Kód242
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
22.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  IRSKO LETECKY 

  To nejlepší z Dublinu + Mohérské útesy + Glendalough v údolí dvou jezer + megalitické stavby Brú na Boinne

  Navštivte Irsko, které se pyšní věčně zelenou přírodou a dávnými keltskými památkami.                         

  Poznejte Dublin jehož poloha na břehu Irského moře a na úpatí Dublinských hor je okouzlující. Je známý pivovarem Guinness,  palírnou whisky Old Jameson i uličkami plných barů s živou hudbou.

  Projděte se po mohutných Mohérských útesech a obdivujte krasovou krajinu Buren. Objevte legendami opředené megalitické stavby v Brú na Boinne, duchovní místa Hill of Tara i Hill of Slane a významný klášterní komplex Glendalough v ledovcovém údolí pohoří Wicklow Mountains. Vychutnejte si krásu irské přírody a pohostinnost irských hospůdek.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy do Dublinu, přesun na hotel, ubytování. Poté se vydáme poznávat centrum města, jehož pravou chuť  nasajete v rušné čtvrti s Temple Bar s typickými irskými bary a puby, hospůdkami se živou hudbou. Staré domy a úzké uličky s původní dlažbou vám připomenou, jak zde kdysi žili lidé v minulosti. Můžete si zde dopřát některou z irských specialit či typické pivo Guinness a zažít dublinský noční život. Nocleh.

  • 2. den:

   Celodenní prohlídka DUBLINu – hlavního a největšího města Irska. Procházka povede rušnou třídou O´Connell Street, z dálky spatříte Spire, 123 m vysokou “Jehlu”. Přejdeme přes řeku Liffey, odkud je vidět na východní předměstí Dublinu se slavnou celnicí Custom House i moderní otočný most Samuela Becketta. Procházka pokračuje k bývalému parlamentu, dnes Irské národní bance a prestižní univerzitě Trinity College, jež je nejstarší irskou univerzitou, kterou založila královna Alžběta I. Uvnitř jejího areálu se nalézá kaple, Examination Hall, Dinnig Hall, Campanille i knihovna se vzácnými knihami  „Book of Kells“ jako je Evangeliář z Kellsu. Poté shlédnete Leinster House, sídlo současného parlamentu, budovu Národního muzea a Národní knihovny. Kolem St.Stephen´s parku se dostaneme na obchodní třídu Grafton street.

   Prohlédneme si také starou část města kolem dublinského hradu, uvidíte Kostel St.Werbugh, nejstarší památka města – protestanskou katedrála Christchurch i známou anglikánskou katedrálu sv.Patrika.

   Zájemci mohou navštívit pivovar Guinness, kterého historie sahá do roku 1759, jež je jednou z  nejnavštěvovanější atrakcí Dublinu. Pivo Guinness je nejvzácnějším obchodním artiklem Irska a zájemci mohou navštívit interaktivní muzeum tohoto vyhlášeného pivovaru. Zasvětí vás do tajů výroby tohoto lahodného moku, prohlédnete si jednotlivé procesy výroby, dozvíte se o jeho historii a nakonec si užijete degustaci piva v Gravity baru s panoramatickým výhledem na město. Poté osobní volno.

   V případě zájmu lze také shlédnout dlážděné trhové náměstí Smithfield, kde se po třista let konaly slavné koňské trhy. Nalézá se zde bývalá palírna whiskey Old Jameson Distillery. Atrakcí je Smithfield Chimney – 67 m vysoký komín, který dnes slouží jako vysoká rozhledna. Nocleh.

  • 3. den:

   Fakultativní výlet na nejnavštěvovanější místo Irska až na západ do hrabství Clare a provincie Munster za krásami fascinujících  Mohérských útesů. Okouzlí vás nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy strmě spadajícími do moře odkud se otvírají dech beroucí pohledy na oceán. V dálce můžete vidět Aranské ostrovy, Galwayský záliv i oblast Connemara. V nejvyšším bodě skalního ostrohu se nachází O´Brienova věž. Oblast si oblíbili umělci a filmaři, natáčel se zde film Harry Potter, Princ dvojí krve a mnoho dalšího.

   Oceníte zastávku na oběd v typické irské vesnici Doolin Village, kde si můžete dopřát občerstvení v podobě skvělých mořských plodů, polévek, či sendvičů jak jinak než se skvělým pivem.

   Během cesty se budete kochat typickou irskou přírodou, jelikož cesta vede přes unikátní krasovou krajinu Burren, přírodní oblastí vápencové náhorní plošiny s holými skalami a množstvím vzácných květin. Zastávky na zajímavých místech, kde lze spatřit  nádherné výhledy na Altlantský oceán, dolmeny staré 5 tis. let, hrady či ruiny kláštera, které vám poskytnou pohled na irskou, keltskou a křesťanskou středověkou minulost. Zpáteční cesta vede kolem hradu Bunratty a přes rybářskou vesnici Kinvara, která je proslulá tradičními čluny zvanými Galway Hookers. Večer návrat do Dublinu na nocleh.

   Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, je pořádán místní agenturou. V případě zájmu lze zůstat v Dublinu a volno využít k návštěvě muzeí.

   Například: Trinity College s knihovnou nebo expozicí Dublin experience, Národní muzeum, Národní galerie, Národní knihovna, Dublin Civic Museum – bývalý parlament dnes budova Bank of Ireland s honosnými interiéry. Můžete shlédnout rodný dům G.B.Shawa. Případně i některý z klubů na Temple Bar, jako např. Kitchen klub patřící U2, či Temple Bar Gallery and Studios.

  • 4. den:

   Fakultativní výlet za vyhlášenými megalitickými stavbami, historickými a archeologickými památkami Irska, jež je vyhlášená svými menhiry, dolmeny a starověkými hroby. V moderním návštěvnickém centru Brú na Boinne získáte představu u  o celém areálu. Uvidíte jednu z nejznámějších neolitických svatyň Newgrange. Tato výjimečně velkolepá hrobka postavená  cca 3200 př.n.l. je starší než Stonhege a pyramidy. Sousední Knowth se kládá z velké mohyly a 17 menších hrobek.

   Během výletu spatříte také starodávné duchovní místo Hill of Tara a Hill of Slane jež byly sídla irských vládců po dva tisíce let. Okolní krajina je považována za jednu z nejbohatších pastvin v celém Irsku. Večer návrat do Dublinu. Nocleh.

   Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, je pořádán místní agenturou.  Alternativou je volno v Dublinu k návštěvě muzeí a zajímavostí.

  • 5. den:

   Fakultativní výlet do raně křesťanského klášterního komplexu Glendalough nalézající se na jihu k hrabství Wicklow. Cesta vede přes nádhernou krajinu Glenealo Valley, které se říká Zahrada Irska, do významného. Můžete se kochat nádhernými scenériemi, spatříte krásná jezera, husté lesy i romantické potoky. Glendalough je jedno z nejvýznamnějších  křesťanských míst v zemi, dávná poustevna sv.Kevina, které se přezdívá „Irské Delfy“. Uprostřed nádherné krajiny Wicklow Mountains se nachází dnes již opuštěný kamenný klášter s vysokými obrannými věžemi a typické keltské kříže. Toto místo vyniká i svou nádhernou polohou v ledovcovém údolí, v tzv. „Údolí dvou jezer“ –  Lower Lake tak i Upper Lake. Návrat zpět do DUBLINu. Večer si můžete užít Irský večer v typické irské restauraci. Nocleh.

   Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, je pořádán místní agenturou. Alternativou je volno v Dublinu. Možnost exkurze palírny irské whiskey Jameson Distillery, kde se dozvíte informace o vzniku a historii tohoto oblíbeného irského nápoje, uvidíte suroviny a princip výroby. Návštěva je završena ochutnávkou a možností nákupů pravé irské, třikrát destilované whiskey.

  • 6. den:

   Osobní volno v Dublinu dle časových dispozic před odletem. Přesun na letiště, odlet zpět do Prahy.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2421 (St) 4.9.2024 - (Po) 9.9.2024 28.990 Kč 30.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2421  (St) 4.9.2024(Po) 9.9.2024 (St) 4.9.2024 - (Po) 9.9.2024 22.990 Kč 24.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Dublin - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti (40x20x25cm)
  • 5 x ubytování v hotelu*** nebo hotelových rezidencích
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Místní dopravu, fakultativní výlety, vstupy, místní taxy
  • 5 x snídaně hotel*** 2290 Kč
  • Transfery z letiště na hotel a zpět na letiště 20 EUR
  • Velké zavazadlo do 10kg (55x40x20) na palubu 900 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *