Kód530
Lokalita, , , , , ,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
9.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  BENELUX a KRÁSY ROMANTICKÉHO RÝNA

  Program

  • 1. den:

   Odjezd přes ČR do SRN.

  • 2. den:

   Ráno kolem Mohuče příjezd do oblasti Geisen/Rüdesheim, kde začíná romantické údolí Rýna s hrady, zámky a městečky mezi vinicemi. Podle zájmu hrady levobřežní části jako SOONECK, opevněneného města BACHARACHU, nad kterým se zvedá hrad STAHLECK, přes město BOPPARD s rozvalinami římského tábora  (rodiště nábytkáře Michaela Thoneta), výhled na hrady: PfalzgrafensteinMarksburg, Stolzenfels… Zastávka proti skále Lorelei, opěvovanou Heinrichem Heinem..Königstuhl, kde kurfiřté zvolili Karla IV. Za římského krále. Přes  Koblenz s tzv.Německým rohem na soutoku Rýna a Mosely na ubytování k  TREVÍRU s mnohými cennými památkami, jako Porta Nigra, Konstantinova bazilika či dóm sv.Petra. Nocleh.

  • 3. den:

   Ráno příjezd do LUCEMBURKu – prohlídka centra hlavního města velkovévodství, jež se rozkládá na skalnatém výběžku nad soutokem řek Alzette a Pétrusse, které tu protékají nad hlubokou roklí. Je to město, kde naleznete sto mostů a viaduktů. Staré město je tvořeno budovami z 18. a 19. století a nabízí krásné vyhlídky. Shlédnete kasematy, Velkovévodský palác, katedrálu Notre Dame, kde jsou uloženy ostatky českého krále Jana Lucemburského a mnoho dalších zajímavostí.

   Pak přesun do belgického WATERLOO – nachází se zde Památník poslední Napoleonovy bitvy, jež ovlivnila historii celé Evropy. Budete moci po 226 schodech vystoupat na mohylu, které se říká „Lví pahorek“, na jehož vrcholu je umístěna obrovská socha lva. Je odsud krásný rozhled do širokého okolí na místa kde se psaly dějiny.

   Další zastávkou je BRUSEL – hlavní město Belgie, jež je sídlem institucí Evropské unie a NATO. Prohlídka začne u komplexu sídla EU. Uvidíte královsky palác, katedrálu sv. Michala a Guduly, náměstí Grand-Place s radnicí a měšťanskými domy, o kterém se mluví jako o nejkrásnejším náměstí v Evropě. Nevynecháme neméně významný symbol Bruselu – Manneken Pis – sochu čůrajícího chlapečka. Oceníte také kratší volno, které můžete využít na posezeni v příjemné kavárničce v přilehlých uličkách. Poté se přesuneme k dalšímu symbolu města, k futuristické stavbě Atomium jež představuje model molekuly železa zvětšený 165 miliardkrát. Model je vysoký 102 m a každá z devíti koulí, která tvoří pomyslnou mřížku, má průměr 18 m. Odjezd na nocleh.

  • 4. den:

   Přesun do Nizozemska. Nejprve se podíváme k městečku KINDERDIJK – oblast s největší koncentrací větrných mlýnủ. Jsou zařazeny na seznamu kulturního dēdictví UNESCO.

   Poté ROTTERDAM s vyhlídkovou věží Euromast, odkud je krásny výhled na město a přístav. Prohlédneme si rovněž domy s moderní architekturou – „kostkami“ Blaaken.

   Zastávka v přímořských lázních SCHEVENINGEN jež jsou vyhledávaným prímořským letoviskem.

   Pak zastávka v DEN HAAG – sídelním město vlády a krále. Shlédnete budovu vládního paláce a mezinárodního soudního dvora. Poté odjezd na nocleh.

  • 5. den:

   Návštěva KAATWOUDE  – exkurze ve výrobně sýrů a dreváků.

   AMSTERDAM – hlavní a korunovační město Nizozemska. Procházka kolem přístavu. Osobní volno k návštěvě náměstí Dam s Královským palácem nebo procházkám kolem Nieuwekerk, ulice Rokin, Oudekerk. Kouzelné jsou i uličky lásky v tzv. čtvrti Červených luceren, věž Munttoren i na Květinový trh. Zájemci si mohou dopřát (fakultativně) zajímavou plavbu lodí po pověstných grachtech. Osobní volno můžete využít k návštěvě některého z muzeí např. Rijksmusea, van Gogha, voskových figurín Madame Tussaud’s, či posezení v některém z barů nebo pověstných cofee schopů. Večer odjezd směr ČR.

  • 6. den:

   Přejezd přes SRN, návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  5301 (Út) 15.7.2025 - (Ne) 20.7.2025 12.990 Kč 13.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  5301  (Út) 15.7.2025(Ne) 20.7.2025 (Út) 15.7.2025 - (Ne) 20.7.2025 9.990 Kč 10.990 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v hotelech***
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní taxy
  • 3 x kontinentální snídaně 1290 Kč
  • rezervace míst v autokaru za poplatek 300 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *