Kód820
Lokalita, , ,
Délka 12 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
73.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  SINGAPUR – unikátní město v jihovýchodní Asii, kterému se díky zdejším milionářům a miliardářům říká Monaco Asie, pro jeho kulinářské zázemí Paříž Asie a pro jeho kosmopolitní atmosféru New York Asie. Přirovnání je hodně, protože Singapur je unikátní, dynamický, plný kontrastů a svou specifickou krásou omámí každého. Indicko – čínsko – malajská kultura se zde mísí v pestrých stavbách, a kombinace klasické a moderní architektury vytváří výjimečné spojení. Celým městem se prolínají okouzlující tropické parky. Poznejte „Lví město“, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí!

  KUALA LUMPUR – hlavní a největší město Malajsie je směsí rozličných kultur a náboženství, kterému se pokud jde o pestrost a odvážnost architektury, vyrovná jen málo měst. Představte si zářivou metropoli v kombinaci s Pohádkami tisíce a jedné noci – město, v němž se mísí čínské, indické a malajské stavby s moderními budovami a vytvářejí tak fascinující celek.  Multietničnost se projevuje v lahodném spektru kuchyní, jež z tohoto velkoměsta jihovýchodní Asie činí jednu z nejjasnějších hvězd na gastronomickém nebi.                                                                                            

  Zažijte Singapur a Kuala Lumpur v malé skupině s českým průvodcem

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy s přestupem.

  • 2. den:

   Přílet do Singapuru, transfer na hotel, ubytování. Seznámení se s okolím hotelu, se stravovacími možnostmi. Nocleh.

  • 3. den:

   Vydáme se do Colonial District – Downtown. Spatříte sochu mořského lva Merlion z jehož úst tryská voda. Je symbolem Singapuru a uchvátí vás svou majestátností. Zastavíme se u slavného koloniálního hotelu Raffles, City Hall i katedrály St. Andrews. Po unikátním mostu Helix Bridge přejdeme zátoku k velkolepému stavitelskému dílu Marina Bay Sands – tři mrakodrapy spojené obrovskou vyhlídkovou terasou. Naskytne se nám pohled na Singapore Flyer – obrovské ruské kolo i Artscience Muzeum, které svým tvarem připomíná květ lotosu. Gardens by the Bay – botanická zahrada budoucnosti, svět fantazie a 101 ha jedinečné tropické zeleně je to nejkrásnější co nás tento den čeká. Ve skleněném dómu Cloud Forest je uměle vybudovaný skalnatý útes představující deštný prales s vegetací horských tropických oblastí a ve Flower dome pestrobarevné květy středomoří a tropů. Unikátní jsou Supertrees and Scuptures představující gigantické stromy, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářejících neuvěřitelný vizuální zážitek. Vycházková cesta OCBC Skyway vede 22 m nad zemí a nabízí dech beroucí pohledy na tropické zahrady. Poté osobní volno.

   Večer se můžete těšit na noční světelnou a hudební show – Garden Rhapsody. Byl by hřích nedát si drink v 57 patře Marina Bay Sands a z vyhlídkové terasy Sands Skypark si vychutnat impozantní výhled na tmou zahalený Singapur z výšky 200 m nad zemí. Nocleh.

  • 4. den:

   Poznáme Chinatown – čtvrť pestré architektury kloubící tradici s moderností. Ponoříme se do živého světa čínského trhu, obchodů a chrámů. Zastavíme se u Chinatown Heritage Centre, pestrého chrámu Sri Mariamman Temple a budete obdivovat majestátní Buddha Tooth Relic Temple. Zavítáme také na Chinatown Wet Market a Tiong Shian Porridge Center s čínskými specialitami, kde budete moci nakoupit suvenýry za příznivé ceny a ochutnat místní jídlo. Poté se vydáme do Little India plnou koření a orientálních vůní. Osobní volno, odpočinek.

   Večer navštívíme malebné Kam-pong Glam a Arab Street– pestrobarevná a živá místa plná lidí, temperamentu a tradičních arabských obchodů. Za obdiv stojí ohromná impozantní Sultan Mosque, největší mešita v Sinapuru. Můžete navštívit  vyhlášený asijský market Bugis, kde pořídíte originální kousky za nízké ceny. Nocleh.

  • 5. den:

   Navštívíme National Botanic Garden, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován i původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí zahrad je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí. Poté se přesuneme na Orchard Road – poznáte ultramoderní svět obchodní architektury v designech, které berou dech. Uvidíte koloniální Emerald Hil Road i prezidentský palác. Osobní volno, můžete se vrhnout do světa nakupování, jelikož Orchad Road je rájem pro shopholiky, nebo odpočinek.

   Večer se vydáme na jedinečnou hudebně světelnou show do oblasti Marina Bay Sands. Nocleh.

  • 6. den:

   Čeká nás Sentosa Island – moře, kouzelné pláže lemované kokosovými palmami, oáza odpočinku, ale také zábava. Užijete si lenošení na plážích a koupání v Indickém oceánu. Můžete navštívit S.E.A. Aquarium – jedno z největších akvárií na světě, s ohromnými prosklennými akvárii. Je to také místo zábavních parků jako jsou např. Universal Studios. Nocleh

  • 7. den:

   Osobní volno dle časových dispozic před odletem (relax na plážích Sentosy nákupy, muzea). Večer transfer na letiště, noční odlet do Malajsie do Kuala Lumpur. 

  • 8. den:

   Kuala Lumpur, transfer na hotel.

   Poznávat budeme oblast Golden Triangle což je hlavní obchodní, nákupní a zábavní čtvrť KL. Vévodí mu kultovní stavba dvojice mrakodrapů Petronas Twin Towers vysoká 452 m, která si několik let držela světový primát jako nejvyšší budova světa. Mrakodrapy jsou navzájem propojené mezi 41. a 42. patrem. Procházka po tomto 58 metrů dlouhém mostě s výstižným názvem Sky Bridge ve výšce 170 m je nezapomenutelným zážitkem poskytujícím dokonalý výhled na celou malajskou metropoli. Večer zde zažijete unikátní světelnou a vodní show Symphony Fountain, do které jsou zakomponovány osvětlené výškové stavby KLCC. Nocleh.

  • 9. den:

   Projdeme se obřím městským komplexem KL City Centre součástí, kterého je kouzelný park s umělým jezerem. Uvidíme koloniální stavbu Badan Warisan Malaysia a původní malajský dřevěný dům z Kedahu Rumah Penghulu. V nejvyšším bodě lesní rezervace Bukit Nanas Forest Reserve, jež je zbytkem dešťového pralesa se tyčí Menara Tower – telekomunikační věž a zábavní centrum v jednom. Tato 421m vysoká věž svým tvarem připomíná květ cibule. Pěší stezky umožňují milovníkům přírody procházet se tropickým deštným pralesem, a to přímo v centru města. Rezervace je domovem ohrožených druhů rostlin, ptáků a opic. Zážitkem je procházka po vysutých stezkách Canopy Walk nad korunami deštného pralesa.

   Poté Bukit Bintang – nákupní Mekka KL, která se nalézá přímo v srdci města Golden Triangle. Vyznačuje se vysokou koncentrací nákupních center a nočního života. Podíváme se do Low Yat Plaza kde při pohledu na nekončící šnekovitě se točící stoupající terasy s obchody směřující vysoko k obloze se vám zatočí hlava. Sungei Wang Plaza je nejstarším a také zajímavým a nákupním centrem. Náměstí Berjaya Times Square je jedna z největších nákupních a zábavních zón na světě s neuvěřitelnou architekturou. Večer navštívíme Jalan Alor Food Street – místo kde se každý oddává zábavě a jídlu. Nocleh.

  • 10. den:

   tento den budete mít možnost absolvovat fakultativní výlet. Vydáme se asi 13 km na sever od KL do chrámových jeskyní Batu. Jedná se o ohromný vápencový masiv s působivou jeskyní a jedinečným hinduistickým chrámem. Gigantická pozlacená socha boha Murugana 43 m vysoká stojí u úpatí schodiště se 272 schody, které vedou ke Chrámové jeskyni Gua Kecil. Uvnitř se nalézají malé hinduistické chrámy a stánky se suvenýry, kolem svatyní poskakují opičky – makak dlouhocasý. Návrat zpět do KL.

   Navštívíme koloniální srdce města Merdeka Square – náměstí Nezávislosti, kde byla vyhlášena nezávislost Malajsie. Je lemováno  zajímavými budovami jako jsou Royal Selangor Club, Kalab Diraja Selangor, pohádkově vypadající Sultan Abdul Samad Building s kouzelnými měděnými kupolemi.

   Projdeme se čínskou čtvrtí Chinatown  se spoustou obchůdků. Obdivovat budeme Masjid Jamek nejkrásnější mešitu v KL s typickými báněmi a minaretem i nádherně zdobený hinduistický chrám Sri Mahamariamman. Navštívíme Central Market – trh s řemeslnými výrobky a uměleckými díly. Uvidíme budhistický chrám Guan di Temple s typickou červenou barvou a vyřezávanými ornamenty.

   Zájemci mohou navštívit Lake Gardens rozkládající se jihozápadně od čínské čtvrti.  Zajímavý je Ptačí park – nejdelší průchozí voliéra na světě, kde žije 200 druhů ptáků. Při procházce neopomeneme Národní mešitu – Masjid Negara, jejíž celkový vzhled byl inspirován Velkou mešitou v Mekce.

   Večer zavítáme do obchodního centra čínské čtvrti Jalan Petaling  jež je jednou z nejrušnějších nákupních tříd v KL, která rozkvétá hlavně v noci. Užijete si Street Market známý svou unikátní noční atmosférou. Nocleh.

  • 11. den:

   Navštívíme rušný Brickfields jež je domovem Little India. Zažijete pestrý labyrint ulic s atmosférou pouličních prodavačů sladkostí i květinových girland, se spoustou obchodů, kaváren a restaurací. Zdejší stavby jsou ve formě typických barevných malajských oblouků. V samém srdci této čtvrti se nalézá mešita Masjid India, v okolí je spousta stánků se sárí a šátky i zlatnictví. Uvidíme také hinduistický chrám Sri Kandaswamy Kovil známý svými zlatými sochami dle časových možností i další. Poté oceníte osobní volno, transfer na letiště, odlet s přestupem do Prahy.

  • 12. den:

   Přílet do Prahy

  Cestovní doklady, víza, informace

  Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní (služební, diplomatický) pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Občané ČR mohou cestovat do Singapuru a Malajsie bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

  Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty (tzv. Disembarkation / Embarkation Card). Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdejte při odjezdu ze země. Formulář obsahuje kromě běžných údajů o cestujícím také délku a místo pobytu v Singapuru a Kuala Lumpuru. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje.

  Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku (je součástí ceny zájezdu). Poslední podmínkou pro vstup je zajištění dostatečných finančních prostředků pro pobyt, jejichž výše však není přesně stanovena. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.

  Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines ..) v ekonomické třídě je s přestupem (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…).

  K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána mhd (metro)

  Ceny v Singapuru

  Orientační kurz Singapurského dolaru:EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

  Orientační vstupy: The Singapore Botanic Gardens $5, Singapore ZOO $28, River Safari Singapor $25, Gardens by the Bay – Flower Dome & Cloud Forest $28, Sands SkyPark $23, National Gallery $20, Cable Car Ride roundtrip $35.00,Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, Marine Life Park – S.E.A Aquarium $39.00,

  Orientační ceny v Singapuru SGD – Singapurský dolar:

  Základní menu v restauraci $12, Fast food restaurace (Big Mac Meal) $8 ,500 gr kuřete – prsa $5.18,1 liter 1 litr plnotučného mléka 3.31, 500 gr místního sýra $12,  0.5 místního piva $5.36, 1láhev stolního vína lepší kvality $34, 2 litry Coca-Coly $2.62

  Ceny v Kuala Lumpuru

  Malajsie – měna: Malajsijský ringgit (MYR) se dělí na 100 senů. 1 MYR en USD = 0,230420, 1MYR = 5,77 Kč

  Ceny v Kuala Lumpuru: MHD + transfer z a na letiště = cca 55 USD, cesta vlakem do oblastí jeskyní Batu cca 5 USD, Batu Cave = 3,5 USD, Petronas Tover cca 14,5 USD, Kl Tower cca 12 USD

  Jídlo: levná restaurace 2.52 USD, jídlo pro dva, středně drahá restaurace 14.60 USD, Fastfood (McDonalds) 3.75 USD, Místní pivo od 3.09 USD,Cappuccin o2.50 USD, Cola/Pepsi láhev 0,33 l 0.65 USD, voda láhev 1,5 l 0.75 USD, láhev vína (střední kvalita) 15.32 USD

   

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8201 (Čt) 23.2.2023 - (Po) 6.3.2023 87.990 Kč 91.990 Kč Doprava Letecky
  8202 (St) 21.2.2024 - (Ne) 3.3.2024 97.990 Kč 101.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8201  (Čt) 23.2.2023(Po) 6.3.2023 (Čt) 23.2.2023 - (Po) 6.3.2023 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Letecky
  8202  (St) 21.2.2024(Ne) 3.3.2024 (St) 21.2.2024 - (Ne) 3.3.2024 67.990 Kč 73.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Singapur - Kuala Lumpur -Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 8x ubytování na hotelu ***
  • Česky mluvící průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území Singapuru a Kuala Lumpurutipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 40$ (Singapurský dolar) a 40 USD Kuala Lumpur
  • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$ (Singapurský dolar) a 40 USD Kuala Lumpur
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
  • Vstupy do památek a na atrakce
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • Fakultativní výlet do chrámových jeskyní Batu
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 3.600 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *