Kód157
Lokalita, ,
Délka 9 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování,
Doprava
Strava
Cena od
15.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Černá Hora s výletem do Albánie, přes Bosnu a Hercegovinu

  Program

  • 1. den:

   Odjezd odpoledne dle nástupních míst, přejezd na Balkán.

  • 2. den:

   Odpoledne příjezd do Černé Hory, ubytování v letovisku u moře Budvě. Volno k odpočinku. Nocleh.

  • 3. den:

   Výlet k největšímu zálivu na jihu Jadranského moře, Boce Kotorské, které říká „Drahokam černohorského Jadranu“. Svým nepravidelným tvarem, který se zařezává do okolních hor a připomíná severské fjordy a zde, pod masívem Lovčenu nás čeká starobylé město Kotor, které vás nadchne svou neopakovatelnou středověkou atmosférou. Je obehnané 5 km dlouhými hradbami a jeho historické jádro tvoří městské paláce, kostely i domy se spletí úzkých uliček. Hradby vedou až k pevnosti sv.Jana nad městem, odkud se otevře pohled na město i celou zátoku. K hlavním lákadlům patří katedrála sv.Tripuna, kostel sv. Lukáše, románský kostel Panny Marie či románsko-gotický kostel sv. Michala, bývalého benediktinského kláštera. Za vidění určitě stojí i gotický paláce Drago, Byzantinci, či Grgurin s Mořským muzeem, Severní a Jižní brána, obytné domy ze 14. až 17. století či Hodinová věž, zajímavá je také studna Karampana, která byla kdysi jediným zdrojem pitné vody. Můžete poznat atmosféru úzkých křivolakých uliček, četná náměstíčka s útulnými hospůdkami, obchůdky restauracemi, které nabízejí třeba vyhlášený pršut z Njeguši a kvlašinský sýr. I milovníci ryb a darů moře si zde přijdou na své. Odpoledne návrat, volno u moře, koupání, nocleh.

  • 4. den:

   Celodenní výlet ke Skadarskému jezeru největšímu na Balkánském poloostrově, jehož dvě třetiny leží v Černé Hoře a zbytek v Albánii. Má průměrnou šířku 10 km a místy dosahuje hloubky až 30 metrů. Část jezera a jeho okolí, které je bohaté na faunu a flóru, byla vyhlášena Národním parkem. Hnízdí zde přes 205 druhů ptáků, v jezeře žije okolo 50 druhů ryb.

   Na západním břehu jezera navštívíme malé přístavní městečko Virpazar. Skýtají se odsud pěkné výhledy na protější Vranjinu s klášterem sv.Nikoly. Můžete si dopřát zajímavou plavbu lodí po jezeře.

   Poté zastavíme ve Skadaru, jednom z největších měst severní části Albánie. Na ostrohu nad přístupem do města se zvedá pevnost Rosafa se zbytky starých kostelů a mešit, pod pevností je Olověná mešita z 18.stol. Střed města tvoří náměstí Demokracie, kde se kříží hlavní městské bulváry. K vidění je zde Velké divadlo a blízkéi kostely jak františkánský tak ortodoxní; nově i za saudské peníze postavená mešita Abu Bakra z roku 1995.

   Nakonec nás čeká Podgorica, hlavní město Černé Hory, které leží mezi Dinárskými Alpami a Skadarským jezerem.. Stará část zvaná Stara Varošsi zachovala charakter z dob osmanské nadvlády. Je zdeí Hodinová věž a Stará radnice, jedna ze dvou mešit. Na soutoku řek Ribnice a Morače spatříme starý turecký most a ilyrské skalní město Skaline. Na pravém břehu Ribice pak je nová část města s centrální náměstím Trg Republike. V Karadordeho parku je socha tohoto srbského knížete, srbského hrdiny a bojovníka proti Turkům. Kolem Národní knihovny, vládních budov i Národního divadla se dá dojít k řece Morače, přes kterou se klenou četné mosty. Za nimi je jak universita, tak i sportovní komplex. Návrat na hotel, nocleh.

  • 5. den:

   Volno u moře. Nocleh.

  • 6. den:

   Celodenní výlet do Dubrovníku, který leží v nejjižnější části Dalmácie. Považuje se za historický klenot dalmatského kulturního dědictví, vůbec nejkrásnější město Jadranu a je zapsáno v UNESCO. Svůj věhlas si získalo nejen díky dvěma kilometrů hradeb, které město obepínají, ale také díky přístavu, jež byl ve středověku centrem námořního obchodu. Celý Dubrovník je jedna velká pěší zóna, jejíž hlavní osou je Stradun spojující bránu Pila s opevněným přístavem, po stranách pak paláce, kostely a za nimi se rozbíhají uličky Starého města, kde se rozhodně nudit nebudete. Zpět přes Herceg Novi, přívozem úžinou u Lepetanu, kolem přístavního Tivatu Večer návrat, nocleh.

  • 7. den:

   Volno u moře, nocleh.

  • 8. den:

   Odjezd do Bosny a Hercegoviny. Zastávka ve starobylém Mostaru, který působí orientálně a na první pohled ve vás vyvolá vzpomínky na Pohádky tisíce a jedné noci. Na každém kroku vás bude provázet jedinečná atmosféra. Mísí se zde dva světy – křesťanství a islám, ale i historie a současnost.  Město plné protikladů vás upoutá tajemnými starými uličkami, mešity s minarety na jedné straně a kostely a zvonicemi na straně druhé. Dominatní je Starý most spojující břehy smaragdově zelené řeky Neretvy, legendární svými odvážnými skokany, kteří denně předvádějí svou odvahu. Starý most je nejfotografovanější místem města.

   Poté cesta zpět směr ČR, noční přejezd Chorvatskem a Rakouskem

  • 9. den:

   Maďarsko – Sarvár. Celodenní pobyt ve známém lázeňském středisku. Možnost relaxu ve zdejším známém akvaparku (vstupné fakultativně). Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava
  1571 (So) 31.8.2024 - (Ne) 8.9.2024 20.990 Kč Doprava Autobus
  1572 (So) 6.9.2025 - (Ne) 14.9.2025 20.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava
  1571  (So) 31.8.2024(Ne) 8.9.2024 (So) 31.8.2024 - (Ne) 8.9.2024 15.990 Kč Doprava Autobus
  1572  (So) 6.9.2025(Ne) 14.9.2025 (So) 6.9.2025 - (Ne) 14.9.2025 16.490 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 6x ubytování v hotelu - penzionu nebo apt. rezidencích
  • 6x polopenzi
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • vstupné do aquaparku v Sarváru
  • příplatek za vybrané místo v autokaru 300 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *