Kód171
Lokalita,
Délka 4 dny
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
13.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  ZÁJEZD PRO MENŠÍ SKUPINY OSOB, KTEŘÍ TOUŽÍ V KLIDU A POHODÉ POZNAT PAŘÍŽ ZA INDIVIDUÁLNÍ A NEFORMÁLNÍ ASISTENCE PRÚVODCE. UBYTOVÁNÍ V CENTRU MÉSTA v návaznosti na metro.

  Chcete vědět  jak pověrčivá byla Kateřina Medičejská?  Jak se k moci dostala Marie Medičejská a co přimělo Ludvíka XIV. založit zámecký komplex ve Versailles?   Jak byl zabit král Jindřich IV.  zakladatel Burbonské dynastie a co se stalo jeho vrahovi?  Dozvíte se jak fungovala Paříž středověku, jak se zde popravovalo, co čekalo na vězně v La Conciergerie, jak to bylo s katedrálou Notre dame, co předcházelo útoku na Bastilu…

  Přijměte naše pozvání a vydejte se s námi poznávat skrytá tajemství tohoto města!

  Program

  • 1. den:

   Přílet do Paříže, odjezd na hotel. K večeru si užijete uměleckou atmosféru Montmartre, náš průvodce  Vás seznámí s tajemnou historií tohoto návrší, s bělostnou neobyzánskou bazilikou Sacré Coeur, náměstím malířů Place de la Tertre i neřestnou čtvrtí kolem kabaretu  Moulin Rouge. Návrat na nocleh.

  • 2. den:

   Procházka s průvodcem Latinskou čtvrí: Luxemburských zahradách se dozvíte  o pletichách předcházejících  sňatku Jindřicha IV. s Marií Medičejskou,  u Pantheonu, co vedlo Ludvíka XV. k jeho založení,  uvidíte kostel St. Étienne du Mont. Po bulváru Saint-Michel se projdete kolem Sorbony, Musée de Cluny, kostela St. Severin. Na Ile du Cité se dozvíte, jak to bylo s královským palácem založeným Kapetovci  a tajemství  La Conciergerie a St. Chapelle. V místech, kde dnes stojí katedrála Notre Dame, se psaly nejstarší dějiny Paříže a vás bude určitě zajímat více  o vzniku tohoto města. Poté l´Hotel de Ville, před kterou bývalo městské popraviště. Pak kolem Centra G. Pompidou a Les Halles. Nedaleko  odsud  byl zavražděn Jindřich IV. – jak a co se stalo jeho vrahovi se dozvíte na tomto místě. Další tajemství na vás budou čekat u kostela St. Eustach, Palais Royal a Louvru. Osobní volno vám umožní návštěvu muzeí  Louvre, Orsay, Orangerie, či jiných nebo se pokochat v krásných Tuilerijských zahradách či zavítat na nákupy na bulváry kolem Opery. V některé z místních restaurací můžete zkusit  francouzské speciality a  při poháru vína Bordeaux si vychutnat atmosféru Paříže.  Večer možnost  romantické plavby po Seině, z paluby lodě se vám naskytne pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže.  Nocleh.

  • 3. den:

   Zahájíme návštěvou dominanty Paříže – Eiffelovy věže, určitě budete chtít vědět proč stavba vznikla a jak její výstavba probíhala. Z vrcholu věže vás ohromí nádherný výhled. Procházka po  Martových  polích vás dovede k  Vojenské akademii a Invalidovně s hrobkou  císaře Napoleona I. , které skrývají nejedno tajemství.  Most Alexandra III. je jeden z nejkrásnějších mostů spojující nejen oba břehy řeky Seiny ale i národy – francouzský a ruský – proč tomu tak je se opět dozvíte při odhalování tajemství Paříže. Náměstí Svornosti přinese opět spousty tajemství, protože zde za francouzské revoluce stála obávaná gilotina. Osobní volno na  Champs Elysée, možnost nákupů, či odpočinku v kavárnách. Nocleh.

  • 4. den:

   Vítězný oblouk, La Défense se skvosty současné architektury. Možnost individuálního volna, návštěvy muzeí, nákupů…  Odjezd na hotel a následně na letiště. Odlet zpět

  Odlety a další informace

  • Odlety z Prahy
  • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem.
  • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.
  • Charakteristika 3 lůžkového pokoje: za 3 lůžkový pokoj je považován dvoulůžkový pokoj s přistýlkou. Přistýlkou může být pohovka, rozkládací gauč, palanda či lehátko.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1712 (Čt) 16.5.2024 - (Ne) 19.5.2024 17.990 Kč 19.990 Kč 21.990 Kč Doprava Letecky
  1713 (Čt) 15.8.2024 - (Ne) 18.8.2024 17.990 Kč 19.990 Kč 21.990 Kč Doprava Letecky
  1714 (Čt) 17.10.2024 - (Ne) 20.10.2024 17.990 Kč 19.990 Kč 21.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1712  (Čt) 16.5.2024(Ne) 19.5.2024 (Čt) 16.5.2024 - (Ne) 19.5.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Letecky
  1713  (Čt) 15.8.2024(Ne) 18.8.2024 (Čt) 15.8.2024 - (Ne) 18.8.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Letecky
  1714  (Čt) 17.10.2024(Ne) 20.10.2024 (Čt) 17.10.2024 - (Ne) 20.10.2024 14.590 Kč 15.590 Kč 17.590 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Paříž - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Malé kabinové zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 3 x ubytování v hotelu **IBIS budget, *** IBIS, Campanile nebo podobných v dostupnosti metra
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Přesun z letiště na hotel a zpět, dopravu metrem, vstupy, místní taxy
  • Hotel** 3 x snídaně 1490 Kč
  • Hotel*** 3 x snídaně 1790 Kč
  • Velké kabinové zavazadlo 1000 Kč

  Napsat recenzi

  Recenze 2


  1. Dobrý den, děkuji Vám za perfektně zorganizovaný letecký zájezd do Paříže. Hlavně průvodci panu Petrovi, velmi zajímavě a vtipně nám vykládal o historii Francie a Paříže, i o současné architektuře. Ukázal nám, jak jezdit metrem, vše skvěle naplánoval i změnil s ohledem na počasí, vše předem vysvětlil. I když jsme někdy brblali, že nás bolí nohy, stejně jsme šli :)) a udělali jsme dobře. Budeme rádi vzpomínat. Po příletu jsem mu chtěla poděkovat, jak se o jednoho z nás postaral, když ho v autobuse okradli (proč si nevzal ten den ledvinku?). Během volna s ním pan Petr s oběhnul dvě policejní stanice a byl i u odbavení na letišti. Vystupovali jsme z letadla mezi posledními a už jsme se nesešli, tak jako vždy po výstupu z vlaku metra :))), najedou nám to chybělo. Pan Petr i jeho manželka jsou příjemní a vzdělaní lidé, měli s námi trpělivost. Přejeme jim hodně štěstí na dalších cestách. S pozdravem Ludmila Novotná
  2. Dobrý den. S Vaší cestovní kanceláří jsem měla to potěšení vycestovat na 4dny do Paříže. Tuto cestu jsem dostala od bratra jako dárek ke 40. narozeninám. Se mnou tam ještě byla moje matka, teta a tchýně bratra. Moc Vám touto cestou děkuji, za všechny, že jste nám dopřáli průvodce Adama. Je to báječný člověk s opravdu úžasnými znalostmi, zkušenostmi. Navíc je to velmi empatický člověk, na svůj mladý věk opravdu s úžasným přehledem a vědomostmi nejen o památkách, ale i ekonomické,státní situaci dané země….. Je opravdu skvělý a my mu touto cestou chceme ještě jednou moc poděkovat!! Zasloužil by si opravdu velkou odměnu.Za svůj život jsem se doposud nesetkala s takovým průvodcem…… Moc se za něj přimlouváme a prosíme, aby mu mohla být udělena vyjímečná odměna. Díky němu měla naše cesta naprosto pohodový ráz, velmi příjemný, bezstarostný, což v dnešní době je opravdu ojedinělé….. Děkujeme.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *