Kód740
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
20.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do Madridu, transfer na hotel, ubytování. Po krátkém odpočinku bude následovat první seznámení s Madridem. Procházka po hlavní ose Calle Mayor – Calle de Alcala. Tradiční západ slunce na náměstí Puerta Del Sol a večerní život města s nekonečnou energií v oblasti tohoto známého náměstí. Návrat na hotel. Nocleh.

  • 2. den:

   Prohlídka Starého Madridu začne na jednom z nejoblíbenějších míst Madriďanů na Plaza de Espaňa, kterému dominují dva mrakodapy – Torre de Madrid a Edifficio Espaňa. Socha Cervantese se sousoším Dona Quijote jedoucím na koni Rocinanto a na oslu jedoucím Sancho Panza se nalézá uprostřed. Odsud se vydáme k Real Monasterio de la Encarnacion – klášteru řádu Augustinů postaveném v místě původního Alcazaru. Nedaleko se nalézá Plaza Oriente lemované sochami králů i královen, důležité místo, kde se schromažďoval madridský lid při různých příležitostech. Spatříme zde Teatro Real, Jardines de Sabatini a lesopark Campo del Moro. Hlavní dominantou této části města je Palazo Real – rozlehlý a přepychový královský palác jež slouží jako sídlo královské rodiny. Budeme zde také obdivovat Plaza de la Armeria a Armeria Real – královskou zbrojnici a Katedrálu Nostra Siňora de la Almudena. V těchto místech oceníte osobní volno, po kterém budeme pokračovat ke kostelu San Francisco na Placa de la Paja jež bylo v minulosti obchodním centrem středověkého Madridu. Zde uvidíte gotickou Capilla del Obispo. Dále se vydáme na Plaza Conde Barajas a Plaza de la Villa k historické věži Torre de los Lujanes. Shlédneme Casa de Cisneros, Cassa de la Villa, Basiliku San Miguel. Nenecháme si ujít také Mercato de San Miguel – pravý místní trh, kde budeme mít osobní volno. Poté se podíváme na Plaza Mayor –  jendo z nejkrásnějších náměstí Madridu, bylo naplánováno jako amfiteátr,  okolní budovy s balkony jako hlediště. Je opravdu architektonickým klenotem, odehrávaly se zde všechny významné události země, probíhaly zde korunovace ale i popravy. Je lemováno spoustou kaváren, cukráren, barů a restaurací – ideální místo k dalšímu osobnímu volnu. Poblíž se nalézá spleť starých madridských uliček, kde pocítíte kouzlo pravého starého Madridu – Plaza Provincia s Palacio de Santa Kruz, Colegiata de San Isidro. Calle Paz nás přivede na slavné Plaza de Puerta del Sol – náměstí Sluneční brány se sochou medvěda – symbolu města. Nalézá se zde obchodní dům El Corte Ingléz, spousta obchodů a restaurací – ideální místo na osobní volno. Podvečer se podíváme na  Plaza San Martin a ke klášteru Monastiro de Las Descalzas Reales. Malebnými uličkami se dostaneme ke španělskému parlamentu – Congreso de los Diputatos, sídlu kortesů. Večer návrat na hotel nebo individ. volno v centru. Nocleh.

  • 3. den:

   Návštěva Burbonského Madridu – části města s parky, muzei a paláci, jež navazují na historické centrum. Prohlídku zahájíme na Puerta de Alcala – brána vytesaná z žuly jež je jedním ze symbolů Madridu. Nalézá se na Plaza de La Independencia, odkud se projdeme kolem impozantních palácových staveb jako je Palacio de Comunicaciones, Palacio de Linares na Plaza de Cibeles, kterému dominuje nádherná fontána se sochou římské bohyně Kybele. Na řadu přijde procházka po Paseo del Prado – náměstí podle vzoru Piazza Navona v Římě. Na jeho konci se nalézá známé museum Thyssen-Bornemisza a Plaza de Canovas del Castillo s jedinečnou Neptunovou fontánou. Budete moci obdivovat Hotel Ritz a Monumento del Dos de Mayo. Na řadu přijde osobní volno k návštěvě parků a muzeíí v této oblasti. Unikátní je Parque del Buen Retiro s jezerem, růžovým sadem, křišťálovým palácem a botanickou zahradou s 30.000 druhů stromů  a rostlin z celého světa. Zájemci o umění si nenechají ujít věhlasné Museo del Prado. Nalézají se zde další muzea jako Vojenské, Námořní, Národní Archeologické muzeum i budova Národní knihovny. Večer návrat na hotel nebo individ. volno. Nocleh.

  • 4. den:

   Toledo – vydáme se za poznáním historického města,  jež se tyčí na návrší nad řekou Tajo a za svými mocnými hradbami schovává tejemství spojené s obrovskou historií. Ani ne hodina jízdy vlakem z Madridu nás přivede k branám města. Vnoříme se a do jeho historických ulic a uliček lemovaných starými kamennými domy, paláci, kostely a pevností Alcazar. Dříve než přejdeme po mostě Puente de Alcantara přes řeku Tajo nás uchvátí nezapomenutelný pohled na impozantní siluetu města. Středověké uličky nás přivedou k Alcazáru – opevněnému paláci Karla V., velkolepé gotické katedrále s nádhernou vyřezávanou výzdobou a rozlehlým rajským dvorem. Spatříme také kostel de Santo Tomé, sinagogu Santa Maria la Blanca, klášter de San Juan de los Reyes, či kostel Santiago del Arrabel. Osobní volno. Pozdní odpoledne návrat do Madridu, nocleh.

  • 5. den:

   Dle časových dispozic osobní volno před odletem. Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  7401 (St) 18.9.2024 - (Ne) 22.9.2024 24.990 Kč 26.990 Kč Doprava Letecky
  7402 (St) 16.4.2025 - (Ne) 20.4.2025 24.990 Kč 26.990 Kč Doprava Letecky
  7403 (St) 1.10.2025 - (Ne) 5.10.2025 24.990 Kč 26.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  7401  (St) 18.9.2024(Ne) 22.9.2024 (St) 18.9.2024 - (Ne) 22.9.2024 20.990 Kč 22.990 Kč Doprava Letecky
  7402  (St) 16.4.2025(Ne) 20.4.2025 (St) 16.4.2025 - (Ne) 20.4.2025 20.990 Kč 22.990 Kč Doprava Letecky
  7403  (St) 1.10.2025(Ne) 5.10.2025 (St) 1.10.2025 - (Ne) 5.10.2025 20.990 Kč 22.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha – Madrid – Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 4 x ubytování v hotelu IBIS nebo podobném v dostupnosti MHD
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Dopravu MHD, vlak do Toleda 15 EUR, vstupy, místní taxy
  • 4 x snídaně hotel 1.690 Kč
  • Transfery z a na letiště 20 EUR
  • Odbavené zavazadlo do 10kg 1000 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *