Kod zájezdu669
Lokalita,
Kategorie zájezdu
Typ slevy
Typ ubytování
Kategorie ubytování
Typ dopravy
Strava
Cena od12.890 Kč

Program

 • 1. den:

  Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko do Itálie.

 • 2. den:

  Navštívíme hlavní město Itálie Řím bohaté na svou historii, velkolepé památky i umělecké skvosty. Ve Věčném městě budeme trávit celý den a ukážeme vám všechna nejdůležitější „Římská Nej“: na  Piazza Espagna se projdete op  Španělských  schodech, kde se konají známé módní přehlídky. Prosnulá Fontana di Trevi vás oslní svou velkolepostí a podkud do ní hodíte minci jistě se do Říma opět vrátíte. Pantheon ohromující zachovalý antický chrám. Piazza Navona, které patří k nejkrásnějším náměstím, již s neodmyslitelnými místními malíři, kteří  zde nabízí své výtvory. Vystoupáme na Kapitol, uvidíte symbol Říma – vlčici a z vyhlídky se vám odkryje pohled na Forum Romanum, které bylo v dobách starověkého Říma centrem všeho dění.  Od impozantního  památníku  Monumentu sjednocení Itálie Viktora  Emanuela II. a cestou římských fór  Césarova a Trajanova se vydáme k dominantě města Koloseu, největšího antického divadla, které je známé i tím, že bylo využíváno ke gladiátorským zápasům, kde zakončíme prohlídku.  Poté osobní volno:  možnost individuální návštěvy Vatikánu či muzeí. Nebo procházky v místech  plných romantiky, malebných náměstí a uliček v centru a posezení v některé z místních pizzerií. Nocleh.

   

 • 3. den:

  Časně ráno odjezd na jih Itálie, trajekt přes Messinskou úžinu na Sicílii. Přejezd do střediska na ubytování. Nocleh.

   

 • 4. den:

  Volno u moře, koupání, relax na pláži. Nocleh.

   

 • 5. den:

  Jedním z nevětších lákadel Sicíle je Palermo, hlavní město ostrova. Najdete zde antické, islámské, normanské, barokové i secesní stavby.  Okouzlí vás majestátní katedrála, gotický kostel Martorana i velkolepý Královský palác ze 12. století. Palermo je město kontrastů – přeplněné ulice střídají půvabná zákoutí, nablýskané barokové paláce i ošumělé středověké domy. Žádné město nevystihuje Sicílii tak přesně jako Palermo. Navštívíte také trh Vuccurio, který se táhne několika ulicemi a je skutečným útokem na chuťové i čichové buňky. Čersvé tuňáky, ančovičky, voňavá rudá rajčata, krevety, gigantické olivy… jistě dostanou i vás. Doporučujeme ochutnat vyhlášené sicilské dezerty např. Cannoli plněné sladkou ricotou, Cassatu či mandlové ovoce rozmanitých tvarů a barev. Poté se vydáme do nedalekého Monreale, klášterního areálu ze 12. století, který je jedním z nejskvostnějších chrámů Evropy. Je příkladem normanské architektury, jeho  elegantní exteriér vás připraví na oslnivý interiér, který patří k nejhezčím výtvorům italského středověku. Stěny  jsou pokryty nádherným pozlacenými mozaikami, které vytvářeli místní i benátští umělci,  převládá však byzántský styl.  Městečko se nalézá na kopci a proto je z něho pěkný výhled na okolí i  Palermo. V jeho stinných uličkách oceníte občerstvení, můžete si  dopřát i čerstvou šťávu z pomerančů.   Při cestě zpět navštívíme Cefalú, malebný rybářský přístav se spletí úzkých uliček, který  má zajímavou polohu mezi mořem a vysokou strmou stěnou La Rocca.  Uvidíte zde impozantní normanskou katedrálu ze 12 .stol. Návrat na nocleh.

   

 • 6. den:

  Volno u moře nebo možnost celodenního fakultativního výletu – plavby lodí na Aiolské ostrovy. Nejdříve navštívíme ostrov  Lipari. Projdeme uličkami stejnojmenného města, kde si budete moci koupit pemzu, která se zde těží i suvenýry z obsidiánu. Poté jeden z nejznámějších ostrovů Liparského souostroví – Vulcano, který je jedinečným darem přírody a jako přírodní unikát zapsán na seznamu UNESCO.  Největším lákadlem je zdolání dýmajícího Velkého  kráteru –  Gran Cratere, nejmladší ze zérie sopek, ke kterému se dá vystoupit. Budete odměněni nejen panoramatickým výhledem na celé souostroví ale můžete pozorovat i sopečné fumaroly s unikajícími párami. Sopečná činnost umožňuje nejen lázeň v léčivém sirném jezírku se sirným bahnem, ale také  koupání  v přírodní perličkové lázni, kterou ohřívají fumaroly na mořském dne. Návrat na nocleh.

   

 • 7. den:

  Volno u moře. Odpoledne výlet do Tindaris – známého poutního místa s černou madonou, které se nalézá na skále nad mořem a nabízí tak krásné výhledy. Zajímavá je i  návštěva antického města. Návrat na nocleh.

 • 8. den:

  Přejezd pod Etnou, nejvyšší činnou sopkou Evropy.  Cesta kolem Catanie na východní pobřeží do nejnavštěvovanějšího místa Sicílie Syrakusy, rodiště známého matematika Archimeda. Projdeme se historickým centrem s labyrintem romantických uliček, který se rozprostírá na ostrově Ortygia. Uvidíte známou Aretusinu fontánu i krásné městské paláce.  Navštívíme také archeologický areál Parco Archeologico, který leží na území někdejšího řeckého města Neapoli. Pýchou Syrakus je  antický amfiteátr i Apolonův chrám. Poté Taormina, jednoho z nejkrásnějších měst na Sicílii. Město leží na vysokém skalním útvaru a v jeho pozadí je vidět vrchol sopky. Nádherné úzké uličky vychází z pěší zóny a jsou plné kaváren, restaurací, značkových butiků a obchůdků se  suvenýry. Největší atrakcí je antické divadlo s  vyhlášenou akustikou.  Maupassant přirovnal Taorminu k obrazu, na kterém naleznete vše, co bylo na Zemi stvořeno pro potěšení oka, ducha i fantazie. Budete mít čas i na nákupy suvenýru např. keramiku, výšivky, předměty vyrobené z lávy či korku nebo místní silné a sladké vína Moscato a Marsala.  Odjezd, trajekt z Mesiny přes Messinskou úžinu, přejezd směr Sorrento.

   

 • 9. den:

  Capri – fakultativní výlet lodí na nádherný ostrov v Tyrhénském moři.  Tento malebný ostrůvek byl od vlády Římanů útočištěm císařů i spisovatelů a má rozhodně co nabídnout: blankytně modré moře, kopce poseté květy i romantické chodníčky kolem pláží z něho vytváří romantický poklad.  Z hlavního přístavu  Marina Grande, který si udržuje svůj půvab a originální identitu  můžete vyjet zubačkou do stejnojmenného městečka Capri a projít se jeho malebnými uličkami a náměstími obklopených paláci ze 17. stol. Restaurace, domy i obchody zde vytváří unikátní středomořskou atmosféru. Zde uvidíte Vilu Jovis císaře Tiberia i  výhled na malebnou pláž Marinu Picola. Zájemci mohou vyjet  i do Anacapri a lanovkou na  vrch Monte Solaro, při výhledech na celý ostrov i okolí, které se vám zde naskytnou se vám zatají dech. Jedinečný  je i plavba lodí k Azurové jeskyni, kde vás podmořské skály oslepí stříbromodrými odrazy přes hladinu moře.  V podvečer návrat do Sorrenta, kratší volno v centru. Večer odjezd do Říma na ubytování.

   

 • 10. den:

  Návštěva Říma – Vatikán. Podvečer odjezd směr ČR.

 • 11. den:

  Návrat do ČR.

Ceny katalog

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
6691 (Pá) 26.6(Po) 6.7.202014.890 Kč16.990 Kč Doprava Autobus

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
6691 (Pá) 26.6(Po) 6.7.202012.890 Kč14.690 Kč Doprava Autobus

Cena zahrnuje

 • 5x ubytování v hotelu ***, 5x polopenze, 2 x tranzitní nocleh
 • výlety dle popisu, průvodce
 • pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje

 • vstupy, místní poplatky
 • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

Napsat recenzi

Recenze 2


 1. Dobrý den!
  Vážená CK Wisnar.
  Využili jsme vašich služeb už celkem 3x. V roce 2012 Paříž speciál, v roce 2015 opět Paříž speciál a letos Sicílie.
  Musím konstatovat že zájezdy vaší CK něměli žádnou chybu! Važte si vašich zaměstnanců!
  Vaši řidiči a vaši průvodci jsou opravdoví profesionálové! A proto se už ted těšíme na další cestu s vaší CK.

 2. Vážení,
  v neděli jsme se vrátili z poznávacího zájezdu na Sicílii pořádaného vaší cestovní kanceláří.
  Rádi bychom poděkovali za skvěle koncipovaný program, ubytování a vůbec celé organizační zajištění.
  Velký dík pak patří řidičům Petrovi a Radimovi, kteří naprosto bezpečně odřídili neskutečnou spoustu kilometrů, a samozřejmě velmi oceňujeme zejména profesionální výkon průvodce Michala; jeho vynikající organizační schopnosti, všeobecný přehled, znalosti historie i reálií, smysl pro humor i ochotu pracovat nad rámec svých povinností, neboť pro nás klienty fungoval prakticky nepřetržitě. Navíc vždy vstřícně, s úsměvem a v kteroukoli denní či večerní hodinu.
  Děkujeme a přejme hodně spokojených klientů jako jsme my.


Odeslat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Speciální sleva

až 35%. Konkrétní ceny po slevě jsou v tabulkách FIRST a LAST MINUTE

Rezervace

Po - Pá 9:00-17:00

739 367 502
603 564 598

info@wisnar.cz
booking@wisnar.cz
booking2@wisnar.cz