Kód242
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
18.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  IRSKO LETECKY 

  To nejlepší z Dublinu + Mohérské útesy + Glendalough v údolí dvou jezer + megalitické stavby Brú na Boinne

  Navštivte Irsko, které se pyšní věčně zelenou přírodou a dávnými keltskými památkami.                         

  Poznáte Dublin jehož poloha na břehu Irského moře a na úpatí Dublinských hor je okouzlující. Je známý pivovarem Guinness,  palírnou whisky Old Jameson a uličkami plných barů s živou hudbou.

  Projdete se po mohutných Mohérských útesech a budete obdivovat krasovou krajinu Buren. Spatříte legendami opředené megalitické stavby v Brú na Boinne, duchovní místa Hill of Tara i Hill of Slane a také významný klášterní komplex Glendalough v ledovcovém údolí pohoří Wicklow Mountains. Vychutnáte si krásu irské přírody, ale také pohostinnost irských hospůdek.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy do Dublinu, transfer na hotel, ubytování, krátký odpočinek. Poté se vydáme poznávat toto město s bohatou historií.  Pravou chuť města nasajeme v rušné čtvrti s úzkými dlážděnými uličkami Temple Bar s puby, typickými irskými bary se živou hudbou, hospůdkami a restauracemi, ale i moderními podniky se stylovým zařízením. Staré domy s původní dlažbou vám připomenou, jak zde kdysi žili lidé v minulosti. Můžete zde ochutnat některou z irských specialit jako je fish and chips, či typické pivo Guinness a zažít dublinský noční život. Nocleh.

  • 2. den:

   Celodenní prohlídka hlavního a největšího města Irska – Dublin.

    Projdeme se rušnou třídou O´Connell Street a z dálky spatříme Spire, 123 m vysokou “Jehlu”. Přejdeme přes řeku Liffey, odkud je vidět na východní předměstí Dublinu s celnicí Custom House, moderním otočným mostem Samuela Becketta a kongresovým centrem v sousedství.

   Procházka pokračuje k bývalému parlamentu, dnes Irské národní bance a proti se rozkládající univerizitě Trinity College. Uvnitř jejího areálu je nalézá kaple, Examination Hall, Dinnig Hall, Campanille a rovněž knihovna, jež uchovává I Evangeliář z Kellsu. V expozici Dublin experience se můžete seznámit s historií Irska.

   Poté Leinster House, sídlo současného parlamentu a sousedící budovy Národního muzea a Národní knihovny. Kolem St.Stephen´s parku na rušnou obchodní třídu Grafton street, kolem vyhledávané sochy Moly Maloneové a zpět k Irské bance.

   I přes den stojí zato projít se po Temple Bar s mnoha hospůdkami, puby, a hudebními lokály. Za Temple Bar na návrší se nalézá neoklasicistní radnice a proti ní dublinský hrad, který se stal sídlem britského místokrále pro Irsko, což připomíná socha Spravedlonsti na nádvoří.

   Dál za hradem uvidíte  “Katedrály”: Kostel St.Werbugh údajně nejstarší v Dublinu, St.Audoen, založený Normany, katedrála Christchurch, která původně bývala vininským dřevěným kostelíkem. A jižně je pak anglikánská katedrála sv.Patrika, ve které působil I Jonathan Swift.

   Nedaleko se nalézá  i nejstarší pub v zemi, Brazen head, který funguje údajně již od roku 1198.

   Můžete se těšit na návštěvu pivovaru Guinness založený již v roku 1759, který je jednou z  nejnavštěvovanější atrakcí Dublinu. Zajímavá prohlídka končí v Gravity baru, věžní restaraci s panoramatickým výhledem na město. Pivo Guinness je nejvzácnějším obchodním artiklem krajiny a tak mohou zájemci navštívit interaktivní muzeum tohoto vyhlášeného pivovaru. Zasvětí vás zde do tajů výroby tohoto lahodného moku, prohlédnete si jednotlivé procesy výroby, dozvíte se něco o jeho historii a nakonec si užijete degustaci tohoto oblíbeného piva ve vyhlídkovém baru, který mimo jiné nabízí nádherný výhled na historické centrum města.

   Prohlédneme si starou část města, která se rozprostírá kolem hradu Dublin Castle ze 13. stol, spatříte hradní příkop a zbytky vikingské pevnosti. Můžete shlédnout i  jeho přepychové reprezentativní prostory a nejstarší dochované základy města v hradním podzemí.

   Za vidění stojí nejstarší památka města – protestanská katedrála Christ Church z 11. stol. Nedaleko se nalézá  i nejstarší pub v krajiněBrazen head, který funguje již od roku 1198. Jedním z nejvýznamnějších kostelů ve měste je katedrála St. Patrick´s zascvěcena  sv. Patrikovi, patronovi Irska, který zde přinesl křesťanství. Patří irské anglikánské církvi a je zároveň největším a nejvyšším kostelem v zemi. Jako děkan zde působil Jonathan Swuft autor Guliverových cest a je zde pochován.

   V moderní části města sídlí prestižní universita Triniti College, je nejstarší irskou univerzitou, kterou založila královna Alžběta I. Skládá se z komplexu budov s knihovnou se vzácnými knihami jako je Book of Kells. Studoval zde Bram Stoker, autor hororového románu Dracula. Naproti stojí bývalé sídlo irského parlamentu s klasicisní fasádou z 18. stol., které je dnes sídlem irské národní banky Bank of Ireland. Nachází se zde také  Národní muzeum, je zajímavé nejen svými arkádami a sloupy ale i exponáty z 8. stol.(vtup zdarma). V sousedství na Kildare Street shlédneme krásný majestátní gregoriánský palác Leinster House v němž sídlí irský parlament. Vrcholem vznešené a důstojné gregoriánské doby je náměstí Merrion Square. Spatříme také budovu Irské národní galerie s rozsáhlou sbírkou irského malířství a evropského umění. Projdeme se po rušné hlavní ulici Grafton Street, obchodní a společenskí třída  vede od Trinity College, je živá díky množstvím umělců, kterí zde předvádí své umění. Dovede nás až k parku St.Stephen´s Green s jezírkem a altánky, tvořící oddechovou zónu v centru města.

   Poté nás čeká nejnavštěvovanější atrakce Dublinu  – Guinness Storehouse nalézající se v areálu pivovaru Guinnes z r 1759. Pivo Guinness je nejvzácnějším obchodním artiklem krajiny a tak mohou zájemci navštívit interaktivní muzeum tohoto vyhlášeného pivovaru. Zasvětí vás zde do tajů výroby tohoto lahodného moku, prohlédnete si jednotlivé procesy výroby, dozvíte se něco o jeho historii a nakonec si užijete degustaci tohoto oblíbeného piva ve vyhlídkovém baru, který mimo jiné nabízí nádherný výhled na historické centrum města.

   Nemineme nejmladší část Dublinu, které vévodí impozantní ulice O´Connell Street. Nachází se zde několik veřejných budov jako je soud  Four Courts či slavná celnice Customs house, jež je reprezentativním příkladem klasicistního paláce ve stylu řecké antiky.

   Poté osobní volno. Zájemci se mohou ještě podívat na dlážděné trhové náměstí Smithfield, kde se po třista let konaly slavné koňské trhy. Nalézá se zde také bývalá palírna whiskey Old Jameson Distillery.  Atrakcí je Smithfield Chimney – 67 m vysoký komín, který dnes slouží jako vyská rozhledna.

   Druhým oblíbeným irským nápojem je whiskey Jameson. Zajímavé je také Irské muzeum whiskey, kde se dozvíte všechny informace o vzniku a historii tohoto nápoje. Uvidíte  suroviny a princip výroby. Součástí je ochutnávka několika druhů tohoto nápoje. Nocleh.

  • 3. den:

   Vydáme se na nejnavštěvovanější místo Irska až na západ do hrabství Clare a provincie Munster za krásami fascinujících  Mohérských útesů. Okouzlí vás nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy strmě spadajícími do moře, které se táhnou v délce 8 km a tyčí se více než 214 m nad mořem. Patří mezi nejvyšší útesy v Evropě a otvírají se z nich nezapomenutelné a dech beroucí pohledy na oceán. V dálce můžete vidět Aranské ostrovy, Galwayský záliv i oblast Connemara. Můžete se těšit na okouzlující vycházku podél útesů po panoramatické vycházkové cestě, kde si můžete pořídit ohromující fotky. V nejvyšším bodě skalního ostrohu se nachází O´Brienova věž. Oblast si oblíbili umělci a filmaři, natáčel se zde film Harry Potter, Princ dvojí krve a mnoho dalšího.

   Oceníte zastávku na oběd v typické irské vesnici Doolin Village se školou, kostelem a několika skvělými hospodami, kde podávají nejen skvělé mořské plody ale i polévky, sendviče a teplá jídla kak jinak než se skvělým pivem.

   Během cesty se budete kochat typickou irskou přírodou. Budeme projíždět unikátní krasovou krajinu Burren, přírodní oblastí vápencové náhorní plošiny s holými skalami a množstvím vzácných květin. Zastavíme na zajímavých místech a spatříte nádherné výhledy na Altlantský oceán, dolmeny staré 5 tis. let, hrady a ruiny kláštera, které vám poskytnou pohled na irskou, keltskou a křesťanskou středověkou minulost.

   Zpáteční cesta vede kolem hradu Bunratty a přes rybářskou vesnici Kinvara, která je prosnulá tradičními čluny zvanými Galway Hookers. Večer návrat do Dublinu na nocleh.

   Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, v případě zájmu lze zůstat v Dublinu a osobní volno volno využít třeba k návštěvě muzeí.

  • 4. den:

   Vypravíme se za vyhlášenými megalitickými stavbami, historickými a archeologickými památkami Irska, která je vyhlášená svými menhiry, dolmeny a starověkými hroby. V moderním návštěvnickém centru Brú na Boinne získáte představu u  o celém areálu.

    Uvidíte jednu z nejznámějčích neolitických svatyň Newgrange. Tato výjimečně velkolepá hrobka postavená  cca 3200 př.n.l. je starší než Stonhege a pyramidy. V nejširším místě má šířku 85 metrů a vstupním otvorem o zimním slunovratu proniká světlo až do vnitřní komory.

   Sousední a větší Knowth je zhruba stejně stará mohyla, jedná se o největší přechodový hrob celého komplexu skládající se z velké mohyly a 17 menších hrobek.

   Během výletu patříte také starodávné duchovní místo Hill of Tara, které bylo dávným sídlem irských vládců po dva tisíce let, a se kterým je spojeno mnoho legend.

   Seznámíte se i s místem Hill of Slane, se kterým je spojena spousta historie a legend. Bylo sídlem irských vládců více než dva tisíce let, a kde svatý Patrik kázal Irům, zapálil velikonoční oheň dříve než druidové a od té doby je Irsko křesťanské.

   Okolní krajina je považována za jednu z nejbohatších pastvin v celém Irsku. Večer návrat do Dublinu. Nocleh.

   Celodenní výlet se uskuteční fakultativně. v případě zájmu lze zůstat v Dublinu a osobní volno využít k návštěvě muzeí a dalších památek, či zajímavostí.

   Jsou to například:Trinity College s knihovnou nebo expozicí Dublin experience, Národní muzeum, Národní galerie, Národní knihovna, Dublin Civic Museum – bývalý parlament dnes budova Bank of Ireland s honosnými interiéry. Můžete shlédnout rodný dům G.B.Shawa. Případně i některý z klubů na Temple Bar, jako např. Kitchen klub patřící U2, či Temple Bar Gallery and Studios.

  • 5. den:

   Zamíříme směrem na jih k hrabství Wicklow, pojedeme přes nádhernou krajinu Glenealo Valley, které se říká Zahrada Irska, do významného, raně křesťanského klášterního komplexu Glendalough. Během výletu se můžete kochat nádhernými scenériemi, spatříte krásná jezera, husté lesy i romantické potoky.

   Glendalough je jedno z nejvýznamnějších  křesťanských míst v zemi, dávná poustevna sv.Kevina, které se přezdívá „Irské Delfy“. Uprostřed nádherné krajiny Wicklow Mountains se nachází dnes již opuštěný kamenný klášter s vysokými obrannými věžemi. Kolem se nachází typické keltské kříže. Toto místo vyniká i svou nádhernou polohou v ledovcovém údolí, v tzv. „Údolí dvou jezer“, ke kterým se dá pohodlně dojít; jak k  Lower Lake tak i Upper Lake.

    Návrat do DUBLINu. Zbytek dne volno. Možnost exkurze palírny irské whiskey Jameson Distillery ve čtvrti Smithfield, kdy je návštěva završena ochutnávkou a možností nákupů pravé irské, třikrát destilované whiskey. Nocleh

    Večer si můžete užít Irský večer v typické irské restauraci s programem. Nocleh.

  • 6. den:

   Osobní volno v Dublinu dle časových dispozic před odletem.Transfer na hotel, odlet zpět do Prahy.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2421 (St) 24.8.2022 - (Po) 29.8.2022 26.990 Kč 28.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2421  (St) 24.8.2022(Po) 29.8.2022 (St) 24.8.2022 - (Po) 29.8.2022 18.990 Kč 20.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Dublin - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti (40x20x25cm)
  • 5 x ubytování v hotelu***
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Místní dopravu, fakultativní výlety, vstupy, místní taxy
  • 5 x snídaně hotel*** 2290 Kč
  • Transfery z letiště na hotel a zpět na letiště 20 EUR
  • Velké zavazadlo do 10kg (55x40x20) na palubu 900 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *