Kód212
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
12.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  LONDÝN A TO NEJLEPŠÍ Z ANGLIE

  Londýn, Windsor, Oxford, Cambridge, Strattford nad Avonou, Stonehenge

  Poznejte to nejlepší z Londýna a vychutnejte si jeho proslulé pamětihodnosti, fascinující pozůstatky minulosti i elektrizující fluidum současnosti. Navštivte královské sídlo Windsor, známá univerzitní města Oxford i Cambridge. Pokochejte se malebným Strattfordem nad Avonou, které je rodištěm světového dramatika W. Shakespeara a nechte se ohromit mýtickým Stonehenge.

  Do Londýna i zpět vás dopravíme letadlem, v Anglii se budeme pohybovat moderním a pohodlným autobusem. Náš profesionální průvodce vás provede velkoměstským ruchem i malebnými městy. Můžete těšit na úžasné zážitky, vyčerpávající informace i užitečné tipy a rady, jak si co nejlépe vychutnat tento zájezd.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy do Londýna. Transfer na hotel, osobní volno. Dle časových možností procházka centrem Londýna, možnost projížďky známým červeným autobusem Double Decker. Nocleh.

  • 2. den:

   LONDÝN – největší evropské město a hlavní město Velké Británie, již po celé tisíciletí představuje hlavní sídlo britských monarchů a vlády, ale také centrum obchodu. Oplývá historickými budovami a klenoty ze všech období a rozmanitou škálou muzeí a galerií. Prohlídku začneme u proslulého paláce a pevnosti Tower, která ukrývá nejcennější korunovační klenoty království. Budete mít čas na prohlídku interiérů.

   Poté projdeme na druhý břeh řeky Temže po nejslavnějším zvedacím mostě Tower Bridge. Prohlédneme si nábřeží a Southwark. Zde spatříte známý křižník HMS Belfast. Kolem Shakespearova divadla New Globe, populární galerie moderního umění Tate Modern a přes most Millenium Bridge se dostaneme k velkolepé katedrále St. Paul, která je druhou největší katedrálou na světě.

   Prohlídku zakončíme v City – finančním srdci Londýna, kde se nachází známé mrakodrapy jako je Bank of England, pojišťovna Lloyd´s of London, či budova zajišťovny SwissRe Centre. Osobní volno v centru Londýna. Nocleh.

  • 3. den:

   Dopoledne navštívíme městečko WINDSOR, jehož dominantou je velkolepý královský zámek. Spolu s Buckinghanským palácem je oficiální rezidencí britské královské rodiny. Pokocháte se malebným městečkem a zájemci si mohou prohlédnout interiéry zámku.

   Pak pojedeme na Salisburskou planinu do STONEHEGE, k jedné z nejpozoruhodnějších památek prehistorické minulosti opředené tajemnem. Je nejznámějším monumentem tkzv. megalitické kultury, která stavěla komplexy z ohromných kamenných bloků. Tento mýtický komplex menhirů a kamenných kruhů, patří mezi nejznámější megalitické stavby, za jejiž magickou atmosférou míří návštěvníci z celého světa.

   V podvečer návrat do Londýna. Zavítáme do GREENWICH a projdeme se parkem s královskou observatoří (exter). Z vyhlídky spatříte krásný pohled na mrakodrapy finančního centra na Canary Warf. Zastavíme se také ve WOOLWICH a spatříte unikátní bariéry na Temži. Návrat na nocleh.

  • 4. den:

   Vydáme se do slavného univerzitního města OXFORD. Projdeme se centrem města a shlédneme exteriéry středověkých kolejí včetně nejznámější koleje Christ Church.

   Odpoledne navštívíme malebný STRATTFORD NAD AVONOU – rodné město jednoho z největších světových dramatiků W. Shakespeara a prohlédneme si jeho centrum. Uvidíte typické hrázděné domy, královské divadlo, rodný dům Shakespeara a mnoho dalšího. Odjezd na nocleh.

  • 5. den:

   Navštívíme starobylé univerzitní město CAMBRIDGE, které patří mezi nejslavnější univerzitní města. Projdeme se historickým centrem s krásnou architekturou, kde se nalézá prestižní universita Universita of Cambridge, kterou tvoří 31 kolejí. Během prohlídky spatříte St.John’s College, která představuje nádhernou ukázku tudorovské a jakubovské architektury. Nejlepší pohled na Bridges of Sighs, který je kopií benátského mostu Vdechů z roku 1831, se vám naskytne z mostu Kitcthen Bridge. The Backs – tak se označuje travnatý pás táhnoucí se mezi “humny” velkých kolejí a břehem řeky Cam. Budete se zde kochat typickým pohledem na King’sCollege Chapel, pozdně středověké mistrovské dílo, které se stavělo 70 let. Okouzlí vás královská kolej  King’s College, kterou založil Jindřich VI. v roce 1441, ale také Queens’College. St Mary’s Church je oficiálním kostelem univerzity.

   Návrat do LONDÝNa – pokračování v prohlídce. Prohlédneme si oblast Westminster, kterou lemují impozantní budovy – historická, vládní i církevní sídla. Uvidíte Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, slavnou hodinovou věž Big Ben  se 14 tunovým zvonem, která vévodí sídlu vlády. Shlédnete také nejstarší a nejvýznamnější kostel v Londýně – Westminsterské opatství. Je místem posledního odpočinku britských panovníků a zároveň dějištěm korunovací a královských svatebních obřadů. nepochybně patří k nejkrásnějším budovám v Londýně.

   Shlédnete vládní budovy ve Whitehallu a přes královský park St.James se dostaneme k Buckinghamskému paláci, který již po tři staletí slouží jako sídlo britské královské rodiny.

   Na konec nás čeká srdce Londýna – Piccadily Circus, kterému se říká londýnské „Times Square“, rušná čtvrť překypující obchodními pasážemi a restauracemi se spoustu světelných reklam. Prohlídku zakončíme na nejznámějším náměstí města – Trafalgar, jehož dominantou je žulový Nelsonův sloup. Spatříte zde také monumentální vítězný oblouk Admirality a krásné fontány se lvy.

   Poté oceníte osobní volno k návštěvě muzeí či občerstvení. Zájemci se mohou podívat do čínské čtvrti a SOHO, které jsou vyhledávanými turistickými lokalitami nebo za nákupy na známou Oxford street. Nocleh.

  • 6. den:

   Osobní volno dle časových možností před odletem. Transfer na letiště, odlet zpět do Prahy.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2122 (Út) 19.7.2022 - (Ne) 24.7.2022 19.990 Kč 21.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava
  2122  (Út) 19.7.2022(Ne) 24.7.2022 (Út) 19.7.2022 - (Ne) 24.7.2022 14.990 Kč 15.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha – Londýn a zpět
  • Letištní taxy a poplatky
  • Malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
  • 5x ubytování v hotelech *** ve lůžkovém pokoji
  • dopravu po Anglii moderním klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Vstupy a místní taxy
  • Transfer na a z letiště cca 20GBP
  • Zavazadla za příplatek dle podmínek letecké společnosti (kabinové zavazadlo 10 kg) 900 Kč
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *