Kód604
Lokalita, , ,
Délka 9 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
52.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Poznejte to nejzajímavější z New Yorku, Washingtonu D.C. a Philadelphie!

  NEW YORK vás uchvátí! Poznáte významné místa Manttanu, projdete se po Wall Street i Broadway, poplujete k Soše Svobody a užijete si výhled na monumentální newyorské panorama. Při pohledu na Empire State Building a další mrakodrapy se vám zatočí hlava. Z Brooklynského mostu se pokocháte nádherným výhledem na Dowtown, svěžím zážitkem bude procházka po Central parku. Zavítáte do Harlemu, Chinatown i Little Italy… New York s i užijete se vším všudy!

  Nezapomenutelným zážitkem bude návštěva hlavního města USA  – WASHINGTON D.C., kde uvidíte slavné monumenty.

  Okouzlí vás také PHILADELPHIE, kde se prolíná historie vzniku USA s moderní současností této velké země.

  Během celého zájezdu vás bude doprovázet český průvodce, zájezd je realizován v malé skupině.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do NYC (– 6hod. čas. posun), transfer na hotel, ubytování.

   Vydáme se na Times Square v samém centru Manthattanu s mrakodrapy s nespočtem světelných reklam, které ve vás ohromí. Uvidíte také  Bryant Park s New York Public Library, jež je významnou institucí svého druhu na světě. Spatříte známé mrakodrapy HBO, Bank of America či Salomon Tower. Nemineme známé a impozantní nádraží Grand Central Terminal, shlédnete Park Avenue a ikonický mrakodrap Chrysler i novou dominantu města One Vanderbild Center. Návrat na hotel, nocleh.

  • 2. den:

   Poznávání NYC začneme na nejjižnějším cípu Manhattanu  v Battery Parku, kde se setkávají East River a Hudson River jež vytvářejí newyorskou zátoku. Odsud jsou krásné výhledy na New York Harbor i Sochu Svobody. Spatříte Castle Clinton i Bowling Green. Poplujeme na Liberty Island, kde stojí Socha Svobody a také na Ellis Island „Ostrov nadějí“, který byl kdysi bránou do Ameriky, kde se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po novém světě.

   Poté se projdeme po slavné Wall Street s největší koncentrací bank a burz na světě ve  Financial District. Socha známého Charning Bull zde připomíná energii a sílu kapitálového trhu. Spatříte majestátní budovu Federal Hall se sochou George Washingtona, impozantní budovu New York Stock Exchange. Shlédnete také The Trump Building, jeden z mrakodrapů prezidenta Trumpa, Trinity Church i budovu Federal Reserve Bank of New York.

   Pak oblast Ground Zero připomínající tragické události 11. září. Nalézá se zde Světové obchodní centrum, kde stála proslulá „Dvojčata“, na jejichž místě dnes stojí Památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial. Uvidíte mrakodrap ONE WORLD TRADE CENTER 1WTC (541 m). Zajímavý je také supermoderní HUB, obchodní galerie Winter Garden i okolní výškové stavby. Oceníte zde volno, čas na oběd. Zájemci se mohou projít kolem Hudson River s výhledy na panorama New Jersey, nebo pořídit výhodné nákupy v Century 21, či Marshalls.

   Poté se vydáme na Broadway, kolem St. Paul Chapel k budově City Hall. Uvidíte Municipal Building svým tvarem se podobá na svatební dort a také starý mrakodrap Woolworth Building se zlatou korunou na střeše. Se svými 60 patry byl po 17let nejvyšším mrakodrapem v NY. Můžete se těšit na procházku po Brooklyn Bridge, který je nejstarším a nejkrásnějším mostem v NY. Další zastávkou bude Chinatown, čtvrť, která připomíná Asii se vším všudy a Little Italy připomínající Itálii. Návrat na hotel, nocleh.

  • 3. den:

   Ikonická Flatiron Building – nejfotografovanější budovu NY  tvarem připomínající „žehličku“. Spatříte také známé budovy jako Metropolitan Life Tower, New York Life Insurance Building, jejíž střechu završuje zlatá pyramida.

   Poté se můžete těšit na mrakodrap Empire State Building, jež  byl po více než 40 let nejvyšší budovou světa. Z vyhlídky v 86. nebo 102. poschodí vás čeká jedinečný výhled na město.

   Odpoledne Harald Square a prestižní obchodní dům Macy´S. U Shake Shack budete moci vychutnat nejvyhlášenější hamburgery. Projdeme se po slavné Brodway na Times Square, vychutnáte si Divadelní čtvrť se všemi atrakcemi. Poté Columbus Circle s úžasnou směsicí nové architektury, nákupů a restaurací, kde oceníte volno na oběd.

   Příjemným osvěžením bude kouzelná procházka rozlehlou oázou zeleně po Central Parku. Shlédnete noblesní hotel Plaza i vyhlášenou Fifth Avenue s nejluxusnějšími obchody světoznámých značek zvučných jmen. Podíváme se do útrob mrakodrapu Trump Tower, kde si v kavárně můžete dopřát malé občerstvení.  Podíváte se na slavné Rockfeller Center s pozlacenou sochou Prométhea i do katedrály Sv. Patrika. Návrat na hotel, nocleh.

  • 4. den:

   Harlem – nejvýznamnější centrum afroamerického života a místo nasáklé historií. Projdeme se nádvořím prestižní Columbia University. Nevynecháme Apollo Theater, živý odkaz hudebního dědictví Harlemu a největší americký svatostánek Cathedral Church of St. John the Divine.

   Poté se můžete těšit na nové obchodně administrativní centrum Hudson Yards. Zaujme vás futuristická stavba vyhlídky Vessel. Odpoledne volno, oběd, možnost nákupů. Zájemci mohou zkusit adrenalin na skleněné terase nového mrakodrapu Edge. Zajímavá je také procházka po slavné High Ligne, stezce vybudované na místě staré železniční trasy vedoucí čtvrtí Chelsea. Návrat na hotel, nocleh.

  • 5. den:

   Volno na muzea, nákupy a atrakce dle zájmu. Zájemci mohou navštívit observatoř 427 m vysokého mrakodrapu One Vanderbild Center. Vydat se můžete do některého z muzeí jako Amerického muzea historie a přírody, MoMa s největší sbírkou moderního umění na světě, Guggenheimova muzea, či National Museum of the American Indian. Zájemci o nákupy si přijdou také na své. Návrat na hotel, nocleh.

  • 6. den:

   WASHINGTON D.C. – celodenní výlet do hlavního města USA, jež je politickým centrem USA se sídlem presidenta, Kongresu, vlády, Nejvyššího soudu USA i dalších mezinárodních organizací jako je např. Mezinárodní měnový fond, či Světová banka (fakultativně – nutno nahlásit při přihlášení na zájezd).

   Uvidíte známé památky jako jsou sídlo prezidenta – Bílý Dům a budovy nejvyšších zákonodárců jako impozantní sídlo amerického Kongresu – Capitol, či budovu nejvyššího soudu USA Supreme Court of the United States. Schlédnete památníky Peace Monument a sochu Ulysses S. Granta.

   Vyhlídkovým autobusem se projedeme kolem National Mall  jež se táhne od Kapitolu, přes slavný Washingtonův Munument až k slavnému Lincolnovu Memorialu.  Zastavíme se také u White House – sídlo prezidenta USA.

   Poté oceníte volno na oběd a volno v ulicích centra. V podvečer návrat zpět do NYC, nocleh.

   Alternativou je individuální volno v NYC.

  • 7. den:

   PHILADELPHIE – celodenní výlet do největšího města Pensylvánie, které je plné života a svobody (fakultativně – nutno nahlásit při přihlášení na zájezd). Hraje velkou roli v historii USA  jež je  spojená se vznikem USA, je symbolem americké nezávislosti a také kolébkou demokracie. Uvidíte nejvýznamnější památky a místa, kde byly sepsány nejdůležitější americké dokumenty – Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států.  

   Navštívíme oblast Národního historického parku Independence, jehož přezdívka je „Nejhistoričtější čtvereční míle Ameriky“, jelikož se kolem něj nachází velké množství historických budov. Spatříte Independence Hall – nejslavnější místo Philadelphie, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti USA a Ústava USA, jež tvoří základní zákon země. V Liberty Bell Center uvidíte slavný prasklý zvon svobody, který je symbolem svobody a boje za svobodu. Zastavíme se u Carpenter’s Hall i Musea of the American Revolution, jež připomíná události spojené s bojem za nezávislost USA. Shlédnete First Bank of the USA, Marchant Exchange Building, National Liberty Museum i Second Bank of the United States, Old St. Josef i známou City Tawern kde se scházeli „otcové zakladatelé USA“. Projdeme se starým městem, uvidíte národní dědictví Christ Church s hrobem Bejamnina Franklina,  Ross House, dům starý přes 250 let, kde byla údajně ušita první americká vlajka pro George Washingtona. Spatříte zajímavý Free Quaker Meeting House.

   Poté uvidíte Chinatown a na Reading Terminal Market se můžete těšit na oběd. Zastavíme se u chrámu Svobodných zednářů se vhledem normanské katedrály. Uvidíte dominantu města City Hall. Pak oceníte volno. Podvečer návrat zpět do NYC, nocleh.

   Alternativou je individuální volno v NYC.

  • 8. den:

   Dle časových možností osobní volno před odletem. Odjezd na letiště a odlet zpět (+6 hod. čas. posun).

  • 9. den:

   Přílet do Prahy

  Vstupy do památek

  Vstupy do památek: nejsou povinné, každý si vybere dle zájmu

  New York: Empire State Building Observation Deck 42 $, Statue of Liberty 24 $, Metropolitní muzeum 20 $, Muzeum moderního umění MoMa 25 $, Americké muzeum historie přírody 22 $, Guggenheimovo muzeum 18 $.

  Washington D.C.: má většinu muzeí zdarma jako jsou Smithsonians, the National Museum of African American History and Culture, the National Museum of Natural History, the National Air and Space Museum, the National Portrait Gallery, the National Gallery of Art. Washington Monument  Za poplatek případné časenky 1,5$

  Philadelphia: The Liberty Bell and Independence Hall zdarma Za poplatek případné časenky 1,5$,  One Liberty Observation Deck 18,5$.

  Informace

  Aktuálně platí pro občany ČR a SR bezvízový styk. Cestující je povinen mít platný biometrický pas a splnit podmínky registrace pro vstup do USA “ESTA” vyplněním příslušného formuláře na internetu a zaplacením registračního poplatku cca 21 USD, který se hradí platební kartou. Více informací naleznete kliknutím na odkazy:

   

  Potvrzení ESTA a KÓD ESTA je nutno vytisknout a vzít s sebou do USA.

  VŠICHNI KLIENTI CK OBDRŽÍ INFORMACE JAK DOTAZNÍK VYPLNIT, INFORMACE K LETU A UBYTOVÁNÍ S DOSTATEČNÝM ČASOVÝM PŘEDSTIHEM.

  V případě odmítnutí vstupu na území USA ze strany místních autorit, neudělení registrace ESTA apod. CK považuje službu jako klientem nerealizovanou a vůči klientovi uplatní storno podmínky dle všeobecných podmínek a informací CK, či propadnutí služby bez dalších finančních či právních nároků na CK či vládu USA.

  Letenka může být s přestupem (Frankfurt, Paříž, Londýn, Amsterdam). Letenka je v ekonomické třídě, za příplatek možnost provést rezervaci sedadel. K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána MHD

   

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6042 (Čt) 17.10.2024 - (Pá) 25.10.2024 66.990 Kč 69.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6042  (Čt) 17.10.2024(Pá) 25.10.2024 (Čt) 17.10.2024 - (Pá) 25.10.2024 52.990 Kč 54.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - New York - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 7 x ubytování v hotelu *** (typu Marriott, Best Western, Hilton Garden, County Inn, Wyndham nebo podobné v dosahu metra směr Manhattan)
  • Česky mluvícího průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území USA, tipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD cca 49$
  • Státní, místní a pobytové taxy: dle typu hotelu 140$
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokojovém baru
  • Celodenní fakultativní výlet do Washington D.C. 200$ včetně místní MHD
  • Celodenní fakultativní výlet do Philadelphie 140$ včetně místní MHD
  • Vstupy do památek
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 3.500 Kč dle ceníku letecké společnosti
  • Na vyžádání příplatek za samostatně ubytovanou osobu na pokoji 15.000 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy dle tarifu letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *