Kód885
Lokalita, ,
Délka 8 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
32.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Dubaj + Abu Dhabi pro náročné               

  Objevte to nejlepší z Dubaje! Luxus, dech beroucí mrakodrapy, megalomanská nákupní centra, moře i exotiku!

  Vyjeďte na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, shlédněte nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab, zažijte velkolepé výhledy na ikonický The Palm Jumeriah z prosklené vyhlídkové plošiny The View. Pokochejte se pohledem na panorama mrakodrapů z největšího rámu světa Dubai Frame, užijte si největší nákupní centrum světa Dubaj Mall, navštivte futuristické muzeum budoucnosti v nekrásnější budově světa. Vychutnejte si jízdu džípy do pouště a dopřejte si odpočinek u moře. Vydejte se do hlavního města Abu Dhabi a shlédněte mramorovou mešitu šejka Zayeda.

  Poznejte, co činí Dubaj Dubají a zažijte její jedinečné kouzlo a atmosféru v malé skupině s českým průvodcem.

  Zájezd je možné prodloužit o libovolný počet dní.

  Program

  • 1. den:

   Odlet z Prahy dle letového řádu, obvykle dopoledne. Přílet do Dubaje, transfer na hotel, ubytování, volno, nocleh.

  • 2. den:

   Poznávání Dubaje začneme u megalomanského ostrova The Palm Jumeirah, připomínající palmu. Pojedeme na jeho konec, kde vás na ohromí ikonický hotel Atlantis. Bezkonkurenční výhledy na ostrovy si můžete užít z The View at The Palm na 52. podlaží mrakodrapu Palm Tower ve výšce 240 m. Z této prosklené vyhlídkové plošiny můžete obdivovat nejen panorama ostrovů, ale také Arabský záliv a v dálce panorama Dubaje.

   Poté se projedeme ultramoderní mrakodrapovou čtvrtí Dowtntown se scenérií úchvatných mrakodrapů a moderních staveb. Cestou shlédnete také futuristickou stavbu Museum of the Future, jež považována za nejkrásnější budovu světa a nepřehlédnutelný Dubaj Frame, připomínající zlatý rám obrazu.

   Následovat bude Dubaj Marina – uměle vytvořený záliv, kde se zrcadlí moderní a impozantní stavby a vyznačuje se živým životním stylem. Uvidíte také krásnou budovu mešity Al Rahim. Projdeme se částí promenády The Walk, jež je protkaná kavárnami, restauracemi i obchody, kde oceníte volno na oběd, nebo osvěžující nápoj.

   Pak navštívíme největší nákupní centrum světa – Dubaj Mall a shlédnete jeho atrakce jako Akvárium se žraločím tunelem, kluziště a vodopád. Pokocháte se nejvyšší budovou světa Burj Khalifa (828 m, 163 pater), jež je korunou velkolepé architektury Dubaje. Zájemci mohou vyjet výtahem do 124. patra na vyhlídku „At the top“a z výšky 456m shlédnout úžasné výhledy na panorama města. Lze vyjet až na „At the top sky“ do 148. patra ve výšce 555 m, která je mnohem luxusnější.

   Večer se můžete těšit na působivou, hudebně světelnou show Dubaj Fountain. Nocleh.

  • 3. den:

   Pojedeme do Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je celoročně otevřená krytá lyžařská sjezdovka. Zájemci mohou navštívit Dubai Miracle Garden, údajně největší květinovou zahradu na světě, kde uvidíte zázračný kvetoucí svět v poušti. Na rozloze 72.000 m2 naleznete 45 miliónů květin, které jsou ztvárněny jako nejrůznější barevné květinové expozice např. v podobě zvířat, zámků, letadla či postav.

   Poté pojedeme do Madinat Jumeirah, kde vás okouzlí luxus přepychového světa, jako z pohádky Tisíce a jedné noci. Prohlédnete si zajímavý orientální súk, kde můžete nakoupit krásné umělecké výrobky a suvenýry. Je zde také spousta kaváren, kde se můžete občerstvit. Pokocháte se výhledem na Burj al Arab – nejluxusnější hotel světa, jež je nejznámější ikonou města. Cestou shlédnete četné mrakodrapy v Business Bay, Finantial Center, World Trade Centre, mrakodrap Emirates Tower i univerzitní čtvrť.

   V pozdní odpoledne si užijete koupání na plážích JBR, kde okusíte moře Perského zálivu. Ti co hledají dobrodružství  zde mohou vyzkoušet také vodní sporty. Oceníte zde spoustu restaurací, kde si můžete dopřát skvělou večeři. Život zde probíhá do pozdních nočních hodin, který můžete užívat plnými doušky. Nocleh.

  • 4. den:

   ABU DHABI – celodenní fakultativní výlet do nejbohatšího emirátu a hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíte uměle vytvořený přístav Jabel Ali, pobřežní promenádu Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy města. Můžete se těšit na návštěvu impozantní Mešity šejka Zayeda, jež vyniká krásou a přepychem. Shlédnete také palác šejka, luxusní hotel Emirates Palace  i budovu Ferrari World. Návrat na nocleh.

   Alternativou je individuální volno v Dubaji. Můžete se koupat a slnunit na krásné pláži La Mer, užít si adrenalin v Aquaventure Waterpark, navštívit podmořské akvárium, nebo The Green Planet – deštní prales plný zvířat, či Dubaj Safari park – moderní obrovskou zoologickou zahradu, která je domovem více jak 2500 zvířat, kde budete projíždět mezi lvi, či procházet se ve voliéře plné exotického ptactva a obrovských papoušků.

  • 5. den:

   Dubaj není jen o moderním luxusu, ale zachovává si svou kulturu a tradice. Ve staré čtvrti Bur Dubaj se seznámíte s částí Bastakiya, kterou založili bohatí perští obchodníci. Spatříte pevnost Al Fahidi i část Al Seef, jež vás přenese o staletí zpět. Úzké uličky v staro-arabském stylu, větrné věže Badghíry, korálovo-vápencové budovy, honosné brány i krásně zdobené dveře, modelují představu starého Dubaje. Kdysi zde měli základnu legendární lovci perel, dnes jsou zde muzea, restaurace a kavárny. Uvidíte také bývalý dům šejka Saeeda al Maktum, který byl přestavěn na muzeum.

   Zážitkem bude návštěva Grand Souk s obchůdky kvalitních látek a textilu. Zažijete nakupování v orientální atmosféře, kde je smlouvání nákupním zážitkem. Poté romantická plavba dřevěnou lodičkou Abra, která nás dopraví na druhý břeh zálivu Dubai Creek do čtvrti Deira na další arabská tržiště s typickou atmosférou. Navštívíme Gold Souk, jež je proslulý jako největší bazar zlata na světě, ale také stříbra a diamantů. Můžete si zde koupit šperky od výmyslu světa. Nemineme Spice Souk provoněný kořením i atraktivní Paffum Souk s voňavkami.

   Odpoledne oceníte volno k svým zájmům. Doporučujeme navštívit Museum of the Future – Muzeum budoucnosti, které dle National Geographic patří mezi 14 nejkrásnějších muzeí na světě. Architektonicky výjimečnou budovu ve tvaru oka, nazval šejk Zayed nekrásnější budovou planety. Vyniká arabskou kaligrafií, jež tvoří verše poezie vyjadřující vizi města. To, co skrývá pod povrchem je však ještě působivější. Představuje zajímavé expozice, kde budete svědky, jak věda a technologie mohou změnit naši planetu v následujících 50 letech. Vydáte se zde třeba na cestu do vesmíru a poznáte nejnovější technologické trendy technické vymoženosti. 

   Můžete navštívit také Dubaj Frame – připomíná nepřehlédnutelný zlatý rám obrazu. Je nejvyšším monumentem svého druhu na světě. Nachází se ve známém Zabeel Park a umožňuje z prosklené panoramatické vyhlídky ve výšce 150, vidět přechod mezi starou a novou Dubají. Odvážnější se mohou projít po 50 m dlouhém průhledném skleněném chodníku. Součástí je zajímavé muzeum dokumentující, jak se původní rybářská vesnice proměnila ve světoznámou metropoli. Ve Future Zone se vám naskytne dech beroucí pohled do budoucnosti, kde se seznámíte, jak bude Dubaj vypadat za 50 let.

   Nocleh.

  • 6. den:

   Celodenní volno k odpočinku –  koupání a slunění na kouzelných plážích lemovaných palmami s pozvolným vstupem do moře Al Mamzar. Nocleh.

   V pozdní odpoledne fakultativní výlet džípy do pouště a do beduínské vesnice. Vychutnáte si jízdu džípem po písečných dunách, shlédnete program břišních tanečnic a tanec s ohněm, na místní večeři ochutnáte tradiční arabská jídla, svezete se i na velbloudovi. (*nutno rezervovat v CK před odjezdem). Návrat na nocleh.

  • 7. den:

   Zájemci se mohou vydat na plavbu lodí po zátoce a kolem palmových ostrovů (fakultativně), jež vám umožní uvidět Dubaj z úplně jiné perspektivy.

   Odpoledne relax na pláži JBR  – slunění, koupání, odpočinek.

   Večer se můžete těšit na návštěvu Global Village, která nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat různorodé kultury, architekturu, tradice a gastronomii z více než 90 zemí světa na jednom místě. Jednotlivé stavby reprezentují různé země a kultury, a každá nabízí autentické zážitky, včetně tradičního jídla, umění, řemesel i zábavy. Večer vás zde ohromí nádherně nasvětlené stavby, které kopírují nejznámější stavby světa. Nocleh.

  • 8. den:

   Dopoledne individuální volno před odletem. V pozdní odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy dle letového řádu obvykle večer.

  Vstupy

  Vstupy orientačně (nejsou povinné, každý si vybere dle zájmu):

  Burj Khalifa 124. a 125. patro 149 – 224 AED dle času návštěvy

  Burj Khalifa + SKY 148.patro patro 379 – 533 AED dle času návštěvy

  Burj Khalifa 148.patro SKY +The Lounge + skleněná podlaha 749 AED

  Dubaj Mall Akvarium 169 – 254 AED

  Abu Dhabi 325 AED

  Dubai Frame 50 AED

  Výlet Džípy do pouště 220 AED

  Dubaj muzeum 3 AED

  Dubai Miracle Garden 55 AED

  AIN DUBAI 130 AED

  Aquaventure Waterpark včetně Akvária 299 AED

  SKI DUBAJ  2 hodiny 220 AED

  Monorail 20 AED na den

  Abra 1 AED

  Abra 1 AED

  Prodloužení pobytu

  Zájezd a pobyt lze na vyžádání prodloužit o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na osobu noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  8851 (Čt) 14.11.2024 - (Čt) 21.11.2024 45.990 Kč 48.990 Kč 52.990 Kč Doprava Letecky
  8852 (Čt) 13.3.2025 - (Čt) 20.3.2025 45.990 Kč 48.990 Kč 52.990 Kč Doprava Letecky
  8853 (Čt) 13.11.2025 - (Čt) 20.11.2025 46.990 Kč 49.990 Kč 53.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  8851  (Čt) 14.11.2024(Čt) 21.11.2024 (Čt) 14.11.2024 - (Čt) 21.11.2024 32.990 Kč 34.990 Kč 36.990 Kč Doprava Letecky
  8852  (Čt) 13.3.2025(Čt) 20.3.2025 (Čt) 13.3.2025 - (Čt) 20.3.2025 33.990 Kč 35.990 Kč 37.990 Kč Doprava Letecky
  8853  (Čt) 13.11.2025(Čt) 20.11.2025 (Čt) 13.11.2025 - (Čt) 20.11.2025 33.990 Kč 35.990 Kč 37.989 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • letenku Praha – Dubaj - Praha
  • letištní poplatky
  • kabinová zavazadla
  • 7x ubytování v hotelu*** nebo ****
  • 7x snídani
  • českého průvodce
  • pojištění CK

  Cena nezahrnuje

  • vstupy do památek a objektů
  • místní taxy
  • transfer z letiště na hotel 20 EUR
  • místní dopravu
  • Možnost prodloužit pobyt o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****
  • fakultativní výlety do Abu Dhabi a do pouště

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *