Kod zájezdu211
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie zájezdu
Typ slevy
Typ ubytování
Kategorie ubytování
Typ dopravy
Strava
Cena od6.890 Kč
Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené
Sleva -26%

  Kontaktní formulář

  Popis

  LONDÝN A TO NEJLEPŠÍ Z ANGLIE

  Londýn, Windsor, Oxford, Cambridge, Srattford nad Avonou, Stongenge

  Poznejte to nejlepší z Londýna a vychutnejte si jeho proslulé pamětihodnosti, fascinující pozůstatky minulosti i elektrizující  fluidum současnosti. Navštivte královské sídlo Windsor, známá univerzitní města Oxford i Cambridge. Pokochejte se malebným Strattfordem nad Avonou, jež je rodištěm světového dramatika W.Shakespeara a nechte se ohromit mýtickým Stonehenge.

  Náš profesionální průvodce vás provede velkoměstským ruchem i malebnými městy. Můžete se těšit na úžasné zážitky, vyčerpávající informace i užitečné tipy a rady, jak si co nejlépe vychutnat tento zájezd.  

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd z ČR, přes SRN, Belgii a Francii.

  • 2. den:

   Ráno příjezd do Calais, transfer přes kanál La Manche na území Anglie do Doveru, přejezd do Londýna.

   LONDÝN -prohlídku začneme u proslulého pevnosti Tower, která ukrývá nejcennější korunovační klenoty království. Budete mít čas na prohlídku interiérů. Poté projdeme druhý břeh řeky Temže po nejslavnějším zvedacím mostě Tower Bridge. Prohlédneme si nábřeží a Southwark.  Zde spatříte známý křižník HMS Belfast. Kolem Shakespearova divadla New Globe, budovy populární galerie moderního umění Tate Modern a přes Millenium Bridge se dostaneme k velkolepé katedrále St. Paul, která je druhou největší katedrálou na světě. Prohlídku zakončíme v City -finančním srdci Londýna, kde se nachází známé mrakodrapy jako je Bank of England, pojišťovna Lloyd´s of London, či budova zajišťovny SwissRe Centre. Osobní volno. Nocleh

  • 3. den:

   Dopoledne navštívíme WINDSOR, jehož dominantou je velkolepý královský zámek. Spolu s Buckinghanským palácem je oficiální rezidencí britské královské rodiny. Pokocháte se centrem malebného města a zájemci si mohou prohlédnout interiéry zámku.

    

   Pak pojedeme na Salisburskou planinu do STONEHENGE, k jedné z nejpozoruhodnějších památek prehistorické minulosti opředené tajemnem. Je nejznámějším monumentem tkav. megalitické kultury, která stavěla komplexy z ohromných kamenných bloků. Tento mýtický komplex  menhirů a kamenných kruhů patří mezi nejznámější megalitické stavby, za jejiž magickou atmosférou míří návštěvníci z celého světa.

   V podvečer návrat do Londýna. Zavítáme do GREENWICH a projdeme se parkem s královskou observatoří (exter). Z  vyhlídky spatříte krásný pohled na mrakodrapy finančního centra na Canary Warf.  Zastavíme se také ve WOOLWICH a spatříte unikátní bariéry na Temži. Návrat na nocleh.

  • 4. den:

   Vydáme se do slavného univerzitního města OXFORD. Projdeme se centrem a shlédneme exteriéry středověkých kolejí, včetně nejznámější koleje Christ Church.

   Odpoledne návštěvami malebný městečka STRATTFORD  NAD AVONOU – rodné město jednoho z největších světových dramatiků W. Shakespeara. Uvidíte typické hrázděné domy, královské divadlo, rodný dům Shakespeara a mnoho dalšího. Odjezd na nocleh.

  • 5. den:

   Navštívíme  starobylé CAMBRIDGE – jedno z nejslavnějších univerzitních měst na světě a prohlédne si jeho historické centrum s krásnou architekturou. Shlédnete také nejslavnější královskou kolej King’sCollege z roku 1441.

   Poté návrat do LONDÝNa a budeme pokračovat v prohlídce pamětihodností. Pokocháme se oblastí Westminster. Uvidíte  Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, slavnou hodinová věž Big Ben a Westminsterské opatství, které patří k nejkrásnějším budovám v Londýně.

   Shlédnete vládní budovy ve Whitehallu a přes královský park St.James k paláci Buckingham, který již po tři staletí slouží jako sídlo britské královské rodiny. Nakonec nás čeká srdce Londýna – rušné Piccadily Circus, kterému se říká londýnské “Times Square” pro spoustu světelných reklam. Na nejznámějším náměstí Trafalgar zakončíme prohlídku. Budete mít volno k návštěvě muzeí, nákupům, občerstvení. zájemci se mohou podívat do Čínské čtvrti a SOHO, které jsou vyhledávanými turistickými lokalitami. Večer odjezd na transfer přes La Manche. Cesta zpět pře Belgii, SRN do ČR.

  • 6. den:

   Návrat do ČR.

  Informace

  Každý cestující je osobně zodpovědný za dodržování pasových, celních, vízových a zdravotních a dalších předpisů země, do které cestuje. Veškeré náklady, které vzniknou nedodržením těchto předpisů nese cestující.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2111 (Út) 20.7(Ne) 25.7.20218.990 Kč10.590 Kč Doprava Autobus

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2111 (Út) 20.7(Ne) 25.7.20216.890 Kč7.790 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v hotelu **-***
  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • transfer přes La Manche
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Vstupy a místní taxy
  • rezervace míst v autokaru za poplatek 200 Kč

  Napsat recenzi

  Recenze 2


  1. Dobrý den, chtěl bych složit poklonu této cestovce při nedávném zájezdu (Londýn a cesta po střední anglii), nejen za splněné všechny místa, ale i za milou průvodkyni a šikovný šoféry. Věřím a doufám, že to nebylo naposledy co jsem mohl s vámi jet.
  2. DOBRÝ DEN, CHTĚLA BYCH VÁM JEN PODĚKOVAT ZA USKUTEČNĚNÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO LONDÝNA. VELKÝ DÍK PATŘÍ ŠOFERŮM I PANÍ PRŮVODKYNI.ÚŽASNÁ PANÍ PROFESORKA. VZHLEDEM K MEMU HANDICAPU ZBYTKY SLUCHU A ZRAKU BYL SUPER KOLEKTIV ÚČASTNÍKŮ ZÁJEZDU,KDE MI VŠICHNI DOBROVOLNĚ POMÁHALI. NEJVĚTŠÍ DÍK PATŘÍ MÉ DLOUHOLETÉ KAMARÁDCE KARLE ZA TRPĚLIVOST SE MNOU. DĚKUJI.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

  Další zájezdy Velká Británie

  LONDÝN a to nejlepší z ANGLIE – letecky Velká Británie

  Last minute -30%

  Typ ubytování: Hotel Strava: Počet dní: 6 cena od 12.990 Kč

  PAŘÍŽ A LONDÝN – letecky Francie Velká Británie

  First minute -25%

  Typ ubytování: Hotel Strava: Vlastní Počet dní: 6 cena od 14.990 Kč

  To nejlepší ze Skotska Velká Británie

  Last minute -22%

  Typ ubytování: Hotel Strava: Vlastní Počet dní: 7 cena od 11.290 Kč

  Irsko – velký okruh “Zeleným ostrovem” Irsko Velká Británie

  Last minute -15%

  Typ ubytování: Hotel Strava: Vlastní Počet dní: 10 cena od 16.980 Kč

  Skotsko – velký okruh Velká Británie

  Last minute -25%

  Typ ubytování: Hotel Strava: Vlastní Počet dní: 7 cena od 10.490 Kč

  Paříž a Londýn Velká Británie

  First minute -15%

  Typ ubytování: Hotel Strava: Vlastní Počet dní: 6 cena od 6.980 Kč

  Další zájezdy Velká Británie