Kód603
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
42.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Vydejte se s námi poznat NEW YORK v předvánočním období, kdy je toto město vyšperkované úchvatnou vánoční výzdobou. Výkladní skříně obchodních domů s nádhernou výzdobou se stávají lákadlem pro oči, jejichž dekorace se působí téměř animovanými divadelními scénami. Některé mrakodrapy, ulice a parky mají tak dokonalé vánoční osvětlení, že na jeho popsání nestačí slova. Kouzelné jsou také vánoční trhy např. na Columbus Circle či v Bryant Parku se svými 125 vánočně zdobenými venkovními butiky. Vánoční atmosféra vládne také v pasážích Grand Central terminal a obrovským vánočním trhem se stává i Union Square. Proslulý gigantický vánoční strom u Rockfellerova centra se svým kluzištěm proslaveným z celé řady filmů láká každého návštěvníka. Vše je doplněno o animace postav andělů tvořených z barevných světel, jež vytváří pocit jedinečného vizuálního zážitku. Předvánoční čas je unikátní možností, jak zažít New York v plné kráse.

  Během poznávání New Yorku Vás bude provázet náš zkušený průvodce, budete mít také dostatek prostoru ke svým zájmům a možnost si užívat jedinečnou vánoční atmosféru New Yorku!

  Program

  • 1. den:

   Odlet, přílet do NY (6hod časový posun), transfer na hotel, ubytování. Poté začneme poznávat Midtown. Procházka povede k impozantnímu nádraží Grand Central Terminal v jehož pasážích vládne unikátní vánoční atmosféra, jež se vznáší kolem desítek vánočně zdobených stánků. Z těchto míst uvidíte jeden z nejvýraznějších newyorských symbolů Chrysler Building. Jsou to místa, kde jsou spousty barů, proč právě zde nezkusit vyhlášený „Prohibition coctail“. Poté se projdeme  po Broadway a zažijeme soumrak v srdci Manhattanu na Times Square. Ocitneme se v záři obrovských reklam a osvětlených mrakodrapů. Vidět to obrovské množství lidí, cítit tempo tohoto města bude pro vás nezapomenutelným zážitkem. Zážitek bude umocněn návštěvou večerního vánočního trhu v Bryant Parku, odkud uvidíte New York Public Library a nádherný pohled na okolní mrakodrapy HBOBank of AmericaSalomon Tower. Návrat na hotel, nocleh.

  • 2. den:

   Prohlédneme si Battery Park a vydáme se lodí na Liberty Island a pokocháme ikonickou Sochou Svobody. Navštívíme také Ellis Island a prohlédneme si zdejší Muzeum Imigrace. Poté se seznámíme s finanční čtvrtí, kde se vydělávají peníze. Projdeme se známou třídou Wall Street s největší koncentrací bank a burz na světě. Uvidíte Federal Hall i impozantní budovu Newyorské burzy. Novogotický kostel Trinity Church nám přiblíží trochu historie. Velkým zážitkem bude tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí působivý a dojemný památník obětem 11. září a Muzeum 9/11 Memorial. Uchvátí vás pohled na mrakodrap One World Trade Center, který je nejvyšší budovou nejen v USA ale na celé západní polokouli. V okolí jsou možnosti výhodných nákupů, a tak v osobním volnu budete moci lovit obrovské slevy v obchodním domě Century 21, či jiných. Poté se projdeme k City Hall s ozdobenou mohutnou kopulí. Uvidíte starý mrakodrap Woolworth Buildingz roku 1913, který býval nejvyšší stavbou NY. Velkým zážitkem bude procházka po Brooklyn Bridge, který je nejkrásnějším a nejstarším newyorským mostem, skýtající skvostní výhledy na Dolní Mantattnan. Ve čtvrti Chinatown se ocitnete v cela jiném světě a neuslyšíte zde ani jedno anglické slovo. Prohlídku zakončíme v italské čtvrti Little Italy, kde měla dříve sídlo newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr. Tento den vás naplní zážitky a město si opravdu užijete. Návrat na hotel, nocleh.

  • 3. den:

   Den zahájíme na Union Square, kde se konají známé newyorské vánoční trhy. Na Madison Square uvidíte budovu známé „žehličky“ Flatiron buildin Metropolitan Life building, který měl být v minulosti nejvyšší stavbou NY. V Madison Square parku si u Shake Shack budete moci vychutnat nejvyhlášenější hamburgery. Z vyhlídky v 86. patra Empire State Building, nejznámějšího newyorského mrakodrapu zažijete unikátní pohled na město, které budete mít jako na dlani. Nedaleko se nalézá rušné Harald Square, centrum obchodní zóny sousedící s obchodním domem Macy´S. Poté se přesuneme k Rockfellerovu centru – a zde u velkolepého vánočního stromu uprostřed neuvěřitelné výzdoby budete moci naživo snít svůj vlastní vánoční příběh. Nad Rockefeller Plaza se vznáší zlatá socha Promethea a je zde vybudováno kluziště. Projdeme se po vyhlášené Fifth Avenue kolem exkluzivních obchodů jako Cartier, Gucci, Versace, které nás uchvátí svou unikátní vánoční výzdobou. Navštívíme také impozantní neogotickou Katedrálu sv. Patrika, poutní místo amerických katolíků. Prohlídka interiérů jednoho z Trumpových mrakodrapů v Trump Tower, bude jistě zážitkem. Dopřejeme si zde malý odpočinek v kavárně. Uvidíme mrakodrapy slavných jmen jako je Bloomberg či City Bank. Dále nás čeká procházka po Central parku, který tvoří tkzv. zelené plíce NY. U Columbus Circle se sochou Columba a vychutnáme si další vánoční trh. Pak se přesuneme na na Times Square. Budete si moci vychutnat divadelní čtvrť, kde se nalézá 39 tradičních divadel a jejich atrakce a projít se po slavné Brodway. Návrat na hotel, nocleh.

  • 4. den:

   Dopoledne navštívíme čtvrť Harlem, kolébku černošského New Yorku a projdeme se jeho hlavní tepnou. Shlédneme vyhlášené divadlo Apollo Theater, které je symbolem černošské a jazzové hudby. Projdeme se kolem budov prestižní Columbia University, která dodnes vzdělává elitu USA. Podíváme se do monumentální Cathedral Church of St. John the Divine, představuje mistrovské dílo novorománského stylu a je největším svatostánkem v zemi. Před polednem se přesuneme metrem do nového obchodně administrativního centra Hudson Yards s možností návštěvy architektonicky jedinečné terasovité vyhlídky– Vessel, nových mrakodrapů a nákupního centra. Odpoledne budete mít osobní volno k nákupům a na k návštěvě muzeí např. MoMa, Guggenheimova muzea, Muzea historie přírody či dalších dle vlastního výběru. Ve večerních hodinách doporučujeme navštívit před nedávnem dokončený 427 m vysoký mrakodrap One Vanderbilt. Jeho observation desk nabízí neskutečné zážitky, jako procházku po skleněné terase nad 42th street,  skleněný výtah jež Vám umožní mít New York všude kolem sebe. Návrat na hotel, nocleh.Návrat na hotel, nocleh.

  • 5. den:

   Dle časových možností osobní volno. Odjezd na letiště a odlet zpět (6 hodinový časový posun).

  • 6. den:

   Přílet do Prahy

  Základní informace

  Upozornění: CK nezajišťuje a negarantuje zajištění vstupu na území USA. Aktuálně platí pro občany ČR a SR bezvízový styk a to pokud cestující má platný biometrický pas a splní podmínky registrace pro vstup do USA „ESTA“ vyplněním příslušného formuláře na internetu. Více informací naleznete kliknutím na odkazy:

  Celkové poplatky za registraci ESTA představují aktuálně 14 USD. Hradí se platební kartou. Formulář obsahuje dotazy jež jsou osobní, proto je nutné aby dotazník ESTA vyplnil každý klient sám. Důležité: potvrzení ESTA a KÓD ESTA je nutno vytisknout a vzít si jej na cestu do USA.

  VŠICHNI KLIENTI CK OBDRŽÍ INFORMACE JAK DOTAZNÍK VYPLNIT, INFORMACE K LETU A UBYTOVÁNÍ S DOSTATEČNÝM ČASOVÝM PŘEDSTIHEM.

  V případě odmítnutí vstupu na území USA ze strany místních autorit, neudělení víza a podobně CK považuje službu jako klientem nerealizovanou a vůči klientovi uplatní storno podmínky dle všeobecných podmínek a informací CK či propadnutí služby bez dalších finančních či právních nároků na CK či vládu USA.

  Letenka může být s přestupem (Frankfurt, Paříž, Londýn, Amsterdam..). Letenka je v ekonomické třídě. Za příplatek možnost provést rezervaci sedadel.

  K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána mhd (metro)

  Služby průvodce během pobytu v New Yorku v souladu s programem poznání New Yorku.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6031 (Čt) 28.11.2024 - (Út) 3.12.2024 59.990 Kč 63.990 Kč Doprava Letecky
  6032 (Čt) 27.11.2025 - (Út) 2.12.2025 59.990 Kč 63.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  6031  (Čt) 28.11.2024(Út) 3.12.2024 (Čt) 28.11.2024 - (Út) 3.12.2024 42.990 Kč 44.990 Kč Doprava Letecky
  6032  (Čt) 27.11.2025(Út) 2.12.2025 (Čt) 27.11.2025 - (Út) 2.12.2025 42.990 Kč 44.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - New York - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 4 x ubytování v hotelu *** typu Mariot, Best Western, Hilton Garden, County Inn, Wyndham nebo podobné v dosahu metra směr Manhattan (cca 15 minut metrem na Manhattan)
  • Česky mluvícího průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území USA, tipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD 49$
  • Státní, místní a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokojové lednici nebo baru
  • Vstupy do památek (orientačně) dle vašeho zájmu: Empire State Building Observation Deck 38 $, Statue of Liberty 18,5 $, Metropolitní muzeum 20 $, Muzeum moderního umění MoMa 25 $, Americké muzeum historie přírody 22 $, Guggenheimovo muzeum 18 $.
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 3.500 Kč dle ceníku letecké společnosti
  • Příplatek za 1 samostatně ubytovanou osobu na pokoji 10.000 Kč - na vyžádání

  Napsat recenzi

  Recenze 5


  1. Dobrý den. Air France – Let byl bezproblémový, jídlo vynikající, servis také, jen v letadle bylo poměrně málo místa na nohy, na druhou stranu letět Airbusem A380 byl skvělý zážitek, který stál za to. Hotel – naprosto bez problémů, obzvláště velmi oceňuji možnost uvařit si kávu či čaj přímo na pokoji. Průvodce – klobouk dolů před jeho znalostmi a perfektní orientací v New Yorku. Komunikace s CK – perfektní, neustále informovala jasně a srozumitelně. Zájezd byl ale vynikající, předvánoční New York nádherný, proto za něj velmi děkuji.
  2. Se společnosti jsme byli spokojeni, vše v pořádku, avšak o trochu lepší servis měla podle nás společnost Delta na zpáteční cestě . Hotel a program byl v pořádku, průvodce byl opravdu milý pan a vše řádně zodpověděl a bylo vidět , ze se vyzná.
  3. Dobrý den, s AIR FRANCE jsem byla velmi spokojená, dokud jsem neletěla zpět s DELTA AIRLINES. Nevěřila jsem, že to jde, ale byl to ještě větší luxus a komfort se vším všudy. Hotel – vše perfektní, byla jsem naprosto spokojená. S programem jsem též velmi spokojená, byl vybrán velmi dobře a zajímavě. Jednička třikrát podtržená s hvězdičkou 🙂 Komunikace s CK perfektní.
  4. Dobrý den, s leteckou společností jsme byli spokojeni. Palubní servis i  komfort letadla byl velmi dobrý. Ubytování v hotelu bylo dobré, čistota a velmi dobrá atmosféra. Zvláště bych ocenila postele. Byly úžasné. Ohledně programu zájezdu si myslím, že byl sestaven velmi dobře. Přesně nám ukázal, co New Yourk nabízí. Průvodce pan Petr byl úžasný. Velmi sympatický, vstřícný a inteligentní. Velmi jsme obdivovaly jeho smysl pro orientaci, jazykovou vybavenost a nepřeberné množství znalostí. Komunikace s CK byly velmi dobrá. Velice Vám děkujeme za krásné zážitky z New Yorku.
  5. Přátelé v CK Wisnar. Obrovské díky za New York Tour, a to hlavně díky Vašemu kolegovi Petrovi, který nám dal z NYC ochutnat to nejlepší. Byl to nabitý a výživný program, který jsem taktak, belhaje se o holi, zvládal. Při pohledu o týden zpět a na naši foto-dokumentaci ještě stále nevěřícně kroutím hlavou nad tím, co jsme všechno za ty 4 pobytové dny díky našemu průvodci stihli. Lituju jen jedné věci: při jeho výkladu jsem měl mít od jeho prvních vět na Ruzyni až do jeho posledního dechu zapnutý diktafon! Ještě jednou DÍKY Petrovi a přeju Vám v CK všem krásné vánoční a novoroční svátky.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *