Kód761
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
6.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Navštivte s námi SLOVINSKO a nechte se uchvátit  zasněženými horskými štíty, tyrkysově zelenými řekami, čistou panenskou přírodou a Benátkami inspirovaným jadranským pobřežím.

  Z hlavního města Lublaně si odskočíme do termálů, vydáme se také do hor, do Národního parku Triglav, kde se budete kochat malebnými jezery průzračných vod Bohinjského a Bledského  jezera. Můžete se koupat,  plavit loďkou na ostrůvek uprostřed jezera opředený tajemstvím, a také  okusit místní dobroty. Budete obdivovat ohromující podzemní svět krasové jeskyně Postojna Jama. Jaderské pobřeží si užijete v kouzelném Piranu, kde se můžete oddávat koupání v moři i degustaci zdejších vín originálních chutí  a kulinářskému umění místních restaurací s vyhlášenou gastronomií.

  Slovinsko je pohostinné, úchvatné, neokoukané a neuvěřitelně rozmanité!

  Náš profesionální průvodce vám představí Slovinsko v celé jeho kráse, podá vám vyčerpávající informace z historie i současnosti, slovinské kuchyni, místním způsobu života, doporučí kulinářské speciality, poskytne rady a tipy, abyste si tento zájezd užili co nejlépe.

  Program

  • 1. den:

   Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách v návaznosti na nástupní místa.

  • 2. den:

   Ráno MARIBOR – krátká procházka centrem s malebným nábřežím s nejstarší rodící vinnou révou na světě tzv. Stará trta.

   Poté přejezd do ZREČE nalézajícího se přímo ve středu pohoří Pohorje. V termálním lázeňském centru budete mít možnost načerpat sílu a zregenerovat své tělo. Moderní lázeňský areál o rozloze 1300m2 má 5 bazénů venkovních i vnitřních s teplotou vody 26-35 °C. Zrelaxují vás zde masážní proudy i vířivky, můžete si zaskotačit na tobogánu. Ve wellness zóně vás čeká finská, infračervená a turecká sauna.

   Odpoledne navštívíme hlavní město Slovinska ĽUBLAŇ –  pyšnící se titulem „Zelené město Evropy“. Uvidíte univerzitu, Plečnikovo Trojmostí a tržnici, katedrálu, historickou budovu radnice. Projdeme se uličkami pod hradem i kolem romantické říčky Ľublnica.  Oceníte i osobního volno. Můžete vyjet prosklenou lanovkou na hrad tyčící se na návrší, ze kterého se skýtá krásný výhled na město. Doporučujeme ochutnat vyhlášenou Kraňskou klobásu, či tradiční specialitu Gibanica. Odjezd na nocleh.

  • 3. den:

   Výjezd do TRIGLAVSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU, kde se budete kochat jeho nádherným panorama. Zastávka u romantického jezera BOHINJ. Zájemci vystoupat k Savickému vodopádu.

   Poté se můžete těšit na perlu Slovinska – půvabné horské jezero BLED a stejnojmenné lázeňské městečko, které jsou je obklopeny strmými štíty Julských Alp. Mohutný hrad tyčící se na skále nad jezerem skýtá úchvatné výhledy na jezerní panorama. Můžete si dopřát romantickou plavbu tradiční veslicí „pletna“ na malý ostrůvek nalézající se uprostřed jezera, kde se nalézá kostelík se zvláštní schopností plnit poutníkům tajná přání. Oceníte také osobní volno, abyste si tyto místa plné romantiky mohli dokonale užít. I když má jezero ledovcový původ, můžete se zde také koupat, jelikož do jezera vyvěrají termální prameny, a voda po celý rok příjemně teplá. Milovníci sladkého ocení místní zákusek Kremski rez, který se zrodil právě zde v hotelu Park. Můžete ochutnat také výtečně připraveného pstruha z jezera nebo tradiční gubovu jugu.

   Pak zamíříme do malebného horského střediska KRAŇSKÁ GORA i areálu skokanských můstků Planica. Spatříte výhled na průsmyk Vršič a majestátní Triglav. Zastavíme se také u jezera Jasna, které je známé svou krásnou krajinou a vyfotit se zde můžete se sochou Zlatoroga. Návrat na nocleh.

  • 4. den:

   Dopoledne navštívíme věhlasnou jeskyni POSTOJNA  JAMA, jež je jedním z nejznámějších krasových lákadel Slovinska. Pyšní se a labyrintem chodeb dlouhých až 24 km a krásnou výzdobu. Unikátní podzemní systém chodeb projedeme vláčkem, část pěšky.  Spatříte vzácného jeskynního obyvatele zvaného Macarát jeskynní, je to bílý a slepý obojživelník, který se údajně dožívá až 100 let.

   Poté shlédneme unikátní hrad PREDJAMA(ext), vybudovaný pod převisem skalní stěny a zároveň vtesaný do skály, díky čemu byl považován za nedobytný.

   Odpoledne si užijeme na slovinské pobřeží.  Pojedeme kolem města Koper jehož centrum je vystaveno v benátském stylu.  Projedeme kolem letoviska Portorož a zamíříme k „drahokamu“ slovinského pobřeží, do nádherného a malebného historického městečka PIRAN. Netradiční šat mu dalo několik století strávených pod vlajkou Benátské republiky. Zachovalá benátská gotika, zákoutí i náměstíčka, uličky plné restaurací a obchůdků, tu vytváří dokonalou atmosféru pro procházky i posezení. Můžete zde zažít nezapomenutelné chvíle u dobrého jídla a kvalitního slovinského vína v příjemných restauracích a tavernách s krásným výhledem na moře, či nechat se unášet večerní atmosférou Tartiniho náměstí. Z vyvýšeniny nad městem, kde se nalézá kostel sv. Jiřího a městské hradby, ze kterých se vám otevře piranský labyrint jako na dlani.

   Večer odjezd směr ČR.

  • 5. den:

   Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  7611 (St) 7.8.2024 - (Ne) 11.8.2024 7.990 Kč 8.990 Kč Doprava Autobus
  7612 (St) 6.8.2025 - (Ne) 10.8.2025 8.490 Kč 9.490 Kč Doprava Autobus

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  7611  (St) 7.8.2024(Ne) 11.8.2024 (St) 7.8.2024 - (Ne) 11.8.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Autobus
  7612  (St) 6.8.2025(Ne) 10.8.2025 (St) 6.8.2025 - (Ne) 10.8.2025 6.990 Kč 7.590 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 2 x ubytování v hotelu**-***
  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 2 snídaně formou švédského stolu 690 Kč
  • Rezervace míst v autobuse za poplatek 300 Kč

  Napsat recenzi

  Recenze 7


  1. Dobrý den, tuto neděli jsem se vrátila z poznávacího zájezdu do Slovinska. Chtěla bych touto cestou poděkovat za úžasného pana průvodce Petra a skvělé pány řidiče. Ochota, spolehlivost a super sestavený program zájezdu. Děkuji, z mé strany velká spokojenost a určitě to nebyl poslední zájezd s vaší CK.
  2. Dobrý večer, ráda bych vám poděkovala za skvělou organizaci zájezdu, profesionální přístup, vyčerpávající informace pana průvodce a příjemnou atmosféru po celou dobu akce. Přeji vám v této složité době co nejvíce spokojených klientů. S pozdravem Kateřina
  3. Dobrý den, mockrát děkujeme za skvělý zájezd!! Skvělá destinace, skvělý průvodce (pán na svém místě !!), skvělé počasí, báječní řidiči, a hlavně super autobus 🙂 Tak třeba příště někam jinam. Hezký zbytek léta
  4. What we can say?! Just wonderful words about Wisnar! Amazing, excellent experiences with you guys! Not only the country SLOVENIA was handsome, but people who take care of our trip to Slovenia were amazing. Esp. Thanks to our Guide Petr, he is so great guy, he knows all details and is very helpful. Petr you doing great job. We are thankful to Emily, with her smily face, and also fantastic, very friendly drivers, who all the way were careful and had patience. Mr. drivers Petr and Standa , you are very nice poeple and relax one even with tough job. So, our best recommendation , and high appreciation go for Wisnar. Our first travel with you WISNAR was very exciting and remain with us for ever. Good memory and for sure we will plan to travel with you in future. Wisnar is one of the best travel agency ! Mc Bride Family
  5. Dobrý den, chtěla jsem Vám velmi poděkovat za krásný a profesionálně vedený zájezd do Slovinska, kterého jsem se minulý týden zúčastnila se svojí dcerou. Cesta, řidiči, ubytování, snídaně … prostě vše bylo výborné a  pohodové. Velká poklona a poděkování také průvodci panu Pavlovi. Je to člověk na svém místě. Má úžasné vědomosti a informace předává s láskou k danému místu. Je to opravdu profesionál a k tomu velmi trpělivý. No a celkově navštívená místa – jedním slovem nádhera. Předpokládám, že za tím stojí také spousta práce s organizací, aby vše „klaplo“. Proto děkuji i ostatním zaměstnancům Vaší cestovní kanceláře. Ještě jednou moc děkuji a budu se těšit příště.
  6. Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat za skvělý zájezd do Slovinska. Byl to už třetí zájezd s vaší Ck a byli jsme opět velmi spokojeni. Průvodce Petr byl velký profesionál, řidiči bezvadní a počasí až na malé vyjímky dobré. Ubytování se snídaní ve čtyřhvězdičkovém hotelu bylo vynikající. Ještě jednou děkujeme a příští rok se budeme těšit na další zájezd.
  7. Dobrý den, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za skvělou organizaci zájezdu do Slovinska :-), připravili jste pro nás velmi pohodlný autobus s fajn posádkou a průvodce zájezdu byl velmi znalý historie země a vše nám poutavě a podrobně povyprávěl :-). Program zájezdu byl velmi dobře připraven, viděli jsme spoustu krásných míst Slovinska a užili jsme si to nejen vizuálně, ale i kulinářsky 🙂 Přejeme Vám spoustu spokojených klientů na dalších zájezdech Vaší CK a pokud si budeme vybírat další poznávací zájezd, určitě dáme přednost Vaší CK, kterou jsme doposud neznali a samozřejmě Vás budeme doporučovat u našich přátel. Zasloužíte si to :-).

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *