Kód232
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
20.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  PAŘÍŽ A LONDÝN – letecky

  Oblíbený zájezd, během kterého poznáte historickou i moderní tvář PAŘÍŽE a LONDÝNA.

  Dvě úžasné metropole, dva kontrasty, které můžete zažít a vidět najednou!

  Objevte šarm Paříže, města světla, velkých bulvárů i romantických zákoutí. Užijte si hlavní město romantických lásek, módy, jídla, intelektuálů a filozofů, proslavené historickými budovami a monumenty.

  Poznejte to nejlepší z Londýna a vychutnejte si jeho proslulé pamětihodnosti, fascinující pozůstatky minulosti i elektrizující fluidum současnosti.

   

  Do Paříže vás dopravíme letadlem, z Londýna zpět do Prahy opět poletíte. V Paříži a cestou do Londýna se budeme pohybovat našim moderním a pohodlným autobusem. Náš profesionální průvodce vám ukáže to nejlepší, co můžete v těchto metropolích vidět. Můžete těšit na úžasné zážitky, vyčerpávající informace i užitečné tipy a rady, jak si co nejlépe tento zájezd užít.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy do Paříže, transfer na hotel. Dle časových možností večerní procházka po Champs Elysées, Vítězný oblouk. Nocleh.

  • 2. den:

   PAŘÍŽ: Při vyhlídkové jízdě se začnete seznamovat s městem. Spatříte  Národní knihovnu, palác Omnisport, Ministerstvo financí, nádraží Austerlitz, Botanickou zahradu, Institut arabského světa, ostrov svatého Ludvíka, ostrov Cité s katedrálou Notre Dame, prefekturu a starým královský palác a další zajímavá místa.

   Pěší prohlídku zahájíme v Latinské čtvrti u národního památníku Pantheon a kostela St. Étienne du Mont. Projdeme se nádhernými Lucemburskými zahradami, spatříte Luxeburský palác, jež  je dnes sídlem francouzského senátu. Po bulváru Saint-Michel se dostaneme k světoznámé univerzitě Sorbonna. Uvidíte Musée de Cluny a pozůstatky Římských lázní. V srdci Paříže Ile de la Cité uvidíte zbytky Kapetovského paláce, středověký palác a vězení La Conciergerie. Okouzlí vás klenot gotické architektury St. Chapelle. Zhlédnete katedrálu Notre Dame. Kolem budovy pařížské radnice Hotel de Ville dojdeme k Centru G. Pompidou s neobvyklou architekturou a Stravinského pestrobarevné fontáně. Projdeme přes Les Halles, bývalého “břicha Paříže“, známého kostela St. Eustach a starobylé budovy bývalé burzy.

   Prohlídku zakončíme u paláce Louvre, dominanty středu Paříže, které je dnes nejvyhledávanějším muzeem, jež přitahuje jako magnet turisty z celého světa. Na vlastí oči můžete zde můžete shlédnout tolik diskutovaný úsměv Mony Lízy, umělecké exponáty od starého Egypta, Mezopotámie, Asýrie, obrazy a sochy z různých období a uměleckých škol.

   Odpoledne jistě oceníte osobní volno, abyste mohli navštívit Louvre nebo muzeum Orsay s díly proslulých impresionistů, či Královský palác a jeho zahrady a pasáže. Můžete si odpočinout v zahradách Tulleries, nakupovat, či degustovat francouzské speciality.

   Večer odjezd na nocleh.

  • 3. den:

   PAŘÍŽ: Začneme návštěvou největší dominanty města – Eiffelovy věže. Budete mít čas vystoupat do nejvyššího patra a pokochat se pohledem na Paříž z ptačí perspektivy.

   Odpoledne pokračování prohlídky po Martových polích, k Vojenské škole a Invalidovně s hrobkou císaře Napoleona. Po nejkrásnějším pařížském mostě Alexandra III. se dostaneme k Velkému a Malému paláci, kde se konají umělecké výstavy. Prohlídku ukončíme na největším v pařížském náměstí Concorde.

   Poté oceníte osobní volno. Můžete se projít po známé Champs Elysées, kterou považují Francouzi za nejkrásnější na světe až k Vítěznému    oblouku. Můžete se vydat do oblasti Opery a vyhlášených obchodních domů Lafaytte. Atmosféru Paříže si můžete vychutnat v kavárničce posezením při lahodném francouzském víně, nebo se toulat po nábřeží Seiny a obdivovat zdejší stánky bouquinistů.

   Užijeme romantickou plavbu lodí po Seině z paluby, které se nabízí nevšední pohled na památky a mosty zrcadlící se v Seině.

   Odjezd směr Calais. Nocleh

  • 4. den:

   Calais, ráno transfer Eurotunelem do Anglie, přejezd do Lonýna.

   LONDÝN – náš autokar zaparkujeme kousek od mrakodrapů Canary Warf. Poté zamíříme metrem do City – finančního srdce Londýna, které je největším finančním centrem Evropy, jelikož zde sídle více jak 480 světových bank. Uvidíte majestátní budovu centrální banky Anglie Bank of England, která je nejstarší bankou světa, mrakodrap Walkie Talkie, pojišťovnu Lloyd´s of London, či budovu zajišťovny SwissRe Centre, historický Monument, budovu starosty Londýna Mesion Huouse či Londýnské burzy.

   Prohlídku zahájíme u velkolepé katedrály St. Paul, která je symbolem Londýna a druhou největší katedrálou na světě. Projdeme přes moderní ocelový most Millenium Bridge, který spojuje hlavní čtvrť City a část Southvarku. Spatříte populární galerii moderního umění Tate Modern a Shakespearovo divadlo New Globe.

   Southwark uvidíte známý křižník HMS Belfast. Vychutnáme si procházku po nábřeží Temže a na druhou stranu řeky zamíříme po zvedacím mostě Tower Bridge, který je nejkrásnějším a nejikoničtějším mostem Londýna.

   Prohlídku zakončíme u proslulého paláce a pevnosti Tower, která ukrývá nejcennější korunovační klenoty království. Poté osobní volno. Návrat metrem na parkoviště uatokarů a odjezd na nocleh.

  • 5. den:

   Začneme krátkou zastávkou v GREENWICH parku s královskou observatoří (exter). Z vyhlídky spatříte krásný pohled na moderní mrakodrapy finančního centra na Canary Warf.

   LONDÝN: poté co se metrem přesuneme z centrálního parkoviště autokarů do města budeme pokračovat v prohlídce pamětihodností.

   Prohlédneme si oblast Westminster. Uvidíte Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu se slavnou hodinovou věží Big Ben, která je symbolem Londýna. Neopomeneme Westminsterské opatství, jež je jednou z nejkrásnějších budov ve městě.

   Poté se projdeme vládní čtvrtí Whitehall, kde mají sídlo budovy vlády, ministerstva, politici. Spatříte také proslulou Downing Street 10. Přes královský park St.James se dostaneme k Buckinghamskému paláci, jež  po tři staletí slouží jako sídlo britské královské rodiny.

   Poté nás čeká živé srdce Londýna – Piccadily Circus, kterému se říká  londýnské „Times Square“ pro spoustu světelných reklam. Prohlídku zakončíme na nejznámějším náměstí Trafalgar, jehož dominantu tvoří žulový Nelsonův sloup. Nalézá se zde i monumentální vítězný oblouk Admirality Arch, a krásné fontány se lvy.

   Poté oceníte osobní volno. Můžete navštívit muzea, nakupovat na Oxford street, dopřát občerstvení. Zájemci se mohou podívat do čínské čtvrti a SOHO, které jsou vyhledávanými turistickými lokalitami. Nebo si můžete dopřát jedinečný zážitek při jízdě na obřím londýnském kole London Eyes panoramatickým výhledem na Londýn. Odjezd metrem na nocleh.

  • 6. den:

   Osobní volno dle časových možností před odletem, transfer na letiště. Odlet do Prahy.

  Informace

  Každý cestující je osobně zodpovědný za dodržování pasových, celních, vízových a zdravotních a dalších předpisů země, do které cestuje. Veškeré náklady, které vzniknou nedodržením těchto předpisů nese cestující. Informace

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2321 (Pá) 30.5.2025 - (Čt) 5.6.2025 24.990 Kč 26.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2321  (Pá) 30.5.2025(Čt) 5.6.2025 (Pá) 30.5.2025 - (Čt) 5.6.2025 20.990 Kč 22.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • letenku tam do Paříže
  • letenku zpět z Londýna
  • letištní taxy a poplatky
  • malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
  • 5 x ubytování v hotelu **/***
  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • transfer přes La Manche
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní taxy, vjezd do historické Paříže a Londýna
  • rezervace míst v autobuse je možná za poplatek 300 Kč na osobu
  • velké kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti 990 Kč
  • transfery z letiště na hotel a z hotelu na letiště

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *