Kód817
Lokalita,
Délka 14 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
68.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Během našeho poznávacího zájezdu po Thajsku se seznámíte jak s hlavním městem Bangkokem, tak i thajským venkovem, ale především budete mít možnost vidět překrásné přírodní scenérie, ostrovy, pláže i chrámy. A samozřejmě si můžete užívat koupání v průzračné a vyhřáté vodě Adamantského moře, můžete si najít svou klidnou, třeba i opuštěnou pláž, koupat se, slunit se.

  Budete poznávat bohatou historii i vzrušující přítomnost Thajska, můžete podniknout nejrůznější výlety a dopřát si speciality asijské kuchyně.

  To je důvod, proč je Thajsko tak lákavé, proč sem míří turisté z celého světa. Přidejte se k nám i Vy a poznejte úžasnou zemi kousek od rovníku. Zabalte kufr a vyrazte!

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy do Bangkoku s přestupem.

  • 2. den:

   Přílet do Bangkoku, přejezd na hotel, ubytování. Odpoledne prohlídka města. Bangkok je oficiálně nazýván: „Veliké město andělů, věčné a nádherné sídlo hinduistického boha Indry, vznešené město, kde jsou uloženy božské klenoty velké nepokořené země, slovuté a vynikající říše, královské a rozkošíplné hlavní město devíti skvostných drahokamů: diamant, rubín, smaragd, žlutý safír, granát modrý safír, měsíční kámen, zirkon, kočičí oko; nejvyšší královské sídlo a palác, božské útočiště a živoucí místo reinkarnovaných duší, kde sídlí bohové a má svůj domov bůh Krišna, město stvořené bohem Višnou“. Thajci městu říkají Krungh Thep, ve světě se užívá označení Bangkok, jak bylo zavedeno za dob francouzské posádky.

   Systémem dráhy BTS a metrem se dostaneme do centra města k Památníku Demokracie, Národnímu muzeu a parku Sanam Luang, za kterým se nachází Královský palác a chrám Wat Po. Podíváme se přes řeku Chao Phraya na chrám Wat Arun v Thonburi. Pak po ulici Sam Sen k chrámu Wat San Phraya se sochou Smějícího se Budhy. Poblíž výhled na moderní lanový most Ramy VIII. Zamíříme také ke hrámu Wat Intharawihan se 32 m vysokou, zlatou sochou Stojícího Budhy. Zpět po Sam Sen, pak po Ram Buttri a po ulici farangů Khao San a celé přilehlé čtvrti s množstvím pouličních restaurací, obchodů i trhů. Večer pevnost Mahakan, chrám Wat Ratchanatda a Zlatá hora. Návrat na hotel, nocleh.

  • 3. den:

   Ráno přesun na letiště, odlet do Krabi na jih Thajska. Po příletu přesun do Krabi Ao Nang na hotel, ubytování. Odpoledne volno ke koupání a slunění na pláži Ao Nang, Je to krásná pláž pod typickými, strmými vápencovými skalisky, kolem kterých je nefalšovaná džungle. Pláž je tvořena světlým jemným pískem, moře čisté, velmi pozvolný přístup. Promenáda i hlavní ulice v Ban Ao Nang je lemována obchody, bary, restauracemi, kde si můžete ochutnat místní speciality i zmrzlinu. Zájemci si mohou dopřát třeba thajskou masáž. Nocleh.

  • 4. den:

   Celodenní výlet do zátoky Ao Phang Nga, jehož součástí je i tzv. Ostrov Jamese Bonda z dílu „Muž se zlatou zbraní“. Odjezd ráno minivanem, cesta trvá cca 1 hodinu k Phang-Nga. Odtud pojedeme lodí, typickým Long-tail boat říční deltou kolem ostrůvků a ostrovů s porosty mangrovníků až ke skalám čnícím z moře. Zde přestup na kanoe a místní vodáci vás zavezou do jeskyní a průrev ke krasové výzdobě. Pak opět Long-tail boatem až na Ko Khao Phing tzv. Ostrov Jamese Bonda. Zde si můžete pořídit fotku i se slavnou skálou Khao Pong Gan. Výlet pokračuje k muslimské osadě na vodě, vesnici na pilotách Ko Panyi. Zde občerstvení, možnost návštěvy zdejšího trhu i mešity. Kolem nesčetných ostrůvků pak pokračuje plavba zpět do přístaviště. Tím výlet nekončí. Zastavíme také u jeskyně Suwankuha, která je zároveň budhistickou svatyní. Té vévodí zlatý ležící Budha. K večeru návrat na hotel, volno, nocleh.

  • 5. den:

   Zájemci si mohou dopřát celodenní výlet na tzv. Čtyři ostrovy, který zahrnuje zastávku na pláži s bílým pískem, který přechází v průzračnou vodu zdejšího moře pod mysem Phra Nang a jeskyní ve skalním masívu. Kolem se nachází strmé skály, v nich jeskyně a bujná vegetace. A v jedné z nich je svatyně „Ctěné paní“ nebo taky Princeznina jeskyně s typickými dřevěnými kolíky, kterými si místní rybáři chtějí získat božskou přízeň. Odtud se pokračuje na malebný Kuřecí ostrov. Zde koupání, šnorchlování. Překrásná pláž na Vás čeká na sousedním ostrově Ko Poda. Zde opět koupání a relax na pláži. Na závěr pak dvojice ostrůvků Ko Tup a Ko Moh, které jsou spojeny šíjí z bílého písku, možnost koupání. K večeru návrat do Krabi, Ao Nang, osobní volno.

   Alternativně lze podniknout půldenní výlet lodí na nádherné bílé pláže West Railay kde je mělké moře a strmé skály. Pobyt zde si lze zpestřit procházkou na Est Railay či dojít i na překrásnou pláž Phra Nang, na kterou se můžete dopravit i na kanoi.

   Ti, kteří nemají o výlety zájem, si mohou užívat volno u moře v Krabi. Nocleh.

  • 6. den:

   Ráno přejezd do přístavu, nalodění na loď, kterou se přepravíme na klenot Adamantského moře, na souostroví Ko Phi Phi.

   Plavba vede kolem pobřeží Ao Nang, kolem Laem Phra Nang s výhledem na pláže Railay, Západní i Východní, i kolem tzv. 4 ostrovů. Kolem poledne příjezd na největší z ostrovů Ko Phi Phi Don. Vylodění v zátoce Ao Ton Sai. Odtud pěšky na ubytování, volno. Možnost koupání na plážích zátoky Ton Sai a nebo Loh Dalum, která je na severní straně úžiny spojující dvě hory, tvořící ostrov. Bílé pláže u Loh Dalun jsou čisté, mělkým čistým mořem, skalisky a kopci po stranách uzavřené laguny. Městečka Loh Dalum a Ton Sai nabízejí množství obchůdků, restaurací, barů a rušný život až do noci. Nocleh.

  • 7. den:

   Půldenní výlet lodí na sousední ostrov Ko Phi Phi Leh. Z přístavu urazí loď cca 5 km k sousednímu ostrovu, který je zkrátka „povinný“ pro každého, kdo do Thajska zavítá. Obeplujeme ostrov ze západní strany, z paluby lodi nahlédneme na pláž Maya. Pak loď přistaví u mola na jižním konci ostrova, v zátoce Losahmah a po chodníčku džunglí přijdeme na věhlasnou pláž Maya – Film „Pláž „s Leonardem di Capriem. Zde je nyní sice zákaz koupání, ale na pláži si můžete udělat snímky, po kolena jít do vody. Je to jedna z nejkrásnějších scenérií světa. Uzavřená zátoka, bílý písek, čiré moře, kolem kopce, skály. Ve vodě je možné vidět zdejší malé, neškodné žraloky černoploutvé.

   Poté lodí obeplujme ostrov do vnitřní Laguny, lemované strmými srázy. Ve zdejší čisté vodě si můžete zaplavat.

   Zastávka u tzv. Vikinské jeskyně a potom šnorchlování mezi korálovými rybkami v Ao Palong.

   Při návratu na Ko Phi Phi Don zastávka u Opičí zátoky, kde můžete zblízka pozorovat zdejší krotké gibony, případně je i sami krmit. Odpoledne návrat na hotel, volno, koupání. Nocleh.

  • 8. den:

   Celodenní volno na Ko Phi Phi Don, koupání na severní pláži Loh Dalun. Je možné si pronajmout kanoi nebo motorový Long-tail boat  a objet celou přilehlou zátoku. Na kanoi lze případně doplout k Opičí zátoce v Ton Sai.

   Můžete se také projít k zátoce Loh Lana nebo na Long beach na jihovýchodním okraji Ao Ton Sai. Nocleh.

  • 9. den:

   Dopoledne volno na Ko Phi Phi, koupání. Kolem poledne plavba lodí z Ko Phi Phi do Phuketu. V odpoledních hodinách příjezd na největší thajský ostrov Phuket. Odjezd na ubytování.

   Poté se seznámíme s městem, autobusové nádraží, kašna Zlatého draka, chrám Wat Mongkolnimit, projdeme se kolem Čínské čtvrti, ulicemi Phang Nga a  Thalang s typickými domy v koloniálním stylu. Nocleh.

  • 10. den:

   Ráno procházka městem Phuket do Thanonu, kde je hlavní tržiště a odkud vyjíždějí Songthaewy. Těmi se přepravíme na Phuketské pláže: např. Ao Patong – vyhlášenou a rušnou stejně jako sousední letovisko, a nebo klidnější Ao Karon, na kterou zamíříme. Cestou nás ovšem čeká zastávka u rozsáhlého areálu budhistického kláštera Wat Chalong, který zahrnuje hlavní viharn,  modlitebnu, čedí i třípatrový prang, v jehož horním patře je relikviář s ostatky Budhy; v dolních dvou patrech pak nechybí desítky pozlacených Budhových soch, zatímco na stěnách jsou vymalovány výjevy z Budhova života. Pak vyjedeme tuk-tukem k soše Velkého Budhy, na několik km vzdáleném vrchu. Gigantický betonový Budha shlíží na Chalong a z terasy pod touto sochou je skvělý rozhled na jižní část ostrova Phuket: na Chalong, na jižní mys Laem Promthep, pláže na západě: Kata Noi, Kata Yai, Karon. Cestou zastavíme u sloní stanice, kde můžete slony krmit a fotografovat se s nimi. Pak  kbudeme pokračovat na pláž Ao Karon, příp. Ao Patong, kde si užijete koupání. Večer návrat do Phuketu, nocleh.

   Pro ty, kteří by chtěli trávit více času mezi slony je k dispozici Chalong Elephant Retirement, kde je útulek pro slony, kde se seznámí s jejich chovem, mohou se i na slonovi svézt, krmit ho, koupat.

   Kdo má rád letadla, může od hotelu vyrazit k letišti a zajít západně na pláž Hat Nai Yang, což je krásná prázdná pláž s bílým pískem, kde na jednom místě prakticky až u pláže končí ranvej phuketského letiště. Právě sem míří nadšenci do létání, aby pořídili záběry letadel přistávajících, resp. startujících těsně nad pláží. Cestou se můžete zastavit u chrámu Wat Phra Thong, kde je socha zlatého Budhy, způli pod zemí, nebo si od letiště zajet na pláž Patong. Náš průvodce vám vše vysvětlí.

  • 11. den:

   Odjezd na letiště Phuket, let do Bangkoku.

   Zde přejezd na hotel, ubytování. Večer návštěva centra města. Park Lumphini, noční pouliční trhy a vyhlášené bary v Patpongu (metro Si Lom). Návrat na hotel, nocleh.

  • 12. den:

   Bangkok, přejezd na Bang Sue, odtud cesta vlakem do města Ayutthaya, historické metropole Thajska. Nachází se zde mnoho opuštěných chrámů, jejich impozantní zbytky stojí uprostřed zeleně. Bude se moci podívat na Wat Mahathat 14.stol. s desítkami Budhů, Wat Ratburana, kde můžete vystoupit do centrálního prangu, navštívit viharn Mongkon Bophit s velkým zlatým Budhou. V sousedství jsou tzv Tři pagody chrámu Wat Phra Si Sanphnet i ruiny královského paláce, naproti majestátní Wat Phra Ram. Odpoledne zpět do Bangkoku. Metrem na Sanam Chai, procházka centrem: kolem chrámu Wat Po s gigantickou sochou ležícího Budhy (45m), na nábřeží s výhledem na Wat Arun, kolem královského paláce, na náměstí Demokracie, Wat Raunadda, Zlaté Hoře. Nocleh.

  • 13. den:

   Bangkok – návštěva Královského paláce, v jehož areálu je několik budhistických chrám ů včetně Smaragdového Budhy, Chrám Wat Po, Národní muzeum, chrámy Wat Suthat, Wat Rainadda, Wat Traimit. Odpoledne odjezd na letiště, odlet zpět do Prahy.

  • 14. den:

   Přílet do Prahy.

  Další informace

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Cestovní doklady, víza, informace

  Platným cestovním dokladem pro vstup do Thajska je cestovní pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  Občané ČR mohou cestovat do Thajska bez víza a zůstat v zemi po dobu 30 dnů. O délce pobytu rozhoduje imigrační úředník. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje.

  Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku – je součástí ceny zájezdu. Podmínkou pro vstup je prokázání dostatečných finančních prostředků pro pobyt. Při příjezdu by měl cestující doložit – pokud nemá předem zaplacené ubytování a další služby, že má u sebe hotovost ve výši cca 500 euro. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.

  K přesunu z letiště na hotel a zpět je využívána MHD – BTS a metro

  Metro v Bangkoku se platí nejlépe prostřednictvím VISA karty . BTS rychlodráha pak u pokladny nebo v automatu.

  Orientační kurz bathu THB   1 EUR = 36-38 THB 11.1.2024

  Přibližná výše vstupného: Královský palác 500 THB, chrám Wat Po -Ležící Budha 250 THB, jiné chrámy v Bangkoku cca 100 THB, Wat Chalong a jiné venkovské chrámy zdarma, taxi k Velkému Budhovi nad Ao Karon cca 600 THB – za všechny pasažéry, vstupy do chrámů v Ayutthayi: 50 THB.  Výlety uvedené v programu bude pro zájemce zajišťovat průvodce, platba v THB.

  Na výlety doporučeno: cca 5000 THB; tato částka zahrnuje výlety: 1) z Krabi do Ao Phang Nga – Ostrov Jamese Bonda;  2) Lodí z Krabi na 4 ostrovy, 3) Ko Phi Phi Leh a pláž Maya, 4) Ayutthaya – vlakem z Bangkoku

  Přibližné ceny v THB: Jídlo v restauraci: od 60-150, menu v McDonalds, Burger King atd.: 450,  potraviny v obchodě  jako 7Eleven, Mother Marché: hamburger 35-50, cola 1,5 l 40-50, evropský sýr 100g 150, piškoty, oplatky 30-60 – podle balení. V Bangkoku si lze objednat ušití košile na míru -hedvábí  za 1800-2000,  kvalitní oblek na míru od cca 6000

  Už na letišti lze zakoupit kredit -SIM kartu na mobilní data, cca 40 GB na 14 dní za cca 750 THB. Lze zakoupit i jinde ve městě u místního operátora

  Jízdné metro resp. BTS podle délky trasy od 25 po 100 THB, taxi resp. Tuk-Tuk podle délky trasy: např. historické centrum Bangkoku-Sukhumvit 50 za 400-500 THB, Songthaewem z Phuketu na pláž Karon nebo Patong cca 50-60 THB

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8171 (So) 7.12.2024 - (Pá) 20.12.2024 86.990 Kč 89.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  8171  (So) 7.12.2024(Pá) 20.12.2024 (So) 7.12.2024 - (Pá) 20.12.2024 68.990 Kč 71.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • letenku Praha – Bankog - Praha s přestupem
  • letenku Bangkok-Krabi
  • letenku Phuket-Bangkok
  • kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • letištní taxy a poplatky
  • trajekt Krabi-Ko Phi Phi
  • trajektKo Phi Phi-Phuket
  • 11 x ubytování na hotelu ***
  • 8 x snídani
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy
  • místní taxy
  • každý klient uhradí poplatek za transfery z letiště a na letiště BTS v Bangkoku, Krabi, Phuket, BTS Bangkok částku cca 1500 THB.
  • místní dopravu
  • tipy

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *