Kód340
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
6.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  FLORENCIE  A KOUZELNÉ TOSKÁNSKO

  Ukážeme vám kulturní skvosty Florencie, Pisy, Sienny, Volterry, San Giminagna i Lucca

  Objevte nejvýznamnější poklady světa, situované v půvabné kopcovité krajině! Objevte nejkrásnější „umělecké dílo“ Evropy! Budete okouzleni fascinujícími historickými památkami, hrdě vyhlížejícími městy, medicejskými vilami a paláci, které tvoří harmonický celek  s nádhernou přírodou. V tomto zalíbeném kraji je toho mnohem více než světové umění a architektura. Naleznete zde kaleidoskop malých městeček na vrcholcích kopců, vinice i olivové háje, řady štíhlých cypřišů čnících do výše, i zelené pastviny. Vychutnáte si italský životní styl, ochutnáte luxusní frorentský steak i skvělá vína z Chianti!

  Objevte tajemství toskánské krásy!

   

   

  Program

  • 1. den:

   Odjezd z ČR, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.

  • 2. den:

   FLORENCIE – celodenní návštěva kolébky italské renesance, rodiště významných papežů a královen, města, které ovlivnilo dějiny a kulturu Evropy. Prohlédneme si nejznámější památky: Santa Croce s nádhernými freskami, Piazza della Signoria s Palazzo Vecchio s kopií proslulé Michelangelovy sochy Davida, Loggia dei Lanzi, Piazza del Domo s honosným dómem Santa Maria del Fiore s kopulí od Brunelleschiho, se zvonicí a baptiseriem se slavnými bronzovými dveřmi, kaple Medičejských, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti, zahrady Boboli.

   Budete mít čas na návštěvu muzeí a galerií dle vlastního výběru a také příležitost ochutnat speciality toskánské kuchyně. V podvečer odjezd na nocleh.

    

  • 3. den:

   Navštívíme nejatraktivnější perly Toskánska. Pojedeme malebnou toskánskou krajinou s oblými pahorky a údolíčky, posetou olivovými háji a vinicemi, kde jsou rozesety typické domy v barvě zralé pšenice. Oblastí, která se pyšní nejproslulejšími italskými víny.

   SAN GIMINAGNO  – jedno z nejpůvabnějších toskánských měst, které si dochovalo ráz středověkého opevněného města s typickými věžemi a úzkými kamennými uličkami plnými paláců, kostelů i kouzelných obchůdků. Uvidíte náměstí Piazza del Duomo, Palazo del Popolo, románský kostel La Collegiata se zajímavými freskami, můžete vystoupit na věž Torre Grossa. Město je postavené na kopci a umožňuje nádherné výhledy do okolní krajiny.

   VOLTERRA je město alabastru s impozantními středověkými paláci a hradbami,  dodávající městu punc hrdosti a nedobytnosti. Zbytky etruských hradeb, římské divadlo, Medičejská pevnost, gotická radnice, nádherné vstupní brány a také katedrála vykládána bílým a černým mramorem, doplněné o tajuplnou změť úzkých uliček, nadchne každého návštěvníka.

   SIENNA jejíž středověké centrum je plné majestátních budov vytvářejících působivý architektonický komplex. Spatříte ohromující dóm Santa Maria Assunta s nádherně zdobeným průčelím, největší gotickou stavbu Toskánska Palazzo Pubblico, půvabné náměstí Piazza del Campo, baziliku San Domenico, hrad ze 13.stol. unikátní svým geometrickým tvarem a další paláce i kostely, které jsou plné drahocenných uměleckých děl. Kouzelná je také procházka jeho půvabnými klikatými uličkami. Večer návrat na nocleh.

  • 4. den:

   Vydáme se do města zázraků – PISA, která jako magnet přitahuje turisty svou proslulou šikmou věží. Prohlédneme si úchvatné Piazza Miracoli s dómem s překrásným průčelím, baptiseriem s mramorovou křtitelnicí a proslulou kazatelnou i impzantní Campanilu.

   Poté se můžete těšit na pobřeží Tyrhénského moře, na oblíbené přímořské letovisko Viareggio, kde okusíte moře a můžete se chvíli oddávat odpočinku na pláži i koupání. Pláž lemuje spousta restaurací, kde si lze dopřát ryby, plody moře i jiné italské speciality. Poté odjezd směr ČR.

   (V případě nepříznivého počasí navštívíme starobylé město Lucca s bohatou historií se spoustu památek, nádhernými kostely, atraktivní směsí náměstí a dlážděných uliček, kde shlédnete rodný dům známého hudebního skladatele Giacoma Pucciniho).

    

  • 5. den:

   Návrat do ČR.

  Popis ubytování

  V areálu ubytování se nalézá restaurace s pizzeríí – možnost večeře, obchod, bazén.

  Bungalov může být složen ze 2 dvoulůžkových pokojů se společným WC a sprchou v každém bungalovu jako celku.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/4Pokoj 1/2 Doprava
  3401 (St) 4.6.2025 - (Ne) 8.6.2025 8.390 Kč 8.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/4Pokoj 1/2 Doprava
  3401  (St) 4.6.2025(Ne) 8.6.2025 (St) 4.6.2025 - (Ne) 8.6.2025 6.990 Kč 7.590 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování ve 2lůžkových nebo 4lůžkových pokojích v BGV
  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy.
  • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.500 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 2


  1. Dobrý den, zájezd byl úžasný. Průvodkyně výborná. Jezdíme často do zahraničí a vaše služby rádi využijeme i v budoucnu. Děkujeme, moc se nám líbilo.
  2. Dobrý den, chtěly bychom se sestrou moc poděkovat za krásný zájezd do Toskánska a Florencie. Zájezd se …nám moc líbil.. Průvodkyně Janča byla skvělá, vždy ochotná poradit a pomoci, po organizační a vědomostní stránce nepřekonatelná. Chtěly bychom též poděkovat řidičům, za jejich bravurní jízdu. Klobouk dolů před jejich zručností. Bylo zde i hodně milých lidí, s kterými jsme se seznámily. Janičko, děkujeme.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *