Kód601
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
41.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Poznávací zájezd s průvodcem, který vás bude doprovázet při poznávání New Yorku.  Poznáte to nejzajímavější z New Yorku a budete mít také osobní volno k nasátí jeho jedinečné atmosféry…  Projdete se po Wall Street i Broadway, poplujete k Soše Svobody i na Ellis Island a užijete výhled na monumentální newyorské panorama. Při pohledu na Empire State Building a další mrakodrapy v Midtownu se vám zatočí hlava. Z Brooklynského mostu se pokocháte nádherným výhledem na Dowtown, svěžím zážitkem bude procházka Central parkem, zavítáte do Harlemu, Chinatown i Little Italy… New York s i užijete se vším všudy.

  Přidejte se i Vy k 52 miliónům turistů, kteří zde každý rok přicházejí, protože chtějí zažít město, které je jedinečné pro svou energii. Té je zde více než najdete kdekoliv jinde na světě. New York je město, které nespí. Vše je zde plné života, vše je zde v pohybu. Je to megapole, která nemá srovnání s jiným městem na světě, svou velikostí, různorodostí, mixitou kultur i obyvatelstva. Newyorčané jsou známí tím, že umí pracovat, žít, ale také si užívat. Toto město, kde žije více než 400.000 milionářů a 70 miliardářů chce pro sebe, pro ty, kteří zde žijí, ale i pro ty, kteří zde přicházejí to nejlepší z nejlepšího.  To je důvod, proč je tak lákavé, proč svádí lidi z celého světa k tomu, aby jej poznali a zažili jeho velikost a energii.  Poleťte i Vy poznat jeho jedinečnost, sbalte kufry a odneste si kousek New Yorku ve svém srdci.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do NY (6hod. čas. posun), transfer na hotel, ubytování. NY začneme poznávat v samém centru dění a života Manthattanu na Times Square. Mrakodrapy s nespočetnými světelnými reklamami ve vás zanechají ohromující zážitek. Další zastávkou bude Bryant Park, jeden z nejmenších ale nejoblíbenějších parků v NY. Nalézá se zde New York Public Library jež je významnou institucí svého druhu na světě. Z parku se nabízí nádherný pohled na okolní mrakodrapy jako je HBOBank of America či Salomon Tower. Uvidíte novou dominantu města, 427 m vysoký mrakodrap One Vanderbilt. Procházka dále povede k impozantnímu nádraží Grand Central Terminal, jednoho z architektonických klenotů NY postaveného ve stylu Beaux-Art. Uvidíte známou Park Avenue, mrakodrapy Chrysler Metlife. Návrat na hotel, nocleh

  • 2. den:

   Prohlídku začneme na Madison Square, uvidíte ikonickou budovu Flatiron Building, která svým tvarem „žehličky“ zdůrazňuje rozvětvení ulic Brodway a Fifth Avenue. Spatříte zde také Metropolitan Life Tower, která ještě v r. 1909 byla nejvyšší kancelářskou budovou na světě a New York Life Insurance Building, jejíž střechu završuje zlatá pyramida. V Madison Square parku si u Shake Shack budete moci vychutnat nejvyhlášenější hamburgery. Poté nás čeká fascinující zážitek – Empire State Building, po více než 40 let nejvyšší budova světa. Vysokorychlostní výtah vás dopraví na vyhlídkovou plošinu do v 86. nebo 102. poschodí, ze které uvidíte NY jako z ptačí perspektivy. Výhled na město je naprosto jedinečný a pochopíte uspořádání Manhattanu. Poté Harald Square a prestižní obchodní dům Macy´S. Projdeme se po slavné Brodway až na Times Square a budete si moci vychutnat divadelní čtvrť se všemi atrakcemi. Pak přesun na Columbus Circle, úžasnou směsicí nové architektury, nákupů a restaurací. Zde vstoupíme Central Parku a pokocháme se newyorskou verzí přírody. Můžete se těšit na kouzelnou procházku rozlehlou oázou zeleně, která bude příjemným osvěžením. Shlédneme noblesní hotel Plaza. Zážitkem bude vyhlášená Fifth Avenue s nejluxusnějšími obchody světoznámých značek zvučných jmen. Podíváme se do útrob mrakodrapu Trump Tower, kde si můžete dopřát i malé občerstvení. Navštívíme gotickou katedrálu Sv. Patrika. Poté nás čeká mistrovské dílo Rockfeller Center se svým symbolem – pozlacenou sochou Prométhea. Vyhlídková terasa Top of the Rock slibuje unikátní pohled na siluetu celého NY. Ve večerních hodinách doporučujeme navštívit před nedávnem dokončený 427 m vysoký mrakodrap One Vanderbilt. Jeho observation desk nabízí neskutečné zážitky, jako procházku po skleněné terase nad 42th street,  skleněný výtah jež Vám umožní mít New York všude kolem sebe. Návrat na hotel, nocleh. na hotel, nocleh.

    

  • 3. den:

   Poznáme nejjižnější cíp Manhattan Islandu, Bowling Green, místo, kde se zrodil New York. Projdeme se Battery Parkem, posetý památníky, s možností výhledů na Sochu Svobody a New Harbor. Hlavní budovou je pevnost Fort Clinton. Odsud poplujeme na Liberty Island s majestátní Sochou Svobody. Zastavíme se také na Ellis Island „ostrově nadějí“, kde se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících „novém světě“ což dokumentuje zdejší Muzeum Imigrace. Poté přesun na známou Wall Street s největší koncentrací bank a burz na světě. Při procházce nemineme sochu bronzového býka, který představuje vzestup burzy na Wall Street a kostel Trinity Church, který si vydobyl významné místo v životě okolní finanční komunity. V samém srdci nejrušnější finanční čtvrti uvidíme skvostnou budovu Federal Hall se sochou G. Washingtona, prvního prezidenta země a impozantní budovu burzy New York Stock Exchange. Další zajímavostí bude Národní památník a Muzeum 11.září. V těchto místech uvidíte impozantní mrakodrap One World Trade Center vysoký 541 m, kterému se také říká Freedom Tower. V rámci osobního volna můžete navštívit muzeum památníku, nebo se vydat na nákupy do mekky módy Century 21, nebo si užít romantickou procházku parkovou zónou kolem Hudson River s výhledy na panorama New Jersey. Po odpočinku se vydáme k velkolepé budově City Hall a Municipal Building připomínající svatební dort. Uvidíte jeden z prvních mrakodrapů Woolworth Building, na jehož střeše je usazena zlatá koruna, a který byl po 17 let nejvyšší stavbou v NY. Poté nás čeká procházka po impozantním Brooklyn Bridge, který je nejstarším a nejkrásnějším mostem v NY, ze kterého se pokocháte úchvatným výhledem na panorama Dowtown. Na konci dne nás čeká živá a pestrobarevná Čínská čtvrť, jež je největším sídlem komunity čínských přistěhovalců, a kde se budete cítit jako v pravé Asii. Little Italy plná kvalitních italských restaurací, kaváren a lahůdkářství vám připomene Itálii. Návrat na hotel, nocleh.

  • 4. den:

   Navštívíme Harlem, místo nasáklé historií a nejvýznamnější centrum afroamerického života. Podíváme se do největšího amerického svatostánku Cathedral Church of St. John the Divine. Projdeme se nádvořím prestižní Columbia University, založené již v r. 1754, která dodnes patří mezi elitní univerzity nejen v USA. Projdeme se mezi jejími kampusy, památkou bude foto u sochy „Alma Mater“, před budovou Low Library. Nevynecháme ani Apollo Theater – živý odkaz úchvatného hudebního dědictví Harlemu. Před polednem se přesuneme metrem do nového obchodně administrativního centra Hudson Yards s možností návštěvy architektonicky jedinečné terasovité vyhlídky – Vessel, nových mrakodrapů a nákupního centra. Budete moci navštívit jednu z nových dominant New Yorku, více než 400 m vysoký mrakodrap Edge a užívat si výhled na město z jeho skleněné terasy nalézající se 304 m nad zemí. Odpoledne osobní volno s možností návštěvy některého z významných muzeí např. Americké muzeum historie přírody se 35 milióny exponátů; MoMa – největší sbírka moderního umění na světě, proslulé Guggenheimovo muzeum, nebo třeba fascinující National Museum of the American Indian tvořeno milionem indiánských artefaktů. Zájemci o nákupy se budou moci vydat do prestižního obchodního domu Macy’s a jiných. Návrat na hotel, nocleh.

  • 5. den:

   Dle časových možností osobní volno. Odjezd na letiště a odlet zpět (6 hodinový časový posun).

    

  • 6. den:

   Přílet do Prahy

  Informace

  Upozornění: CK nezajišťuje a negarantuje zajištění vstupu na území USA. Aktuálně platí pro občany ČR a SR bezvízový styk a to pokud cestující má platný biometrický pas a splní podmínky registrace pro vstup do USA „ESTA“ vyplněním příslušného formuláře na internetu. Více informací naleznete kliknutím na odkazy:

  Celkové poplatky za registraci ESTA představují aktuálně 21 USD. Hradí se platební kartou. Formulář obsahuje dotazy jež jsou osobní, proto je nutné aby dotazník ESTA vyplnil každý klient sám. Důležité: potvrzení ESTA a KÓD ESTA je nutno vytisknout a vzít si jej na cestu do USA.

  VŠICHNI KLIENTI CK OBDRŽÍ INFORMACE JAK DOTAZNÍK VYPLNIT, INFORMACE K LETU A UBYTOVÁNÍ S DOSTATEČNÝM ČASOVÝM PŘEDSTIHEM.

  V případě odmítnutí vstupu na území USA ze strany místních autorit, neudělení víza a podobně CK považuje službu jako klientem nerealizovanou a vůči klientovi uplatní storno podmínky dle všeobecných podmínek a informací CK či propadnutí služby bez dalších finančních či právních nároků na CK či vládu USA.

  Letenka může být s přestupem (Frankfurt, Paříž, Londýn, Amsterdam..). Letenka je v ekonomické třídě. Za příplatek možnost provést rezervaci sedadel. K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána mhd (metro).

  Služby průvodce během pobytu v New Yorku v souladu s programem poznání New Yorku.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6011 (Čt) 17.10.2024 - (Út) 22.10.2024 62.990 Kč 64.990 Kč Doprava Letecky
  6012 (Čt) 28.11.2024 - (Út) 3.12.2024 59.990 Kč 63.990 Kč Doprava Letecky
  6013 (Čt) 15.5.2025 - (Út) 20.5.2025 59.990 Kč 63.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6011  (Čt) 17.10.2024(Út) 22.10.2024 (Čt) 17.10.2024 - (Út) 22.10.2024 41.990 Kč 42.990 Kč Doprava Letecky
  6012  (Čt) 28.11.2024(Út) 3.12.2024 (Čt) 28.11.2024 - (Út) 3.12.2024 42.990 Kč 44.990 Kč Doprava Letecky
  6013  (Čt) 15.5.2025(Út) 20.5.2025 (Čt) 15.5.2025 - (Út) 20.5.2025 43.990 Kč 44.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - New York - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 4 x ubytování v hotelu *** typu Mariot, Best Western, Hilton Garden, County Inn, Wyndham nebo podobné v dosahu metra směr Manhattan (cca 15 minut metrem na Manhattan)
  • Česky mluvící průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území USA, tipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD 49$
  • Státní, místní a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokojové lednici nebo baru
  • Vstupy do památek (orientačně) dle vašeho zájmu: Empire State Building Observation Deck 38 $, Statue of Liberty 18,5 $, Metropolitní muzeum 20 $, Muzeum moderního umění MoMa 25 $, Americké muzeum historie přírody 22 $, Guggenheimovo muzeum 18 $, Edge 34 $
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 3.500 Kč dle ceníku letecké společnosti
  • Příplatek za 1 samostatně ubytovanou osobu na pokoji 10.000 Kč - na vyžádání

  Napsat recenzi

  Recenze 3


  1. Dear Wisnar group, I would like to say my great thanks to all of you especially thanks to dear Jitka Pišová who with her unlimited patience did all administration for our group and also my great thanks to dear Petr and Emily who were traveling with us to New York and not only as a guide explaining every thing for us but they had especial attention and kindness to us . Wisnar team were so nice, helpful, as well as professional at high level. We travelled as a school group with 10 teenager students who all of them had great and unforgetable experiance in their life . Of course me and my family for several times travelled with Wisnar group and everytime, all gone very happily and exaciting . If you want just to enjoy a perfectionism of your trip, and save each penny of your money for the joy and happiness, I just RECOMMEND you Wisnar group . And I also recommend the school teachers who like to try the sweet and new experience with their lovely students, is the time to try and travel through Wisnar. This is my great experience as a teacher with my dear students. Just can RECOMMEND ! Dear Wisnar group ,wish you the best Maryam Mc Bride MBA.DBA
  2. Dobrý den, děkujeme za skvělý zážitek. Letecká společnost LUFTHANSA poskytuje skvělé služby. Velká spokojenost z naší strany. Hotel byl opravdu hezký, výborná poloha. Vybavení super. Program zájezdu byl skvěle naplánovaný, myslím, že jsme viděli, to co jsme si představovali. Průvodce měl skvělé výklady, díky němu jsme se dozvěděli historii NY. Komunikace s CK byla super, dostali jsme vždy a včas všechny informace. Paní z CK byla vždy ochotna zodpovědět naše dotazy. Celkově hodnotíme zájezd jako životní zážitek, na který budeme celý život vzpomínat. Snad si ho ještě někdy zopakujeme.
  3. S leteckou společností jsem byla naprosto spokojená, komfortní prostorné letadlo, personál úslužný, palubní servis vynikající. Poloha hotelu má strategické místo, dá se jít pěšky z centra. Vybavení pokoje krásné, personál úslužný není co vytknout. Prostě výborné. Program byl dobrý, když máte skvělého průvodce není co řešit. Velice jsme byli spokojeni. UŽÍVALI JSME SI NEW YORKU. Průvodce byl neuvěřitelně hodný, milý a vstřícný člověk. Takových je opravdu málo. Všechna čest jak zná místní poměry, historii a orientaci v celém New Yorku. JEŠTĚ JEDNOU VELKÉ PODĚKOVÁNÍ !!!! Komunikace s CK – VELMI DOBRÉ

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *