Kód125
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
8.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Vydejte se do kouzelné Provence a nechte se očarovat touto nádhernou krajinou, nabijte svou duši energií a optimismem navštívených míst. Nechte se inspirovat malíři, spisovateli, herci i zpěváky a vydejte se tam, kde se všem líbí. Vydejte se do Provence!

  Poznejte atmosféru místních trhů, pochutnejte si na gurmánských delikatesách a skvělém vínu. Vyzkoušejte krásné pláže a koupání na Azurovém pobřeží.

  Zkušený průvodce vám ukáže to nejlepší, co Provence nabízí. Uvidíte filmovým festivalem proslavené město Cannes, projdete se ulicemi, po kterých se procházeli slavní herci a herečky. Podíváte se na místní památky a budete mít příležitost také ke koupání a nakupování.

  Po Cannes vás čeká návštěva romantických provensálských městeček a vesniček zakomponovaných do malebné krajiny. Projdete se úzkými uličkami a pitoreskními náměstími s je­dinečnou atmosférou, která inspirovala ty nejvýznamnější malíře a spisovatele. Vykoupete se v nejmodřejším moři Azurového pobřeží v Nice.

  Program

  • 1. den:

   Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko a Itálii

  • 2. den:

   Cannes – prohlídka historického centra města v části La Soquet na kopci Mont Chevalier – známá romantická ulice Rue st. Antoine, náměstí Place de la Castre, kostel Notre Dame de l´Esperance, zbytky starých hradeb, strážní věž z 11. stol., krásná vyhlídka na zátoku s Lerinskými ostrovy. Procházka romantickou uličkou St. Pierre, návštěva provensálské tržnice s místními specialitami. Uvidíte kostel kde bivakoval Napoleon a centrum města se sochou zakladatele lázeňské tradice lorda Broughama. Prohlídku zakončíme u Festivalového paláce, na který navazuje alej hvězd a promenáda  lemovaná krásným parkem a plážemi La Croisette. Osobní volno, možnost koupání, nakupů ve vyhlášených obchodních ulicích. Možnost fakultativního výletu na Lerinské ostrovy: Ile Sainte Marguerite, známý pevností, kde byl v 17. stol vězněn tajemný muž se železnou maskou. Nebo ostrov Ile Sait Honorat s cisteriánským klášterem. V podvečer odjezd na nocleh.

  • 3. den:

   Grasse – známé centum parfemářství, ležící mezi kopci Provensálských Alp, obklopeno loukami posetými levandulemi, jasmíny, mimózami a růžemi. Zde budete mít příležitost navštívit výrobnu a muzeum parfémů. Osobní volno ve zdejších uličkách, k posezení v některé z místních kaváren. Vence – romantické vnitrozemské provensálské městečko proslavené slavným malířem  Matissem, které má středověké opevnění ze 13. století, hradní brány, katedrálu, Chapelle du Rosaire, krásné centrální náměstí s fontánou. Poté návštěva St Paul de Vence, malebné provensálské vesnice s jedinečnou atmosférou. Úzké uličky s domy a dvorky, z nichž  vyrůstají vysoké palmy, stíny olivovníků byly motivací pro umělce, kteří zde tvořili. Jedním z nich byl známý Marc Changal. Odjezd na nocleh.

  • 4. den:

   Pojedeme do CASSIS, přitažlivého přímořské městečka s nádhernou polohou u hluboké zátoky sevřené ze tří stran vápencovými útesy. Můžete odsud podniknout  atraktivní výlet lodí do národního parku Calanques, který tvoří malebné zátoky s dlouhými úzkými a hlubokými skalnatými zálivy vstupujícími daleko do pobřeží. Ve zdejších restauracích nabízí čerstvé ryby, langusty, plody moře a vynikající víno z vinic, které pokrývají okolní svahy.

   Poté navštívíme MARSEILLE – hlavní město Provence a důležitý přístav. Prohlédneme část Vieux Port, který je srdcem města a vládne zde živá středomořská atmosféra. Vine se kolem malé zátoky, kde kotví jachty a plachetnice a po celé jeho délce se táhne množství restaurací, kaváren a obchůdků. Dominantou jsou pevnosti Saint Jean a Saint Nicolas, které jsou součástí muzea evropských a středomořských civilizací. V Marseille si můžete pořídit kvalitní Marseillské mýdlo a navštívit muzeum jeho výroby. V rámci osobního volna můžete případně navštívit baziliku Notre Dame de la Garde jež se tyčí nad městem. Panorama, jenž se od chrámu otevírá je bezkonkurenční, spatříte celé město, přístav i okolní ostrovy. Odjezd na nocleh.

  • 5. den:

   Nice – prohlídka města: přístav, procházka romantickým starým městem pod vrchem Chateau. Uličky Nice Vás okouzlí neopakovatelnou atmosférou. Na provensálském  trhu si budete moci vychutnat některou z místních specialit. Pláže u Anglické promenády Vám nabídnou možnost koupání v nejmodřejším moři Azurového pobřeží. Podvečer odjezd směr Itálie, SRN

  • 6. den:

   Návrat do ČR

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1251 (Út) 19.8.2025 - (Ne) 24.8.2025 10.990 Kč 11.290 Kč 12.590 Kč Doprava Autobus

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1251  (Út) 19.8.2025(Ne) 24.8.2025 (Út) 19.8.2025 - (Ne) 24.8.2025 8.990 Kč 9.590 Kč 10.990 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3 x ubytování na hotelu IBIS budget** nebo IBIS***
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 3 x snídaně na hotelu ** 990 Kč
  • 3 x snídaně na hotelu *** 1290 Kč
  • případný přesun MHD z parkoviště turistických autokarů do centra Marseille
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu
  • příplatek ze jednolůžkový pokoj - 1 osoba na pokoji 5.000 Kč

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *