Kód124
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
7.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Báječná Provence

  Užijte si jedinečnou atmosféru Provence s Azurovým pobřežím, která je přepychová, krásná a stále plná turistů. Poznejte její kouzelná místa, ponořte se do historických uliček malebných měst, nechte se rozmazlovat mediteránskou kuchyní a oddejte se plážovému lenošení a koupání v blankytně modrém moři .

  Program

  • 1. den:

   Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko a Itálii.

  • 2. den:

   Navštívíme vyhledávané město Azurového pobřeží CANNES jež je vyhlášené filmovými festivaly. V staré části města vystoupáme na návrší Mont Chevalier a pokocháme se krásnou vyhlídkou na zátoku s Lerinskými ostrovy. Na Place de la Castre jemuž vévodí kostel Notre Dame de l´Esperance uvidíte zbytky starých hradeb i strážní věž. Můžete se těšit na provensálský trh se spoustou specialit, kde bude kratší volno. Poté spatříte sochu lorda Broughama, zakladatele zdejší  lázeňské tradice i  kostel Notre-Dame-d´Bon Voyage, jež byl postaven na místě, kde bivakoval Napoleon. U Festivalového paláce si na červeném koberci pořídíte foto jako světové celebrity a projdete se alejí hvězd. Na ní navazuje Boulevard de la Croisette s promenádou lemovanou krásným parkem a plážemi.

   Poté oceníte osobní volno, které můžete využít na odpočinek na pláži a koupání. V některé z restaurací si můžete dopřát oběd na středomořský způsob.

   Zájemci mohou absolvovat fakultativní výlet na některý z Lerinských ostrovů: Ile Sainte Marguerite, známý pevností, kde byl v 17. stol. vězněn tajemný Muž v železné masce. Zajímavý je také ostrov Ile Sait Honorat s cisteriánským klášterem. Ostrovy nabízejí klidné procházky, krásné výhledy a tiché zátoky ke koupání. V podvečer odjezd na nocleh.

  • 3. den:

   Vydáme se do vnitrozemí Provence – Alpes – Cote d´Azur. Nejdříve se zastavíme v příjemném vnitrozemském městečku VENCE, proslavené slavným malířem  Matissem. Chlubí  se středověkým opevněním, hradními bránami, krásným centrálním náměstím s fontánou a katedrálou Chapelle du Rosaire, do níž vchází světlo těmi nejpozoruhodnějšími vitrážemi a dodává kapli nadpozemský ráz.

   Poté zavítáme do malebného a turisty vyhledávaného městečka ST PAUL DE VENCE, které vyniká  jedinečnou atmosférou. Úzké uličky s domy a dvorky, z nichž  vyrůstají vysoké palmy, stíny olivovníků byly motivací pro umělce, kteří zde tvořili. Jedním z nich byl známý malíř Marc Changal. Toto kouzelné místo plné květin a úzkých dlážděných uliček vypadá jako by bylo jednou velkou uměleckou galerií.  Při procházce křivolakými uličkami plných středověkých budov vás uchvátí všude přítomné obchůdky a galerie.

   Pak navštívíme provoněné GRASSE – známé centrum parfumářství. Choulí se na svazích v podhůří přímořských Alp. Nedotčené staré centrum ztělesňují náměstí Place aux Aries a Place du Cours, obehnaná úzkými uličkami s podloubími, renesančními schodišti a balkony. V katedrále Notre- Dame-du-Puy se nalézají i obrazy od Rubense. Lákadlem je exkurse v muzeu a výrobně parfémů, kde se dozvíte zajímavosti o zrození parfému a jeho výrobě. Můžete si zde pořídit pravý parfém za výhodnou cenu. Odjezd na nocleh.

  • 4. den:

   Pojedeme do CASSIS, přitažlivého přímořské městečka s nádhernou polohou u hluboké zátoky sevřené ze tří stran vápencovými útesy. Můžete odsud podniknout  atraktivní výlet lodí do národního parku Calanques, který tvoří malebné zátoky s dlouhými úzkými a hlubokými skalnatými zálivy vstupujícími daleko do pobřeží. Ve zdejších restauracích nabízí čerstvé ryby, langusty, plody moře a vynikající víno z vinic, které pokrývají okolní svahy.

   Poté navštívíme MARSEILLE – hlavní město Provence a důležitý přístav. Prohlédneme část Vieux Port, který je srdcem města a vládne zde živá středomořská atmosféra. Vine se kolem malé zátoky, kde kotví jachty a plachetnice a po celé jeho délce se táhne množství restaurací, kaváren a obchůdků. Dominantou jsou pevnosti Saint Jean a Saint Nicolas, které jsou součástí muzea evropských a středomořských civilizací. V Marseille si můžete pořídit kvalitní Marseillské mýdlo a navštívit muzeum jeho výroby. V rámci osobního volna můžete případně navštívit baziliku Notre Dame de la Garde jež se tyčí nad městem. Panorama, jenž se od chrámu otevírá je bezkonkurenční, spatříte celé město, přístav i okolní ostrovy. Odjezd na nocleh.

  • 5. den:

   NICE celý den si budeme užívat atmosféru tohoto mondénního města pulzujícího životem, jež patří mezi nejvyhledávanější na Azurovém pobřeží Francouzské riviéry. Staré město pod vrchem Chateau vás okouzlí neopakovatelnou atmosférou. Poznávání začneme v palmovém parku Jardin Albert I. Na náměstí  Masséna vás zaujme impozantní Neptunova fontána. Projdeme se parkem Promenade du Paillon s vodotrysky a krásnou subtropickou vegetací.  Spatříte Muzeum moderního umění i náměstí Garibaldi pojmenovaného podle slavného rodáka města. Vstoupíme do starého města a budeme procházet uličkami kolem pestrých obchůdků s provensálskými produkty, vyhlášených zmrzlináren i restaurací, malebných  náměstí s kavárničkami, které lákají k odpočinku. Budete moci ochutnat skvělou  zmrzlinu vyráběnou způsobem artisanal i místní specialitu socu. Uvidíte katedrálu sv. Reparáty, Place du Palais s justičním palácem či  janovský Palais Lascaris. Na Cours Saleya vás okouzlí vyhlášený provensálský trh, kde se nadýcháte nejen vůně čerstvých květin ale kde si  budete moci dopřát typické speciality. Můžete si zde koupit třeba levandulový med, vyhlášená vína, či populární koření Herbes de Provence. Prohlídku zakončíme u moře na Anglické promenádě u Andělské zátoky.

   Poté oceníte osobní volno.  Můžete se toulat uličkami starého města, projít se palmovou kolonádou do starého přístavu Port Lympia, vystoupat  na hradní vrch Chateau s pevností a kouzelným parkem s vodopády, odkud je krásný výhled na celou Andělskou zátoku. Zdejší pláže vám nabídnou koupání v blankytně modrém moři. Podvečer odjezd zpět, směr Itálie, SRN.

  • 6. den:

   Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1241 (Út) 9.7.2024 - (Ne) 14.7.2024 10.990 Kč 11.290 Kč 11.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1241  (Út) 9.7.2024(Ne) 14.7.2024 (Út) 9.7.2024 - (Ne) 14.7.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3 x ubytování v hotelu IBIS budget** nebo v hotelu IBIS***
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 3x snídaně na hotelu** 890 Kč
  • 3x snídaně na hotelu *** 1.290 Kč
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu
  • případný přesun MHD z parkoviště turistických autokarů do centra Marseille
  • příplatek ze jednolůžkový pokoj - 1 osoba na pokoji 4.000 Kč

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *