Kód816
Lokalita,
Délka 8 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
69.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  SILVESTR V SINGAPURU

  Zažijte Silvestr v tropickém ráji a krajině superlativů jménem Singapur, který je synonymem bohatství, luxusu a nadčasových technologií.

  Užijte si silvestrovskou noc v tropech a přivítejte Nový rok pod palmami s dech beroucím ohňostrojem!

  Tento maličký supermoderní ostrovní stát ukrytý v nejjižnějším bodu jihovýchodní Asie vám nabídne to nejlepší z celého světa. V období Vánoc je velkolepou mozaikou vánočních motivů, které se zde na každém kroku prolínají s ultramoderní architekturou a tropickou vegetací.

  Budete si připadat jako ve futuristickém snu. Modernost, která je synonymem tohoto města je zakomponována všude kam se dostanete. V centru, nádherných tropických zahradách a parcích, kde se můžete procházet po vysutých lávkách nad tropickou džunglí a obdivovat unikátní architektonické tvary. Jedinečnost těchto míst vám bude brát dech. Je to město budoucnosti, kde se se potkává celý svět. Je to také místo kouzelných pláží omývaných teplou a průzračnou vodou Jihočínského moře, kde můžete ve stínu kokosových palem relaxovat a pochutnávat si na skvělém koktejlu.      

  Singapur je místo, kde se rozhodně nudit nebudete. Unikátní město a stát v jednom, kde budete obdivovat několik kultur a úžasnou gastronomii. Naleznete zde to nejlepší z asijské preciznosti, štědrosti, pestrosti chutí, historie i dravé současnosti.              

  Poznejte Singapur – diamant jihu Asie, který vás nadchne, překvapí, a na který budete rádi vzpomínat!

  Singapur leží na jižní výspě Malajského poloostrova, od Malajsie je oddělený Johorským průlivem, od indonézskych ostrovů Riau Singapuským průlivem. Skládá se z hlavního ostrova Singapore Island a 60 přilehlých ostrůvků.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy s přestupem.

  • 2. den:

   Přílet do Singapuru, transfer na hotel. Seznámíte se s okolím a možnostmi stravování. Po večeři navštívíme chrámy v sousedství hotelu, budhistický Burneze Budhist Temple s obrovskou sochou zlatého Buddhy, hinduistický Kuan Im Tng Temple, kam Číňané nosí obětní dary a ve velkých pecích zde pálí papírky se svým přáním, i palác Memorial Hall Yat Sen. Nocleh.

  • 3. den:

   Po snídani se vydáme k nejnavštěvovanějšímu místu celého Singapuru k zátoce Marina Bay, kde vás přivítá jeden ze symbolů města – Merlion s impozantní scenérií mrakodrapů v pozadí. Socha vysoká 8,5 m znázorňuje mýtické zvíře s hlavou lva a tělem ryby z jejíž úst chrlí voda.

   Projdeme se po nábřeží kolem malebných zákoutí řeky Singapore. V Colonial District se seznámíte s typickými koloniálními stavbami, za kterými se zvedá panorama třpytících se mrakodrapů ultramoderního finančního centra CBD se sídlem více než 200 světových bank. Shlédnete nejslavnější koloniální hotel Raffles i Fullerton. Kolem sněhobílé katedrály St. Andrew, jejíž barva je výsledkem unikátní kombinace vaječných bílků, skořápek, vápna a kokosu se dostaneme k City Hall. V sousedství se nachází budova Nejvyššího soudu s korintskými sloupy a Victoria Theatre, před kterou stojí originální bronzová socha Sira Rafflese, který položil základy krajiny.

   Poté se vám naskytne pohled na světoznámé budovy, které naleznete téměř na každé pohlednici. Futuristický objekt Esplanade – Theatres on the Bay vás fascinuje tvarem připomínající exotické ovoce durian. Z unikátního mostu Helix Bridge spatříte velké vyhlídkové kolo Singapore flyer vysoké 165 m. Ohromí vás dominanta Singapuru Marina Bay Sands – velkolepé stavitelské dílo jehož sláva hvězd se dotýká. Tři mrakodrapy spojené obrovskou vyhlídkovou plošinou ukrývají jeden z nejluxusnějších hotelů světa s 2560 pokoji, luxusní obchodní centrum, kde se můžete povozit na gondole, divadla, kasina i špičkové restaruace. Nejúchvatnější z celého komplexu je Sands Skyparkotevřená vyhlídková terasa s rozlohou dvou fotbalových hřišť s fascinujícím „nekonečným bazénem“. Obdivovat budete také originální futuristickou budovu Artscience Museum ve tvaru rozkvetlého lotosového květu s fantastickými expozicemi umění, vědy a technologií.

   Po obědě a odpočinku nás čeká úžasný park – Gardens by the Bay – zahrada budoucnosti, která vznikla na souši mořského dna. Ohromí vás svět fantazie a 101 ha jedinečné tropické zeleně. Fascinující jsou unikátní gigantické stromy Supertrees and Scuptures, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářející neuvěřitelný vizuální zážitek. Uchvátí vás nadzemní vycházková lávka OCBC Skyway s nádhernými pohledy na tropické zahrady. Působivé jsou dva obrovské skleníky, z nichž Flower dome je největším skleníkem světa s rostlinami středomoří a tropů. Cloud Forest vás okouzlí deštným pralesem s flórou horských tropických oblastí umístěných na skalnatém útesu, jehož největším tahákem je krytý vodopád, vysoký 35 metrů, který je největším krytým vodopádem světa. Vedou zde vycházkové trasy po vysutých mostech lemované vegetací dešťového pralesa a klima pod kopulí imituje nadmořskou výšku 1000 mnm.

   Večer se můžete těšit na dech beroucí magickou show Garden Rhapsody v níž hraje hlavní roli hudba a světlo. Nezapomenutelným zážitkem je impozantní výhled na tmou zahalený Singapur z terasy Sands Skypark   v 57 patru mrakodrapu Marina Bay Sands. Koloniální koktail Singapore Sling ve Sky baru Cé La Vi tento zážitek ještě umocní. Zájemci mohou shlédnout také unikátní laserovou show doprovodu světel a hudby v oblasti zátoky Marina Bay.

   Nocleh

  • 4. den:

   Navštívíme Chinatown s labyrintem pestrých uliček s typickou architekturou a tradicí. Ponoříme se do živého světa čínského trhu, obchodů s textilem, tajemných alchymistických produktů, hedvábím, skvělého jídla ale také chrámů. Buďte si jisti, že zde koupíte ty nejlepší suvenýry. V Chinatown Heritage Centre se seznámíte s kulturním dědictvím čínské čtvrti a s životem čínských osadníků. Uvidíte realisticky zrekonstruované interiéry původních obydlí a obchodů. Obdivovat budete barevný a pestrobarevný chrám Sri Mariamman Temple, který je nejstarší budhistickou svatyní v Singapuru. Nevynecháme zdobený Buddha Tooth Relic Temple -majestátní chrám Budhova zubu, jehož hlavní atrakcí je posvátná relikvie Buddhova zubu. V hlavní chrámové části vás uvítá hypnotizující kombinace dýmu z vonných tyčinek a celodenní zpěv súter.

   Užijeme si také Chinatown street food. Zavítáme na Chinatown Wet Market a Tiong Shian Porridge Center s čínskými specialitami, kde neodoláte skvělé místní kuchyni. Objevíte zde i slavný Liao Fan Hawker Chan – první pouliční stánek s jídlem, který získal Michelinskou hvězdu. Na Tai Chong Kok si zakoupíte čínské sladkosti a ve zdejších čínských lékárnách, medicínu snad na všechny neduhy. K dostání jsou různé rohy, pazourky, sušené hady, pilulky z jeleního ocasu, ptačího hnízda či krokodýlí olej.

   Nakoukneme do chrámu Nebeského štěstí Tian Hock Keng jež je jedním z nejstarších a nepůsobivějších chrámů v Singapuru,a  je zasvěcen bohyni moře Ma Cho Po. Dvojice draků zdobící jeho střechu představuje navzájem se doplňující síly Jin a Jang. Navštívíme také mešitu Masjid Jamae s pagodovitými minarety. Návrat na hotel, odpočinek, osobní volno.

   Večer objevíme další svět na Kam-pong Glam s půvabnou muslimskou kulturou, kebaby a šišu. Projdeme se Arab Street, kouzelnou ulicí tradičních arabských obchodů, restaurací a barů s barevnými okenicemi, lemovanou palmami. Budete obdivovat impozantní Sultánovu mešitu se zlatou kopulí, je největší mešitou v SingapuruVečer tyto místa připomínají scény z pohádek Tisíce a jedné noci, kdy je vše nádherně barevně nasvíceno a muezín svou táhlou písní svolává věřící do mešity. Budete mít pocit, že jste se ocitli ve světě orientálních pohádek.

   Z muslimského světa se za okamžik dostaneme do barevného street-artu, mexických rytmů, chutných drinků i malých uměleckých obchůdků na ulici Haji Lane, která tvoří umělecké srdce města. Prokvétá kreativitou a uměleckou atmosférou, je místem přátelských setkání a odpočinku. Nocleh.

  • 5. den:

   Navštívíme proslavenou Singapore Botanic Garden National, která je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován také původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí čítajících více než 60 000 rostlin.

   Po idylické procházce v kouzelném světě zeleně se vrhneme do světa nakupování.        O Singapuru se říká, že „Shopping“ je národní sport a legendární Orchard Road je jeho olympijskou tréninkovou zónou. Nevnořit se alespoň na chvíli do tohoto světa a neužít si ultramoderní svět obchodní architektury v designech, které berou dech, by bylo jako nebýt v Singapuru. Čeká vás zde ohromná řada obrovských nákupních center, excelentní výběr vysoce kvalitního zboží světově proslulých značek, obchody, butiky, ale také kavárny, bary, restaurace, food courty. Projdeme se také kolem koloniálních pestře zbarvených perakananských domů na Emerald Hill Road a na východním konci uvidíte prezidentský palác. Osobní volno.

   Zájemci zavítat na pravý asijský trh Bugis, který žije dlouho do noci. Je bludištěm nejrůznějších pestrých obchůdků, kde koupíte značkové zboží za skvělé ceny. Nachází se zde také vyhlášené Hawkers – pouliční stánky jídlem s připravovaným přímo na ulici. Shlédnete rušný a pestrobarevný chrám Kuan Im Thong Hood Cho zasvěcený bohyni milosrdenství. U vstupu se hemží prodavači květin, vykládači osudu, věřící zde zapalují vonné tyčinky pod dohledem velkolepé zlaté sochy Buddhy. V sousedství vás zaujme mnohobarevný hinduistický chrám Šrí Krišnan s překrásným oltářem v barvách zlata a stříbra.

   Večer si užijeme SILVESTROVSKÉ OSLAVY – můžete si vybrat z několika možností, jak trávit tento večer.

    V oblasti Marina Bay se můžete těšit na velkolepou světelnou a laserovou show zakončenou velkolepým ohňostrojem.

   Jedna z nejpopulárnějších silvestrovských zábav, jakou můžete v Singapuru zažít je tradiční Siloso Beach party na ostrově Sentosa. 12 hodin živé hudby, mixované předními světovými DJ, gigantická pěnová koupel se spoustou zábavy a tanec v plném proudu vyvrcholí přivítáním Nového roku velkolepým ohňostrojem a show.

   Wave House Sentosa – 12hodinová party s 12 drinky v ceně za doprovodu světových DJ a vystoupením nejrůznějších světových umělců.

   Jízda na obřím Singapore Flyer se šampaňským, čokoládou a vínem a ohromujícím s výhledem na Koloniální čtvrť, CBD a ohňostroj, který se odehrává v Marina Bay.

   Propeller Rooftop Bar – vyhlášená party na střeše hotelu Marina Bay Sands, během, které si pochutnáváte na známých singapurských coctailech a tapas, abyste v opojení zažili výhled na ohňostroje v Marina Bay i Sentose.  

   Universal Studios – co může být lepší než slavit příchod Nového roku tak, že se budete cítit jako za mlada. Zaplavení dobrodružstvím, divokými jízdami, nejrůznějšími hrami, spoustou party, které vás budou doprovázet až do přivítání Nového roku.

   Nocleh.

  • 6. den:

   Sentosa Island – mimořádně populární ostrov, kde si užijete moře, kouzelné pláže lemované kokosovými palmami, oázu odpočinku a zábavu. Na zdejších plážích Siloso, Palawan nebo Tanjong Beach se můžete oddávat lenošení a užívat si koupání v Jihočínském moři. Osobní volno.

   Ostrov je z části pokryt deštným pralesem, kde žijí původní zvířata, a tak si milovníci přírody mohou užít procházku přírodní stezkou Dragon trail. Ostrov nabízí i další zábavní atrakce.

   Za návštěvu stojí S.E.A. (South Eas Asia) Aquarium – s ukázkami tropického podmořského života s 800 druhů živočichů. Je jedním z největších akvárií na světě s ohromnými akvárii se 45miloinů litrů vody s takovými druhy ryb a živočichů, které si nedokážete představit ani v těch nejdivočejších fantaziích. Můžete si vyzkoušet krmení rejnoků, pohladit žraloky, nebo si zašnorchlovat ve společnosti 100 000 živočichů, které zde žijí! V Delfináriumůžete shlédnout cvičené delfíny nebo se si nimi dokonce zaplavat.

   Zájemci mohou navštívit Universal Studios – umožní vám nahlédnout do zákulisí natáčení velkofilmů jako Transformers, Jurský park, Shrek nebo se přenést do dávných dějin Egypta. Uchvátí vás nádherná vánoční výzdoba a atrakcemi. Budete mít jedinečnou příležitost vnořit se do atmosféry a scén Hollywodských filmů a prožívat je na vlastní kůži.

   V západní části ostrova si můžete prohlédnout pevnost Silosa s vojenským muzeem. Ostrov nabízí i další zábavní atrakce.

   Při návratu se zastavíme v gigantickém a vánočně nazdobeném Vivo City s bohatými možnostmi občerstvení.

   Večer se vydáme na místo, kde se točí peníze, byznys i lidé – Suntec City – moderní futuristická čtvrť, kde se schovává obrovské nákupní, kongresové a výstavní centrum, ale také největší fontána na světě Suntec City – Fountain Of Wealth s průměrem 66 m. Tato „fontána bohatství“ představuje obrovskou dlaň, budovy kolem znázorňují prsty, architektura tohoto místa připomíná ruku, do které se neustále vlévá bohatství a prosperita – symboly úspěchu. Říká se, že jestli si chcete splnit přání a posilnit štěstí, musíte obejít fontánu ve směru hodinových ručiček třikrát. Zažijeme zde nádherné představení vody a světel a laserů. Nocleh.

  • 7. den:

   Osobní volno dle časových dispozic před odletem. Transfer na letiště Changi Airport, které je vyhlášené za nejhezčí a nejatraktivnější letiště světa. V jeho části JEWEL budete obdivovat tropický park s nejvyšším vnitřním vodopádem Rain Vortex a shlédnete přitažlivou světelnou a laserovou show. Odlet zpět.

  • 8. den:

   Návrat do Prahy.

  Cestovní doklady, víza, informace

  Cestovní doklady, víza, informace

  Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Občané ČR mohou cestovat do Singapuru bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

  Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty Disembarkation/Embarkation Card. Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdáte ji při odjezdu ze země. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje. Je vhodné mít s sebou platební kartu na jméno cestujícího.

  Očkování: Pro pobyt Singapuru se nevyžaduje žádné zvláštní očkování. Zdravotnictví je na vyspělé úrovni, je považováno za jedno z nejlepších na světě. Před cestou se doporučuje uzavřít komplexní zdravotní pojištění.

  Bezpečnost: Singapur je jednou z nejbezpečnějších zemí na světě.

  INFORMACE K LETU

  Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines…) v ekonomické třídě je s přestupem (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…).

  K přesunu z letiště na hotel a zpět je využívána MHD

  CENY V SINGAPURU

  CENY V SINGAPURU:

  Orientační kurz Singapurského dolaru SGD $: EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

  Ceny vstupů: (nejsou povinné) Botanická zahrada vstup volný, Orchideová zahrada $5, Gardens by the Bay vstup volný, skleníky Flower Dome & Cloud Forest $28, OSBC Skywalk $8, vyhlídková terasa Sands Sky park $23, Sentosa vláček $4, Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, S.E.A Aquarium $39.00, ZOO $28, River Safari Singapor $25, National Gallery $20, ArtScience Museum, Čínské a japonské zahrady vstup volný, chrámy vstup volný

  Orientační ceny jídla v Singapuru Najíte se zde všude velmi dobře a levně. Základní teplé jídlo od 5, menu v restauraci od 12, Fast food restaurace od 8, voda 1l od 1, Coca-Cola 2.60, káva od 2, pečivo od

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8161 (Pá) 27.12.2024 - (Pá) 3.1.2025 84.990 Kč 89.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8161  (Pá) 27.12.2024(Pá) 3.1.2025 (Pá) 27.12.2024 - (Pá) 3.1.2025 69.990 Kč 75.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Singapur - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 5x ubytování na hotelu ***
  • Česky mluvící průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 40$ (singapurský dolar)
  • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$ (singapurský dolar)
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
  • Vstupy do památek a na atrakce
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 4.000 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *