Kód141
Lokalita,
Délka 4 dny
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
16.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Objevte bránu Orientu, kterou opěvovali již dávní cestovatelé, fascinující město ležící v Evropě i Asii, kde historie dýchá na každém kroku.

  Istanbul vám nabídne ochutnávku nejkrásnějších ukázek byzantského umění a architektury, ze kterých dodnes sálá duch Osmanské říše. Ponoříte se do světa paláců, sultánských altánů, vysokých mešit i tureckých lázní. Uvidíte osmý div světa – velkolepý chrám Hagia Sofia, budete obdivovat překrásnou Modrou mešitu, projedete se lodí po Bosporu a neodoláte toulání v labyrintu Velkého bazaru. Můžete se vydat kterýmkoli směrem a vždy to bude fascinující zážitek.

  Zájezd se uskuteční v menší skupině se znalým českým průvodcem, který vám představí Istanbul v té nejmagičtější podobě.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do Istanbulu, transfer na hotel, ubytování.

   Odpoledne Sultanahmed, procházka s průvodcem povede starým městem k nejslavnější istanbulské památce Hagia Sofia. Tento impozantní chrám dostal svou podobu za vlády císaře Justiniána. Je jedinečnou ukázkou ranně byzantské architektury a představuje jeden z vrcholů velkolepých architektonických výtvorů lidstva. Vznikl před více než 1400 lety a svědčí o kultivovanosti hlavního města Byzance. Zosobňuje všechny stavební prvky a dekory, které se staly vzorem nového uměleckého slohu – byzantského. Vnitřní prostor je koncipován jako pozemský odraz nebe a poutá množstvím zářivých mozaik. Kupole  jako by se vznášela nad prostorem a je opěvována básníky a obdivována architekty celého světa. Prostornost a vzdušnost chrámové lodě zvýrazňuje 30 miliónů zlatých mozaikových dlaždic.

   Procházka povede po slavném antickém Hipodromu, který byl po dobu 1000 let centrem života Byzantské říše. Budete obdivovat významné památky jako Egyptský obelisk, Hadí sloup z Delphi, Konstantinův sloup, či fontánu s kupolí Wilhema II. a jiné zajímavosti.

   Poté návštěva Modré mešity – jedna z nekrásnějších a nejobdivovanějších dominant města, jež je největší ze všech osmanských mešit. Působí harmonickým dojmem a ozvláštňuje ji 6 minaretů. Hlavním dekorativním materiálem jsou glazované dlaždice s převládající modrou barvou.

   Večer si můžete užívat rušnou atmosféru v uličkách centra. Povečeřet můžete v typické turecké restauraci, odvážní mohou vyzkoušet i vodní dýmku. Doporučujeme ochutnat místní speciality jako gözleme, börek, köfte, kebab nebo sladkou baklavu sypanou jemnými pistáciemi. Dokonalým osvěžením bude pravý turecký čaj. Nocleh.

  • 2. den:

   Hned po snídani se vydáme do Paláce Topkapi, který byl vystavěn na zalesněném kopcovitém výběžku zvaném Serailový mys, u něhož se setkává Marmanské moře, Bospor a Zlatý roh. Za dob Velké Osmanské říše sloužil jako oficiální rezidence osmanských sultánů a to po více než 400 let, dnes je vyhledávanou turistickou atrakcí. Jeho největšími zajímavostmi je Harém, kde pobývali sultánovy manželky a konkubíny a Klenotnice paláce s oslňující sbírkou drahokamů, zlata a cenných předmětů. Zájemci budou mít čas na prohlídku interiérů. Palác obklopuje rozlehlý park Gülhane, který vybízí k procházkám a k poznání několika památek jako je římská vodní cisterna, gótský sloup a jiné.

   Zajímavá je také Baziliková cisterna – Yerabatan Sarnici, jež patří mezi nejstarší zachovalé byzantské díla. Tuto pozoruhodnou stavbu tvoří rozlehlá podzemní vodní nádrž s cílem zásobovat pitnou vodou nedaleký císařský palác. Za doprovodu vážné hudby a zvuků kapající vody lze shlédnout její tajemné zaklenuté podzemní prostory jež jsou barevně osvětleny.

   Poté si zájemci mohou užít zajímavou plavbu lodí po Bosporu (fakult.) kolem Zlatého rohu, při kterém uvidíte evropskou i asijskou část města z jiné perspektivy.

   Potřebujete bylinný nápoj lásky nebo přírodní tureckou viagru? Egyptský bazar je místem, kde podobné prostředky můžete získat. Tato tržnice plná barev a vůní se zrodila jako součást komplexu Nové mešity. V obchůdcích zde nabízí koření, bylinky, med, ořechy, fíky, sušené ovoce, cukrovinky a jiné delikatesy jako třeba kaviár z Iránu, sýry, exotické omáčky, ale také zlato, kosmetiku či bižuterii. Panuje zde duch Orientu a čilý ruch, omámí vás vůně růžové vody, pistácií, mandlí či koření, jež zde navozují atmosféru exotického východu.

   Zážitkem je pěší procházka přes Galatský most, který překlenuje zátoku Zlatý roh, spojuje čtvrti Galata a Eminönü a zároveň odděluje Zlatý roh od Bosporu. Při západu slunce je pohled z mostu neobyčejně působivý, můžete obdivovat celistvou geografii města a jeho panorama s četnými minarety a mešitami na sedmi pahorcích města, jež se rýsují proti jemně růžové obloze. Občas sem zavane vůně čerstvých rybích sendvičů a vůně tabáku z vodních dýmek z kaváren ve spodní části mostu, tvořenou promenádou lemovanou obchody a restauracemi.

   Podvečer se můžete těšit na malebnou čtvrť Galata s křivolakými uličkami a působivými náměstíčky, jež lemují restaurace a kavárny. Unikátní atmosféru doplňují stylové  kavárny, kde si můžete vychutnat  pravou tureckou kávu nebo čaj. Její dominantou je Galatská věž nabízející skvělé výhledy na Zlatý roh i Galatský most. můžete si  v uličkách centra a nechat se opájet vůněmi kebabu, lahodného čaje a vodní dýmky. Nocleh.

  • 3. den:

   Po snídani se vydáme k Süleymanově mešitě, která se vyjímá nad zátokou Zlatý roh a je považována za triumf osmanské architektury. Mešita nese jméno nejslavnějšího tureckého sultána Sulejmana Velkolepého, který zde nechal postavit školu, knihovnu, jídelnu pro chudé studenty, nemocnici i lázně, a se všemi přilehlými budovami, které zde nechal postavit tvoří malou čtvrť.

   Uvidíte Bayazitovu mešitu a Konstantinovo náměstí – Camberlitas, významný Konstantinův sloup, mešitu Gazi Atik Ali Pasha či. lázně Hamam Camberlitas. Shlédnete také Univerzitu, která stojí v místech, kde Sultán Mehmed II. nechal postavit svůj první palác.

   Poté se můžete těšit na Velký Bazar, který představuje samostatný svět, jakési město ve městě. Vnoříte se do atmosféry trhů a mystéria Orientu. Bludiště 60 pravoúhle členitých ulic zastřešených malovanými klenbami lemuje více než 4 tisíce obchůdků překypujících zbožím. Najdete zde také množství malých restaurací, bufetů a kaváren. Můžete zde nakupovat, vyzkoušet si smlouvání a ten kdo to umí, často nakoupí i za polovinu navržené částky. Součástí je také zajímavý Knižní bazar.

   Ti, kteří nechtějí nakupovat, mohou navštívit četná muzea. Zajímavým je unikátní Archeologické muzeum s věhlasnou sbírkou objevů z Turecka a Blízkého východu, Muzeum tureckého a islámského umění, Mozaik, Koberců a další. Nebo si můžete dopřát odpočinek v tradičních tureckých lázních hamam a na vlastní kůži vyzkoušet jejich blahodárný účinek. Lze se také vydat do moderní části města se spoustou exkluzivních nákupních center. Nocleh.

  • 4. den:

   Snídaně a osobní  volno dle časových dispozic před odletem. Transfer na letiště, odlet do Prahy

  Další informace

  • Odlety z Prahy
  • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem. Let může být uskutečněn s 1 přestupem.
  • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu.
  • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.
  • Charakteristika 3 lůžkového pokoje: za 3 lůžkový pokoj je považován dvoulůžkový pokoj s přistýlkou. Přistýlkou může být pohovka, rozkládací gauč, palanda či lehátko.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1411 (So) 3.5.2025 - (Út) 6.5.2025 23.990 Kč 24.990 Kč 26.990 Kč Doprava Letecky
  1412 (So) 4.10.2025 - (Út) 7.10.2025 23.990 Kč 24.990 Kč 26.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1411  (So) 3.5.2025(Út) 6.5.2025 (So) 3.5.2025 - (Út) 6.5.2025 16.990 Kč 17.990 Kč 19.990 Kč Doprava Letecky
  1412  (So) 4.10.2025(Út) 7.10.2025 (So) 4.10.2025 - (Út) 7.10.2025 16.990 Kč 17.990 Kč 19.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Istanbul a zpět
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 3 x ubytování v hotelu*** nebo ****
  • 3x snídani
  • Českého průvodce po celou dobu zájezdu
  • Pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • MHD, transfery, vstupy do památek, výlet lodí, případné bakšišné
  • Velké kabinové zavazadlo do 8 kg 1000 Kč

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *