Kód242
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
21.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  IRSKO LETECKY 

  To nejlepší z Dublinu + Mohérské útesy + Glendalough v údolí dvou jezer + megalitické stavby Brú na Boinne

  Navštivte Irsko, které se pyšní věčně zelenou přírodou a dávnými keltskými památkami.                         

  Poznáte Dublin jehož poloha na břehu Irského moře a na úpatí Dublinských hor je okouzlující. Je známý pivovarem Guinness,  palírnou whisky Old Jameson a uličkami plných barů s živou hudbou.

  Projdete se po mohutných Mohérských útesech a budete obdivovat krasovou krajinu Buren. Spatříte legendami opředené megalitické stavby v Brú na Boinne, duchovní místa Hill of Tara i Hill of Slane a také významný klášterní komplex Glendalough v ledovcovém údolí pohoří Wicklow Mountains. Vychutnáte si krásu irské přírody, ale také pohostinnost irských hospůdek.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy do Dublinu, transfer na hotel, ubytování, krátký odpočinek. Poté se vydáme poznávat toto město s bohatou historií, jehož pravou chuť  nasajete v rušné čtvrti s úzkými dlážděnými uličkami Temple Bar s typickými irskými bary a puby, hospůdkami se živou hudbou. Staré domy s původní dlažbou vám připomenou, jak zde kdysi žili lidé v minulosti. Můžete ochutnat některou z irských specialit jako je fish and chips, či typické pivo Guinness a zažít dublinský noční život. Nocleh.

  • 2. den:

   Celodenní prohlídka hlavního a největšího města Irska – DUBLIN.

   Projdeme se rušnou třídou O´Connell Street, z dálky spatříme Spire, 123 m vysokou “Jehlu”. Přejdeme přes řeku Liffey, odkud je vidět na východní předměstí Dublinu se slavnou celnicí Custom House i moderní otočný most Samuela Becketta.

   Procházka pokračuje k bývalému parlamentu, dnes Irské národní bance a prestižní univerzitě Trinity College, jež je nejstarší irskou univerzitou, kterou založila královna Alžběta I. Uvnitř jejího areálu se nalézá kaple, Examination Hall, Dinnig Hall, Campanille i knihovna se vzácnými knihami  “Book of Kells” jako je Evangeliář z Kellsu. Studoval zde např. Bram Stoker, autor hororového románu Dracula. Poté shlédnete Leinster House, sídlo současného parlamentu, budovu Národního muzea a Národní knihovny. Kolem St.Stephen´s parku se dostaneme na rušnou obchodní třídu Grafton street, spatříte sochu Moly Maloneové.

   Prohlédneme si starou část města, která se rozprostírá kolem dublinského hradu, spatříte hradní příkop a zbytky vikingské pevnosti. Hrad se stal sídlem britského místokrále pro Irsko, což připomíná socha Spravedlnosti na nádvoří. Za hradem uvidíte  “katedrályKostel St.Werbugh údajně nejstarší v Dublinu.  Za vidění stojí nejstarší památka města – protestanská katedrála Christchurch z 11. stol., jež původně bývala vikinským dřevěným kostelíkem i známá anglikánská katedrála sv.Patrika zasvěcena sv. Patrikovi, patronovi Irska, který zde přinesl křesťanství. Působil  v ní Jonathan Swift, autor Guliverových cest a je zde pochován.

   Můžete se těšit na návštěvu pivovaru Guinness, kterého historie sahá do roku 1759, jež je jednou z  nejnavštěvovanější atrakcí Dublinu. Pivo Guinness je nejvzácnějším obchodním artiklem Irska a zájemci mohou navštívit interaktivní muzeum tohoto vyhlášeného pivovaru. Zasvětí vás do tajů výroby tohoto lahodného moku, prohlédnete si jednotlivé procesy výroby, dozvíte se o jeho historii a nakonec si užijete degustaci piva v Gravity baru s panoramatickým výhledem na město.

   Poté osobní volno. Zájemci se mohou podívat na dlážděné trhové náměstí Smithfield, kde se po třista let konaly slavné koňské trhy. Nalézá se zde bývalá palírna whiskey Old Jameson Distillery. Atrakcí je Smithfield Chimney – 67 m vysoký komín, který dnes slouží jako vysoká rozhledna. Nocleh.

  • 3. den:

   Vydáme se na nejnavštěvovanější místo Irska až na západ do hrabství Clare a provincie Munster za krásami fascinujících  Mohérských útesů. Okouzlí vás nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy strmě spadajícími do moře, které se táhnou v délce 8 km a tyčí se více než 214 m nad mořem. Patří mezi nejvyšší útesy v Evropě a otvírají se z nich dech beroucí pohledy na oceán. V dálce můžete vidět Aranské ostrovy, Galwayský záliv i oblast Connemara. Můžete se těšit na okouzlující vycházku podél útesů po panoramatické vycházkové cestě. V nejvyšším bodě skalního ostrohu se nachází O´Brienova věž. Oblast si oblíbili umělci a filmaři, natáčel se zde film Harry Potter, Princ dvojí krve a mnoho dalšího.

   Oceníte zastávku na oběd v typické irské vesnici Doolin Village se školou, kostelem a několika skvělými hospodami, kde podávají nejen skvělé mořské plody ale i polévky, sendviče a teplá jídla jak jinak než se skvělým pivem.

   Během cesty se budete kochat typickou irskou přírodou. Budeme projíždět unikátní krasovou krajinu Burren, přírodní oblastí vápencové náhorní plošiny s holými skalami a množstvím vzácných květin. Zastavíme na zajímavých místech a spatříte nádherné výhledy na Altlantský oceán, dolmeny staré 5 tis. let, hrady a ruiny kláštera, které vám poskytnou pohled na irskou, keltskou a křesťanskou středověkou minulost.

   Zpáteční cesta vede kolem hradu Bunratty a přes rybářskou vesnici Kinvara, která je prosnulá tradičními čluny zvanými Galway Hookers. Večer návrat do Dublinu na nocleh.

   Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, v případě zájmu lze zůstat v Dublinu a volno využít k návštěvě muzeí.

  • 4. den:

   Vypravíme se za vyhlášenými megalitickými stavbami, historickými a archeologickými památkami Irska, která je vyhlášená svými menhiry, dolmeny a starověkými hroby. V moderním návštěvnickém centru Brú na Boinne získáte představu u  o celém areálu.

   Uvidíte jednu z nejznámějších neolitických svatyň Newgrange. Tato výjimečně velkolepá hrobka postavená  cca 3200 př.n.l. je starší než Stonhege a pyramidy. V nejširším místě má šířku 85 metrů a vstupním otvorem o zimním slunovratu proniká světlo až do vnitřní komory. Sousední a větší Knowth je zhruba stejně stará mohyla, jedná se o největší přechodový hrob celého komplexu skládající se z velké mohyly a 17 menších hrobek.

   Během výletu spatříte také starodávné duchovní místo Hill of Tara, které bylo dávným sídlem irských vládců po dva tisíce let, a se kterým je spojeno mnoho legend. Seznámíte se i s místem Hill of Slane, se kterým je spojena spousta historie a legend. Bylo sídlem irských vládců více než dva tisíce let, a kde svatý Patrik kázal Irům, zapálil velikonoční oheň dříve než druidové a od té doby je Irsko křesťanské.

   Okolní krajina je považována za jednu z nejbohatších pastvin v celém Irsku. Večer návrat do Dublinu. Nocleh.

   Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, v případě zájmu lze zůstat v Dublinu a volno využít k návštěvě muzeí a zajímavostí. Například: Trinity College s knihovnou nebo expozicí Dublin experience, Národní muzeum, Národní galerie, Národní knihovna, Dublin Civic Museum – bývalý parlament dnes budova Bank of Ireland s honosnými interiéry. Můžete shlédnout rodný dům G.B.Shawa. Případně i některý z klubů na Temple Bar, jako např. Kitchen klub patřící U2, či Temple Bar Gallery and Studios.

  • 5. den:

   Zamíříme směrem na jih k hrabství Wicklow, pojedeme přes nádhernou krajinu Glenealo Valley, které se říká Zahrada Irska, do významného, raně křesťanského klášterního komplexu Glendalough. Během výletu se můžete kochat nádhernými scenériemi, spatříte krásná jezera, husté lesy i romantické potoky.

   Glendalough je jedno z nejvýznamnějších  křesťanských míst v zemi, dávná poustevna sv.Kevina, které se přezdívá „Irské Delfy“. Uprostřed nádherné krajiny Wicklow Mountains se nachází dnes již opuštěný kamenný klášter s vysokými obrannými věžemi. Kolem se nachází typické keltské kříže. Toto místo vyniká i svou nádhernou polohou v ledovcovém údolí, v tzv. „Údolí dvou jezer“, ke kterým se dá pohodlně dojít; jak k  Lower Lake tak i Upper Lake.

   Návrat zpět do DUBLINu. Možnost exkurze palírny irské whiskey Jameson Distillery, kde se dozvíte informace o vzniku a historii tohoto oblíbeného irského nápoje, uvidíte suroviny a princip výroby. Návštěva je završena ochutnávkou a možností nákupů pravé irské, třikrát destilované whiskey.

   Večer si můžete užít Irský večer v typické irské restauraci s programem. Nocleh.

  • 6. den:

   Osobní volno v Dublinu dle časových dispozic před odletem.Transfer na hotel, odlet zpět do Prahy.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2421 (St) 23.8.2023 - (Po) 28.8.2023 27.990 Kč 29.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2421  (St) 23.8.2023(Po) 28.8.2023 (St) 23.8.2023 - (Po) 28.8.2023 21.990 Kč 23.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Dublin - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti (40x20x25cm)
  • 5 x ubytování v hotelu***
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Místní dopravu, fakultativní výlety, vstupy, místní taxy
  • 5 x snídaně hotel*** 2290 Kč
  • Transfery z letiště na hotel a zpět na letiště 20 EUR
  • Velké zavazadlo do 10kg (55x40x20) na palubu 900 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *