Kód885
Lokalita, ,
Délka 8 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
30.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Dubaj + Abu Dhabi pro náročné               

  Objevte to nejlepší z Dubaje! Luxus, dech beroucí mrakodrapy, megalomanská nákupní centra, moře i exotiku!

  Vyjeďte na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, shlédněte nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab, zažijte velkolepé výhledy na ikonický The Palm Jumeriah z prosklené vyhlídkové plošiny The View. Pokochejte se pohledem na panorama mrakodrapů z největšího rámu světa Dubai Frame, užijte si největší nákupní centrum světa Dubaj Mall, navštivte futuristické muzeum budoucnosti v nekrásnější budově světa. Vychutnejte si jízdu džípy do pouště a dopřejte si odpočinek u moře. Vydejte se do hlavního města Abu Dhabi a shlédněte mramorovou mešitu šejka Zayeda.

  Poznejte, co činí Dubaj Dubají a zažijte její jedinečné kouzlo a atmosféru v malé skupině s českým průvodcem.

  Zájezd je možné prodloužit o libovolný počet dní.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy dle letového řádu, obvykle ráno. Přílet do Dubaje, transfer na hotel, ubytování, volno, nocleh.

  • 2. den:

   Poznávání Dubaje začneme u ikonického The Palm Jumeirah. Jedinečný zážitek velkolepých výhledů na Palmu se skýtá z vyhlídky The Palm View, z 52.patra nejvyššího mrakodrapu na Palmě. Z výšky 240 m a z 360stupňové prosklené plošiny můžete obdivovat uměle vytvořený ostrov The  Palm Jumeriah uprostřed třpytivých vod Arabského zálivu, spolu s dalšími ikonami Dubaje uvidíte také panorama města s mrakodrapy. Pak pojedeme po visuté dráze vláčkem napříč The Palm na konec, kde vás ohromí jeden z klenotů ostrova, majestátní a luxusní hotel Atlantis.

   Poté se projedeme ultramoderní mrakodrapovou čtvrtí Dowtntown, její scenérie plná úchvatných mrakodrapů a moderních staveb bere dech.

   Následovat bude Dubaj Marina, největší umělý přístav světa s několika kilometrovou promenádou, jež patří mezi nejluxusnější části Dubaje. Je vsazen do umělého zálivu, kde se zrcadlí impozantní stavby, mezi nimi i mešita Al Rahim. Budete obdivovat luxusní jachty v Dubaj International Marine Club. Projdeme se částí promenády The Walk, která je plná života, protkaná kavárnami, restauracemi i obchody. Poobědvat zde a odpočinout si u osvěžujícího koktailu, či kávy bude skvělým zážitkem. Na rozlehlých plážích JBR okusíte moře Perského zálivu.

   Večer navštívíme největší nákupní centrum světa Dubaj Mall jehož výjimečnost nespočívá jen v jeho obrovské velikosti, ale i v exkluzivní poloze samého centra Dubaje. Kromě nespočetného množství obchodů vás ohromí atrakce jako Akvárium se žraločím tunelem, kluziště či vodopád.

   Korunou velkolepé architektury Dubaje je nejvyšší budova světa Burj Khalifa, dosahuje výšky 828 m a má 163 pater. Vyhlídková terasa „At the top“ ve 124. patře otevírá nezapomenutelné výhledy na futuristické panorama města. Výtah vás zde do výšky 456 m vyveze za 1 minutu, rychlostí 36 km za hodinu. Náročnější zájemci mohou vyjet až do 148. patra, kde je navíc otevřená vyhlídková plošina a prosklená podlaha.

   Den zakončíme shlédnutím hudebně světelné show působivé fontány Dubaj Fountain. Nocleh.

  • 3. den:

   Okouzlí vás luxus a zase jen luxus přepychového pohádkového světa jako z tisíce a jedné noci komplexu Madinat Jumeirah. Kromě hotelů s desítkami restaurací, kaváren, klubů, diskoték a zajímavého orientálního súku, se odsud nabízí perfektní výhled na nejznámější ikonu města, fascinující a nejluxusnější hotel světa Burj al Arab, kde si pořídíte krásné fotky.

   Cestou uvidíte četné mrakodrapy Business Bay, Finantial Center, World Trade Centre, mrakodrap Emirates Tower i univerzitní čtvrť.

   Zastavíme v Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je celoročně otevřená krytá lyžařská sjezdovka, kde oceníte možnost oběda.

   Poté se přesuneme do Zabeel Park k obrovské ikonické stavbě Dubai Frame připomínající nepřehlédnutelný zlatý rám obrazu, jež je nejvyšším monumentem svého druhu na světě. Než se dostanete na prosklenou vyhlídku ve výšce 150 m, shlédnete zajímavé muzeum, které dokumentuje, jak se původní rybářská vesnice proměnila ve světoznámou metropoli. Výtah vás dopraví do 48 patra za 75 sekund a pak už budete obdivovat panorama dubajských mrakodrapů i starou část města. Odvážnější se mohou projít po 50 m dlouhém skleněném průhledném chodníku. Ve Future Zone se vám naskytne dech beroucí pohled do budoucnosti, a uvidíte, jak bude Dubaj vypadat za 50 let.

   Spatříte také nejkrásnější budovu světaMuseum of the Future. Tato futuristická budova Muzea budoucnosti je pokryta arabskou kaligrafií, která tvoří vlastně okna a vyjadřuje výňatek poezie místního vládce Dubaje, jež vyjadřují vizi města.

   V pozdní odpoledne se zájemci mohou vydat na fakultativní výlet terénními džípy do pouště, kde si vychutnáte jízdu po písečných dunách a do beduínské vesnice. Můžete vyzkoušet i jízdu na velbloudovi. Připravena je tradiční arabská večeře s programem břišních tanečnic. Romantiku zažijete při pozorování západu slunce nad dunami. Nocleh.

  • 4. den:

   Fakultativní výlet do hlavního města Spojených arabských emirátů a také nejbohatšího emirátu ABU DHABI. Během cesty uvidíte největší uměle vytvořený přístav Jabel Ali. Projedete pobřežní promenádou Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy Abu Dhabi. Navštívíte impozantní mramorovou mešitu šejka Zayeda, jež vyniká svou krásou a přepychem a je třetí nejrozsáhlejší mešitou na světe. V hlavním sálu se nalézá koberec, vážící neuvěřitelných 35 tun. Vrcholem vší pompéznosti je série velkých lustrů z dílny Swarowski. Shlédnete také palác šejka, luxusní hotel Emirates Palace, který připomíná palác z pohádky Tisíce a jedné noci i část závodní dráhy Formule 1.

   Alternativou je individuální volno v Dubaji. Nocleh.

   Můžete se věnovat koupání a odpočinku na známé pláži La Mer, kde naleznete westernové městečko se spoustou restaurací, kaváren a butiků.

   Nebo navštívit Dubai Miracle Garden, které stojí za to vidět. Na 72.000 m2 naleznete 45 miliónů květin, ze kterých jsou postavené nejrůznější objekty jako zámky, zvířata, postavy, srdce, Airbas A380 či květinová vesnička. Jsou zde jezírka, fontány a spousta občerstvovacích možností.

   V nejoblíbenějším vodním parku Aquaventure Waterpark na Plamovém ostrově, jež je součástí ikonického hotelu Atlantis si můžete užít adrenalin i zdejší obrovské podmořské akvárium.

  • 5. den:

   Zavítáme do staré čtvrti Bur Dubaj, kde se seznámíte s historickou částí Bastakiya, kterou založili perští obchodníci. Je odlišná od všeho, co jste zatím v Dubaji viděli. Ponoříme se do světa ulic, kde uvidíte domy původních obyvatel a bazarových obchůdků plných zboží. Spatříte pevnost Al Fahidi i část Al Seef, která vás přenese o staletí zpět. Úzké hliněné ulice, větrné věže Badghíry, honosné brány i zdobené dveře modelují představu starého Dubaje. Kdysi zde měli základnu legendární lovci perel, dnes jsou zde muzea, restaurace a kavárny.

   Poté se projdeme uličkami Grand Souk s obchůdky kvalitních látek a textilu. Zažijete zde nakupování v orientální atmosféře skoro jako v pohádkách Tisíce a jedné noci, kde je smlouvání nefalšovaným nákupním zážitkem. Nalézá se zde také největší mešita města.

   Dřevěnou lodičkou Abra poplujeme na druhý břeh zálivu Dubai Creek do čtvrti Deira na další tradiční arabská tržiště s typickou atmosférou plnou barev a vůní. Obchůdky se zlatem, kořením a dalšího zboží, vás přenesou hluboko do Orientu. Vyhlášený je bazar se zlatem Golden Souk kde se nachází téměř 300 obchodů se šperky, zlatem a stříbrem, diamanty či platinou. Zajímavý je také Spice Souk provoněný kořením od výmyslu světa, jež zaměstná všechny vaše smysly. Koupíte zde vše od čaje, vanilkových lusků až po šafrán. Neméně zajímavý je Paffum Souk s voňavkami.

   Odpoledne možnost koupání.

   Večer procházka večerní Marina Dubaj, kde naleznete příjemnou atmosféru a kde můžete povečeřet. Nocleh.

  • 6. den:

   Volno k odpočinku, koupání a slunění na plážích La Mer. 2,5 km dlouhé pláže nabízí jemný písek, akvapark, umělecké galerie i širokou škálu obchodů, kavárniček a restaurací.

   Pokud nechcete odpočívat na plážích, můžete se vydat na celodenní výlet do AL AIN (fakultativně). Jedná se o kulturní klenot a nejzelenější město v S.A.E. se stovky oáz, bezpočet pevností, hradů a množstvím archeologických památek i pozoruhodným palácem šejka Zayeda, kde můžete navštívit zajímavé muzeum.  Je čtvrtým největším městem v S.A.E. rozkládající se na samém východě emirátu Abú Zábí u hranice s Ománem. Město má bohatou historii a bylo důležitou zastávkou starověkých kočovníků. Zážitkem je nádherný rozhled na město i přilehlé území Ománu z nejvyšší hory emirátů Abu Dhabi – Jebel Hafeet, na kterou vede scénická horská silnice.

   Večer je skvělým zážitkem jízda na nepřehlédnutelném Ain Dubai – nejvyšším a největším ruském kole světa. Nalézá se na Bluewaters Island a je schopno přepravit až 1750 cestujících v celkem 48 hi-tech kabinách a poskytuje výhled nejen na čtvrť Bluewaters, Dubaj Marina, Palm Jumeriah ale i  nejznámější místa jako např. Atlantis, Burj Al Arab či burj Khalifa. Nocleh.

  • 7. den:

   Nezapomenutelným zážitkem je plavba lodí (fakultativně) po zátoce a kolem palmových ostrovů, kdy z paluby lodě uvidíte Dubaj z úplně jiné perspektivy.

   Odpoledne volno ke koupání a slunění na některé ze atraktivních pláží například Jumeriah Beach Residence, kde se nedotčené pobřeží setkává se špičkovým nakupováním. Najdete zde vše na jednom místě, moře, pláž, nákupy i občerstvení.

   Případně si můžete si užít adrenalin v nejoblíbenějším vodním parku Aquaventure Waterpark na Plamovém ostrově, jež je součástí ikonického hotelu Atlantis. Navštívit můžete i zdejší obrovské podmořské akvárium.

   Večer vyrazíme na The Pointe Dubaj, přímo oproti pohádkovému hotelu Atlantis. Jedná se o nákupní galerii s restauracemi, jež je ideálním místem, kde zakončit den večeří. Jakmile se setmí, připravte se na okouzlující vizuální zážitek. Palm fountain je největší hrající fontánou světa, a celá show se odehrává na pozadí osvětlené pohádkové siluety hotelu Atlantis. Nocleh.

  • 8. den:

   Návštěva nově otevřeného Museum of the Future, kterou Shejk Zayed nazval nekrásnější budovou planety. Toto muzeum budoucnosti se nalézá se přímo na hlavní třídě Shejkh Zayedd Road a dle National Geographic patří mezi 14 nejkrásnějších muzeí na světě. Budova vyniká arabskou kaligrafií, kterou tvoří verše poezie vyjadřující vizi města. To, co skrývá pod povrchem je však ještě působivější. Představuje zajímavé expozice věnované proměnám technologie v následujících 20 letech.

   Poté dle časových možností individuální volno před odletem, odlet dle letového řádu, obvykle večer. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

  Vstupy

  Vstupy orientačně (nejsou povinné, každý si vybere dle zájmu):

  Burj Khalifa 124. a 125. patro 149 – 224 AED dle času návštěvy

  Burj Khalifa + SKY 148.patro patro 379 – 533 AED dle času návštěvy

  Burj Khalifa 148.patro SKY +The Lounge + skleněná podlaha 749 AED

  Dubaj Mall Akvarium 169 – 254 AED

  Abu Dhabi 325 AED

  Dubai Frame 50 AED

  Výlet Džípy do pouště 220 AED

  Dubaj muzeum 3 AED

  Dubai Miracle Garden 55 AED

  AIN DUBAI 130 AED

  Aquaventure Waterpark včetně Akvária 299 AED

  SKI DUBAJ  2 hodiny 220 AED

  Monorail 20 AED na den

  Abra 1 AED

  Abra 1 AED

  Prodloužení pobytu

  Zájezd a pobyt lze na vyžádání prodloužit o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na osobu noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  8851 (So) 19.11.2022 - (So) 26.11.2022 42.990 Kč 45.990 Kč 49.990 Kč Doprava Letecky
  8852 (So) 14.1.2023 - (So) 21.1.2023 43.990 Kč 46.990 Kč 50.990 Kč Doprava Letecky
  8853 (So) 11.3.2023 - (So) 18.3.2023 44.990 Kč 47.990 Kč 51.990 Kč Doprava Letecky
  8854 (So) 18.11.2023 - (So) 25.11.2023 45.990 Kč 48.990 Kč 52.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2 Doprava
  8851  (So) 19.11.2022(So) 26.11.2022 (So) 19.11.2022 - (So) 26.11.2022 30.990 Kč 32.990 Kč 34.990 Kč Doprava Letecky
  8852  (So) 14.1.2023(So) 21.1.2023 (So) 14.1.2023 - (So) 21.1.2023 31.990 Kč 33.990 Kč 35.990 Kč Doprava Letecky
  8853  (So) 11.3.2023(So) 18.3.2023 (So) 11.3.2023 - (So) 18.3.2023 32.990 Kč 34.990 Kč 36.990 Kč Doprava Letecky
  8854  (So) 18.11.2023(So) 25.11.2023 (So) 18.11.2023 - (So) 25.11.2023 33.990 Kč 35.990 Kč 37.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • letenku Praha – Dubaj - Praha
  • letištní poplatky
  • kabinová zavazadla
  • 7x ubytování v hotelu*** nebo ****
  • 7x snídani
  • českého průvodce
  • pojištění CK

  Cena nezahrnuje

  • vstupy do památek a objektů
  • místní taxy
  • místní dopravu a transfer
  • Možnost prodloužit pobyt o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****
  • fakultativní výlety do Abu Dhabi a do pouště

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *