Kód211
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
9.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  LONDÝN A TO NEJLEPŠÍ Z ANGLIE

  Londýn, Windsor, Oxford, Cambridge, Srattford nad Avonou, Stongenge

  Poznejte to nejlepší z Londýna a vychutnejte si jeho proslulé pamětihodnosti, fascinující pozůstatky minulosti i elektrizující  fluidum současnosti. Navštivte královské sídlo Windsor, známá univerzitní města Oxford i Cambridge. Pokochejte se malebným Strattfordem nad Avonou, jež je rodištěm světového dramatika W.Shakespeara a nechte se ohromit mýtickým Stonehenge.

  Náš profesionální průvodce vás provede velkoměstským ruchem i malebnými městy. Můžete se těšit na úžasné zážitky, vyčerpávající informace i užitečné tipy a rady, jak si co nejlépe vychutnat tento zájezd.  

  Program

  • 1. den:

   Odjezd z ČR, přes SRN, Belgii a Francii.

  • 2. den:

   Ráno příjezd do Calais, transfer přes La Manche na území Anglie do Doveru, přejezd do Londýna.

   LONDÝN: prohlídku začneme u pevnosti Tower, která ukrývá korunovační klenoty království. Osobní volno na prohlídku interiérů. Poté projdeme druhý břeh řeky Temže po slavném Tower Bridge. Prohlédneme si nábřeží a Southwark, spatříte známý křižník HMS Belfast, divadlo New Globe i budovy galerie moderního umění Tate Modern. Přes Millenium Bridge se dostaneme k velkolepé katedrále St. Paul, jež je druhou největší katedrálou na světě. Prohlídku zakončíme ve finančním srdci Londýna CITY, kde se nachází známé mrakodrapy jako je Bank of England, pojišťovna Lloyd´s of London, či budova zajišťovny SwissRe Centre. Dle časových možností osobní volno. Odjezd na nocleh.

  • 3. den:

   Dopoledne navštívíme WINDSOR, jehož dominantou je velkolepý královský zámek. Spolu s Buckinghanským palácem je oficiální rezidencí britské královské rodiny. Pokocháte se centrem malebného města a zájemci si mohou prohlédnout interiéry zámku.

   Pak pojedeme na Salisburskou planinu do STONEHENGE k jedné z nejpozoruhodnějších památek prehistorické minulosti opředené tajemnem. Je nejznámějším monumentem megalitické kultury, která stavěla komplexy z ohromných kamenných bloků. Tento mýtický komplex patří mezi nejznámější megalitické stavby za jejiž magickou atmosférou míří návštěvníci z celého světa.

   V podvečer návrat do Londýna. Zavítáme do GREENWICH a projdeme se parkem s královskou observatoří (exter). Z  vyhlídky spatříte krásný pohled na mrakodrapy finančního centra na Canary Warf.  Zastavíme také ve WOOLWICH a spatříte unikátní bariéry na Temži. Návrat na nocleh.

  • 4. den:

   Vydáme se do slavného univerzitního města OXFORD. Projdeme se centrem a shlédneme exteriéry středověkých kolejí, včetně nejznámější koleje Christ Church.

   Odpoledne malebný  STRATTFORD  NAD AVONOU – rodné město jednoho z největších světových dramatiků W. Shakespeara. Uvidíte typické hrázděné domy, královské divadlo, rodný dům Shakespeara a mnoho dalšího. Odjezd na nocleh.

  • 5. den:

   Navštívíme jedno z nejslavnějších univerzitních měst na světě – CAMBRIDGE. Procházka historickým centrem se zajímavou architekturou. Shlédnete nejslavnější královskou kolej King’sCollege z roku 1441.

   Poté LONDÝN. Pokocháme se oblastí Westminster. Uvidíte  Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, slavnou hodinovou věž Big Ben a Westminsterské opatství, které patří k nejkrásnějším budovám v Londýně.

   Shlédnete vládní budovy ve Whitehallu. Přes královský park St.James se dostaneme k  sídlu britské královské rodiny Buckingham. Nakonec nás čeká rušné Piccadily Circus – srdce Londýna, kterému se říká londýnské „Times Square“ pro spoustu světelných reklam. Na nejznámějším náměstí Trafalgar zakončíme prohlídku. Budete mít volno k návštěvě muzeí, nákupům, občerstvení. Zájemci se mohou podívat do Čínské čtvrti a SOHO, které jsou vyhledávanými turistickými lokalitami. Večer odjezd. Transfer přes La Manche. Cesta zpět pře Belgii, SRN do ČR.

  • 6. den:

   Návrat do ČR.

  Informace

  Každý cestující je osobně zodpovědný za dodržování pasových, celních, vízových a zdravotních a dalších předpisů země, do které cestuje. Veškeré náklady, které vzniknou nedodržením těchto předpisů nese cestující.

  Třetí lůžko na pokoji je určeno jen pro osoby do 12 let

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2111 (Út) 16.7.2024 - (Ne) 21.7.2024 13.990 Kč 15.990 Kč Doprava Autobus
  2112 (Út) 15.7.2025 - (Ne) 20.7.2025 14.990 Kč 15.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2111  (Út) 16.7.2024(Ne) 21.7.2024 (Út) 16.7.2024 - (Ne) 21.7.2024 VYPRODÁNO! 9.990 Kč Doprava Autobus
  2112  (Út) 15.7.2025(Ne) 20.7.2025 (Út) 15.7.2025 - (Ne) 20.7.2025 11.590 Kč 12.990 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v hotelu Campanile ***
  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • transfer přes La Manche
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Vstupy, přepravu MHD po Londýně a místní taxy
  • 3x snídaně 890 Kč
  • rezervace míst v autokaru za poplatek 300 Kč

  Napsat recenzi

  Recenze 2


  1. Dobrý den, chtěl bych složit poklonu této cestovce při nedávném zájezdu (Londýn a cesta po střední anglii), nejen za splněné všechny místa, ale i za milou průvodkyni a šikovný šoféry. Věřím a doufám, že to nebylo naposledy co jsem mohl s vámi jet.
  2. DOBRÝ DEN, CHTĚLA BYCH VÁM JEN PODĚKOVAT ZA USKUTEČNĚNÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO LONDÝNA. VELKÝ DÍK PATŘÍ ŠOFERŮM I PANÍ PRŮVODKYNI.ÚŽASNÁ PANÍ PROFESORKA. VZHLEDEM K MEMU HANDICAPU ZBYTKY SLUCHU A ZRAKU BYL SUPER KOLEKTIV ÚČASTNÍKŮ ZÁJEZDU,KDE MI VŠICHNI DOBROVOLNĚ POMÁHALI. NEJVĚTŠÍ DÍK PATŘÍ MÉ DLOUHOLETÉ KAMARÁDCE KARLE ZA TRPĚLIVOST SE MNOU. DĚKUJI.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *