Kód720
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
8.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Barcelona + Montserrat

  Vydejte se s námi do pulzující metropole Katalánska, pokladnice umění a architektury. Barcelona patří k nejnavštěvovanějším městům světa, kde se snoubí starodávná i moderní atmosféra. Budete obdivovat stavby slavného architekta Antoni Gaudího, jehož největší chloubou je pompézní chrám Sagrada Famila. Za zvuků temperamentních kytar můžete vyzkoušet španělské speciality i úžasné katalánské víno. Fanoušci fotbalu se můžou těšit na fotbalový stadion Camp Nou, kde hraje nejslavnější katalánský klub FC Barcelona.

                 Barcelona  oplývá mnoha krásami a nudit se v ní rozhodně nebudete, získá vás svým kouzlem a rozmanitostí!

  Užijete si také pohodu Středozemního moře a odpočinete si na plážích se zlatým pískem.

  Program

  • 1. den:

   Odjezd z ČR, přes Německo, Francii.

  • 2. den:

   Příjezd na pobřeží Costa Brava, volno v letovisku u moře. Večeře, nocleh.

  • 3. den:

   Ráno po snídani odjezd do BARCELONY. Zastávka u Sagrada Famila (exter.), velkolepého díla geniálního architekta A. Gaudího. Chrám je navrhnutý ve stylu středověkých katedrál s prvky inspirovanými přírodou i pohanskou symbolikou. Cestou shlédnete další Gaudího stavby, jež tvoří unikátní styl městské architektury.

   Poté pojedeme na MONTSERRAT – nejposvátnější a poutní místo Katalánska s benediktinským klášterem. Když budeme vyjíždět na horu Montserrat, budete se kochat  skalním masivem přírodního parku obklopený kaplemi a jeskyněmi poustevníků. Klášter je známý posvátnou soškou černé madony La Moreneta, jež je patronkou Katalánska. Okouzlí vás také překrásné výhledy do okolí.

   Návrat do BARCELONY – zastávky na zajímavých místech. Shlédnete exteriér největšího evropského fotbalového stadionu Camp Nou, jež je domovem fotbalového klubu FC Barcelona. Poté při projížďce autobusem uvidíte známé  Plaça d´Espaňa jehož dominantu tvoří zachovalé benátské věže a Font Mágica. Kolem majestátní budovy Národního paláce vyjedeme na Montjuïc, jeden z nejpopulárnějších vrchů ve městě s množstvím zeleně a parků. Užijete si výhled na město i přístav, a shlédnete Olympijský stadion (ext.), kde se v roce 1992 konaly letní olympijské hry.

   Pak odjezd zpět do letoviska. Po večeři se můžete vydat na procházku kolem moře, užít si atmosféru večerního města. V tradičních bodegách můžete ochutnat typické tapas, sangriu i výtečná španělská vína. Nocleh.

  • 4. den:

   Po snídani odjezd do BARCELONY. Z centrálního náměstí Plaça de Catalunya se vydáme na procházku unikátní Barri Gótic, která dýchá historií a vládne zde středověká atmosféra. Tato nejstarší část města je tvořena souborem staveb z dob jejího největšího rozkvětu s mnoha krásnými starými domy, kamennými městskými paláci, kostely a kaplemi. Protíná ji spleť úzkých uliček, které oživují pouliční hudebníci. Okouzlí vás nádherná katedrála svaté Eulálie i Basilica de Santa Maria del PI a další pamětihodnosti. Na Plaça Rei spatříte Královský palác, kde Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský přijali Kolumba po jeho prvním návratu z Ameriky. Shlédnete Casa de la Ciutat, palác Generalitat i jedno z nejhezčích náměstí v Barceloně Plaça Reial s palmami.

   Nevynecháme rušnou barcelonskou třídu La Rambla s obchůdky se suvenýry, stánky s ptáky v klecích a barevnými květy, kiosky s knihami, množstvím kaváren a restaurací. Mezi tím vším budete potkávat pouliční umělce, živé sochy v těch nejoriginálnějších kostýmech a pózách.

   Pravou atmosféru Barcelony zažijete ve vyhlášené secesní tržnici Mercat de Sant Joseph de la Boquería. Můžete se těšit na vůně ryb a mořských plodů, ovoce, sýrů a dalších pochutin. Budete mít možnost ochutnat nakládané olivy, typickou šunku Serano či Belota a spoustu tradičních specialit. Na konci ulice Rambla se tyčí majestátní monument se sochou Kryštofa Kolumba, který připomíná jeho cestu do Ameriky, po které se setkal se španělským králem právě v Barceloně.  Zajímavé jsou  středověké loděnice Les Drassanes, ve kterých  nyní sídlí Námořní muzeum.

   Na začátku Port Vell oceníte volno, které každý využije dle svých zájmů. Můžete se projít po elegantní přístavní promenádě Paseo Maritimo do čtvrti La Barceloneta, která byla kdysi sídlem rybářů. Milovníci nakupování můžou navštívit rozsáhlý komplex obchodů a restaurací  Maremagnum. Za návštěvu stojí L’Aquarium de Barcelona, kde poznáte mořský život pobřeží Barcelony ale i oceánů světa. Nabízí 22 obřích akvárií a efektní expozici 80 metrů dlouhého podmořského tunelu se žraloky, kde si budete připadat jako pod hladinou oceánu. Zájemci se mohou vydat do zahradního města Parc Güell nebo navštívit interiéry Sagrady Family, či stadionu Camp Nou. Večer odjezd směr ČR.

  • 5. den:

   Návrat do ČR.

  Další informace

  Město Barcelona zavedlo v některých zónách omezení pohybu osob ve skupinách. Přestože s tímto omezením nesouhlasíme (nakolik je na hranici svobody pohybu), musíme jej akceptovat. V místech s omezením bude prohlídka realizována individuální procházkou na základě doporučení a volného doprovodu průvodce.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  7201 (Čt) 12.9.2024 - (Po) 16.9.2024 10.990 Kč 11.590 Kč Doprava Autobus
  7202 (St) 21.5.2025 - (Ne) 25.5.2025 11.290 Kč 11.890 Kč Doprava Autobus

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  7201  (Čt) 12.9.2024(Po) 16.9.2024 (Čt) 12.9.2024 - (Po) 16.9.2024 8.990 Kč 9.890 Kč Doprava Autobus
  7202  (St) 21.5.2025(Ne) 25.5.2025 (St) 21.5.2025 - (Ne) 25.5.2025 9.290 Kč 9.990 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 2 x ubytování v hotelu***
  • 2 x polopenzi
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • na vyžádání samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 3.000 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje).
  • rezervace míst v autokaru za poplatek 300 Kč

  Napsat recenzi

  Recenze 6


  1. Dear Wisnar group, Again traveling with your team was perfect, wonderful, and amazing. Once more again and for several times, we travel with your fantastic schedule to different destinations, and always you prepare all as an unforgettable memory. Barcelona with Katka was super, she did manage the time , explained properly, details was expressed well. Katka is very kind, with smily face, happy mood, and an excellent guide. Drivers my God ! they are so professional, very familiar with road, safe and comfort drive, in fact it was happy and funny ride with your luxury red bus. Pter and Standa are really gentlemen , they are cool and easy going guys. God Bless All of You. Mc Bride family
  2. Dobrý den, chtěla bych vám moc poděkovat za spoustu krásných zážitků na poznávacím zájezdu do Barcelony. Průvodkyně Jana je ta nejlepší průvodkyně, kterou jsme na svých cestách (a věřte, že cestujeme s manželem hodně a rádi) poznali. Milá, empatická, s nekonečnou spoustou informací nejen o památkách, ale o životě v zemi, o jídle a hlavně také, kde si ho dát, co okusit. O tom, co si z cesty přivézt nejen za zážitky, ale jako dárečky. Jak „ochutnat místo všemi smysly“, jak ona říká. Zkusili jsme všechny místní katalánské speciality a oběhli, ať už s ní nebo ještě pak v osobním volnu vše, co nám doporučila a co nám ukázala. Barcelona se nám určitě i díky ní velmi zalíbila, všem návštěvu určitě doporučíme a rádi se sem budeme vracet. Rádi bychom také poděkovali báječným řidičům, kteří se o nás starali a snažili se nám spolu s Janičkou ukázat všechna dostupná místa v Barceloně a výlet na Monsserat byl nezapomenutelný!!
  3. Vážený pane inženýre, s manželem jsme se zúčastnili zájezdu do Španělska – Barcelona od A do Z a Montserrat. Chtěli bychom tímto dopisem vyjádřit velkou spokojenost s naším průvodcem – panem Petrem „Evropanem“. Je to perfektní profesionál, dobře připravený, s velkými znalostmi týkající se historie i současnosti, takže jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Vše měl dobře zorganizované, jeho přístup byl lidsky příjemný, měl správný odhad a vše vždy přesně vyšlo. Nikdo neměl připomínky k jeho činnosti. Dokázal ochotně odpovídat na dotazy. Taky jsme byli maximálně spokojeni s oběma řidiči – panem Radimem a Zdenkem. S pozdravem a přáním dalších spokojených zákazníků.
  4. Hezký den, ráda bych moc poděkovala za výborně zorganizovaný zájezd do Barcelony, za výborný program, organizaci, ubytování včetně kvalitní polopenze, řidiče, kteří nás bezpečně odvezli na místo i zpět a za vynikající služby průvodce Petra – výborný přehled, ochotný. S takovými službami se dá zvládnout i relativně dlouhá cesta. Přeji hezký den a držím palce Vaší cestovní kanceláři.
  5. Dobrý den, včera jsme se vrátili ze zájezdu do Barcelony. Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za velice vydařený zájezd. Každý rok jezdíme na minimálně jeden poznávací zájezd a právě tento do Barcelony patřil mezi ty nejlepší od začátku do konce. Komfortní autobus, milí a profesionální řidiči, super hotel v  dobré lokalitě, vynikající jídlo na hotelu a v neposlední řadě skvělý pan průvodce a jeho celková organizace. Určitě se do Barcelony vrátíme! Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se zase za rok 🙂
  6. Dobrý den, chtěli bychom poděkovat za krásný poznávací zájezd do Barcelony, hlavně panu průvodci, pánům řidičům, ale i vám všem v cestovní kanceláři. Děkujeme, výlet byl opravdu moc fajn, moc se nám líbilo.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *