Kód331
Lokalita,
Délka 9 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
14.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  SARDINIE – krásy Smaragdového ostrova

               Objevte Sardinii – kouzelný ostrov s rajskými plážemi a tyrkysovým mořem a užijte si svou dovolenou na maximum!  Nabízíme vám pobyt u moře s výlety, jelikož navštívit Sardinii a nepoznat její nejhezčí místa by bylo hříchem.

  Sardinie je vyhledávaným středomořským ostrovem, který leží mezi italskou Sicílií a francouzskou Korsikou. Ukážeme vám její nejkrásnější místa a množství fascinujících památek, a seznámíte se s tajemnou kulturou Sardů. Navštívíte malebná městečka i nádherné romantické pláže lemující smaragdové moře a pokocháte se impozantními skalními útvary.

  Budete lenošit a koupat se na rajských plážích s bílým pískem, díky kterým je tento ostrov vyhlášen. Kromě toho se můžete vydat na výlet lodí, která vás zaveze k unikátní Neptunově jeskyni, nebo na malebné ostrovy Caprera a Maddalena.

  Na Sardinii  si užijete „válecí“ i  aktivní dovolenou.

  Program

  • 1. den:

   Odjezd, přesun do Itálie.

  • 2. den:

   Trajekt na Sardinii, vylodění a odjezd na ubytování poblíž Santa Teresa di Gallura, jež se nalézá poblíž krásné pláže s bílým pískem a průzračnou vodou. Osobní volno, nocleh.

  • 3. den:

   Volno u moře, koupání. Nocleh.

  • 4. den:

   Ráno se vydáme se na severozápad ostrova do ALGHERA – město s katalánským vzhledem i duchem, kterému se říká „Barcelonetta“.  Věhlas Alghera je spjat také se siluetou vápencového mysu Capo Caccia, ke kterému se zájemci mohou vydat lodí (fakultativně). Během plavby se skýtají nádherné výhledy na panoramatickou krajinu zátoky Porto Conte – průzračné mořské laguny i divoké útesy tyčící se nad mořem. Poté loď zastaví k návštěvě Neptunovy jeskyně – unikátní krápníková jeskyně s mořskými jezírky. Po návratu budete moci obdivovat zachovalé historické centrum Alghera, s mohutnými mořskými hradbami a spletí středověkých uliček, které si prohlédnete s průvodcem. Město se pyšní také „červeným zlatem“ – korály, můžete si zde koupit kvalitně vyrobené šperky, protože místní řemeslníci jsou mistry v jeho zpracování. Poté bude následovat volno k občerstvení. Doporučujeme ochutnat zdejší  gastronomickou pochoutku – langustu připravenou po katalánsku a k tomu místní vína Cannonau či Vermentino. Na cestě zpět  zastávka u  megalitické stavby Nuraghe Palmavera.  Návrat večer na nocleh.

  • 5. den:

   Dopoledne navštívíme malebné městečko  CASTELSARDO, které vyrostlo na vysokém skalním masivu pod středověkým  hradem, jež tvoří dominantu města. Vypíná se vysoko nad mořem a je z něj úžasný výhled do okolí. Uvidíte zde řadu dalších cenných památek jako je katedrála San Antonio Abate, Kostnici či kostel Santa Maria delle Gracie, ve kterém uchovávají nejstarší kříž na ostrově „Lu Cruiltu Nieddu“. Oceníte zde také volno, jelikož je zde mnoho obchůdků se suvenýry s ručními pracemi a korály.

   Pak zastávka u zajímavavého skalního útvaru z trachytu Roccia dell´Elefante ve tvaru mohutného sloního těla. Uvnitř je vyhloubena hrobka „domus de janas“ s pohřební komůrkou z dob přednuragské civilizace.

   Poté návrat, volno u moře, koupání. Nocleh.

  • 6. den:

   Celodenní výlet na Smaragdové pobřeží (fakultativně) – nejvyhlášenější a nejexkluzivnější pobřeží Sardinie – COSTA SMERALDA. Je tvořena romantickými písečnými plážemi střídanými skalnatým pobřežím a malebnými přístavními městečky, kde tráví dovolenou nejbohatší a nejznámější lidé světa. Projdeme se po luxusním Porto Cervo, které je centrem této oblasti.

   Poté pojedeme do letoviska Baia Sardenia, kde okusíme koupání na nádherných plážích s pozoruhodně tyrkysově průzračnou vodou a bílým pískem. Budete mít dostatek času na koupání i lehký oběd, osvěžující drink, či skvělou zmrzlinu v přilehlých barech a restauracích.

   Poté pojedeme na Capo d´Orso a prohlédnete si unikátní skalní systém, modelovaný tisíciletí větrem a erozí, ze kterého se nabízejí nádherné výhledy. Nejznámější je skála mohutného tvaru medvěda, který shlíží na okolní krajinu ze 120 m vysokého žulového útesu. Pak kratší zastávka v městečku Palau. Při cestě zpět se zastavíme u Nuraghe Albucciu u Arzacheny. Nocleh.

  • 7. den:

   Santa Teresa di Galura – půldenní výlet do nedalekého půvabného městečka jehož  dominantu tvoří věž Longosardo, tyčící se nad mořem, ze které je vidět až na Korsiku. Město se pyšní malebnou pláží s bílým pískem Rena Bianca, kde se budete moci vykoupat. Budete mít také příležitost k nákupům typických sardinských produktů a suvenýrů za výhodné ceny. Odpoledne návrat, volno u moře, koupání. Nocleh.

  • 8. den:

   Ráno odevzdání bungalovů. Odjezd do Olbie – procházka městem. Volno v přístavu před naloděním, trajekt, cesta zpět směr ČR.

  • 9. den:

   Návrat zpět do ČR.

  Informace

  UBYTOVÁNÍ: v příjemném turistickém areálu se středomořskou vegetací nalézající se nad mořem u pláže Reina Majore poblíž Santa Teresa di Galura

  Vybavení areálu: recepce, krásný bazén, restaurace a pizzerie s vynikající středomořskou kuchyní i typickými sardskými specialitami kde lze pořídit snídani, oběd i večeře, bar, dobře zásobený obchod, prádelna, Wifi zóna, dětské hřiště, grilování

  Ubytování je zajištěno v BGW pro 4 osoby. Každý bungalov je účelně vybaven: 2 x menší 2lůžkový pokoj, kuchyňský kout vybavený na vaření a stolování s lednicí a sporákem. Koupelna, WC a terasa  je součásti BGW. (2lůžkové pokoje jsou dle dispozic s oddělenými lůžky nebo manželskou postelí). 

  Vstupy

  Orientační a informativní ceny vstupů v EUR (vstupy nejsou povinné, každý si vybere dle zájmu):

  • Capo d´Orso – systém skalních útvarů na pobřeží s pěknými výhledy – poplatek dle sezóny 3-5€
  • Hrad Castel Sardo – 3€
  • Nuraghe Albucciu a Nuraghe Palmavera – megalitické stavby –  6€
  • Neptunova jeskyně spojena s  lodním výletem kolem  Capo Caccia 30€
  • Sardská večeře – 4 chody typické galurské speciality 25€
  • Ostrovy Maddalena a Caprera – celodenní výlet lodí 50€

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava
  3311 (Pá) 13.6.2025 - (So) 21.6.2025 18.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava
  3311  (Pá) 13.6.2025(So) 21.6.2025 (Pá) 13.6.2025 - (So) 21.6.2025 14.990 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 6x ubytování ve 2lůžkovém pokoji v bungalovu T4 s příslušenstvím, WC a sprchou
  • výlety dle popisu
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • trajekt
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • vratnou kauci 25 EUR na osobu
  • úklid 15 EUR na osobu (mimo kuchyně)
  • fakultativní výlet - Smaragdové pobřeží (5.den) 15 EUR. Výlet se uskuteční při min. počtu 25 osob
  • rezervace míst v autokaru za poplatek 300 Kč

  Napsat recenzi

  Recenze 6


  1. Dobrý den, děkuji Vaší CK za zájezd na Sardinii, který jsme letos v červnu absolvovali, zejména pak paní Jance, delegátce CK za to, že se o nás výborně starala a poskytla nám také spoustu informací o Sardinii. Bohužel na tomto zájezdu se účastnilo i několik jedinců, kteří si zřejmě spletli druh zájezdu a neustále se dožadovali změn plánu tohoto zájezdu. Obdivuji ji, jak profesionálně zvládala situaci a jen doufám, že nezanevře na svou profesi průvodkyně – delegátky, byla by to škoda, a bude ji vykonávat i nadále. Paní Jance přeji, aby v budoucnu se na jejích zájezdech již takové „cestovatelky“ nevyskytovaly. Rovněž moc děkuji pánům řidičům, byli rovněž skvělí. Táňa, Přerov
  2. Dobrý den, touto cestou bych chtěla poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd na Sardinii, který jsme si s dcerou moc užily! Profesionální a milý přístup průvodkyně Jany, která byla vždy nápomocna radou i tipem i přívětiví pánové řidiči nás skvěle provedli krásami severu Sardinie. Moc děkujeme a služby Vaší CK Wisnar určitě opět využijeme!
  3. Dobrý den, děkuji cestovní kanceláři a úžasné průvodkyni Laďce za krásný zájezd na Sardinii. Těším se na podzimní zájezd do Pobaltí.
  4. Dobrý den, vrátili jsme se z poznávacího zájezdu na Sardinii, organizovaného vaší CK. Bylo to něco nádherného k vidění, ale o tomto jsem nechtěl psát. Chci tímto poděkovat a vyzvednout profesionalitu a připravenost delegátky p. Jany. Byla perfektní, milá, vstřícná, nic pro ni nebylo problém zařídit, vyřídit, zjistit a každému byť by jednotlivci se snažila vyhovět. Také bych chtěl poděkovat řidičům Ondrovi a Zdeňkovi-opravdoví profesionálové. A to vím o čem mluvím, protože jsem prostřednictvím vaší CK sjezdil téměř celou Evropu (především prostřednictvím zájezdu organizovaných pro ČEZ). Všem i vám na CK děkuji.
  5. Vážený pane Wisnare, vrátili jsme se z dovolené ze Sardinie a chtěla jsem Vám tímto poděkovat za krásnou dovolenou a vyjádřit pochvalu pro průvodce p.Petra, který organizačně i vědomostně excelentně zvládal všechny situace, čímž dovolenou vyzdvedl na výbornou! Velká pochvala patří i příjemným řidičům, kteří nás bezpečně dovezli!
  6. Dobrý den, ráda bych poděkovala za perfektní zájezd na Sardinii. Průvodce Petr opět nezklamal – předal nám spoustu zajímavých informací, na naše nekonečné dotazy ochotně odpovídal a rád poradil, za což mu moc děkujeme. Povídání si s ním ve chvílích volna bylo pro mě velkým přínosem. Ubytování bylo pěkné a všechny výlety pohodové (i díky pohodlí v červeném autobusu). Velký obdiv a díky patří též řidičům Tondovi a Ondrovi za jejich práci, navíc byli milí, vstřícní a veselí. Poděkovat bych chtěla i zaměstnancům z CK Wisnar při samotném objednání zájezdu, jste skvělá parta a  lepší CK neznám. Děkujeme a těšíme se zase příště!

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *