Kód314
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
8.490 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Poznáte Řím, navštívíte Vatikán, prohlédnete si Neapol i Pompeje a poznáte pravý temperament Italů. Budete moct vystoupat až na samotný okraj kráteru činné sopky Vesuv!

  Nechte se okouzlit  Florencií – perlou renesance, ve kterém je  historii  a umění cítit v každém koutku. Budete se procházet po ulicích, kudy chodili slavní spisovatelé jako Petrarca, Alighieri či Boccacio, nebo obdivovat slavné sochy Michalangela či obrazy Raffaela. Můžete se sem neustále vracet, ale přesto neuvidíte vše. Florencie vás jistě ohromí – je plná památek, které jsou tak blízko sebe, že je pohodlně můžete obejít pěšky.

  Program

  • 1. den:

   Odjezd, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.

  • 2. den:

   Ráno příjezd do ŘÍMa, prohlídka města začne na Piazza di Popolo, kolem Augustova mausolea a jedné z nejslavnějších památek ve Starém Římě Ara Pacis. Po břehu řeky Tibery kolem Justičního paláce dojdete k Andělskému hradu. Poté si prohlédnete Vatikán. Zde budete mít čas k návštěvě Baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kupoli, odkud je nádherný výhled do okolí. Pro milovníky umění bude opravdovým zážitkem návštěva Vatikánského muzea se Sixtovou kaplí. Nocleh.

  • 3. den:

   Brzy ráno odjezd na jih se zastávkou na snídani. Příjezd do Herculanea, zde zájemci vyjedou na VESUV, procházka kolem kráteru vulkánu s nádherným výhledem na Neapolský záliv a ostrovy Capri, Ischia. Poté POMPEJE, návštěva antického města, které bylo r. 79 zasypáno sopečným popelem. Volno na prohlídku unikátního archeologického areálu.

   Pak návštěva NEAPOLe. Procházka s průvodcem povede historickým jádrem města (UNESCO). Shlédnete Castel Nuovo, Galerie Umberto, Teatro San Carlo, nejstarší činnou operní scénu v Evropě. Na Piazza del Plebiscito uvidíte královský palác – Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola zajímavý tím, že se podobá římskému Pantheonu. Pak vyhlídka Santa Lucia, ze které je pěkný výhled na přístav a hrad Castel dell‘Ovo. Poté oceníte volno na nákup suvenýru a občertvení. Návrat na nocleh.

  • 4. den:

   ŘÍM – pokračování prohlídky: Piazza EspagnaŠpanělské schody, kostel Santisima Trinita, Fontána La Barccia. Poté proslulá Fontána di Trevi, zde budete mít možnost ochutnat nejlepší zmzlinu v Římě. Přes Piazza Colona, se sloupem Marca Aurelia a Montecitorio se dostaneme k Pantheonu, ohromujícímu chrámu a jedné z nejzachovalejších antických památek. Pak Piazza Navona jež patří k nejkrásnějším náměstím, můžete zde pozorovat místní malíře. Oceníte zastávku na Campo dei Fiori – typickém římském trhu, kde můžete ochutnat tradiční speciality. Poté Santa Andrea del Valle, Teatro Marcello.  Z Capitolu spatříte nádherný výhled na Forum Romanum, které v dobách starověkého Říma bylo centrem všeho dění. Pak Piazza Venezia a Monument sjednocení Itálie Viktora Emanuela II. – největší památník v Itálii, vytvořený z bílého mramoru. Nedaleko odtud stojí Trajanovo fórum, Vespasianovo a Augustovo fórum. Prohlídku zakončíme u architektonické dominanty Říma – Colosea. Volno na prohlídku, možnost posezení v některé pizzerií, či nákupy na Via del Corso, kde zažijete pravý ruch Říma. Návrat na nocleh.

  • 5. den:

   Brzy ráno odjezd do Florencie – perly Toskánska. Procházka s průvodcem začne u věhlasné baziliky Santa Maria Novella, povede kolem Medičejských hrobek k bazilice San Lorenzo. Poté dominanta města Santa Maria del Fiore – obrovská, nádherná a honosně zdobená katedrála. Vedle stojí campanila a baptisterium. Nedaleko se nalézá Piazza della Signoria, kde spatříte slavné sochy např. Davida, Persea, Donatellovo sousoší, či Neptunovu kašnu. Náměstí dominuje Palazo VecchioLoggia dei Lanzi a je lemované řadou kaváren. V sousedství spatříte světoznámou Galerie Uffizi.

   Procházka pak povede ke kostelu Santa Croce s náhrobky slavných Florenťanů (Michelangelo, Galileo Galiei). Přes Ponte Vecchio, známý jako most zlatníků se dostaneme k rozlehlému Paláci Pitti jež má bohatě zdobený interiér s překypujícími poklady sbírek Medičejských.

   Poté oceníte volno na prohlídku muzeí, galerií, zahrad Boboli či Bardini. V centru města se tísní celá řada obchodů, kde budete moci nakupovat. Můžete si odpočinout v některé z četných pizzerií, či tratorií. Florencie je známá také svou výbornou zmrzlinou, které jistě neodoláte. Podvečer odjezd směr ČR.

  • 6. den:

   Přes Rakousko, SRN, návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  3141 (Út) 9.7.2024 - (Ne) 14.7.2024 10.590 Kč 11.590 Kč Doprava Autobus
  3142 (Út) 24.9.2024 - (Ne) 29.9.2024 10.590 Kč 11.590 Kč Doprava Autobus
  3143 (Út) 29.4.2025 - (Ne) 4.5.2025 10.990 Kč 11.990 Kč Doprava Autobus
  3144 (Út) 8.7.2025 - (Ne) 13.7.2025 11.590 Kč 12.590 Kč Doprava Autobus
  3145 (Út) 23.9.2025 - (Ne) 28.9.2025 10.990 Kč 11.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  3141  (Út) 9.7.2024(Ne) 14.7.2024 (Út) 9.7.2024 - (Ne) 14.7.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Autobus
  3142  (Út) 24.9.2024(Ne) 29.9.2024 (Út) 24.9.2024 - (Ne) 29.9.2024 8.490 Kč 8.990 Kč Doprava Autobus
  3143  (Út) 29.4.2025(Ne) 4.5.2025 (Út) 29.4.2025 - (Ne) 4.5.2025 8.490 Kč 8.990 Kč Doprava Autobus
  3144  (Út) 8.7.2025(Ne) 13.7.2025 (Út) 8.7.2025 - (Ne) 13.7.2025 8.890 Kč 9.390 Kč Doprava Autobus
  3145  (Út) 23.9.2025(Ne) 28.9.2025 (Út) 23.9.2025 - (Ne) 28.9.2025 8.790 Kč 9.290 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování ve 2lůžkových nebo 3lůžkových pokojích v BGV nebo Mobilhome s vlastním sociálním zařízením (v areálu restaurace s pizzeríí - možnost večeře , obchod, bazén)
  • bungalov může být složen ze dvou pokojů se společným WC a sprchou v každém bungalovu jako celku
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a hromadnou dopravu na přesuny po Římě organizované společně s průvodcem, místní taxy, turistický poplatek spojený s vjezdem na Vesuv. Cena lístků na MHD = cca 3€ na osobu a den.
  • cena lístků MHD do a z Florencie cca 5€
  • výjezd z Herculanea pod kráter Vesuvu 14€, návštěva kráteru Vesuv 16€
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu
  • v den odjezdu nutno vysypat smetí a zamést podlahu v bgw

  Napsat recenzi

  Recenze 5


  1. Dobrý den, od 21/9/2023 do 26/9/2023 jsme s Vámi jeli na poznávací zájezd -Řím, Neapol, Vesuv, Pompeje, Florencie. Stručně řečeno užasný, báječný, dokonalý, nádherný. I když výstup na Vesuv byl poměrně adrenalinový zážitek, protože na vrcholu se na nás seběhla mračna, přepadla nás bouřka, déšť s krupobitím, ale což, nejsme přece z cukru. 😀 Zbytek dní bylo nádherně, což nám vykompenzovalo jeden deštivý den. Za mě č.1 byl jednoznačně Řím, ale i Florencie a Neapol měli něco do sebe. 🙂 Tímto bych chtěla poděkovat průvodkyni Jance, které ze sebe vydala maximum a pánům řidičům, kteří nás v pořádku dovezli jak do Itálie, tak poté i domů. Nyní již hledám poznávačku na přiští rok. 🙂
  2. Dobrý den, ve dnech 23.9 – 28.9. 2021 jsem s vámi absolvovala zájezd Řím, Vesuv, Pompeje, Neapol, Florencie. Chtěla poděkovat za krásné zážitky na které budu dlouho vzpomínat. Touto cestou bych chtěla poděkovat průvodkyni Katce za profesionální výkon a ochotu pracovat nad rámec svých povinností a za její stálý úsměv. Chci také podkovat pánům řidičům Péťovi a Lukymu za excelentní a bezpečnou jízdu. Vařili skvělou kávu a vždy byli ochotní. Děkuji Jitka
  3. Milá CK Wisnar, chtěla bych Vám moc a moc poděkovat za super skvěle zorganizovaný poznávací zájezd do Itálie (Řím, Pompeje, Neapol, Vesuv atd.) Slovy se snad ani nedá popsat, jak moc jsem si to užila. Památky, okolní příroda, do toho historický výklad od neskutečně brilantní průvodkyně Katky (naprosto excelentní výkon, který je ještě víc podtržen tím, když před Vámi průvodkyně začne mluvit italsky :-), to byla naprostá špička). O každém místě by se dalo mluvit neskutečně dlouho, asi by na to nestačil ani týden, Katka ale krásně vystihla to nejpodstatnější, do toho ještě vnesla humor, takže celou atmosféru zájezdu velice zpříjemnila. Velké plus taky za naučení italské věty ,,,Jsme skupina. Lístek má průvodčí.“ Italština je moc hezký jazyk, ale nevím, zda bych se dokázala naučit alespoň základy (které jsem toužila umět, jakmile jsem Katku slyšela), hlavně poté, co jsem zjistila, jaká slova jsme v té větě vynechali, abychom dokázali říct alespoň to podstatné 😀 – takže šikovně provedený jazykový kurz s poznávacím zájezdem :-D. Ubytování bylo zařízené také skvěle, nemůžu si vůbec stěžovat. Naprostá paráda. Nedá se to popsat. Počasí také vyšlo, bylo nádherně, někdy možná až moc sluníčka, ale pořád lepší, než kdyby člověk musel stát ve frontě na památky a neustále pršelo. Sice pak všichni vypadají, jak když celé dny proleželi na pláží v největší výhni, ale co už. 🙂 Ty zážitky za to stojí. Památky bylo prostě neuvěřitelné. Pro mě coby maniaka do historických a mysteriózních filmů to byla naprostá paráda, když v jednu chvíli mám před očima filmovou scénu např. z Andělů a démonů na Svatopetrském náměstí a do několika hodin na tom náměstí přímo stojím. Nebo být na Andělském hradě, to je neskutečné. Mohla bych pokračovat do nekonečna. Škoda, že se v hodnocení nedá dát milion hvězdiček, hned bych Vám je dala. Ještě jednou moc děkuji za skvostný zájezd, přesvědčila jsem se, že jsem si nemohla vybrat lépe, navíc se skvělou skupinou, která se účastnila zájezdu se mnou, to byla neskutečná odměna, o které bych si jindy mohla nechat jen zdát. Humorné zážitky (kor když si jako frajerka s kamarádkou přijedu do Prahy s vidinou toho, že budeme ještě tak půl hodiny čekat, do 5 minut nás Katka osloví a my málem netrefíme ani správný autobus, který je nám ještě skvěle popsán), spolupráce, komunikace, naprosto skvělí lidé. Největší pochvalu si zaslouží Katka, takovou průvodkyni mít na všech poznávacích zájezdech, to by byl splněný sen, takže jen a jen chválím. Jak už jsem se zmínila, byl to naprosto excelentní výkon. Takže vím, že pro příště jakýkoliv poznávací zájezd pouze s CK Wisnar a pouze s Katkou (v rámci možností destinací). A pouze a jen s těmi super skvělými řidiči, jako byl Péťa a Luky. Chválím je za vynikající jízdu. S kamarádkou jsme se shodly, že (jak jsem psala výše), pokud poznávací zájezd, tak jedině s Katkou :-). Omlouvám se za vyčerpávající a dlouhý email, ale když to člověk má celé shrnout, tak 5-6 řádků zkrátka nestačí. 😀 Hlavně, když se pak člověk rozepíše. Mějte se moc hezky a Katku pozdravujte 🙂
  4. Dobrý den, s manželem chceme touto cestou poděkovat za velmi krásné a příjemné zážitky ze zájezdu Řím – Neapol – Florencie. Průvodkyně Katka byla naprosto úžasná – skvělá. Její znalosti, výklady historických faktů (prokládané zajímavostmi), byly na vysoké úrovni, jednoduše řečeno: profesionální. Bonusem byla její pohotovost, ochota, neustálý optimismus, pohoda a usměvavost. Řidiči (Pan Péťa a Luky) byli také velmi ochotní, spolehliví, dobře naladění, přesní. Jízda byla plynulá, bezpečná. Autobus čistý, výborný nápojový servis, klima, pravidelné zastávky. Stručně řečeno: celková připravenost a organizace zájezdu 100%, proto nenastal žádný problém a vše klapalo. Zájezd vysoce předčil naše očekávání. Rádi si najdeme další poznávací zájezd Vaší CK. D ě k u j e m e.
  5. Dobrý den, rádi bychom poděkovali za příjemný pobyt v Itálii, také děkujeme za profesionální přístup průvodkyně Jany, která nám vše ochotně vysvětlila a poradila.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *