Kód351
Lokalita,
Délka 4 dny
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
4.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

   Zažijte romantiku v Benátkách a poznejte bohatou benátskou historii!

  Objevte Veronu – město zamilovaných, nasáklé atmosférou, které proslavilo Shakespearovo drama Romeo a Julie. Pokochejte se malebným Sirmione u jezera Lago di Garda.

  Program

  • 1. den:

   Odjezd z ČR ve večerních hodinách dle nástupních míst.

  • 2. den:

   BENÁTKY. Ráno přesun do centra, prohlídka Benátek s průvodcem, při které uvidíte nejznámější skvosty tohoto fascinujícího města ležícího na 117 ostrovech se 150 kanály a 400 mosty. Srdcem města je Piazza di San Marco, stojí zde hlavní benátský chrám Basilica San Marco s dochovanou byzantskou architekturou. Dominantou náměstí je téměř 100 metrů vysoká zvonice baziliky Campanile. Z její věže můžete vidět Benátky z ptačí perspektivy.

   V těsném sousedství se nalézá Dóžecí palác, jež byl sídlem benátského dóžete, který vládl Benátské republice. Nemineme nádhernou hodinovou věž a Most vzdechů z bílého mramoru, spojující Dóžecí palác s vězením. Navštívíme malebné a tajemné náměstíčko Campo San Zacharia.

   Vstoupíme na slavný most Ponte di Rialto, jež je architektonickým skvostem, a nejkrásnějším ze čtyř mostů, které vedou přes Canal Grande, který je nejvýznamnější dopravní tepnou Benátek.

   Projdeme se kamennými uličkami, přes půvabná náměstí s četnými kostely a paláci. Uvidíte další památky a zajímavosti města. Na vyhlášené místní tržnici se zajímavým typickým rybím trhem budete mít možnost ochutnat místní speciality.

   Po prohlídce ceníte osobní volno, a můžete navštívit interiéry vybraných památek. Můžete se toulat uličkami s obchůdky, dopřát si romantickou plavbu gondolou či vaporetem po Canale Grande a z jejich paluby se kochat krásou tohoto úžasného města nazývaného Serrenissima. Také si dopřát oběd, ochutnat vynikající zmrzlinu a kávu a vychutnávat si zdejší neopakovatelnou atmosféru.

   Zájemci mohou navštívit další dominantu a nejkrásnější barokní chrám v Benátkách Santa Maria della Salute, který stojí naproti náměstí Sv.Marka. Nedaleko se nalézá slavná Gallerie dell Accademia s největší sbírkou benátského umění, kterou si nenechají ujít obdivovatelé umění. Za návštěvu stojí také kostel dei Frari s obrazy Tiziana.

   Případně se lze vydat lodí na některý z okolní benátských ostrovů: Murano, známý tradičními sklárnami, Burano, proslavený výrobou krajek, případně Torcello s krásnou byzantskou katedrálou Santa Fosca nebo Lido s pěknými plážemi.

   V podvečer odjezd na nocleh.

  • 3. den:

   Ráno pojedeme k největšímu a nejkrásnějšímu severoitalskému jezeru LAGO DI GARDA, do míst, kde se Pádská nížina setkává s Alpami. Navštívíme zde romantické středověké a lázeňské městečko SIRMIONE s jedinečnou polohu na poloostrově vbíhajícího do jezera. Nábřežní promenády lemují oleandry, palmy i olivovníky a nabízejí se odsud nádherné výhledy na panoramata Alp.

   U vstupu do starého města stojí vodní středověký hrad Scaligerů ze 13. století, obklopený vodním příkopem. Za hradem se nachází úzké uličky plné obchůdků, restaurací a cukráren. V lázeňském parku se nalézá jeskyně Grotte di Catullo, která je vyhledávaná turisty.

   Zdejší pohodovou atmosféru si budete vychutnávat v osobním volnu při procházce malebnými křivolakými uličkami centra nebo kolem jezera. Nezapomeňte ochutnat zdejší vyhlášenou zmrzlinu, případně chutný oběd.

   Zájemci se mohou vydat na oblíbenou vyhlídkovou plavbu lodí po jezeře, z jejíž paluby uvidíte jezero z jiné perspektivy.

   Poté se můžete těšit na jedno z nejkrásnějších italských měst VERONA, je vnímána také jako město lásky, které je nasáklé romantickou atmosférou a je bohatá na památky. Za časů Římské říše ji říkalo „Malý Řím“.

   Prohlédneme si Arena di Verona  – velkolepou římskou arénu z růžového mramoru, jež je třetím největším amfiteátrem v celé Itálii. Projdeme se na Piazza delle Erbe, jež bývalo římským fórem a můžete zde obdivovat překrásné fasády středověkých domů, zdobené rozsáhlými malbami. Uprostřed se vyjímá fontána se sochou ženy –  Madonna Verona, symbol města.

   Cílem každého návštěvníka Verony je Juliin dům – Casa di Giulieta s pověstným balkónem, ze kterého Julie vyhlížela svého Romea. Poblíž stojí vysoká středověká věž Torre dei Lamberti. Po zdolání 368 schodů lze vidět památky Verony jako na dlani. Shlédnete Piazza Signori s někdejšími středověkými paláci, kde dnes sídlí vládní budovy jako Palazzo della Raggione – radnice, Loggia del Consiglio – shromáždění městské rady, či palác Scaligieri – prefektura. Socha Danteho Alighieriho dominuje náměstí, který ve městě pobýval. U kostela Santa Maria Antica uvidíte gotické náhrobky středověkých vládců Verony Arche Scaligere. Zajímavá je také římská brána Porta Borsai, Palazzo Maffei, věž Gardello či Casu Mazanti a další památky. Oceníte zde i kratší volno.

   Večer odjezd zpět do ČR.

  • 4. den:

   Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  3511 (Čt) 12.9.2024 - (Ne) 15.9.2024 5.990 Kč 6.290 Kč Doprava Autobus
  3512 (Čt) 22.5.2025 - (Ne) 25.5.2025 6.290 Kč 6.590 Kč Doprava Autobus
  3513 (Čt) 18.9.2025 - (Ne) 21.9.2025 6.290 Kč 6.590 Kč Doprava Autobus

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  3511  (Čt) 12.9.2024(Ne) 15.9.2024 (Čt) 12.9.2024 - (Ne) 15.9.2024 4.990 Kč 5.590 Kč Doprava Autobus
  3512  (Čt) 22.5.2025(Ne) 25.5.2025 (Čt) 22.5.2025 - (Ne) 25.5.2025 5.290 Kč 5.690 Kč Doprava Autobus
  3513  (Čt) 18.9.2025(Ne) 21.9.2025 (Čt) 18.9.2025 - (Ne) 21.9.2025 5.290 Kč 5.690 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 1x ubytování ve 2lůžkových nebo 3lůžkových pokojích v hotelu*** s vlastním soc. zařízením
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní taxy, místní dopravu do Benátek
  • turistický vstup do Benátek cca 5 EUR
  • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.000 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu
  • 1 x kontinentální snídaně 400 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 3


  1. Dobrý den,děkujeme Vaší CK za krásný poznávací zájezd do Itálie.Z nabídky jsme si vybrali kombinaci památek a přírody..a nic nás nezklamalo,naopak.. .Skvělá paní průvodkyně nám nejen zábavnou formou přiblížila historii navštěvovaných míst,ale byla velmi starostlivá a vnímavá ke všem našim podnětům a zájmům.Páni řidiči jeli bezpečně a byli velmi spolehliví a tolerantní.Velmi všem děkujeme!!! Budeme Vás všude chválit.
  2. Dobrý den, jen jsem chtěl Vaší cestovní kanceláři poděkovat za příjemný zájezd a to hlavně zásluhou průvodce pana Petra. Byly jsme se ženou na druhém takovém zájezdu a poštěstilo se nám pokaždé cestovat právě s panem Petrem. Jeho fenomenální výklady historie jakéhokoli místa, kam jsme směřovali, jsou zážitkem. Těšíme se na další zájezdy s Vámi.
  3. Vážení, zúčastnili jsme se zájezdu do Benátek a rádi bychom poděkovali průvodci Petrovi. Zájezd byl nádherný i díky informacím o historií jednotlivých míst, které jsme navštívili. S vaší cestovní kanceláři jsme absolvovali i Paříž kde nám dělal průvodce taky Petr a opravdu to byl taky nezapomenutelný zážitek. Předem děkuji a přeji hezký den.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *