Kód112
Lokalita,
Délka 10 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
15.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Vydejte  se s námi užít si nádhernou Korsiku – „Ostrov krásy“ , „Horu v moři“  či  „Perlu Středomoří“ ! Poznejte přírodní ráj – kraj oliv, vína, citrusů, fíků, mandlí a vzrušující horské  krajiny! Na tomto nejhornatějším ostrově Středomoří naleznete vše. Užijte si nepřelidněné pláže, průzračné  moře i ohromující přírodní scenérie.

  Korsika to je pohodová dovolená naplněná sluncem, kde se výlety na zajímavá místa tohoto rozmanitého ostrova  střídají se dny odpočinku u moře. Ubytování je zajištěno v krásné turistické vesničce s nádhernou vegetací v pohodlných bungalovech hned u moře. 

  Program

  • 1. den:

   Odjezd z ČR dle nástupních míst.

  • 2. den:

   Příjezd do Livorna, plavba trajektem na Korsiku. Vylodění na severovýchodě v BASTII, v největším přístavu na ostrově, který tvoří vstupní bránu Korsiky. S průvodcem si prohlédnete nejzajímavější části města jako je 300 m dlouhé Náměstí St. Nicolas lemované palmami, Radniční náměstí, nejstarší část města Terra Vechia a malebný Vieux Port – starý přístav. Odpoledne přejezd po východním pobřeží na jih ke Ghisonaccii na ubytování, osobní volno, nocleh.

  • 3. den:

   Volno u moře, relax na pláží, koupání. Nocleh

  • 4. den:

   Vydáme se na nejjižnější cíp ostrova a navštívíme město BONIFACCIO. Tento turistický magnet se choulí na strmých, bílých křídových útesech a jeho skaliska jsou omývána bouřícími vodami 12 km širokého průlivu, nalézajícího se mezi Korsikou a jižněji ležící Sardiní. Bonifacio je považováno za skvost ostrova a pro své útesy bývá nazýváno „korsickým Gibraltarem“.

   Prohlídneme si obě části tohoto opevněného středověkého městečka. Nejdříve poznáme Borgo Genovese – okouzlující starobylé centrum rozkládající se na útesu, tvořené spletí uzoučkých dlážděných uliček s množstvím obchůdků, kolem vysokých domů s tlustými zdmi, točící se kolem citadely, jež mu dodávají specifickou atmosféru. Vystoupáme zde po schodech krále Aragonského, které jsou vytesány přímo v útesu.

   Poté si vychutnáme část  La Marine, která se vine kolem přístavu, kde jistě neodoláte korsickým specialitám v některé z mnoha zdejších restaurací. K nezapomenutelným zážitkům patří výlet lodí, nabízející nekrásnější pohled na město a útesy od moře (fakult.).

   Odpoledne se zastavíme se u pláže SANTA GIULIA, která je považována za jednu z nejkrásnějších a nejmalebnějších na Korsice. Je doslova dech beroucí – přírodní, nedotčená, čistá se zlatavým pískem a křišťálově čistým mořem. Unikátem jsou borovice, které pláž lemují a svým tvarem připomínají slunečníky. Budete se zde moci vykoupat. Je zde možnost navštívit několik restaurací, barů a občerstvení.

   Podvečer zastávka v PORTO VECHIO nazývaného také „Město soli“ jehož bohatá historie sahá až do starověku. Prohlédneme si jeho centrum, městské opevnění, hradební věže a městskou bránu Porte Génovese, odkud je pěkný výhled na celý přístav a záliv. Klidnou atmosféru městečka vytváří bohatá síť malých obchůdků, kavárniček a restaurací.

   Návrat na ubytování večer. Nocleh.

  • 5. den:

   Volno u moře, koupání.

  • 6. den:

   Výlet (fakult.) na západní pobřeží ostrova do AJACCIA. Narodil se zde jeden z nejslavnějších vojevůdců Napoleon Bonaparte a dnes je kulturním a obchodním centrem ostrova.

   Pojedeme členitou horskou krajinou přes vnitrozemí ostrova, pod horskými velikány přes Ponte Leccia a Vizavonu. Zastávky na zajímavých místech s vyhlídkami. V Ajacicu nejdříve navštívíme korsický trh s mnoha chutěmi a místními specialitami. Budete moci ochutnat korsické sýry, sušené uzeniny, vína, myrtový likér, med a kaštany v mnoha formách. Pak si prohlédneme centrum města s krásnou palmovou kolonádou a přístavem, citadelu s hradbami, památník Napoleona. V osobním volnu budete moci navštívit muzeum a památník v rodném domě Napoleona, Chapelle Imeériale, kde se nalézá unikátní sbírka italského umění a monumentální mauzoleum pro celý Napoleonův rod, či Palác Fesch, kde sídlí muzeum výtvarného umění města. V srdci města budete moci poobědvat a vychutnat si korsickou gastronomickou tradici.

   Poté se vydáme na MYS PARATA, kde stojí Janovská věž, odkud se budete kochat nádhernými výhledy na mystické KRVAVÉ OSTROVY – Íles Sanguinaires, které mají krásné purpurové zbarvení. Ostrovy patří mezi chráněná území národního významu a představují přírodní oblast pozoruhodné kvality.

   Cestou zpět zastávka v horském vnitrozemském městečku CORTE, které leží skutečně v samém srdci ostrova a ze všech stran je obklopeno velehorami. Je nazýváno také srdcem, či duší Korsiky a za neoficiální hlavní město ostrova. Nad městem se hrdě tyčí citadela, která je spjata s historickými událostmi, které hýbaly dějinami celé Korsiky. Prohlédneme si historické centrum.Večer návrat na nocleh.

  • 7. den:

   Volno u moře. Nocleh.

  • 8. den:

   Volno u moře, koupání.

  • 9. den:

   Dopoledne odjezd do Bastie, osobní volno v centru před odplutím, trh, nákupy, občerstvení. Nalodění na trajekt, plavba zpět. Zpáteční cesta zpět směr ČR.

  • 10. den:

   Návrat do ČR.

  Popis ubytování

  Ubytování je zajištěno v bungalovech na východním pobřeží Korsiky v moderní turistické prázdninové vesnici přímo u pláže a moře.

  Vybavení areálu: recepce, 2 bazény se slunečníky a lehátky, velká zahrada, restaurace se skvělou korsickou a mediteránskou kuchyní, bar, menší obchod s potravinami. Hosté mohou využít stolní tenis, minigolf, kulečník, tenisové hřiště, klub vodních sportů, půjčovny sportovního vybavení a pro děti jsou připraveny různé aktivity. K dispozici Wi-Fi.

  Vybavení BGW T4: 2x 2lůžková ložnice, obývací místnost s kuchyňským koutem, který je vybaven na vaření i stolování (k dispozici lednice, mikrovlnka, varná deska, kávovar- překapávač, myčka na nádobí, automatická pračka), koupelna se sprchou a WC,  TV, klimatizace, terasa s venkovním posezením. Bungalovy jsou zakomponovány do příjemného prostředí středomořské vegetace s parkovou úpravou a navazují na pláž, která je klientům plně k dispozici.

  Vybavení BGW T2 – STUDIO: obývací místnost s lůžkem pro 2 osoby, na kterou navazuje kuchyňský kout vybaven na vaření i stolování (k dispozici lednice, mikrovlnka, varná deska, kávovar – překapávač, myčka na nádobí, automatická pračka, koupelna se  sprchou a WC, TV, klimatizace, terasa s venkovním posezením.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1121 (Pá) 7.6.2024 - (Ne) 16.6.2024 19.990 Kč 21.990 Kč Doprava Autobus
  1122 (Pá) 14.6.2024 - (Ne) 23.6.2024 20.990 Kč 22.990 Kč Doprava Autobus

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  1121  (Pá) 7.6.2024(Ne) 16.6.2024 (Pá) 7.6.2024 - (Ne) 16.6.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Autobus
  1122  (Pá) 14.6.2024(Ne) 23.6.2024 (Pá) 14.6.2024 - (Ne) 23.6.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v samostatném bungalovu pro 2 osoby (dvoulůžkový pokoj typu STUDIO s vybaveným kuchyňským koutem, koupelnou s WC
  • 7x ubytování v bungalovech pro 4 osoby (2x 2lůžkový pokoj, obývací pokoj s vybaveným kuchyňským koutem, koupelnou s WC)
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • trajekty, průvodce, uvedené výlety
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Vstupy
  • Místní taxy vybírané dle seznamu
  • Úklid apartmánů 15 EUR na osobu (nezahrnuje úklid kuchyně, umytí nádobí a vynesení odpadu)
  • Vratná kauce 50 EUR na osobu za vrácení nepoškozeného apartmánu, inventáře, klíčů a dodržení zákazu kouření v ubytovací jednotce.
  • Fakultativní výlet - na západní pobřeží ostrova do Ajaccia 20 EUR. Výlet se uskuteční při min. počtu 25 osob
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu
  • Lůžkoviny

  Napsat recenzi

  Recenze 1


  1. Dobrý den pane Wisnare, chtěli jsme poděkovat za fantastickou dovolenou na Korsice. Ubytování jsme měli super. Ještě jednou díky.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *