Kód745
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
15.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  TO NEJLEPŠÍ Z LISABONU + SINTRA + CABO DA ROCA

  Objevte město mořeplavců a zažijte vzrušující atmosféru nejzápadnější metropole Evropy!

  Poznejte Lisabon, portugalské město, které se pyšní přívlastkem Evropské San Francisco. Zažijte jeho jedinečné kouzlo a atmosféru! Budete obdivovat umělecké poklady a pestrou keramiku azujelos zdobící zdejší domy, procházet se starobylými uličkami a kochat se výhledy na město. Ochutnáte tradiční pečivo pastéis de nata, bicu a výtečné portské víno.

  Vzrušujícím zážitkem bude návštěva historické Sintry a Cabo da Roca – nejzápadnějšího bodu Evropy, odkud se budete kochat dech beroucími  výhledy na oceán.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, tranfer na hotel.

   Po krátkém odpočinku bude následovat první seznámení s městem procházkou po hlavní ose historické části: Parque Eduardo VII. s vyhlídkou, nádherná alej Av. Da Liberdade, jež je hlavní tepnou mezi starým a novým Lisabonem. Spojuje náměstí Marquese da Plombal a náměstí Praca dos Restauradores, jehož charakteristickým rysem je vysoký obelisk z 19. stol na počest získání nezávislosti. Uvidíte Teatro Nacional, kostel Sao Domingos i rušné náměstí Praca da Figuerira se sochou krále Jana I.

   Úzkými uličkami starého města vystoupáme k nejvýše položené památce Lisabonu – Castelo de Sao Jorge, který trůní vysoko nad střechami města. Z hradního návrší spatříte fascinující výhledy nejen na město a řeku Tejo.

   Vychutnáme si jízdu  slavnou žlutou tramvají č.28  a zažijete pravé kouzlo Lisabonu.

   Osobní volno k posezení v restauracích a barech starého města. Nocleh.

  • 2. den:

   Prohlídku začneme na Terreiro do Paco, jednom z nejkrásnějších náměstí na nábřeží řeky Tejo jež představovala pro město od nepaměti životní tepnu a okno do světa. Projdeme se náměstím Praca do Commercio s jezdeckou sochou krále Josefa I, kde stával královský plalác.

   Triumfální oblouk Arco da Victoria je vstupní bránou do čtvrtBAIXA – jádro Lisabonu a obchodním centrum, kde sídlí banky, kanceláře a obchody. Zaujme vás kostel Nostra Senhora da Conceicao Velha. Projdeme se po pěší zóně Rua Augusta – okázalé hlavní tepně dlážděné mozaikou, lemovanou butiky, obchody a kavárnami, fasády kterých jsou bohatě zdobeny azulejos.

   Neopakovatelné kouzlo má nejstarší čtvrť ALFAMA, která bývala nejvěhlasnější části Lisabonu. Tvoří historické srdce města s křivolakými uličkami s typickými domy zdobeny keramikou. Shlédneme nejstarší katedrálu Sé, na jejíž místě se honosila maurská mešita. Zamíříme na náměstí Slunečních bran a zastavíme se na Trhu zlodějky – Fiera da Ladra se stoletou tradicí. Uvidíte také kostel sv.Rocha, či Diamantový dům. Vychutnáme si náměstí Rossio jež bývalo dějištěm býčích zápasů a vojenských přehlídek, a dnes se zde nalézají tradiční kavárny, divadla a restaurace, a je oblíbeným místem setkání. Osobní volno, možnost ochutnat specialitu z tresky Baclhau.

   V podvečer výjezd historickým výtahem Elevador de Santa Justa nebo tradiční žlutou tramvají do fascinující čtvrti bohémů BAIRRO ALTO, která leží vysoko nad městem a má svou osobitou atmosféru. Uvidíte domy vyzdobené typickou barevnou keramikou Azulejas a je plná nejoriginálnějších butiků. Nalézá se zde torzo karmelitského kostela – I greja do Carmo. Jistě oceníte osobní volno, jelikož je zde spousta možností k posezení a ochutnávce tradičních specialit. Zájemci mohou navštívit kluby s typickou hudbou Fado. Nocleh.

  • 3. den:

   Prohlédneme si čtvrť BELÉM, kde je cítit ducha objevitelské doby, kdy odvážní mořeplavci odstartovali zlatý věk Portugalska. Ve velkolepých budovách se odrážejí ty nejvýznamnější epochy portugalské historie. V ústí řeky Tejo spatříte symbol portugalské námořní moci – věž Torre de Belém, odkud se vydávaly karavely na své objevitelské cesty. Je to místo, které mořeplavci vídali jako první, když opouštěli Portugalsko a zároveň první, které pozorovali z dálky, když se vraceli zpět.

   Uvidíte Památník objevitelů – Padrao dos Descombrimentos, vypínající se v podobě lodní přídě, který symbolizuje portugalskou národní hrdost. Je lemován sochami významných historických osobností, jež se podílely na námořních výpravách.

   Zájemci mohou navštívit Museum da Marinha, představující slávu portugalského námořnictví.

   Shlédnete památník Cabrala a Countiho v podobě dvouplošníku.

   Nemineme ani pekárny spojeny s tradicí pudinkových koláčů pastéis de nata, které se zde pečou více než 200 let.

   Poté se můžete těšit na velkolepý klášter Mosteiro Dos Jeronimos, krerý jako pomník bohatství věku zámořských objevů zosobňuje vrchol manuelské architektury. Byl založen jako výraz díků za šťastnou výpravu Vasca da Gamy, který nalezl cestu do Indie po moři. V okolí se nalézá náměstí připomínající park Jardim da Praca do Imperio a Jardim Vasco da Gama. Nedaleko Tropický park s jezírky a Orientální zahradou.

   Shlédnete také Palacio de Belem, sídlo prezidenta a zahrady Jardim Alfonso de Albuquerque.

   Zajímavostí bude  vysutý most Ponte 25 de Abril, který připomíná Golden Gate ze San Francisca. Za ním se nalézá slavná socha Cristo Rei, postavená podle předlohy Cristo Redentor z Rio de Janeiro.

   Poté se vydáme do moderní části města k TORRE VASCO DA GAMA, která byla postavena pro Expo 98, jako  symbol portugalských objevných plaveb. Tvar věže představuje plachtu karavely, lodi, která Portugalsku dopomohla k pokoření oceánů. Je odsud pěkná vyhlídka na stejnojmenný most mořeplavce – Ponte Vasco da Gama, jež je se svými 17,1 km jedním z nejdelších mostů v Evropě a plní úlohu šesti proudé dálnice!

   Poté oceníte osobní volno – můžete navštívit Park národů – Parque das Nacoes, jež nabízí skvělé restaurace, ale i nákupní a zábavní možnosti. Navštívit Oceanario de Lisboa, jedno z největších akvárií a prohlédnout si neskutečně zajímavý podmořský svět. V moderním schoping centru Vasco de Gama se můžete oddat nákupům. Nocleh.

  • 4. den:

   Čeká nás svěží mořský vzduch a památka UNESCO – SINTRA – bývalé letní královské sídlo, které obklopuje krásná příroda. Je zasazena do bohatě zalesněných kopců s úchvatným výhledem na moře. Stojí zde monumentální paláce i panské domy, které jsou jak vystřiženy z obrázku. Dominantou je extravagantní pestrobarevný palác Palácio da Pena, jehož architektura je bizarní směsicí gotiky, renesance, manuelského slohu a maurských prvků. Shlédneme i působivý Palácio Nacional de Sintra s nádherným vnitřním zařízením. Úžasná vyhlídka je z maurského hradu Castelo dos Mouros. Projdeme se po centrální části Sintry, uvidíme dům Quinta da Regaleira. Kouzelná je také procházka po zahradách s labyrintem cestiček ve svahu, který je osázen kaméliemi, hortenziemi a kapradinami, jejichž porosty jsou proloženy jezírky, fontánkami, terasami a sochami. Velkým lákadlem a také nejzáhadnějším objektem v celém areálu je spirálová studna zasvěcení, která symbolicky kopíruje iniciační rituál templářů.

   Zájemci si mohou dopřát jízdu taxíkem kolem moře na divoký a drsný mys Cabo da Roca nejzápadnější bod evropské pevniny. Zajímavá je také jízda kolem pobřeží oceánu s výhledem na mořský příboj.

   Večer návrat zpět do Lisabonu. Nocleh.

  • 5. den:

   Osobní volno dle časových dispozic před odletem. Možnost návštěvy muzeí, projížďka lodí po řece Tejo, jež vám nabídne pohled na město z jiného pohledu. Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

  Informace

  • Odlety z Prahy
  • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem.
  • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu.
  • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  7451 (So) 18.5.2024 - (St) 22.5.2024 22.990 Kč 24.990 Kč 26.990 Kč Doprava Letecky
  7452 (So) 12.10.2024 - (St) 16.10.2024 22.990 Kč 24.990 Kč 26.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  7451  (So) 18.5.2024(St) 22.5.2024 (So) 18.5.2024 - (St) 22.5.2024 15.990 Kč 17.990 Kč 20.990 Kč Doprava Letecky
  7452  (So) 12.10.2024(St) 16.10.2024 (So) 12.10.2024 - (St) 16.10.2024 15.990 Kč 17.990 Kč 20.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • zpáteční letenku Praha - Lisabon - Praha
  • letištní taxy a poplatky
  • malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
  • 4 x ubytování v hotelu** nebo hotelu *** v dostupnosti MHD
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Dopravu MHD, cestu místní dopravou do Sintry 15 EUR, vstupy, místní taxy
  • 4 x snídaně hotel ** 1.490 Kč
  • 4 x snídaně hotel*** 1.790 Kč
  • Transfery z a na letiště 20 EUR
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
  • Velké kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti 1.000Kč

  Napsat recenzi

  Recenze 1


  1. Kdysi jsme byly s CK Wisnar v Lisabonu s průvodcem Adamem. Naprostá špička, kluk s obrovskými znalostmi a souvislosti všeho, měl úžasný program od první do posledni minuty. Všechno věděl, všechno šlo upravit, strašně milej kluk, kterému můžete vždycky ve všem věřit. S jinými zájezdy naprosto nesrovnatelne. Děkujeme!

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *