Kód315
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
8.490 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Vydejte se za krásami Itálie! Milovníci poznávání si tady přijdou na své. Ty nejkrásnější památky, temperament měst, krásná krajina, delikatesy místní kuchyně – to vše čeká jen na vás.

  Program

  • 1. den:

   Odjezd dle nástupních míst, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.

  • 2. den:

   Ráno příjezd do hlavního města Itálie Říma, prohlídka města začne na  Piazza Flaminio pod parkem Pincio. Odsud přes historickou bránu a městské hradby na Piazza di Popolo s nádhernými kostely Santa Maria di Popolo, Santa Maria dei Miracoli a Santa Maria in Monte Santo. Poté typickou římskou ulicí Via di Ripetta kolem Augustova mausolea a jedné z nejslavnějších památek ve Starém Římě AraPacis. Po břehu řeky Tibery kolem kostela Sacro Cuore k Justičnímu paláci, Invalidovně a k Andělskému hradu. Poté si prohlédnete Vatikán. Zde v rámci osobního volna budete mít dostatek času k návštěvě Baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kupoli, odkud je nádherný výhled do okolí. Pro milovníky umění bude opravdovým zážitkem návštěva Vatikánského muzea se Sixtovou kaplí. Nocleh

  • 3. den:

   Brzy ráno odjezd na jih se zastávkou na snídani. Příjezd do Herculanea, zde možnost přestupu na místní turistický autokar s možností výjezdu na sopku Vesuv, procházka kolem kráteru vulkánu s nádherným výhledem na Neapolský záliv a ostrovy Capri, Ischia a Procida. Poté přesun do nedalekých Pompejí, antického města, které bylo r. 79 zasypáno sopečným popelem. Osobní volno na prohlídku tohoto unikátního archeologického areálu. Pak návštěva Neapole, historické jádro města je zapsáno do UNESCO. Procházka kolem hradu Castel Nuovo, Galerie Umberto, Teatro San Carlo, nejstarší činné operní scény v Evropě. Na Piazza del Plebiscito uvidíte královský palác – Palazzo Realekostel San Francesco di Paola zajímavý tím, že se podobá římskému Pantheonu. Pak vyhlídka Santa Lucia, ze které je pěkný výhled na přístav a hrad Castel dell‘Ovo. Osobní volno. Návrat na nocleh.

  • 4. den:

   Řím – pokračování prohlídky: po známé via Babuino lemované módními butiky se dostanete na Piazza di Spagna, zde uvidíte vyhlášené Španělské schody, zde se konají slavné módní přehlídky, kostel Santisima Trinita, Berniniho Fontánu La Barcaccia. Procházka bude pokračovat kolem Španělské ambasády, sloupu Imaculaty. U proslulá Fontána di Trevi, zde budete mít možnost ochutnat nejlepší zmzlinu v Římě. Přes nádhernou historickou obchodní galerii Alberta Sordiho přijdetena Piazza Colona, se sloupem Marca Aurelia. Zastavíte se u sídla Italského premiéra Palazzo Chigi. Na návrší Montecitorio uvidíte budovu parlamentu. Malebné ulčky plné kaváren Vás přivedou k Pantheonu, ohromujícímu chrámu, jedné z nejzachovalejších antických památek. Poté Piazza Navona, která patří k nejkrásnějším náměstím. Zde ve stínu nádherných uměleckých děl budete pozorovat místní malíře, kteří zde nabízí své výtvory a pochutnat si na dobrém jídle. Na Campo dei Fiori budete moci poznat pravou atmosféru Římského trhu a podívat se k historickému Palazzo Farnese . Projdete se kolem starých republikánských fór odkud zamíříte  na Kapitol. Z Kapitolu spatříte nádherný výhled na Forum Romanum, které v dobách starověkého Říma bylo centrem všeho dění. Pak Piazza Venezia, na kterém se nalézá Monument sjednocení Itálie Viktora Emanuela II. – největší památník v Itálii, vytvořený z bílého mramoru. Nedaleko odtud stojí Trajanovo fórum, Vespasianovo Augustovo fórum. Prohlídku zakončíme u architektonické dominanty Říma – Kolosea. Zde osobní volno na prohlídku pamětihodností, či možnost posezení v některé z místních pizzerií nebo nákupy na Via del Corso, kde zažijete pravý ruch Říma. Návrat na nocleh.

  • 5. den:

   Brzy ráno odjezd z Říma do metropole Toskánska – Florencie. Procházka s průvodcem začne u věhlasné baziliky Santa Maria Novella, povede kolem Medičejských hrobek k bazilice San Lorenzo. Kousek odsud se nalézá původní palác rodu Medici a tržnice. Následovat bude dominanta města – katedrála s jedinečnou kopulí Santa Maria del Fiore. Tato obrovská, nádherná a honosně zdobená katedrála vás nechá stát s otevřenými ústy. Vedle katedrály stojí kampanila a baptisterium. Nedaleko se nalézá nejkrásnější místo ve Florencii – Piazza della Signoria, kde spatříte slavné sochy např. Davida, Persea, Donatellovo sousoší, či Neptunovu kašnu. Náměstí dominuje Palazo Vecchio Loggia dei Lanzi a je lemované řadou kaváren. V sousedství se nalézá světoznámá Galerie Uffizi. Procházka pak povede kolem Barghela a sídla městského kapitána ke kostelu Santa Croce s náhrobky slavných Florenťanů (Michelangelo, Galileo Galiei …). Přes Ponte Vecchio, nejstarší dochovaný most ve městě, známý jako most zlatníků se dostaneme k rozlehlému Paláci Pitti,kde zakončíme prohlídku. Naleznete zde díla Raffaela, Tiziana a bohatě zdobené místnosti s překypujícimi poklady sbírek Medičejských. Volno na prohlídku muzeí, galerií, zahrad Boboli či Bardini. V centru města se tísní celá řada obchodů, kde budete moci nakupovat. Můžete si odpočinout v některé z četných pizzerií, či tratorií. Florencie je známá také svou výbornou zmrzlinou, které jistě neodoláte. Jako suvenýr si můžete dovést některou z toskánských specialit. Odjezd.

  • 6. den:

   Přes Rakousko, SRN, návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  3151 (Út) 9.7.2024 - (Ne) 14.7.2024 10.590 Kč 11.590 Kč Doprava Autobus
  3152 (Út) 24.9.2024 - (Ne) 29.9.2024 10.590 Kč 11.590 Kč Doprava Autobus
  3153 (Út) 29.4.2025 - (Ne) 4.5.2025 10.990 Kč 11.990 Kč Doprava Autobus
  3154 (Út) 8.7.2025 - (Ne) 13.7.2025 11.590 Kč 12.590 Kč Doprava Autobus
  3155 (Út) 23.9.2025 - (Ne) 28.9.2025 10.990 Kč 11.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  3151  (Út) 9.7.2024(Ne) 14.7.2024 (Út) 9.7.2024 - (Ne) 14.7.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Autobus
  3152  (Út) 24.9.2024(Ne) 29.9.2024 (Út) 24.9.2024 - (Ne) 29.9.2024 8.490 Kč 8.990 Kč Doprava Autobus
  3153  (Út) 29.4.2025(Ne) 4.5.2025 (Út) 29.4.2025 - (Ne) 4.5.2025 8.490 Kč 8.990 Kč Doprava Autobus
  3154  (Út) 8.7.2025(Ne) 13.7.2025 (Út) 8.7.2025 - (Ne) 13.7.2025 8.890 Kč 9.390 Kč Doprava Autobus
  3155  (Út) 23.9.2025(Ne) 28.9.2025 (Út) 23.9.2025 - (Ne) 28.9.2025 8.790 Kč 9.290 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování ve 2lůžkových nebo 3lůžkových pokojích v BGV nebo Mobilhome s vlastním sociálním zařízením (v areálu restaurace s pizzeríí - možnost večeře , obchod, bazén)
  • bungalov může být složen ze dvou pokojů se společným WC a sprchou v každém bungalovu jako celku
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a hromadnou dopravu na přesuny po Římě organizované společně s průvodcem, místní taxy, turistický poplatek spojený s vjezdem na Vesuv. Cena lístků na MHD = cca 3€ na osobu a den.
  • výjezd z Herculanea pod kráter Vesuvu 14€, návštěva kráteru Vesuv 16€
  • cena lístků MHD do a z Florencie cca 5€
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu
  • v den odjezdu nutno vysypat smetí a zamést podlahu v bgw

  Napsat recenzi

  Recenze 6


  1. Dobrý den, dnes jsme se vrátili z poznávacího zájezdu (Řím, Vesuv, Pompeje, Neapol, Florencie). Byli jsme maximálně spokojeni se vším. Musím velmi pochválit průvodkyni Janu, byla milá, ochotná, trpělivá, skvělý výklad, poradila, prostě SKVĚLÁ !!! Velký dík patří také velmi příjemným pánům řidičům. Moc děkujeme za skvělý zážitek. Těšíme se na další cestu s Vaší cestovkou 😄
  2. Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala za skvěle zorganizovaný poznávací zájezd do Itálie. Zvláště pak za přátelský přístup, ochotu a služby, kterých se nám dostalo jak ze strany báječné slečny průvodkyně, tak ze strany obou pánů řidičů. Byli úžasní! Na Itálii v podání slečny průvodkyně budu dlouho a ráda vzpomínat. Vše šlapalo na jedničku 👍
  3. Chtěla bych tímto poděkovat za úžasný zájezd do Říma, Neapole a Florencie. Byl to již druhý zájezd, pořádaný Vaší kanceláří, který jsme v posledních letech absolvovali, a doufám, že ne poslední. Děkuji řidičům za perfektní jízdu i servis, děkuji průvodkyni Janě, která měla vše perfektně zorganizováno a poskytla nám nejen cenné a zajímavé informace, ale také úžasné typy na zážitky pravé Itálie. Všichni jsme si to nadmíru užili a ještě dlouho budeme vzpomínat. Za celou početnější rodinnou skupinu (bylo nás šest)
  4. Vážená cestovní kanceláři Wisnar, rád bych Vám touto cestou poděkoval za organizaci zájezdu do střední Itálie! Nejvíce musím pochválit hlavní průvodkyni Janu, která byla opravdu skvělou průvodkyní, která dodala skvělé tipy, držela pohodou atmosféru na zájezdu atd. Věřím, že jsem nebyl spokojený sám. Ještě jednou děkuji! Určitě se rád vydám s Vaší cestovní kanceláří někam jinam a hlavně s úžasnou paní Janou ;).
  5. Chtěla bych jménem celé naší školy poděkovat Vaší CK za perfektně zorganizovaný zájezd,za vstřícnost a ochotu. Průvodkyně Katka byla opět skvělá a i řidiči zaslouží velkou pochvalu. Doufám,že to nebyl poslední zájezd,který jsme s Vaší CK vypravili.
  6. Dobrý den, zúčastnili jsme se s manželem zájezdu Řím, Neapol, Pompeje, Vesuv a Florencie. Moc Vám děkujeme za perfektně připravený zájezd, velká pochvala pánům řidičům, super autobus a úplně nejlepší průvodce pan Petr – toho chválíme nejvíce. Moc děkujeme.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *