Kód650
Lokalita, , , ,
Délka 12 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
79.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Los Angeles – Hollywood – Santa Monica – San Diego – Las Vegas – Hoover Dam –  Grand Canyon – Zion National Park – Bryce Canyon – San Francisco – Yosemitský NP a další

  Pohodlný program s leteckými přesuny mezi hlavními centry Kalifornie. Ubytování v kvalitních, komfortních a ověřených hotelech v centrálních částech navštívených měst.

  Poznejte legendární slávu Californie, jakožto zemi třpytivého zlata, dobrodružství a výstřednosti. Pokochejte se nejznámějšími klenoty této země ležící na západě USA. Spatříte jeden z divů světa Grand Canyon, zahýříte v Las Vegas či v Hollywood a užijete si pláže na Santa Monica. Okouzlí vás  pohled na Golden Gate Bridge v San Franciscu, dominanta Yosemite NP  i NP Zion. Poznáte „město Andělů“ Los Angeles. California není jen místo na mapě, ale také životní pocit, jež vás uchvátí natolik, že začnete přemýšlet, která místa USA navštívíte v dalších letech.

  Po celou dobu zájezdu vás bude doprovázet český průvodce a společně poletíte již z Prahy. V ceně zájezdu jsou také dva vnitrostátní přelety mezi Los Angeles a Las Vegas, a mezi Las Vegas a San Francisco. Můžete se těšit na kvalitní  a komfortní hotely.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do LOS ANGELES, transfer na hotel, ubytování. Dle časových možností procházka centrem Los Angeles Dowtown. Spatříte známá místa jako Frank Gehry’s a Walt Disney concert hall, Grand Central Market, The Broad, Museum of Contemporary Art, The U.S. Bank building, Pershing Square, Bradbury Building, The Last Bookstore, Angel’s Flight. Nocleh

  • 2. den:

   LOS ANGELES – celodenní prohlídka „Města andělů“. Můžete se těšit na zajímavou projížďku, během které uvidíte symboly L.A. Navštívíme slavná místa jako je přepychové Beverly Hills, třpytivý Hollywood i Santa Monica Pier. Projdete se po Venice Beach Boardwalk a také po Hollywood Walk of Fame. Uvidíte nejznámější filmový palác světa TCL Chinese Theatres lemovaný draky, kde filmové hvězdy zvěčňují otisky svých rukou a nohou, nejznámější bulvár Sunset Strip. Nemineme slavnou třídu Rodeo Drive, elegantní bulvár se stále překypujícím životem Melrose Avenue, The Original Farmers Market a další zajímavosti. Nocleh.

  • 3. den:

   Volný den v LOS ANGELES, kdy si můžete užít město dle svých představ. Nocleh.

   Zájemci mohou poznat jižní část Kalifornie – SAN DIEGO v rámci fakultativního výletu. Město je známé svým mexickým koloritem, jež se s oblibou prezentuje jako pozemský ráj. Během cesty můžete obdivovat zajímavou krajinu. V San Diego se projedete napříč centrem Downtown. Poznáte historické stavby starého centra města stavěné ve španělsko-mexické architektuře jako je stará radnice, first bank i místní trh. Neminete Coronado Island s moderní architekturou, avangardními rezidencemi a luxusními vilami. Projedete se přes zábavní čtvrť  Gaslamp Quarter a zastavíte se v slavném Balboa Parku, kde se nalézá řada muzeí a skanzen původní mexické architektury, typické pro tuto oblast.  Milovníci vojenské techniky si přijdou na své u letadlové lodi USS Midway. Návrat do Los Angeles večer.

   Jako alternativu mohou zájemci navštívit jednu z největších atrakcí USA – zábavní park Universal Studios Holywood, kde nabízí návštěvníkům různá show, při nichž můžete usednout třeba do letových simulátorů, či zažít volný pád do sopečných kráterů.

  • 4. den:

   Dle časových dispozic osobní volno v Los Angeles. Transfer na letiště a odlet do LAS VEGAS, přesun na hotel, seznámení s Las Vegas, volno. Nocleh.

  • 5. den:

   LAS VEGAS – prohlídka významných míst centra známého města zábavy a her. Navštíme slavný the Strip známý jako Las Vegas Boulevard na jejichž koncích naleznete slavnou budovu Stratosphere, hotel MGM Grand pořádající vyhlášená večerní show a velký svět vodních radovánek. V těchto místech se také nalézá New York New York, jež je kopií známých staveb nalézajících se na Manhattanu. Nemineme hotel Bellagio, jež se proslavil svými vodotrysky a fontánami. Fontaines du Bellago byly vzorem pro vodní show v u Dubajské Burj Khalify. A to není vše, v místech, kterými budeme procházet spatříte spectacl Sirenes du Ti, Fashion Show Mall a spoustu dalších dech beroucích míst jako je The Venetian – věrná kopie Canal Grande v Benátkách včetně mostu Ponte Rialo, Campanily a náměstí San Marco. Poté oceníte volno, můžete si užívat město zábavy dle svých představ. Večer se můžete vydat k osvětlené Eifellově věži, procházet se „uličkami Paříže“ v rámci areálu hotelu Paris, nebo se svézt na  High Roller – kopii známé London Eye. Nocleh.

  • 6. den:

   Vydáme se k nejvyšší přehradní hrázi světa HOOVER DAM na řece Colorado. Pokocháte se pohledem na LAKE MEAD –největší umělé jezero v Severní Americe. Pak se můžete těšit na GRAND CANYON – jeden z nejvyhledávanějších přírodních divů světa. Obdivovat budete řeku Colorado jejíž vody díky erozi během věků vyřezávaly tuto úžasnou krajinu. Západní okraj GC je součástí Indiánské rezervace. Po příjezdu do terminálu se můžete vydat na okružní plavbu lodí (fakultativně), abyste pocítili kaňon a řeku Colorado z jiné perspektivy a prozkoumali jeho skutečnou krásu. Zájemci si mohou dopřát vyhlídkový let vrtulníkem (fakultativně). Poté se podíváme na další vyhlídková místa jako Eagle Point, kde můžete zažít unikátní „Skywalk“ – projít se ve vzduchu nad západním okrajem Grand Canyon, i Guano Point. Večer návrat do Las Vegas, můžete si užívat noční život, nocleh.

  • 7. den:

   Vydáme se poznávat slavné národní parky státu Utah: BRYCE CANYON a ZION NATIONAL PARK. Cestou uvidíte Virgin River Gorge, turisty vyhledávané místo a projedete přes pitoreskní místo divokého západu westernové městečko St. Giorge. Hlavním bodem programu je návštěva klenotu severoamerické přírody – NP ZION. V návštěvnickém centru se z vyhlídkové terasy pokocháte na tyčící se stěny kaňonu. Uvidíte jižní části kaňonu a známou vyhlídku Checkboard Mesa. V Bryce Canyon vstoupíte do říše divů skalnatých věží a mýtických skalních útvarů. Návrat do Las Vegas, volno, nocleh.

  • 8. den:

   Dle časových dispozic osobní volno v Las Vegas, transfer na letiště, odlet do SAN FRANCISCO, ubytování, volno. Nocleh.

  • 9. den:

   SAN FRANCISCO  –  celodenní prohlídka centra města nalézající se na více než „50 Rolling Hils“, ze tří stran omývaných vodami zálivu San Francisco Bay. Uvidíte největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město. Můžete se těšit na úžasný pohled na slavný Golden Gate Bridge klenoucí se nad mořskou hladinou Golden Gate Straight. Spatříte také Alcatraz Island, nechvalně vyhlášený svou věznicí. Nevynecháme projížďku ikonickou tramvají Cable car k nejklikatější uličce světa Lombard Street. Uvidíte St. Mary’s Cathedral, Plaza Mayor, projdeme se po vyhlášené Market Avenue a navštívíme Chinatown. Uvidíte Transamerica Pyramid – unikátní mrakodrap jež tvoří dominantu finanční čtvrti. Z vyhlídky Twin Peaks nebo Coit Tower uvidíte San Francisco jako na dlani. Zajímavá je také plavba lodí na San Francisco Bay (fakultativně). Den zakončíme na Fisherman’s Wharf, nejživějším turistickém místě S. Francisca, kde oceníte volno. Nocleh.

  • 10. den:

   YOSEMITSKÝ NÁRODNÍ PARK je známý svou nespoutanou a divokou přírodou. Unikátní výhledy na nedotčenou krajinu, obří stromy sekvojovců, velkolepá žulová skaliska, hory, šumivé potoky a jezera, kaňony vyřezávané ledovci, dohromady nabízí pohled, který jinde na světě nenajdete. Součástí je také kratší program v přírodním parku Sequoia. Výlet do NP se uskuteční pro zájemce fakultativně. Návrat do San Francisca na nocleh.  Alternativou je volný program S. Franciscu.

    

  • 11. den:

   Dle časových dispozic volno v San Franciscu. Transfer na letiště, odlet zpět do Prahy.

  • 12. den:

   Návrat do Prahy.

  Informace

  Poznávací okružní část zájezdu se uskuteční ve spolupráci s naším partnerem v USA, klimatizovaným autokarem za asistence místního průvodce.     Upozornění: CK nezajišťuje a negarantuje zajištění vstupu na území USA. Aktuálně platí pro občany ČR a SR bezvízový styk, a to, pokud cestující má platný biometrický pas a splní podmínky registrace pro vstup do USA “ESTA” vyplněním příslušného formuláře na internetu. Více informací naleznete kliknutím na odkazy:

  Celkové poplatky za registraci ESTA představují aktuálně 14 USD. Hradí se platební kartou. Formulář obsahuje dotazy, jež jsou osobní, proto je důležité, aby dotazník ESTA vyplnil každý klient sám. Důležité: potvrzení ESTA a KÓD ESTA je nutno vytisknout a vzít si jej na cestu do USA. VŠICHNI KLIENTI CK OBDRŽÍ INFORMACE JAK DOTAZNÍK VYPLNIT, INFORMACE K LETU A UBYTOVÁNÍ S DOSTATEČNÝM ČASOVÝM PŘEDSTIHEM. V případě odmítnutí vstupu na území USA ze strany místních autorit, neudělení víza a podobně CK považuje službu jako klientem nerealizovanou a vůči klientovi uplatní storno podmínky dle všeobecných podmínek a informací CK či propadnutí služby bez dalších finančních či právních nároků na CK či vládu USA. Letenka může být s přestupem (Frankfurt, Paříž, Londýn, Amsterdam). Letenka je v ekonomické třídě. K přesunu z letiště na hotel a zpět je využívána MHD.

  Doporučení leteckých společností ohledně připojištění pro krytí důsledku eventuálních opatření vázaných ke COVID-19: Nakolik v dnešní době jsou důsledky eventuálních Covidových restrikcí obecně známy, každý z cestujících s nimi dle právního názoru leteckých společností musí počítat. Z tohoto důvodu letecké společnosti doporučují aby každý klient uzavřel příslušné pojištění kryjící náklady za eventuální neuskutečnění cesty z důvodu možného zavedení restrikcí nebo karanténních opatření a s ní spojenou cenou letenky či dalšími náklady.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6501 (Út) 29.10.2024 - (So) 9.11.2024 108.990 Kč 114.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6501  (Út) 29.10.2024(So) 9.11.2024 (Út) 29.10.2024 - (So) 9.11.2024 79.990 Kč 85.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha – Los Angeles, San Francisco Praha (s přestupem)
  • Letenku Los Angeles - Las Vegas
  • Letenku Las Vegas - San Francisco
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • Okružní výlet po Los Angeles a okolí
  • Výlet ke slavnému Grand Canyon včetně vstupného
  • Výlet do Zion a Bryce national parku včetně vstupného
  • 10 x ubytování v hotelu ***/**** typu Holiday Inn, Wyndham, Best Western, Mariott nebo podobném
  • Českého průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území USA - ESTA
  • Poplatky za transfery z letiště, MHD 50$
  • Pobytové taxy: cca 130$
  • Vstupy – které nejsou zahrnuty v ceně, dle individuálního zájmu, platba obvykle v hotovosti – nejsou povinné
  • Rezervace sedadel na hlavní let v rámci turistické třídy 3.000Kč - pouze na vyžádání
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 5.900 Kč dle ceníku letecké společnosti na všechny lety - pouze na vyžádání
  • Fakultativní výlety pořádané s místní agenturou: San Diego cca 180 USD, Yosemite National Park a Sequoia National Park cca 150 USD

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *