Kód312
Lokalita,
Délka 4 dny
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
15.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Vydejte se s námi do Věčného města neboli Caput Mundi – hlavního města světa a poznejte nesrovnatelnou nabídku umění a architektury, temperamentní a velkorysé obyvatele, úchvatnou kuchyni, stejně jako světové proslulou kávu a zmrzlinu. Náš průvodce se postará o to, že si budete dny a večery užívat naplno, bezstarostně, tak jako to dělají praví Římané.  Řím je možné považovat za nejkrásnější muzeum světa.  Říká se, že jeden život je pro Řím krátký, je toho zde tolik k vidění, že se zde zaručeně vrátíte a toto město si zamilujete. ZÁJEZD PRO MENŠÍ SKUPINY, KTEŘÍ TOUŽÍ V KLIDU A POHODÉ POZNAT ŘÍM ZA NEFORMÁLNÍ ASISTENCE PRÚVODCE.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy do Říma, transfer z letiště, přesun na hotel, ubytování. Po krátkém odpočinku se společně vydáme poznávat Řím. Začneme na Piazza di Republica navazující na slavné Diokleciánovy lázně a kostel Santa Maria degli Angeli. Po Via Nazionale se vydáme na Quirinal, dnes se zde nalézá sídlo prezidenta. Z vyhlídky se rozprostírá nádherný výhled na Řím a Vatikán, který je nejromantičtější při západu slunce. Odsud je to blízko k neopominutelné Fontáně di Trevi, kde vám stačí jedna drobná mince, abyste si zajistili opravdovou lásku a do Říma se opět vrátili. Nalézá se zde spousta možností na občerstvení i příležitost ochutnat nejlepší zmrzlinu v Římě, proto zde oceníte osobní volno. Poté se projdeme na Piazza di Spagna, kde budeme obdivovat slavné Španělské schody, kostel Santisima Trinita, fontánu La Barcaccia i sloup Imaculaty. Dále se podíváme na rozlehlé Piazza di Popolo s impozantními kostely Santa Maria in Monte Santo a Santa Maria Miracoli. Večer návrat na hotel, nebo individuální volno. Nocleh.

  • 2. den:

   Navštívíme nejmenší suverénní stát na světě – Vatikán. Na velkolepém Piazza San Pietro se pokocháme pohledem na Baziliku sv. Petra. Nemusíte být nábožensky založení, aby vám basilika vyrazila dech – tento chrám je nejen velký, ale je také projevem umělecké geniality. V osobním volnu budete mít čas k její návštěvě. Zájemci mohou vystoupat do výše 119 m nad hlavním oltářem na Michelangelovu kupoli a budou odměněni omračujícím panoramatickým výhledem na Řím. Jistě si nenecháte ujít enormní Musei Vaticani s rozsáhlými sbírkami umění, jenom na prohlídku hlavních skvostů budete potřebovat několik hodin. Pro mnoho lidí je hlavním důvodem k návštěvě muzeí možnost spatřit znamenitou Sixtinskou kapli, známou především díky slavnému uměleckému dílu od Michelangela, a také to, že se zde schází konkláve, aby zvolilo nového papeže. Později odpoledne budeme opět poznávat Řím. Uvidíme Andělský hrad, který zaujme svou důmyslností a majestátností. Na Andělském mostě budeme obdivovat nádherné sochy od Berniniho a kochat se výhledy na řeku Tiberu. Podíváme se k Augustovu mauzoleu a k nejvýznamnější římské památce Ara Pacis. Via dei Coronari – cesta poutníků, vedoucí romantickými zákoutími starého Říma nás dovede na Piazza Navona, které patří k nejkrásnějším náměstím. Zdobí jej 3 velkolepé fontány, neodmyslitelně spousta malířů, kavárničky, restaurace a gelaterie. Kolem budovy senátu Palazo Madama se dostaneme k Pantheonu a vychutnáme si atmosféru těchto půsovivých míst. Milovníci kávy jistě neodolají šálku tohoto výtečného moku v tradiční pražírně kávy. Podíváme se také do kostela Santa Maria Sopra Minerva, kde jsou pochováni Medičejší papežové. Nedaleko se nalézá parlamet a Montecitorio. Na Piazza Colona budete obdivovat Palazzo Chigi, sídlo italského premiéra a velkolepý sloup Marca Aurelia. Poté osobní volno v místech plných romantiky, malebných náměstí a uliček v centru Říma. Můžete si užít večerní passeggiatu, tak jak to dělají Italové. Návrat na hotel, nocleh.

  • 3. den:

   Vydáme se kolem velkolepé basiliky St. Maria Magiore k soustavě tržišť vybudovaných císaři, nazývaných Císařská fóra. Nejzachovalejší je Trajánovo fórum se sloupem Colona di Trajano, který zdobí spirálovitý reliéf znázorňující bitvy a je považován za jednu z nejlepších ukázek římského sochařství. Trajánovo tržiště – mohutný polokruhovitý komplex, je ukázkou antického ekvivalentu nákupního centra s obchody a kancelářemi na třech podlažích. Rušnému náměstí Piazza Venezia vévodí nejviditelnější římská dominanta Vittoriano – monument postavený na oslavu Vittoria Emanuela II. a sjednocené Itálie, který vás uchvátí svou velkolepostí. Procházka nás zavede na Templi di Eta Republicana, kde se dozvíte, jak to bylo se zavražděním Césara. Poté se můžete těšit na hlučné a pestré Campo del Fiore – známý potravinový a květinový trh, kde budete mít čas nasát zdejší atmosféru a pokochat se a ochutnat místní produkty jakými jsou bezesporu nesčetné italské sýry a prvotřídní prosciutto, dopřát si skleničku Spremuta di arancia, či skvělého vína, nebo si vychutnat dokonalé capuccino. Nalézá se zde také jedno z nejstarších lahůdkářství v Římě se spoustou delikates. Nahlédneme také na Palazzo Farnése. Poté projdeme ulicemi židovského ghetta a kolem Teatro Marcello. Vystoupáme na Kapitol, které je již od antických dob sídlem římské samosprávy. Nachází se zde nejstarší veřejné muzeum na světě Musei Capitolini. Spatříme zde také tradiční symbol města – sošku vlčice kojící dvojčata Romula a Rema. Z kapitolu se skýtají mimořádné výhledy na Forum Romanum – nejstarší a největší z římských fór, které bylo v antickém Římě obchodní promenádou, společenským a náboženským centrem v jednom. Ze všech římských památek vás nejvíc nadchne Koloseum – amfiteátr, který mohl pojmout 50 000 návštěvníků, byl nejobávanější římskou arénou. Tady se utkávali gladiátoři v nelítostných soubojích a odsouzení vězňové bojovali s hladovými lvy. Tento významný symbol věčného Říma nepřestává vyzařovat majestát. Odpoledne osobní volno k návštěvě Kolosea, Fora Romana a Palatina, případně Kapitolských muzeí. Možnost posezení v tradičních tratoriích s originální římskou kuchyní. Schoping můžete realizovat na rušné Via del Corso či Via del Babuino. Zájemci se mohou podívat do nedalekého kostela Sv.Petr v řetězech a obdivovat Michelangelova Mojžíše i převzácnou křesťanskou relikvii – řetězy, ve kterých byl spoután sv. Petr. Návrat na hotel, nocleh.

  • 4. den:

   Dle časových dispozic osobní volno před odletem. Transfer na letiště, odlet zpět z Říma do Prahy.

  Odlety a další informace

  • Odlety z Prahy
  • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem. Let může být uskutečněn s 1 přestupem.
  • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu.
  • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.
  • Charakteristika 3 lůžkového pokoje: za 3 lůžkový pokoj je považován dvoulůžkový pokoj s přistýlkou. Přistýlkou může být pohovka, rozkládací gauč, palanda či lehátko.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  3123 (Čt) 25.7.2024 - (Ne) 28.7.2024 20.990 Kč 22.990 Kč 25.990 Kč Doprava Letecky
  3124 (Čt) 17.10.2024 - (Ne) 20.10.2024 20.990 Kč 22.990 Kč 25.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  3123  (Čt) 25.7.2024(Ne) 28.7.2024 (Čt) 25.7.2024 - (Ne) 28.7.2024 16.990 Kč 18.990 Kč 20.990 Kč Doprava Letecky
  3124  (Čt) 17.10.2024(Ne) 20.10.2024 (Čt) 17.10.2024 - (Ne) 20.10.2024 15.990 Kč 16.990 Kč 19.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Řím - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti (40x20x25cm)
  • 3 x ubytování v hotelu*** nebo pohodlném hotelu**** v dostupnosti metra a mhd
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Dopravu metrem, vstupy, místní taxy
  • 3 x snídaně hotel *** 1790 Kč
  • 3 x snídaně hotel **** 1990 Kč
  • Transfery z letiště na hotel a zpět na letiště 30 EUR
  • Velké zavazadlo kabinové zavazadlo 1000 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy

  Napsat recenzi

  Recenze 5


  1. Jsem naprosto nadšená! Tento zájezd dostali rodiče k narozeninám. Hned na začátku se mi líbila komunikace s cestovní kanceláří. Na letišti na ně čekal pan delegát Petr, který byl velmi sympatický, ochotný, příjemný a milý. V úvodu představil celý zájezd. Pro mé rodiče, kteří letěli poprvé a nevěděli vlastně, co je na letišti čeká, byl pan Petr spása. Vše vysvětlil a poradil a já jsem věděla, že předávám rodiče do správných rukou. Samotný zájezd se našim velice líbil. Řím byl okouzlující, hotel krásný v centru Říma, lidé byly už odbaveni, takže vše šlo snadno. Výklad ke všem památkám byl tak ohromující, že naši byli uchváceni. Vše naprosto perfektní. Nemohu nic jiného než doporučit! A moc bych chtěla poděkovat panu Petrovi, který ukázal rodičům lásku k Římu a létání. Určitě zakoupením takového zájezdu nebudete litovat, protože já rozhodně nelituji!
  2. Výhodná ubytovací lokalita, čistý hotel i pokoj s odpovídajícím vybavením, příjemný personál, dobře sestavený plán prohlídek. Za velký bonus považuji skvělou průvodkyni Katku, která byla nejen velmi vstřícná a praktická, ale její entuziazmus při výkladu a zejména zajímavé informace v historických souvislostech, které v průvodci ani v učebnicích historie snadno nenajdete, povýšily zážitek z poznávacího zájezdu na vyšší úroveň. Moc děkujeme.
  3. Zájezd se nám oběma moc líbil. Pan průvodce byl perfektní. Večer nás sice bolely nohy, ale viděli jsme a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Děkujeme a zdravím.
  4. Dobrý den, chtěla bych poděkovat za úžasný zážitek v Římě. Hlavní dík patří úžasné paní průvodkyni Katce, která byla neuvěřitelně milá, vtipná a k tomu chodící encyklopedie. Byla opravdu úžasná a doufám, že i příště budeme mít na ni štěstí.
  5. Dobrý den, chtěl bych Vám poskytnout zpětnou vazbu, že jsme byli oba s mojí matkou spokojeni s celým průběhem zájezdu i s ubytováním. Především bychom však chtěli pochválit vynikající práci pana průvodce po celou dobu pobytu v Římě. Děkuji Vám.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *