vás moře, pláže lemované kokosovými palmami, oáza odpočinku, ale také zábava. Můžete si užít lenošení na plážích a koupání. Zájemci mohou navštívit S.E.A. Aquarium s ukázkami tropického podmořského života, jež je jedním z největších akvárií na světě. Je to také místo zábavních parků jako jsou UNIVERSAL Studios. Zajímavá je i oblast kolem pevnosti Siloso a procházka po Dragon Trail, nebo projížďka lanovkou na návrší Mont Farber, odkud se otvírají výhledy na okolní krajinu i celý ostrov.

   Večer se zájemci mohou vydat na romantickou procházku do oblasti zátoky Marina Bay, se spoustou restaurací, barů a krásných výhledů. Nocleh.

  • 7. den:

   Dopoledne osobní volno dle časových dispozic před odletem. Odpoledne transfer na letiště, přelet do MALAJSIEKuala Lumpur. Transfer na hotel, volno, nocleh.

  • 8. den:

   KUALA LUMPUR prohlídka oblasti Golden Triangle – hlavní obchodní, nákupní a zábavní čtvrti KLCC. Středem Zlatého trojúhelníku je Bukit Bintang, obrovská nákupní meka KL Pavilion, Bintang Walk, Berjaya Times Square. Projdeme se kolem moderních staveb, jejichž reklamy připomínají Times Square v New Yorku, či Piccadily Circus v Londýně.

   KLCC vévodí kultovní stavba mrakodrapů Petronas Twin Towers (452 m), jež jsou navzájem propojené mezi 41. a 42. poschodím. Můžete se těšit na procházku po Sky Bridge – 58 m dlouhém mostě ve výšce 170 m, jež poskytuje zajímavé výhledy na malajskou metropoli. Mrakodrap několik let držel světový primát jako nejvyšší budova světa. Projdeme se obřím komplexem KL City Centre jehož součástí je kouzelný park s umělým jezerem, kde  shlédnete také mešitu As Syakirin. V KL CC oceníte volno na oběd.

   Poté nahlédneme do Chinatown – projdeme se po Petaling Street Market, jež je známá svými obchůdky s nejrůznějším zbožím, desítkami stánků s jídlem a restauracemi. Obdivovat budete nádherně zdobený hinduistický chrám Sri Mahamariamman s věžovou bránou, před kterým ucítíte sladkou jasmínovou vůní květů. Neméně zajímavý je tyčinkami provoněný budhistický chrám Guan di Temple s typickou jasně červenou barvou a vyřezávanými ornamenty. V Jin Sang Guna zažijete atmosféru typického čínského zemědělského trhu s živými zvířaty, masem, rybami i zeleninou.

   Pak navštívíme vyhlášený Central Market s řemeslnými výrobky a uměleckými díly. Zážitkem bude pohled na mešitu Masjid Jamek Sultan Abdul Samad nalézající se na soutoku řek Klang a Gombak, která připomíná stavby z pohádek Tisíce a jedné noci. Spatříte také Merdeka Square – koloniální srdce města, kde byla vyhlášena nezávislost Malajsie. Je lemováno zajímavými budovami jako jsou Royal Selangor Club, Kalab Diraja Selangor i pohádkově vypadající Sultan Abdul Samad Building s kouzelnými měděnými kupolemi. Poté volno.

   Večer, pokud vám budou stačit síly, můžete vyrazit na show Symphony Fountain, do které jsou zakomponovány osvětlené výškové stavby KLCC. Nocleh.

  • 9. den:

   Můžete se těšit na oblíbený výlet k vápencovému masivu s působivou chrámovou jeskyní BATU. Jedná se o atraktivní půldenní fakultativní výlet cca 13 km na sever od KL, během kterého zhlédnete vyhlášený hinduistický chrám a  pozlacenou sochu boha Murugana 43m vysokou, stojící u úpatí schodiště s 272 schody, které vedou ke chrámové jeskyni. Uvnitř se nalézají malé hinduistické chrámy i stánky se suvenýry, kolem svatyní poskakují opičky. V rámci výletu si prohlédnete také zajímavý, nesmírně ozdobný několikapatrový budhistický chrám Thean Hou Temple, který patří mezi nejpůsobivější v celé Malajsii. Můžete si zde sami předpovědět svou budoucnost. Pauza na foto u  Masjid Negara Vzhled  Národní mešity byl inspirován Velkou mešitou v Mekce. Cestou zastávka v manufaktuře a muzeu na zpracování cínu. Odpoledne návrat do KL, osobní volno.

   Podvečer navštívíme nákupní centrum LaLaport BBCC, kde bude možnost pozdního oběda. Pak se kolem mešity Masjid Al-Bukhary a stadionu Nagara dostaneme k Merdeka 118 Tower (678,9m) otevřený v lednu 2024, jež je druhým nejvyšším mrakodrapem na světě. Zážitkem bude návštěva Observation Desk ve 115. a 116. poschodí.

   Večer si můžete užít Jalan Alor food street – vyhledávaná ulice, kde se každý oddává jídlu. Nocleh.

  • 10. den:

   Národní park TAMAN NEGARA – celodenní fakultativní výlet, pro zájemce, kteří preferují přírodu a poznání tropické džungle, kde je na 10.000 druhů dřevin, 150 000 druhů hmyzu, 675 druhů ptáků, 250druhů ryb a více než 200 druhů savců jako jsou tapíři, sloni, různé druhy opic, divoké kočky a jiné. Můžete se těšit na projížďku lodí po řece Tembeling protékající tropickým deštným pralesem a procházku po Canopy Walk – závěsné lávce dlouhé 500m, překlenující údolí ve výšce 334m. Součástí výletu je návštěva vesnice původních obyvatel Orang Asli, kde vás seznámí s tradičním způsobem života Aboginů v džungli.

   Alternativou je zajímavý celodenní fakultativní výlet do pohoří CAMERON HIGLANDS tvořený tropickým lesem a rozlehlými čajovými plantážemi. Uvidíte zajímavou krajinu a projedete se také částí džungle. Navštívíte Tapah na okraji pralesa se starou vesnicí s obydlími původních obyvatel kmene Orang Asli, která připomíná život v džungli. Shlédnete vodopád Lata Iskandar. Výlet je spojený s návštěvou čajových plantáží BOH tea Plantation – největší plantáž zaměřená na pěstování a zpracování čaje v Malajsii. Zde se seznámíte jak se sklízí čajové lístky a ochutnáte čajové speciality. Poté oblast Tanah Rata, zastávka na včelí, jahodové i farmě na pěstování růží Rose Valley, kde uvidíte pole růží s více jak 450 druhů růží. Před návratem do KL zastávka u budhistického chrámu Sam Poh Temple.

   Ti, kteří nebudou mít zájem o žádný z výletů, mohou zůstat v KL. Můžete se vydat do nejvyššího bodu lesní rezervace Bukit Nanas Forest Reserve, jež je zbytkem dešťového pralesa k Menara Tower (421m). Tato telekomunikační věž svým tvarem připomíná květ cibule a nabízí nezapomenutelné pohledy na celý KL. Zájemci se mohou projít také po vysutých stezkách Canopy Walk nad korunami pozůstatků deštného pralesa. Odpoledne stojí za návštěvu rušný Brickfields, jež je domovem Little India, kde zažijete pestrý labyrint ulic s atmosférou pouličních prodavačů květinových girland i jiného zboží. Na malebné ulici Jalan Tun Sambathan uvidíte Sloní fontánu. V okolí je spousta stánků se sárí, šátky i zlatnictví a také hinduistický chrám Kuli Sri Krischna a budhistický chrám Maha Vihara. Nocleh.

  • 11. den:

   MALACCA (UNESCO) – celodenní fakultativní výlet do míst, kde se psala nejstarší historie Malajsie ale i jihovýchodní Asie. Město bylo centrem významného sultanátu Malacca, posléze koloniálním centrem a významným přístavem, odkud šířili svůj vliv v oblasti Portugalci, po kterých získalo svůj vyhlášený pitoreskní vzhled. Je prolnutím kultur, architektury a zvyků. Během návštěvy uvidíte pevnost Famosa Fort z r. 1512, návrší s kostelem sv. Pavla. Uchvátí vás Red Square svými červeně zbarvenými historickými stavbami, jako je sídlo guvernéra a hodinová věž, Harmony Street, uvidíte  čínský chrám Cheng Hoon Teng a spoustu dalších chrámů a památek. Projdete se po vyhlášené Jonker Walk, jež vás přivede k Malacca River do míst, kde se nalézají otevřené ale i kryté trhy s místními výrobky, zeleninou, rybami, potravinami i suvenýry. Během cesty budete moci obdivovat krásy Malajského vnitrozemí.

   Ti, kteří nebudou mít o výlet zájem, můžou den strávit v KL a navštívit Lake Gardens – Jezerní zahrady, užívat si krásu tropické přírody. Zlatým hřebem zahrad je Bird Park – ptačí park, kde si můžete poslechnout ptačí orchestr. Jedná se o nejdelší ptačí voliéru na světě, kde žije na 200 druhů ptáků. Součástí je také bambusový les, orchideová a ibišková zahrada, či Taman Rama RamaMotýlí park po němž poletují tisíce motýlů. Zájemci mohou navštívit také muzeum historie a lidové architektury Negara nebo Muzeum islámského umění. Nocleh.

  • 12. den:

   Dopoledne osobní volno dle časových dispozic před odletem. Večer transfer na letiště, odlet zpět s přestupem do Prahy.

  • 13. den:

   Návrat do Prahy.

  Cestovní doklady, víza, informace

  Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní (služební, diplomatický) pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Občané ČR mohou cestovat do Singapuru a Malajsie bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

  Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty (tzv. Disembarkation / Embarkation Card). Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdejte při odjezdu ze země. Formulář obsahuje kromě běžných údajů o cestujícím také délku a místo pobytu v Singapuru a Kuala Lumpuru. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje.

  Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku (je součástí ceny zájezdu). Poslední podmínkou pro vstup je zajištění dostatečných finančních prostředků pro pobyt, jejichž výše však není přesně stanovena. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.

  Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines ..) v ekonomické třídě je s jedním přestupem na jednom z následujících letišť (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…).

  K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána mhd (metro)

  Ceny v Singapuru

  Orientační kurz Singapurského dolaru:EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

  Orientační vstupy: The Singapore Botanic Gardens $5, Singapore ZOO $28, River Safari Singapor $25, Gardens by the Bay – Flower Dome & Cloud Forest $28, Sands SkyPark $23, National Gallery $20, Cable Car Ride roundtrip $35.00,Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, Marine Life Park – S.E.A Aquarium $39.00,

  Orientační ceny v Singapuru SGD – Singapurský dolar:

  Základní menu v restauraci $12, Fast food restaurace (Big Mac Meal) $8 ,500 gr kuřete – prsa $5.18,1 liter 1 litr plnotučného mléka 3.31, 500 gr místního sýra $12,  0.5 místního piva $5.36, 1láhev stolního vína lepší kvality $34, 2 litry Coca-Coly $2.62

  Ceny v Kuala Lumpuru

  Malajsie – měna: Malajsijský ringgit (MYR) se dělí na 100 senů. 1 MYR en USD = 0,230420, 1MYR = 5,77 Kč

  Ceny v Kuala Lumpuru: MHD + transfer z a na letiště = cca 55 USD, výlet do  jeskyní Batu 40 USD, výlet do Malacca 80 USD,  výlet do národního parku Taman Negara 150 USD, Cameron Higlands 120 USD, Merdeka Tover cca 35 USD, Petronas Tower  cca 25 USD

  Jídlo: levná restaurace 2.52 USD, jídlo pro dva, středně drahá restaurace 14.60 USD, Fastfood (McDonalds) 3.75 USD, Místní pivo od 3.09 USD,Cappuccin o2.50 USD, Cola/Pepsi láhev 0,33 l 0.65 USD, voda láhev 1,5 l 0.75 USD, láhev vína (střední kvalita) 15.32 USD

   

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8201 (Ne) 23.2.2025 - (Pá) 7.3.2025 97.990 Kč 101.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8201  (Ne) 23.2.2025(Pá) 7.3.2025 (Ne) 23.2.2025 - (Pá) 7.3.2025 65.990 Kč 69.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Singapur - Kuala Lumpur - Praha
  • Letenku Singapur - Kuala Lumpur
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 10x ubytování hotel ***/****
  • Česky mluvící průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území Singapuru a Kuala Lumpurutipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 35$ (Singapurský dolar) a 150 MYR Kuala Lumpur
  • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$ (Singapurský dolar) a 170 MYR Kuala Lumpur
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
  • Vstupy do památek a na atrakce
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • Fakultativní výlet do chrámových jeskyní Batu, Mallacy národního parku Taman Negara nebo Cameron Higlands
  • Odbavené zavazadlo do 20 kg cca 4.600 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Recenze 1


  1. Na přelomu února a března 2024 jsme se účastnili zájezdu do Singapuru a Kuala Lumpur. Zájezd byl skvěle připraven, vše bylo promyšlené do posledního detailu. Obdivovali jsme úžasné znalosti průvodce o historii i současnosti všech navštívených míst. Ubytování bylo na vysoké úrovni, vždy s příjemnými bazény, velmi blízko centra. Stravování není problém, pouze musíme ovládat moderní technologie v mobilu, protože téměř vše se musí provést přes mobilní aplikace, včetně objednávky a placení jídla. Cestování MHD bylo rychlé, bezproblémové a neuvěřitelně levné. Po celou dobu jsme se cítili zcela bezpečně i v nočních hodinách. Cestovali jsme ve velmi malé skupině a celý zájezd měl spíše charakter dovolené s přáteli než zájezd s CK . Zájezd vřele doporučujeme pro milovníky přírody – nádherné botanické a zoologické zahrady a parky s tropickou vegetací. Zájezd se bude líbit i milovníkům moderní architektury a levného nakupování v Kuala Lumpur. Pouze historických památek v obou městech moc není. Vysoce oceňujeme,že na prohlídku všeho byl dostatek času a pohody. Chtěli bychom moc poděkovat našemu průvodci za nádhernou dovolenou na kterou budeme dlouho vzpomínat. Jarka a Honza

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *