Kód745
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
17.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  TO NEJLEPŠÍ Z LISABONU + SINTRA + CABO DA ROCA

  Objevte město mořeplavců a zažijte vzrušující atmosféru nejzápadnější metropole Evropy!

  Poznejte Lisabon, portugalské město, které se pyšní přívlastkem Evropské San Francisco. Zažijte jeho jedinečné kouzlo a atmosféru! Budete obdivovat umělecké poklady a pestrou keramiku azujelos zdobící zdejší domy, procházet se starobylými uličkami a kochat se výhledy na město. Ochutnáte tradiční pečivo pastéis de nata, bicu a výtečné portské víno.

  Vzrušujícím zážitkem bude návštěva historické Sintry a Cabo da Roca – nejzápadnějšího bodu Evropy, odkud se budete kochat dech beroucími  výhledy na oceán.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, transfer na hotel.

   Po krátkém odpočinku se projdeme po hlavní ose historické části města: Parque Eduardo VII. s vyhlídkou, Av. Da Liberdade, jež je hlavní tepnou mezi starým a novým Lisabonem. Socha Marquese da Plombal nPraca dos Restauradores, Teatro Nacional, Praca Rossio. Návrat na hotel, nocleh.

  • 2. den:

   Prohlídku začneme na Praca Rossio – náměstí Dona Pedra IV., které je bývalým dějištěm býčích zápasů a vojenských přehlídek, dnes se zde nalézají tradiční kavárny, divadla a restaurace, a je oblíbeným místem setkání. Kolem historického výtahu Elevador de Santa Justa se dostaneme do BAIRRO ALTO – čtvrti bohémů s osobitou atmosférou ležící vysoko nad městem. Uvidíte domy vyzdobené typickou barevnou keramikou Azulejos, torzo Karmelitského kláštera i spoustu originálních butiků.

   Poté se můžete těšit na jízdu slavnou žlutou tramvají č.28. Úzkými uličkami starého města vystoupáme ke Castelo de Sao Jorge, odkud spatříte fascinující výhledy. Podíváme se na Terreiro do Paco, jež je jedním z nejkrásnějších náměstí na nábřeží i na Praca do Commercio s jezdeckou sochou krále Josefa I, kde stával královský palác i vládní budovy.

   Triumfální oblouk Arco da Victoria je vstupní bránou do čtvrtBAIXA tvořící jádro Lisabonu. Zaujme vás kostel Nostra Senhora da Conceicao Velha. Projdeme se po pěší zóně Rua Augusta, jenž je dlážděna mozaikou, lemovaná obchody i kavárnami.

   Neopakovatelné kouzlo má nejstarší čtvrť ALFAMA, která bývala nejvěhlasnější části Lisabonu. Tvoří historické srdce města s křivolakými uličkami s domy bohatě zdobenými keramikou azulejos. Uvidíte nejstarší katedrálu Sé, náměstí Slunečních bran Trh zlodějky – Fiera da Ladra se stoletou tradicí, kostel sv.Rocha, i Diamantový dům. Poté oceníte osobní volno, kde je spousta možností k posezení a ochutnávce tradičních specialit v četných restauracích a barech. Návrat na hotel, nocleh.

  • 3. den:

   Čtvrť BELÉM – prohlédnete si Torre de Belém v ústí řeky Tejo, odkud se vydávaly karavely na objevitelské cesty, které odstartovali zlatý věk Portugalska. Shlédnete památník Cabrala a Countiho. Prohlídka povede po ulici Bartolomeu Dias, uvidíte Památník objevitelů – Padrao dos Descombrimentos, vypínající se v podobě lodní přídě, lemován sochami významných osobností, jež se podílely na námořních výpravách. Zájemci mohou navštívit Museum da Marinha, představující slávu portugalského námořnictví.

   Poté velkolepý klášter Mosteiro Dos Jeronimos – připomíná bohatství věku zámořských objevů, založen jako výraz díků za šťastnou výpravu Vasca da Gamy, jež nalezl cestu do Indie po moři. Pak Jardim da Praca do Imperio i Jardim Vasco da Gama. V těchto místech se nalézá spousta pekáren s tradicí pudinkových koláčů pastéis de nata. Nedaleko leží Tropický park s jezírky a Orientální zahradou. Shlédnete také Palacio de Belem, sídlo prezidenta a Jardim Alfonso de Albuquerque a Neomanuelský sloup. Zajímavostí bude vysutý most Ponte 25 de Abril, který je podobný Golden Gate ze San Francisca. Za ním se nalézá slavná socha Cristo Rei, postavená podle předlohy Cristo Redentor z Rio de Janeiro.

   Následně se vydáme do moderní části města k TORRE VASCO DA GAMA, byla postavena pro Expo 98, jako symbol portugalských objevných plaveb. Tvar věže představuje plachtu karavely, která Portugalsku dopomohla k pokoření oceánů. Je odsud pěkná vyhlídka na Ponte Vasco da Gama, který je se svými 17,1 km jedním z nejdelších mostů v Evropě.

   Pak oceníte osobní volno. Můžete navštívit Parque das Nacoes, vodní zahrady nebo Oceanario de Lisboa a prohlédnout si zajímavý podmořský svět. Nocleh.

  • 4. den:

   SINTRA, CASCAIS i CABO da ROCA – celodenní fakultativní výlet.

   SINTRA bývalé letní královské sídlo obklopené krásnou přírodou s nádhernými paláci, zámky, zahradami a domy, zapsáno v UNESCO. Projdeme se po centrální části, za shlédnutí stojí extravagantní a pestrobarevný Palácio da Pena i působivý Palácio Nacional de Sintra. Z maurského Castelo dos Mouros je úžasný výhled. Můžete se těšit na tajemný komplex Quinta da Regaleira jež je považován za jednu z hlavních atrakcí Sintry. Skládá z romantického paláce s kaplí a velkého parku, který je protkaný chodníčky, součástí jsou jezírka, vodopády, kašny, sochy, mosty a nechybí labyrint podzemních chodeb a jeskyň. Nejzáhadnějším objektem jsou obrácené věže, které připomínají podzemní věže lemované schody a ukrývají tajemnou spirálovou studnu zasvěcení, kde se odehrávaly iniciační rituály tajných organizací.

   Poté nás čeká vyhlídková cesta kolem pobřeží oceánu na nejzápadnější výběžek evropské pevniny na CABO da ROCA divoký mys ležící cca 40 km západně od Lisabonu v přírodním parku Serra de Sintra. Na mysu je maják, jež je oblíbenou turistickou atrakcí.

   Nakonec zastávka v CASCAIS – bývalá rybářská vesnice, která v 19. stol získala slávu jako letní sídlo portugalské královské rodiny. Dnes je oblíbeným rekreačním místem známým jako Portugalská riviéra. Čeká vás zde svěží mořský vzduch, malebné uličky a spousta kaváren a restaurací s rybími specialitami.

   Večer návrat zpět do Lisabonu. Nocleh. Osobní volno dle časových dispozic před odletem.

   Alternativou je osobní volno v Lisabonu, návštěva muzeí, projížďka lodí po řece Tejo, jež vám nabídne pohled na město z jiného pohledu, či nákupy schoping centru Vasco de Gama.

  • 5. den:

   Dle časových dispozic volno před odletem. Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

  Informace

  • Odlety z Prahy
  • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem. Let může být přímý nebo s 1 přestupem.
  • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu.
  • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  7452 (So) 12.10.2024 - (St) 16.10.2024 22.990 Kč 24.990 Kč 26.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  7452  (So) 12.10.2024(St) 16.10.2024 (So) 12.10.2024 - (St) 16.10.2024 18.990 Kč 20.990 Kč 23.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • zpáteční letenku Praha - Lisabon - Praha
  • letištní taxy a poplatky
  • malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
  • 4 x ubytování v hotelu** nebo hotelu *** v dostupnosti MHD
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Dopravu MHD, cestu místní dopravou do Sintry 15 EUR, vstupy, místní taxy
  • 4 x snídaně hotel ** 1.490 Kč
  • 4 x snídaně hotel*** 1.790 Kč
  • Transfery z a na letiště 20 EUR
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
  • Velké kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti 1.000Kč

  Napsat recenzi

  Recenze 1


  1. Kdysi jsme byly s CK Wisnar v Lisabonu s průvodcem Adamem. Naprostá špička, kluk s obrovskými znalostmi a souvislosti všeho, měl úžasný program od první do posledni minuty. Všechno věděl, všechno šlo upravit, strašně milej kluk, kterému můžete vždycky ve všem věřit. S jinými zájezdy naprosto nesrovnatelne. Děkujeme!

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *