Kód251
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
15.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Poznejte to nejlepší z Londýna a objevte jeho proslulé pamětihodnosti, fascinující pozůstatky minulosti i elektrizující fluidum současnosti. Londýn je plný života, historie i kultury a nabízí pro každého mnoho zážitků.

  Oblíbený letecký zájezd z českým průvodcem, v malých skupinách, během kterého vám ukážeme to nejlepší z Londýna, navštívíte Windsor i Greenwich.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy do Londýna. Přesun z letiště na hotel v centrální části Londýna. Po krátkém odpočinku první seznámení se s Londýnem v doprovodu našeho průvodce. Nocleh.

  • 2. den:

   Prohlídku města s průvodcem začneme ve finančním srdci Londýna – City, kde se nalézají známé mrakodrapy jako Bank of England, Royal Stock Exchange, Lloydovu pojišťovnu, nové mrakodrapy the Scalpel, Willis Building, 55 Bishopsgate, Chees Grater, „Talkie-Walkie. Shlédnete také burzu, Mansion House, kostel St. Mary-le-Bow. Působivá je St. Paul´s Cathedral, kde oceníte volno k její návštěvě.

   Přes lávku Milenium Bridge, odkud se vám nabídne krásný pohled na panorama kolem řeky Temže, dojdeme k Shakespearovu divadlu New Globe. Uvidíte také budovu galerie moderního umění Tate Modern, proslavenou hospodu The Anchor, slavnou loď Golden Hind i Southwark cathedral. Užijete si vyhlášený Borough market, kde bude kratší volno k ochutnávce různých specialit a občerstvení. Nemineme nejvyšší londýnský mrakodrap The Shard, London Bridge, či válečný křižník HMS Belfast a budovu Nové radnice, kde sídlí londýnský starosta.

   Poté projdeme po nejslavnějším zvedacím mostě Tower Bridge k proslulé pevnosti a hradu Tower of London s krvavou minulostí. Osobní volno vám umožní návštěvu interiérů, kde shlédnete královské korunovační klenoty, popraviště, Krvavou i Bílou věž a mnoho dalších zajímavostí. Zájemci se mohou případně podívat do útrob Tower Bridge, křižníku HMS Belfast, nebo si užít atmosféru nábřeží Temže, či malebných doků sv. Kateřiny.

   Později odpoledne zamíříme do GREENWICH – projdeme se starým městem, místy kde stával palác Jindřicha VIII. Tudora, uvidíte exteriéry Royal Naval College, Painted Hallu, Queen’s House. Projdeme se kouzelným parkem Greenwich k Old Royal Observatory – místu kde prochází nultý poledník. Zážitkem bude výhled na mrakodrapy Canary Wharf. Nocleh.

  • 3. den:

   Vydáme se vlakem do městečka WINDSOR, jehož dominantou je velkolepý královskéhý hrad. Společně s Buckinghamským palácem je jednou z oficiálních residencí britské monarchie. Projdeme se kolem zdejšího historického nádraží s vlakem „královny Victorie“ a symboly Britského impéria i malebným centrem starého města.

   Zájemci si mohou prohlédnout areál a interiéry hradu Windsor – jež je druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele. Součástí prohlídkového okruhu je také domeček pro panenky královny Marie. Navštívit můžete také bohatě zdobenou kapli sv. Jiří, kde je pohřbeno mnoho králů a královen.

   Poté procházka do blízkého EATONu s vyhlášenou prestižní soukromou školou, na které studovali významné osobnosti z celého světa.

   Pak návrat do Londýna, osobní volno např. k návštěvě Madame Tussaud’s, procházce známým Hyde parkem atd. dle osobních preferencí. Můžete si zajít do typického pubu, nebo některé z četných restaurací s pestrou kulinářskou scénou z celého světa od tradičních britských jídel po exotickou kuchyni. Nocleh.

  • 4. den:

   LONDÝN – pokračování v prohlídce: Shlédnete Westminsterský palác – sídlo britskeho parlamentu, kterému vévodí slavná hodinová věž Big Ben Westminsterské opatství, které patří k nejkrásnějším stavbám ve městě. Procházka povede kolem vládních budov ve Whitehallu, s výhledem na Downing Street císlo 10, kde je sídlo britského premiéra. Přes krásný St. James park se dostaneme k Buckinghamskému paláci – sídlu britské královské rodiny.

   Dále uvidíte rušnou oblast Piccadily Circus – srdce Londýna, kterému se říká „londýnské Times Square“. Poté oblast Leicester Square lemované slavnými divadly. Prohlídku ukončíme na nejznámějším náměstí Trafalgar Square.

   Pak oceníte osobní volno, které si každý může užít dle svých zájmů, např. k návštěvě světově proslulých a zajímavých muzeí a galerií jako je British Museum či National gallery. Milovníci nákupů si přijdou na své na Regent Street a Oxford Street, jelikož Londýn je také rájem pro nakupování. Můžete si užít atmosféru Covent Garden, Soho, nebo Čínské čtvrti, které jsou vyhledávanými turistickými lokalitami. Velkým zážitkem je podívat se na Londýn z ptačí perspektivy při jízdě na London Eye. Nocleh.

  • 5. den:

   Londýn – osobní volno dle časových možností před odletem. Přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.

  Další informace

  Každý cestující je osobně zodpovědný za dodržování pasových, celních, vízových a zdravotních a dalších předpisů země, do které cestuje. Veškeré náklady, které vzniknou nedodržením těchto předpisů nese cestující.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2511 (St) 9.4.2025 - (Ne) 13.4.2025 21.990 Kč 23.990 Kč Doprava Letecky
  2512 (St) 6.8.2025 - (Ne) 10.8.2025 22.990 Kč 24.990 Kč Doprava Letecky
  2513 (St) 1.10.2025 - (Ne) 5.10.2025 21.990 Kč 23.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2511  (St) 9.4.2025(Ne) 13.4.2025 (St) 9.4.2025 - (Ne) 13.4.2025 15.990 Kč 17.990 Kč Doprava Letecky
  2512  (St) 6.8.2025(Ne) 10.8.2025 (St) 6.8.2025 - (Ne) 10.8.2025 16.990 Kč 18.990 Kč Doprava Letecky
  2513  (St) 1.10.2025(Ne) 5.10.2025 (St) 1.10.2025 - (Ne) 5.10.2025 15.990 Kč 17.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • letenku Praha - Londýn - Praha
  • letištní taxy a poplatky
  • malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
  • 4 x ubytování v hotelu *** v centrální části Londýna
  • dopravu vlakem do Windsoru
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy do památek, místní taxy, dopravu MHD v Londýně
  • 4x snídani za 1.690 Kč na osobu
  • velké kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti 990 Kč
  • transfery z letiště na hotel a z hotelu na letiště cca 30 GBP

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *