Kód815
Lokalita,
Délka 14 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
89.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  VÁNOCE A SILVESTR V SINGAPURU

  Zažijte Vánoce a Silvestr v  Singapuru – v tropickém ráji a krajině superlativů, která je synonymem bohatství, luxusu a nadčasových technologií. Přivítejte Nový rok pod palmami s dech beroucím ohňostrojem. V období Vánoc je velkolepou mozaikou vánočních motivů, které se zde prolínají s ultramoderní architekturou a tropickou vegetací.

  Toto unikátní město a ostrovní stát v jednom je ukrytý v nejjižnější části jihovýchodní Asie a nabídne vám to nejlepší z celého světa. Singapur je místem budoucnosti, kde se potkává celý svět. Budete obdivovat unikátní architektonické tvary, procházet se nádhernými tropickými parky a zahradami, i po vysutých lávkách nad tropickou džunglí. Je to také místo kouzelných pláží omývaných teplou vodou Jihočínského moře, kde můžete ve stínu kokosových palem relaxovat a pochutnávat si na skvělém koktejlu.

  Naleznete zde to nejlepší z asijské preciznosti, štědrosti, pestrosti chutí, historie i dravé současnosti. Poznejte Singapur – diamant jihu Asie, který vás nadchne, překvapí, a na který budete rádi vzpomínat!

   

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy s přestupem.

  • 2. den:

   Přílet do Singapuru, transfer na hotel, volno, nocleh.

  • 3. den:

   U zátoky Marina Bay  – uvidíte jeden ze symbolů města sochu Merlion jež znázorňuje mýtické zvíře s hlavou lva a tělem ryby z jejíž úst chrlí voda. Kolem malebných zákoutí řeky Singapore se dostaneme do Colonial District, kde se seznámíte s koloniálními stavbami, za kterými se zvedá panorama třpytících se mrakodrapů ultramoderního finančního centra CBD se sídlem více než 200 světových bank. Shlédnete slavný hotel Raffles i Fullerton, katedrálu St. Andrew,  City Hall, budovu Nejvyššího soudu s korintskými sloupy, Victoria Theatre a také sochu Sira Rafflese, jež položil základy krajiny.

   Poté futuristický objekt Esplanade – Theatres on the Bay, který svým tvarem připomíná durian. Z unikátního mostu Helix Bridge spatříte velké vyhlídkové kolo Singapore flyer. Ohromí vás velkolepé stavitelské dílo Marina Bay Sands jež je dominantou Singapuru. Tři mrakodrapy spojené obrovskou vyhlídkovou plošinou ukrývají jeden z nejluxusnějších hotelů světa, divadla, kasina, špičkové restaurace a také luxusní obchodní centrum, kde se můžete povozit třeba na gondole. Nejúchvatnější z celého komplexu je Sands Skypark – vyhlídková terasa s rozlohou dvou fotbalových hřišť s „nekonečným bazénem“. Obdivovat budete také originální futuristickou budovu Artscience Museum ve tvaru lotosového květu.

   Ohromí vás Gardens by the Bay s fascinujícími gigantickými stromy Supertrees and Scuptures, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářející neuvěřitelný vizuální zážitek. Z OCBC Skyway se skýtají nádherné pohledy na tropické zahrady. Za návštěvu stojí obrovské skleníky z nichž Flower dome je největším skleníkem světa s rostlinami středomoří a tropů. Cloud Forest vás okouzlí deštným pralesem s flórou horských tropických oblastí umístěných na skalnatém útesu s vodopádem. Vedou zde vycházkové trasy po vysutých mostech lemované vegetací dešťového pralesa a klima pod kopulí imituje nadmořskou výšku 1000 mnm. Poté volno, občerstvení, odpočinek.

   Večer se můžete těšit na magickou show Garden Rapsody v níž hraje hlavní roli hudba a světlo v zahradách Gardens by the Bay. Zážitkem je také impozantní výhled z terasy Sands Skypark na tmou zahalený Singapur. Nocleh

  • 4. den:

   SENTOSA Island – ostrov, kde si užijete moře, kouzelné pláže lemované kokosovými palmami, oázu odpočinku a zábavu. Na zdejších plážích Siloso, Palawan nebo Tanjong se můžete oddávat lenošení a užívat si koupání v Jihočínském moři. Osobní volno.

   Ostrov je z části pokryt ze 70% deštným pralesem, kde žije spousta původních druhů zvířat i rostlin, můžete zde potkat leguány i opice. Milovníci přírody si mohou užít procházku přírodní stezkou Dragon trail. V západní části ostrova si můžete prohlédnout pevnost Silosa s vojenským muzeem a další zábavní atrakce.

   Při návratu se zastavíme ve vánočně nazdobeném Vivo City s bohatými možnostmi občerstvení, kde si můžete dopřát večeři. Večer se můžete těšit na laserovou show SPECTRA v doprovodu světel a hudby v oblasti zátoky Marina Bay. Nocleh.

  • 5. den:

   LITTLE INDIA  – zažijete atmosféru plnou barev a orientálních vůní s množstvím obchodů, restaurací  i posvátných míst. Procházka povede po Buffalo a Campbell Road, kolem obchůdků s indickým kořením, ovocem, látkami i květinových ozdob. Navštívíme oslnivě barevný hinduistický chrám Sri Veeramakaliamman zasvěcen bohyni Kálí, jež je považovaná za bohyni času, změn, síly a smrti. Uvidíte zdejší rituální obřady za doprovodu chrámové hudby a můžete obdivovat pestrobarevné sochy hinduistických bohů. Milovníci levných nákupů si přijdou na své v gigantickém Mustafa center.

   Poté navštívíme oblast Kam-pong Glam s muslimskou kulturou. Okouzlí vás Arab Street lemovaná palmami s arabskými obchody a restauracemi s kebaby a šišu. Obdivuhodná je impozantní Sultánova mešita se zlatou kopulíVečer tyto místa připomínají scény z pohádek Tisíce a jedné noci, kdy je vše nádherně nasvíceno a muezín svou táhlou písní svolává věřící do mešity. Nahlédneme také do světa barevného street-artu v Haji Lane se spoustou barů a restaurací. Poté osobní volno, odpočinek. Nocleh.

  • 6. den:

   Ostrov Sentosa – relax u moře, koupání slunění a zábava. Osobní volno.

   Za návštěvu stojí S.E.A. (South Eas Asia) Aquarium – s ukázkami tropického podmořského života s 800 druhů živočichů. Je jedním z největších akvárií na světě s ohromnými akvárii se 45miloinů litrů vody s takovými druhy ryb a živočichů, které si nedokážete představit ani v těch nejdivočejších fantaziích. V Delfináriu můžete shlédnout cvičené delfíny nebo se si nimi zaplavat.

   Večer se zájemci mohou projít po nábřeží vychutnat si romantickou atmosféru kolem zátoky Marina Bay se spoustou restaurací a barů. Nocleh.

  • 7. den:

   Čínské a Japonské zahrady – můžete se těšit na rozkvetlé parky, upravené zahrady, lotosová jezírka, bonsaje i skanzen lidové čínské a japonské architektury jež  jsou oázou klidu a ticha. Vše zakomponované do tropického parku na umělém ostrově v Jurong jezeře. Během procházky uvidíte volně žijící leguány, želvy i vodní ptactvo. Cestou se seznámíte s kompozicí městské architektury a systému života v Singapuru.

   Odpoledne po krátkém odpočinku a občerstvení se vydáme na Southern Ridges – nadzemní stezka po vysutých lávkách klenoucí se nad korunami stromů tvořících část zachovalého tropického dešťového pralesa nad návršími Mont Faber a West Coast Park. Uvidíte spoustu rostlin, budete obdivovat barevné papoušky a pokud budete mít štěstí i volně žijící opice, a to vše za doprovodu úchvatných přírodních zvuků tropů. Projdeme se nejzajímavějším vycházkovým chodníkem Forest Walk i po unikátním vlnitém dřevěném mostu Henderson Waves. Poté osobní volno.

   Večer se zájemci mohou vydat na Bugis, kde zažijete nefalšovaný asijský trh. Nocleh.

  • 8. den:

   Ostrov Sentosa – relax u moře, koupání slunění a zábava. Osobní volno. Nocleh.

   V Universal Studios budete mít jedinečnou příležitost vnořit se do atmosféry a scén Hollywodských filmů a prožívat je na vlastní kůžiMůžete navštívit další atrakce jako jsou Butterfly ParkInsect Kingdom – svět motýlů a hmyzu volně vypuštěných v obrovském pavilonu. Vyznavači adrenalinu mohou okusit svět velkých umělých vln ve Wave House.

   Večer si zájemci mohou vychutnat noční život v Clarke Quay se spoustou restaurací, barů, nočních klubů a zábavy. Nocleh.

  • 9. den:

   CHINATOWN s typickou architekturou a tradicí. Ponoříme se do živého světa čínského trhu, obchodů, tajemných alchymistických produktů a chrámů. Koupíte zde nejlepší suvenýry. Chinatown Heritage Centre zobrazuje kulturní dědictví čínské čtvrti a život čínských osadníků. Můžete zde shlédnout realisticky zrekonstruované interiéry původních obydlí a obchodů. Za obdiv stojí pestrobarevný Sri Mariamman Temple jež je nejstarší budhistickou svatyní v Singapuru. Parkem Ang Siang Hill se dostaneme k budhistické modlitebně Siang Cho-Leong Temple a také nakoukneme do chrámu Nebeského štěstí Tian Hock Keng zasvěcen bohyni moře Ma Cho Po, jehož střechu zdobí dvojice draků. Shlédnete mešitu Masjid Jamae s pagodovitými minarety. Nevynecháme významný chrám s červenou střechou Buddha Tooth Relic Temple, který ukrývá posvátnou relikvii Buddhova zubu.

   Poté zavítáme na Chinatown Wet Market a Tiong Shian Porridge Center s čínskými specialitami a užijete si  Chinatown street food. Ve zdejších lékárnách koupíte medicínu na všechny neduhy. K dostání jsou různé rohy, pazourky, sušené hady, pilulky z jeleního ocasu, ptačího hnízda či krokodýlí olej. Návrat na hotel, odpočinek, osobní volno.

   Večer možnost procházky po Orchad Road s krásnou vánoční výzdobou v ultramoderním světu obchodní architektury. Nocleh.

  • 10. den:

   Ostrov Sentosa – relax u moře, koupání slunění a zábava. Osobní volno. Nocleh.

   Zájemci mohou podniknout výlet lodí na ostrov Palau Urbin, který si zachoval atmosféru typického kampungu. Vede zde vycházková trasa džunglí na východní cíp ostrova do Chek Jawa Wetlands, kde se nalézá Jejawi Tower – vyhlídková věž nabízející pohled na zdejší přírodu a krajinu. Skanzen  Palau Ubin Village připomíná život místních obyvatel.

   Nebo poznání dalších atrakcí Singapuru jako je Singapore Zoo, River Safari, Mandai Bird Park, Night Safari.

  • 11. den:

   Singapore Botanic Garden National je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován také původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí čítajících více než 60 000 rostlin.

   Po idylické procházce v kouzelném světě zeleně se vrhneme do světa nakupování.  O Singapuru se říká, že „Shopping“ je národní sport a legendární Orchard Road je jeho olympijskou tréninkovou zónou. Nevnořit se alespoň na chvíli do tohoto světa a neužít si svět obchodní architektury v designech, které berou dech, by bylo jako nebýt v Singapuru. Čeká vás zde ohromná řada obrovských nákupních center, excelentní výběr zboží světově proslulých značek, obchody, butiky, ale také kavárny, restaurace, food courty. Projdeme se také kolem koloniálních perakananských domů na Emerald Hill Road. Poté osobní volno.

   Večer SILVESTROVSKÉ OSLAVY – doporučujeme oblast Marina Bay. Můžete se těšit na velkolepý ohňostroj. Nocleh.

   Večer lze trávit dle svých zájmů např. na ostrově Sentosa. Oblíbená mezi mladými je  Siloso Beach party – 12 hodin živé hudby, mixované předními světovými DJ, gigantická pěnová koupel se spoustou zábavy a tanec v plném proudu vyvrcholí přivítáním Nového roku velkolepým ohňostrojem a show. Nebo Wave House Sentosa – 12hodinová party s 12 drinky v ceně za doprovodu světových DJ a vystoupením nejrůznějších světových umělců.

   Jízda na obřím Singapore Flyer se šampaňským, čokoládou a vínem a ohromujícím s výhledem na Koloniální čtvrť, CBD a ohňostroj, který se odehrává v Marina Bay.

   Propeller Rooftop Bar – vyhlášená party na střeše hotelu Marina Bay Sands, během, které si pochutnáváte na známých singapurských coctailech a tapas, abyste v opojení zažili výhled na ohňostroje v Marina Bay i Sentose.  

   Universal Studios – co může být lepší než slavit příchod Nového roku tak, že se budete cítit jako za mlada. Zaplavení dobrodružstvím, divokými jízdami a nejrůznějšími hrami, které vás budou doprovázet až do přivítání Nového roku.

  • 12. den:

   Ostrov Sentosa – relax u moře, koupání slunění. Osobní volno.

   Večer Suntec City – moderní čtvrť, kde se schovává obrovské nákupní, kongresové a výstavní centrum, ale také „fontána bohatství“ Fountain Of Wealth. Architektura tohoto místa připomíná ruku, do které se neustále vlévá bohatství a prosperita – symboly úspěchu. Nocleh.

  • 13. den:

   Osobní volno dle časových dispozic před odletem. Transfer na letiště Changi Airport. V části JEWEL můžete obdivovat tropický park s vodopádem Rain Vortex se světelnou a laserovou show. Ne náhodou je letisko v Singapuru vyhlášené za nejatraktivnější letiště světa. Odlet zpět. (obvykle odlet v nočních hodinách)

  • 14. den:

   Návrat do Prahy.

  Cestovní doklady, víza, informace

  Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Občané ČR mohou cestovat do Singapuru bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

  Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty Disembarkation/Embarkation Card. Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdáte ji při odjezdu ze země. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje. Je vhodné mít s sebou platební kartu na jméno cestujícího.

  Očkování: Pro pobyt Singapuru se nevyžaduje žádné zvláštní očkování. Zdravotnictví je na vyspělé úrovni, je považováno za jedno z nejlepších na světě. Před cestou se doporučuje uzavřít komplexní zdravotní pojištění.

  Bezpečnost: Singapur je jednou z nejbezpečnějších zemí na světě.

  INFORMACE K LETU

  Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines…) v ekonomické třídě je s přestupem (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…).

  K přesun z letiště na hotel a zpět je využíván místní velice moderní a propracovaný systém MHD

  CENY V SINGAPURU

  Orientační kurz Singapurského dolaru: EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

  Ceny vstupů: (nejsou povinné) Botanická zahrada vstup volný, Orchideová zahrada $5, Gardens by the Bay vstup volný, skleníky Flower Dome & Cloud Forest $28, OSBC Skywalk $8, vyhlídková terasa Sands Sky park $23, National Gallery $20, Sentosa vláček $4, Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, S.E.A Aquarium $39.00, ZOO $28, River Safari Singapor $25, ArtScience Museum, Čínské a japonské zahrady vstup volný, chrámy vstup volný

  Orientační ceny v Singapuru SGD – Singapurský dolar $:

  Najíte se všude velmi levně a dobře. Základní teplé jídlo od 5, menu v restauraci od 12, Fast food restaurace od 8, voda 1l od 1, Coca-Cola 2.60, káva od 2, pečivo od 1, jogurt od 2,6, pivo plechovka od 4, široká nabídka čerstvého a levného ovoce

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8151 (So) 21.12.2024 - (Pá) 3.1.2025 109.990 Kč 116.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Singapur - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 11x ubytování na hotelu ***
  • Česky mluvící průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 70$ (singapurský dolar)
  • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 200$ (singapurský dolar)
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
  • Vstupy do památek a na atrakce
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 4.000 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *