Kód810
Lokalita,
Délka 8 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
58.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Poznejte tropický ráj nalézající se téměř u rovníku, na jižní výspě Malajského poloostrova. Díky ultramoderní architektuře si zde budete připadat jako ve futuristickém snu. Je to město budoucnosti, kde se se potkává celý svět. 

  Singapur patří mezi asijské tygry s pozicí jedné z nejbohatších zemí světa – patří mezi nejvyspělejší ekonomiky, je finančním, obchodním a dopravním centrem světového významu. Je nejvýznamnějším Asijským centrem celosvětově působících korporací, kterých přítomnost s sebou přináší nekonečné kapitálové možnosti. Tato země se vyznačuje výjimečnou kvalitou života, dle výzkumu od The Economist Inteligence Unit je Singapur považován za zemi s vůbec nejvyšší kvalitou života na naší planetě.

  Prolíná se zde Britská koloniální kultura s kulturou Indicko – Čínsko – Malajskou jež se zde mísí v pestrých tradičních stavbách chrámů a staveb. Vychutnáte si atmosféru pravé Asie se vším, co k ní patří. Její kuchyní i tradicemi, a to vše v atmosféře města příštího století. Modernost jež  je synonymem tohoto města je zakomponována všude kam se dostanete. Můžete procházet po vysutých lávkách nad tropickou džunglí i obdivovat unikátní architektonické tvary. Jedinečnost těchto míst vám bude brát dech. Singapur musíte zažít, abyste pochopili směr, kterým se vydal současný svět.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy s přestupem.

  • 2. den:

   Přílet do Singapuru, transfer na hotel, ubytování, volno, nocleh.

  • 3. den:

   Začneme u sochy Merlion, která je symbolem Singapuru, znázorňuje mýtické zvíře, z jehož úst tryská voda směrem k místu, kde se Singapore River vlévá do zátoky Marina Bay. Kolem romantických zákoutí řeky se dostaneme do Colonial District s typickými koloniálními stavbami, za kterými se zvedá panorama ultramoderního finančního centra. Uvidíte známý hotel Raffles, City Hall, katedrálu St. Andrews a další zajímavé stavby. Projdeme se známou Raffle Avenue kolem futuristické stavby Esplanade – Theatres on theBay tvarem připomínající durian. Spatříte Singapore Flyer.                                                                                                                                                               

   Po unikátním mostu Helix Bridge přejdeme zátoku k luxusnímu Marina Bay Sands, jehož sláva hvězd se dotýká. Nejšílenější terasa světa, nejatraktivnější bazén na světě, nejdražší budova planety – všemi těmito názvy označují toto velkolepé stavitelské dílo – tři mrakodrapy spojené obrovskou vyhlídkovou plošinou. Nejúchvatnější z celého komplexu je Sands Skypark, terasa 340 m dlouhá ve výšce 200 m, rozměrů, které se dají srovnat se dvěma fotbalovými hřišti. Zájemci mohou vyjet do 57 patra a pokochat se velkolepou vyhlídkou na město. Nezapomenutelným zážitkem je vychutnat si tento impozantní výhled na tmou zahalený Singapur. Neméně zajímavá je budova Artscience Museum ve tvaru rozkvetlého lotosového květu.

   Gardens by the Bay je to nejkrásnější na co se tento den můžete těšit. Botanická zahrada budoucnosti, svět fantazie a 101 ha jedinečné tropické zeleně. Součástí zahrad jsou 2 obrovské skleníky: Flower dome představující květiny středomoří a tropů a Cloud Forest s rostlinami horských tropických oblastí umístěných na uměle vybudovaném skalnatém útesu, ze kterého padají kaskády vody. Vedou zde vycházkové trasy lemované vegetací dešťového pralesa. Fascinující jsou také Supertrees and Scuptures – unikátní stavby představující gigantické stromy, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářející neuvěřitelný vizuální zážitek. Kolem „superstromů“ vede nadzemní vycházková cesta OCBC Skyway s výhledy na tropické zahrady.

   Největší zážitek zde zažijete večer, kdy shlédnete magickou a show Garden Rhapsody v níž hraje hlavní roli hudba a světlo. Nocleh

  • 4. den:

   Tento den poznáme několik kultur, navštívíme Chinatown, Litle India Arab street. 

   Začneme v Chinatown a ponoříme se do světa čínského trhu, obchodů a chrámů. Zastavíme se u Chinatown Heritage Centre, barevného a pestrého Sri Mariamman Temple, budete obdivovat majestátní Buddha Tooth Relic Temple i mešitu Masjid Jamae. Zavítáme také na Chinatown Wet Market a Tiong Shian Porridge Center s čínskými specialitami. Na Tai Chong Kok si budete moci zakoupit čínské sladkosti a v čínských lékárnách medicínu snad na všechny neduhy.

   Poté se vydáme do Little India – pestrobarevná živá místa plná lidí, barev a orientálních vůní. Navštívíme hinduistický chrám Sri Srinivasa Peruhal a mešitu Abdul Gafor. Poté oceníte volno a odpočinek.

   Večer zavítáme na Kam-pong Glam, projdeme se Arab Street lemovanou palmami, plnou tradičních arabských obchodů s barevnými okenicemi. Budete obdivovat impozantní Sultan Mosque, která je největší mešitou v Singapuru. Večer je zde vše krásně nasvětleno a budete si připadat jako v pohádkách Tisíce a jedné noci. Nocleh.

  • 5. den:

   Navštívíme proslavenou Singapore Botanic Garden National,o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě a mekkou všech botaniků a floristů. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován i původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí zahrad je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí, které čítají na více než 60 000 rostlin.

   Odpočati v kouzelném světě zeleně se vrhneme do světa nakupování na Orchard Road. O Singapuru se říká, že „Shopping“ je národní sport a Orchard Road je jeho olympijskou tréninkovou zónou. V minulosti byly ulice lemované tropickou alejí a orchidejemi, dnes je zde ultramoderní svět obchodní architektury v designech, které berou dech. Projdeme se také Emerald Hill Road kde se dochovaly koloniální pestře zbarvené domy.

   Večer se podíváme na tradiční asijský trh Bugis. Nocleh.

  • 6. den:

   Sentosa Island – moře, kouzelné pláže lemované kokosovými palmami, oáza odpočinku i zábava. Ostrov je pokkryt ze 70 % deštným pralesem, kde žije spousta původních druhů zvířat i rostlin.  Osobní volno, můžete se oddávat koupání, slunění a odpočinku na plážích Siloso, Palawan nebo Tanjong Beach.

   Můžete navštívit S.E.A. Aquarium – jedno z největších akvárií na světě, s ohromnými akvárii s takovými druhy ryb a vodních živočichů, které si nedokážete představit ani v těch nejdivočejších fantaziích. Universal Studios– vám umožní nahlédnout do zákulisí natáčení velkofilmů jako Transformers, Jurský park, Shrek nebo se můžete přenést do dávných dějin Egypta a vše zažít na vlastní kůži. Dalšími atrakcemi jsou Butterfly Park a Insect Kingdom – svět motýlů a hmyzu volně vypuštěných v obrovském pavilonu. Vyznavači adrenalinu mohou okusit svět velkých umělých vln ve Wave House. Wings of Time nabízí svět laserové, zvukové a světelné extravagantnosti. V západní části ostrova si lze prohlédnout pevnost Silosa, kde se nyní nalézá vojenské muzeum.  Můžete se projít přírodní stezkou Dragon trail. Nocleh.

    

  • 7. den:

   Osobní volno dle časových dispozic před odletem (nákupy, muzea, koupání…). Transfer na letiště Changi Airport, které je vyhlášené za nejhezčí a nejatraktivnější letiště světa. V jeho části JEWEL budete obdivovat tropický park s nejvyšším vnitřním vodopádem Rain Vortex a shlédnete přitažlivou světelnou a laserovou show. Odlet zpět.

    

  • 8. den:

   Návrat do Prahy

  Cestovní doklady, víza, informace

  Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní (služební, diplomatický) pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Občané ČR mohou cestovat do Singapuru bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

  Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty (tzv. Disembarkation/Embarkation Card). Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdejte při odjezdu ze země. Formulář obsahuje kromě běžných údajů o cestujícím také délku a místo pobytu v Singapuru. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje.

  Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku (je součástí ceny zájezdu). Poslední podmínkou pro vstup je zajištění dostatečných finančních prostředků pro pobyt, jejichž výše však není přesně stanovena. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.

  INFORMACE K LETU

  Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines ..) v ekonomické třídě s jedním přestupem na jednom z následujících letišť (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…).

  K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána mhd (metro)

  Ceny v Singapuru

  Orientační kurz Singapurského dolaru: EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

  Orientační vstupy:The Singapore Botanic Gardens $5, Singapore ZOO $28, River Safari Singapor $25,Gardens by the Bay – Flower Dome & Cloud Forest $28, Sands SkyPark $23, National Gallery $20,Cable Car Ride roundtrip $35.00,Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, Marine Life Park – S.E.A Aquarium $39.00,

  Orientační ceny v Singapuru SGD – Singapurský dolar:

  Základní menu v restauraci $12, Fast food restaurace (Big Mac Meal) $8 ,500 gr kuřete – prsa $5.18,1 liter 1 litr plnotučného mléka 3.31, 500 gr místního sýra $12,  0.5 místního piva $5.36, 1láhev stolního vína lepší kvality $34, 2 litry Coca-Coly $2.62

  Prodlužte si pobyt a užijte si panenské pláže Sentosy

  Chcete si užít slunce a pohodu na plážích Singapuru – Sentosa Island, nebo jinak užívat Singapur ? Není problém. Nabízíme Vám možnost prodloužit si pobyt o libovolný počet dnů a to v ceně 1.990 Kč na osobu a den.

   

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8101 (Ne) 23.2.2025 - (Ne) 2.3.2025 77.990 Kč 81.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8101  (Ne) 23.2.2025(Ne) 2.3.2025 (Ne) 23.2.2025 - (Ne) 2.3.2025 58.990 Kč 61.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Singapur - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 5x ubytování na hotelu ***
  • Česky mluvící průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území Singapuru, tipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 30$ (singapurský dolar)
  • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$ (singapurský dolar)
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
  • Vstupy do památek a na atrakce
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 3.600 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti
  • Prodloužení pobytu o libovolný počet dnů za 2.200 Kč na osobu a den

  Napsat recenzi

  Recenze 2


  1. Dobrý deň. Chcela som sa poďakovať za úžasný poznávací zájazd Singapur perla Azie od A po Z, ktorého som sa zúčastnila so synom vo februári t.r. Nakoľko som už dávno snívala o tom navštíviť toto ultramoderné veľkomesto splnil sa mi môj dlho vytúžený sen. Celý zájazd bol fantasticky zorganizovaný, s veľmi zaujímavým programom, ktorý bol do bodky dodržaný. Výborne vybraný hotel priamo v centre mesta, úplne ideálne na prehliadku mesta. Mohli sme si užiť a vychutnať nadčasovú najmodernejšiu architektúru prepojenú v harmonickom súlade s exotickými záhradami, všetko tak dômyselne prepojené a vymyslené, že sa tomu až ťažko dá uveriť. Boli sme veľmi malá skupinka 5 turistov a mimoriadna vďaka patrí nášmu sprievodcovi Ing. Petrovi Wisnarovi, ktorý mal veľmi veľa vedomostí o Singapure, terajšej situácii ako aj o minulosti a tým bol celý zájazd oveľa hodnotnejší a veľmi veľa sme sa mohli dozvedeli. Celý zájazd prebeho bez najmenších problémov, úplne v pohode, patrí medzi moje najkrajšie dovolenky v živote. Ešte dlho budem žiť zo zážitkov, ktoré sme tu mohli zažiť. Veľká vďaka. Alena
  2. Pobyt v Singapure bol uplne perfektný, isto vdaka Ing P. Wisnarovi, od A po Z všetko zariadené, dochvílnosť, prehľad, žiadne zaváhanie, proste žiaden zádrhel + ako bonus bol že pán Ing. Wisnar sa vyzná v danej zemi a tak som sa dozvedel vela zaujímavého „z prvej ruky“. Velmi doporučujem a želám vela štastia Vašej cestovke, a rád by so s Vami navštívil Južnú Ameriku. pozdravuje vdačný klient Peter Kyčina.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *